Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיתון כלכלי ? מישהו מרגיש משהו ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 1081 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 3 דקות, yuvalganim כתב:

אחת הצרות שלנו פה במדינה זה שהדור של night driver שזה גם הגיל של מקבלי ההחלטות במדינה מנותקים מהמצב בדיוק כמו ידידנו Night driver.

אי אפשר לפתור בעייה אם אתה אפילו לא קרוב ללהבין שיש בעיה.

הדבר ייפתר רק במשבר כלכלי וכשתהיה מסה קריטית של זוגות צעירים שלא יכולים לקנות בתים ואז המטוטלת תחליף צד.

אנחנו קרובים לדבר הזה להערכתי

אנחנו במעגל בלתי נגמר שאתה מנסה בכוח להגיד לי מה אני מבין 

אמרתי שיש בעיה אבל אני מבין שהיא קיימת כדי להישאר. לא תקין, פתיר אבל לא בשליטת אף אחד מאיתנו וזה בגדר זה מה יש. פשוט אני לוקח את הסיטואציה שאני לא יכול לשנות ובמקום לבכות למה לא משנים ואיזה מסכן אני אני חושב איך להסתדר ולהצליח למרות החרא שקיים.

לפני 2 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אפשר לחסוך 8 רק אם אתה גר אצל ההורים או בדימונה.

אבל בדימונה לא תרוויח כמשק בית 40 ברוטו.

תוכנית חיסכון היא השקעה שאתה לא יודע את התשואה שלה עד המימוש. היא עדיין השקעה.

אשאל פעם אחרונה ואם לא תענה אני אניח שפשוט אין לך תשובה לזה.

אם עשירון ַַעליון לתפיסתך צריך לגור באופקים איפה צריך לגור עשירון 6? בחורה? ועשירון 3? בכפרים הלא חוקיים עם הבדואים? ועשירון תחתון ברחוב?

ולא מביא ילדים.

אבל גם קורת גג בטיזלנבי + ארנונה מים חשמל + אורז ושניצל זה יותר מ-6 בחודש.

מ 17 אי אפשר להתקיים בכבוד?

אם זה המצב שלך אתה צריך לעבור על ההוצאות שלך.

לקנות , להשכיר ולשכור יותר דומב ללקחת הלוואה, לסגור את הכסף ולשלם את ההלוואה. 

עשירון עליון יכול לחסוך תוך 6 שנים בלי להיחנק הון עצמי לדירה של 2 מיליון.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

Just now, Night Driver כתב:

אמרתי שיש בעיה אבל אני מבין שהיא קיימת כדי להישאר. לא תקין, פתיר אבל לא בשליטת אף אחד מאיתנו וזה בגדר זה מה יש. פשוט אני לוקח את הסיטואציה שאני לא יכול לשנות ובמקום לבכות למה לא משנים ואיזה מסכן אני אני חושב איך להסתדר ולהצליח למרות החרא שקיים.

עם זה אני יכול להסכים ב-100%. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, ChemGuy85 כתב:

עם זה אני יכול להסכים ב-100%. 

מה אתה מסכים?

אי אפשר לנהל דיון ככה שאנחנו מסכימים.

• מצחיק 2

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שהתחלנו להתווכח כתבתי שצריך או להתמודד עם המציאות כפי אתה מציע על ידי חסכון אגרסיבי והתרחקות לפריפריה או לקחת את הדברים ולעוף מכאן. אני לא מאמין שיהיה פיתרון קסם למחירי הדיור של מדינת ישראל ולבכות על זה ו/או לבזבז כל שקל על בילויים ומותרות כצעד "מחאה" מיותר ולא ממש חכם.  

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הממשלה רוצה היא יכולה בקלות להוריד את המחירים.

מספיק שבמקום לשווק קרקעות למרבה במחיר משרד השיכון יהיה היזם והקבלנים יתחרו על הביצוע בלבד. אפשר גם לשנות את מכרזי הקרקעות שמחיר הקרקע קבוע והקבךנים מתחרים על מחיר הדירות לפי מפרט מינימום שיקבע משרד השיכון.

אני לא איש נדלן ואני בטוח שיש עוד דרכים. צריך רק לרצות.

• רעיון טוב! 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שזה יותר ציני בכוונה שומרים על מחירי נדל״ן בשמיים במטרה להגן על העשירים + לגרום לדור הצעיר לבזבז במקום לחסוך. בדרך הזאת מציגים צמיחה כלכלית. העניין הוא שזה לא יכול להימשך לנצח יש גבול כמה חובות אפשר לקחת. השאלה היא איפה הגבול נמצא ומתי נגיע לשם.

יגיע שלב שאנשים פשוט יתחילו לשבת על כסף ואז החגיגה האמיתית תתחיל.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אין ילדים מילא, אם יש ילדים אין לך סיכוי לחסוך 8 מ-25 אפילו לא 4.

וכן לגמרי סביר שעשירון עליון נניח ייקחו בגדים לתינוק מהבנדוד או יקנו עגלה במקס סטוק, או כיסא בטיחות של איזה בייבי חרטא.

לפני 14 דקות, Night Driver כתב:

מ 17 אי אפשר להתקיים בכבוד?

אם זה המצב שלך אתה צריך לעבור על ההוצאות שלך.

לקנות , להשכיר ולשכור יותר דומב ללקחת הלוואה, לסגור את הכסף ולשלם את ההלוואה. 

אפשר להתקיים בכבוד כל עוד אין ילדים בתמונה, אבל איפה החוסך יגור? ואם יגור שם האם עדיין יהיה עשירון עליון?

ואם יש ילדים?

לפני 15 דקות, Night Driver כתב:

אחלה, הגענו גם אנחנו להסכמה.

עכשיו פתחתי לך קצת את האופקים, אמרתי לך, אם הבעיה תישאר אין לך עתודה כלכלית פה עוד עשור או שניים.

אינטרס ראשון במעלה שלך ושל כל אחד בן 40-70 לתקן את זה, אחרת לא סתם כתבתי בעת זיקנה אתם תאכלו בטון. כי לא בטוח שכסף לקנות לחם יהיה מהקצבאות.

אחזור על זה שוב, הדור שלנו זה השדרה הכלכלית של עוד 10-15 שנים. אם אנחנו לא פה תהיה כאן כלכלה של מדינה אפריקאית ותחליפו בננות ביניכם.

לפני 5 דקות, Night Driver כתב:

אם הממשלה רוצה היא יכולה בקלות להוריד את המחירים.

מספיק שבמקום לשווק קרקעות למרבה במחיר משרד השיכון יהיה היזם והקבלנים יתחרו על הביצוע בלבד. אפשר גם לשנות את מכרזי הקרקעות שמחיר הקרקע קבוע והקבךנים מתחרים על מחיר הדירות לפי מפרט מינימום שיקבע משרד השיכון.

אני לא איש נדלן ואני בטוח שיש עוד דרכים. צריך רק לרצות.

לגמרי.

הבעיה שלביבי לפיד וגנץ לא תהיה בעיה כשיפרשו לביתם, כסף יש.

אתה ובני דורך תקבלו קצבת זקנה של שקל תשעים כי לא תהיה שדרה כלכלית פה.

לפני 3 דקות, ChemGuy85 כתב:

אני חושב שזה יותר ציני בכוונה שומרים על מחירי נדל״ן בשמיים במטרה להגן על העשירים + לגרום לדור הצעיר לבזבז במקום לחסוך. בדרך הזאת מציגים צמיחה כלכלית. העניין הוא שזה לא יכול להימשך לנצח יש גבול כמה חובות אפשר לקחת. השאלה היא איפה הגבול נמצא ומתי נגיע לשם.

לא רק, תבדוק רגע איך מציגים צמיחה כלכלית, מה הסל כולל.

חוץ מדיור כמעט הכל יורד, אז אולמרט שיחק עם הסל והגדיל את אחוז הדיור מתוך הסל ועוד משחקים מלוכלכים כדי להציג צמיחה.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היוש,

אני רק רוצה להגיד, שכשליאור בחר את אור וליביור כדוגמאות הוא לקח לעצמו דוגמאות מאוד מאוד נוחות.

בפועל הבעיה עם שוק הדיור קיימת במדינות מפותחות רבות, לא מיוחד לישראל.

וזה שהייטקיסטים שמרוויחים הון יכולים לקנות דירה טובה, זה נחמד, זה נחמד לליאור כי גם הוא אחד כזה. אבל לא כולם הייטקיסטים עם משכורות כאלה, וכשיורדים אל העם רואים שיש בחלק מהמקומות בעיה דומה.

כמגאי יגיד שזה בגלל ריבית 0, אני אסכים.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, yuvalganim כתב:

אחת הצרות שלנו פה במדינה זה שהדור של night driver שזה גם הגיל של מקבלי ההחלטות במדינה מנותקים מהמצב בדיוק כמו ידידנו Night driver.

אי אפשר לפתור בעייה אם אתה אפילו לא קרוב ללהבין שיש בעיה.

הדבר ייפתר רק במשבר כלכלי וכשתהיה מסה קריטית של זוגות צעירים שלא יכולים לקנות בתים ואז המטוטלת תחליף צד.

אנחנו קרובים לדבר הזה להערכתי

ואז, כמו טראנספורטר בשרשור הקורונה, מוכנים להקריב את הדור הבמוגר כדי לעשות מסיבות.

אתה רק שוכח שבעוד 10 שנים אתה תשב במשבצת הזו, וכנראה לא תרצה לפנות אותה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, David32 כתב:

היוש,

אני רק רוצה להגיד, שכשליאור בחר את אור וליביור כדוגמאות הוא לקח לעצמו דוגמאות מאוד מאוד נוחות.

וזה שהייטקיסטים שמרוויחים הון יכולים לקנות דירה טובה, זה נחמד, זה נחמד לליאור כי גם הוא אחד כזה. אבל לא כולם הייטקיסטים עם משכורות כאלה, וכשיורדים אל העם רואים שיש בחלק מהמקומות בעיה דומה.

הלכתי על עיקרון קל וחומר, הכוונה אם להייטקיסט שמרוויח בוחטה קשה לקנות בית מה יעדו אזובי השכר החציוני?

מה גם שאותם הייטקיסטים הם השדרה הכלכלית, אם הם לא פה בעוד 15 שנה, לא פנסיה תקציבית ולא צוברת, הם חוזרים להחליף בננות תמורת קמח.

לפני 9 דקות, David32 כתב:

היוש,

הלכתי על עיקרון קל וחומר, הכוונה אם להייטקיסט שמרוויח בוחטה קשה לקנות בית מה יעדו אזובי השכר החציוני?

מה גם שאותם הייטקיסטים הם השדרה הכלכלית, אם הם לא פה בעוד 15 שנה, לא פנסיה תקציבית ולא צוברת, הם חוזרים לה

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, ChemGuy85 כתב:

זה פשוט מכניס להם יותר כסף ממיסים. זה הכל.

ליאור, אץ פעל לא אמרתי שאין בעיה ומ 17 אפשר להתקיים גם עם שכירות ואם תצטמצם גם עם ילד (לא בתל אביב אבל בפריפריה הקרובה).

לגבי העתיד, מחירים נקבעים לפי היצע וביקוש. כשלא יהיה מי שיקנה המחירים ירדו.

לפני 2 דקות, m3x7r3m3 כתב:

מה גם שאותם הייטקיסטים הם השדרה הכלכלית, אם הם לא פה בעוד 15 שנה, לא פנסיה תקציבית ולא צוברת, הם חוזרים להחליף בננות תמורת קמח.

לא בדקתי אבל אשמח לדעת איזה אחוז מהתמג שלנו זה היי טק (לא כולל מפעלים יצרניים כמו המפעל של אינטל כי העובדים שם ברובם לא אנשי היי טק אלא עובדי תעשייה שלא יעברו לחות עם משכורות גבוהות).

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, sperial כתב:

ואז, כמו טראנספורטר בשרשור הקורונה, מוכנים להקריב את הדור הבמוגר כדי לעשות מסיבות.

אתה רק שוכח שבעוד 10 שנים אתה תשב במשבצת הזו, וכנראה לא תרצה לפנות אותה.

לא רוצים להקריב אף אחד, שהמחירים יירדו בחצי ויישארו שם, לא רוצה להרוויח שקל מהבית שאקנה איך אני? שאקנה ואמכור אותו באותו מחיר. ושהדור אחריי יקנה בית זהה באותו מחיר.

לפני 2 דקות, Night Driver כתב:

ליאור, אץ פעל לא אמרתי שאין בעיה ומ 17 אפשר להתקיים גם עם שכירות ואם תצטמצם גם עם ילד (לא בתל אביב אבל בפריפריה הקרובה).

אתה טועה, והפעם היחידה שגרתי בתל אביב זה בבית השריון בזמן קורס תכנות בצבא.

אני אפילו לא מדבר על המשולש של ר"ג - גבעתיים וכו', וגם לא על גוש דן כלומר פתח תקווה, אלא הלכתי לראש העין, לנתניה וכו'.

• אהבתי 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, Night Driver כתב:

אתה רוצה לפרט לנו איך?

רק לפני רגע אמרנו שאם יש ילדים צריך להתאמץ כדי לחסוך 8 בחודש (26K נטו למשק בית זו הכנסה שכבר מציבה אותך בעשירון העליון). תאמין לי עשיתי מאזן מפורט בדיוק לזה לפני שנכנסתי לכל עניין חיפוש\רכישת הדירה (וכן מ3קס, זה אפשרי - עשיתי את זה. אל תתן לו תחמושת לקרוא לדור שלנו בכיינים, בבקשה). אז נגיד שלפני שהביאו ילדים הספיקו לחסוך עוד 6K בחודש למשך שנתיים, זה עדיין נותן להם הון עצמי של כמעט 750K. אז הם צריכים לקחת משכנתא של 1.3M ולהמשיך לשלם 8K בחודש לבנק ל20 שנה הבאות. כלומר, להמשיך לחיות בחסכנות רבה. מקווה שאתה לא חושב שזה סביר.

אני מבין את הגישה הפרקטית שלך, ואם קראת את הפוסט הארוך שלי, אתה יודע שגם אני נקטתי בה. אני פשוט לא מבין איך אתה מתייחס לזה בכזה שיווין נפש. (אה וגם מכניס פה ושם דוגמאות ומספרים שפשוט מציגים זלזול).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, m3x7r3m3 כתב:

לא רוצים להקריב אף אחד, שהמחירים יירדו בחצי ויישארו שם, לא רוצה להרוויח שקל מהבית שאקנה איך אני? שאקנה ואמכור אותו באותו מחיר. ושהדור אחריי יקנה בית זהה באותו מחיר.

אה. איפה כוחות השוק?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, ChemGuy85 כתב:

לפני 4 דקות, Night Driver כתב:

אתם רציניים ?  איך בדיוק שומרים על מחירי הנדל"ן גבוהים? 

מדובר בשוק ענק של מלא "קונים מרצון" ו-"מוכרים מרצון" 

כמעט ואין דרכים אפקטיביות של הממשלה להוריד את מחירי הנדל"ן.  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...