Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיתון כלכלי ? מישהו מרגיש משהו ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 1075 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 7 דקות, Night Driver כתב:

לקחת מימון לרכב ב 20-30 אומר שלא חסכת כלום ושמחירי הדירות זה רק תירוץ.

זה אומר שהכסף לא נזיל והיה לי עדיף לקבל הלוואה בריבית כמעט אפסית. 

ציטוט

מניסיון ארוך שנים עם רכבים ישנים (הרכב שמכרתי עם קילומטרז' הכי נמוך היה 170,000 והכי גבוה 423,000) 500 שקל לחודש ממוצע תיקונים כמעט בלתי אפשרי.

מניסיון ארוך שנים שלי עם רכבים ישנים בשלב כלשהו רכב מתחיל להתפרק ומתחיל לדרוש תחזוקה הרבה יותר יקרה בפרקי זמן הרבה יותר קצרים. אני אפילו לא מדבר על פערים באבזור בטיחות. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אולי איך הם תופסים את בעל הדירה, למשל איך היה לבוש כאשר הציג את הדירה ובאיזה רכב הגיע.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השרשור הזה ממש הביא לי דז'ה-וו... כבר תחנו את הנושא הזה (ערבוב של מחירי הדירות וזלזול בחריצות הצעירים) בעבר ואני רואה שכעבור 3.5 שנים לא השתנה כלום.

במקום לכתוב מחדש אצטט את עצמי מאותו שרשור עם עריכה קלה...

בתאריך 6.10.2016 בשעה 12:53, A_lex כתב:

התלבטתי הרבה אם להגיב כאן או לא. לא כל כך רציתי להיחשף. אבל חוסר ההבנה של חלק מהאנשים כאן של המצב האבסורדי שהדור שלי שרוי בו פשוט מוציאה אותי מדעתי (וזה לא השרשור הראשון). אשתדל להתייחס לכל הנקודות שאותם מתכחשים אוהבים להעלות (לשם כך אתן כותרת לכל פיסקה). אז הנה הסיפור שלי שאני מקווה יעזור לחלקכם להבין את גודל הבעיה (סליחה מראש - זה הולך להיות ארוך):

סטטוס נוכחי: אנחנו זוג בתחילת שנות השלושים. נשואים פלוס שתיים. השכר שלנו ממקם אותנו בעשירון העליון! (אומנם די בתחתיתו, אבל עדיין, פאקינג עשירון עליון...). אני מציין את זה כבר בהתחלה כדי שתזכרו תוך כדי קריאת ההמשך שהזוג הממוצע (שלא נאמר 90% מהזוגות) משתכר פחות מאתנו, ותשימו את הציפיות שלנו בפרופורציות המתאימות.

צבא, לימודים ומה שביניהם: עשיתי את המסלול הדי סטנדרטי בארץ של צבא ולימודים. לאחר השחרור עבדתי כשנה בעבודה וחצי, תוך מגורים אצל ההורים... וזה לא כדי לממן טיול ארוך בחו"ל, אלא כדי שאוכל לממן לפחות את הסמסטרים הראשונים ללימודים. אז בגיל 22 התחלתי לימודי הנדסה באוניברסיטה, פה ושם עבדתי בכל מיני עבודות במקביל ללימודים, ומתחילת השנה הרביעית התחלתי לעבוד במקצוע. סיימתי את לימודיי (בהצטיינות יתרה - שלא תגידו שלא חונכתי לתחרותיות ושאפתנות) ויצאתי לשוק העבודה האמיתי בגיל 26.

רכב (בכל זאת אנחנו ב-CF): את הרכב הראשון קניתי כשהתחלתי לעבוד באותה שנת לימודים אחרונה, כדי שאוכל לתמרן בין העבודה ללימודים. קניתי רכב בן 10 ב-18 אש"ח (לא, לא לקחתי הלוואה בשביל זה, אפילו נותרו אי אילו אלפים בעו"ש). יישור קו וטיפולים בוצעו על ידי ובעזרת קרוב משפחה, כך שגם האחזקה הייתה זולה במיוחד. לאחר כשנתיים ותאונה שאפשרה לי לקבל מחירון מהביטוח, החלפתי את הרכב לרכב בן 5 שמשרת אותנו עד היום ומתקרב לגיל 10 כעת (כבר 13 😀). אנחנו מחזיקים רכב אחד בלבד (עדיין אותו אחד). זהו לא רכב פאר, לא ספורטיבי, ולא מיוחד, אבל כן אמין וזול לאחזקה (אפילו שבו אני מטפל במוסך, בעיקר בשביל היסטוריית הטיפולים).

שכירות: במהלך הלימודים הכרתי את אשתי. לאחר סיום התואר, שכרנו דירה ברחובות. לא תל אביב, לא רמת גן, גם לא ראשון לציון, למרות שאשתי המשיכה לימודים ובהמשך עבדה בתל אביב (דרך אגב, אפילו בזמן הלימודים שלה ההכנסות שלנו מיקמו אותנו בעשירון השמיני או התשיעי). שכרנו ברחובות כי שכר הדירה היה סביר ועברנו דירה כדי לקבל תמורה טובה יותר ל-3100-3200 שקלים בחודש ששילמנו. כמובן שהדירות לא היו מפוארות – דירות שלושה חדרים בבניינים בני 45-70. כמובן ששכר הדירה עלה/ניסו להעלות אותו מדי שנה. בשנתיים האחרונות התמזל מזלנו ואנחנו שוכרים דירה ביבנה מחבר של קרוב משפחה, כך שהדירה בבניין חדש יחסית (בן 20 אני מעריך, עם מעלית רחמנא ליצלן) ושכר הדירה שלנו נשאר כפי שהיה אז (אחרת כבר היה עולה בכמה מאות שקלים בחודש).

חתונה: כאשר התחתנו, לא עשינו חתונה מפוצצת עם זיקוקים ושמלה באלפי שקלים. עשינו חתונה די צנועה באולם קטן. מתנות האורחים כיסו את כל (אבל כל!) עלויות האירוע, ובעצם נשארנו עם פלוס בצורת מתנות המשפחה הקרובה (סכום מכובד).

חו"ל: בשבעת השנים שלנו ביחד היינו בחו"ל שלוש פעמים (אני לא סופר את עשרות טיסות העבודה שלי) – שלושתן באירופה, תוך תכנון וקימוץ בהוצאות כמיטב יכולתנו. נכון, אם לא היינו טסים אפילו פעם אחת יכלו להיות לנו עוד משהו כמו שלושים אש"ח. זה אכן סכום מכובד, אך אני חושב שזהו סכום סביר להוציא לאנשים בגילנו שחיים במאה הנוכחית ולא בשנות השבעים של המאה הקודמת. אני גם חושב שהוצאנו על סעיף זה הרבה פחות מרוב בני גילי. כך או אחרת, לא זה מה שמפריד ביננו לבין דירה.

מסעדות: אנחנו לא אוכלים במסעדות כמעט אף פעם. ואם כבר אוכלים אז זה לא במסעדת שף יוקרתית. סבבה לנו גם עם ג'פניקה בהוצאה של 150 ש"ח לזוג פעם בחודש-חודשיים.

טלפון: ברור שזו הוצאה זניחה אבל אנשים כל כך אוהבים לדחוף אותה בפרצופם של המתלוננים שאעלה אותה בכל זאת. את הסמארטפון הראשון שלי קניתי לפני ארבע שנים - נקסוס 4 ב-200$ שחבר הביא בשבילי מארה"ב. עד אז הייתי עם טמבלפון שקניתי עוד בזמן שירותי הצבאי. בהמשך קיבלתי טלפון מהעבודה והעברתי את הנקסוס לאשתי שהשתמשה בגלקסי הראשון עד אז.

ילדים: לאלו שטוענים אל תביאו ילדים עד גיל 35, האם ידעתם שהסיכויים להרות בגיל 35 קטנים בכשליש לעומת גיל 30 וכמעט בחצי לעומת גיל 25? מה אם תגיעו לגיל 35 (או הנשים שלכם ליתר דיוק) ולא תצליחו להרות? תאכלו את הלב שלא ניסיתם קודם, כנראה. אנחנו החלטנו שהגיע הזמן כשאשתי הייתה בת 30, וזה לאחר כשש שנים ביחד. אני מקווה שזה מספיק כדי שלא תאשימו אותנו ב"השרצה" מוקדמת מדי, ושוב מזכיר את עניין העשירונים כדי שלא תגידו "אם אתה לא יכול לכלכל ילד אל תביא אחד לעולם". רצה הגורל וקיבלנו שתיים במחיר אחד :wink: . עדיין, שני ילדים זה סביר, לא? שאלוהים יעזור לנו אם, חס וחלילה, נרצה עוד אחד. מה פתאום שלאנשים בעשירון העליון יהיו שלושה ילדים. זו זכות ששמורה רק למקבלי קצבאות הכנסה. הרי כל ילד מביא איתו את הברכה שלו :mm_tongue .

-------

אם עד כה יש לכם הערות בנוגע למה עשינו לא נכון (פרט ללא להיוולד להורים עשירים :-)), אשמח לשמוע – אולי עוד אפשר לתקן :beerchug: .

-------

כל הנ"ל הביא אותנו למצב שבו יש לנו הון עצמי שמאפשר לנו, בשילוב משכנתא ל-25 שנה עם החזר חודשי בגובה רבע-שליש מההכנסה, לרכוש דירה די טובה (לא חדשה כמובן), בשכונות שבהן אשכרה תהיו מוכנים לגדל את ילדיכם, בחלק מהערים במעגל השלישי. לא רעננה או מודיעין למשל שכלולות במעגל זה. שם המחירים לא נגישים גם עבורנו. אבל יבנה, אשדוד, או רחובות - כן. כמובן שזה יאלץ אותנו להמשיך לחיות די בצמצום אלא אם תהייה קפיצה פתאומית בשכר ונגיע למאיון העליון או משהו :roll:.

אז לפני שאמשיך, אזכיר שמדובר בזוג צעיר (אבל רק יחסית), בעשירון העליון, שחיי בצמצום וצריכה מינימלית (ואני לא נכנס לכמה שזה רע לכלכלת המדינה), ושקיבל שליש מאותה "מזוודת מזומנים" מההורים כמתנת חתונה. מה יעשה מי שמזלו טיפה פחות טוב. למשל זוג שצעיר מאתנו בכמה שנים? עד שהם יחסכו את הסכום שאנחנו חסכנו, מחירי הדירות כנראה יעלו בעוד כמה עשרות אחוזים ועדיין יהיו מחוץ להישג ידם (ואללה טעיתי - המחירים די קפאו מאז, אז קשה להם רק במידה דומה 🙄). ומה עם אותו זוג ממוצע? אתם יודעים, לא קופאית בסופר ושומר בקניון, אלא כאלו שמרוויחים משכורות ממוצעות שניהם (שזה כעשרת אלפים שקלים ברוטו כל אחד!). איך הם יגיעו להון העצמי הדרוש? ואני לא מדבר בכלל על העשירונים הנמוכים. עד כמה שזה נשמע קר ואכזר, שכר מינימום אפשר להרוויח גם בדימונה או משהו (אני מקווה) והעלויות שם נמוכות יותר.

לא מעט פעמים עוברת לי בראש המחשבה של "לו רק הייתי נולד שלוש שנים קודם"... ההבדל המטורף שיכל להיות ברמת החיים שלי אילו הייתי יוצא לשוק העבודה שלוש שנים קודם (אולי גם לא לשרת בצבא היה משיג את זה :evil:). שלוש שנים קודם והייתי יכול להוריד שליש מהמשכנתא הנדרשת, כי זה בערך בכמה עלו מחירי הדירות. כמה כסף פנוי זה היה משאיר לי ליהנות מהחיים. אולי הייתי יכול באמת לחיות כמו מישהו מהעשירון העליון. אחח... חלומות...

------

טוב, כעת נעבור לאיפה לקנות ולמה בכלל...

למה: עד כה, לא היה לי אכפת לגור בשכירות, אבל כאשר הילדים נכנסים לתמונה זה קצת משתנה. הרי לא תרצו להעביר את ילדיכם גן רק כי בעל הבית החליט שהוא מקפיץ לכם את שכר הדירה, או כי הוא צריך את הדירה פתאום (לעצמו או למישהו ממשפחתו למשל). גם קצת בעייתי שצריך אישור כדי להתקין שער בטיחות. גם הגודל כבר לא כל כך מספיק (להזכירכם שלושה חדרים זה סלון, חדר שינה, וממ"ד קצת קטן מחדר רגיל), ודירת ארבעה חדרים תעלה יותר כל חודש. בנוסף, גם יכולת החיסכון ירדה דרסטית מאז הולדת הילדים, כך שאם קודם החיסכון (האגרסיבי!) איפשר לדרוך במקום, עכשיו זו כבר הדרדרות היכולת בכל חודש של עליית מחירי הדירות.

איפה: כמו כל דבר בצבא גם זה מתחלק לשלוש :-) . במקרה הזה הפרמטרים הם: המשפחות, העבודות, וגורמים נוספים.

- המשפחות שלנו הן מהקריות ומאשדוד. עזרה זמינה מדי פעם היא די קריטית. קחו דוגמא – אחת עשרה בערב ואחת הבנות עם חום שנושק ל-41 מעלות. צריך לנסוע למיון, אבל מה, תגררו עכשיו גם את הילדה השנייה לבי"ח, תגרמו גם לה לבלות שם את כל הלילה, פלוס תסכנו אותה בהדבקות במשהו? מקפיצים את הסבתא שתשב עם הבת השנייה ונוסעים. אפשר לתת עוד המון דוגמאות כמובן. הזמינות של עזרה מהמשפחה גם חוסכת כסף על מטפלות ובייביסיטרים, כך שיש לה גם ערך כלכלי.

- עכשיו העבודות... התפקידים שאשתי מעוניינת לעבוד בהם נמצאים במרכז באופן גורף. אין חברות רלוונטיות בדרום בכלל ויש חברה אחת בצפון, ומעבר לזה שהמשכורות שם בהתאם (יש לה חברה שעובדת שם ולכן זה מידע בדוק), מי רוצה לסמוך על מקום עבודה יחיד עד סוף ימיו. מי שלא מאמין לי מוזמן לשאול בפרטי ואגיד לו מה בדיוק התפקיד – חשפתי כאן מספיק על עצמי גם ככה. כיום היא עובדת בתל אביב. יוצאת מהבית (מזכיר – יבנה, קצת יותר קרוב מאשדוד ואשקלון, ועל אותו קו רכבת) לפני שש בבוקר כדי שתוכל להספיק לחזור ולאסוף את הבנות עד חמש מהגן. גם במצב הזה חסר לה שעות בשבוע למשרה מלאה ולכן יום אחד בשבוע אני אוסף מהגן. בואו נעשה חישוב זמנים. עשר דקות נסיעה לרכבת (זה עם הרכב, כן?), חמש דקות לחנות, להיכנס לתחנה ולהגיע לרציף עם מרווח מינימלי, 43 דקות נסיעה ברכבת לתחנת תל אביב אוניברסיטה (אתם מוזמנים לאמת בלוח הרכבות), 15 דקות הליכה מהרכבת לעבודה. כמה יצא סה"כ? תרשו לי לעגל לשעה ורבע. בערך אותו דבר בחזור, והופ היא שורפת שעתיים וחצי ביום בדרך ל\מהעבודה. כמה יותר אתם רוצים שנתרחק?

אני מארגן את הילדים ושם בגן בבוקר. מגיע לעבודה עד שמונה וחצי ולרוב יוצא בסביבות שבע (זוכרים שיש יום אחד שאני צריך לצאת מוקדם כדי לאסוף מהגן?).

במקצוע שלי אפשר אומנם למצוא עבודה במקומות נוספים בארץ שרחוקים יותר מהמרכז, אך המשכורת תיפגע בכעשרים אחוזים (שוב מידע בדוק מחברים שעובדים במקומות שונים), וכך גם תנאים נוספים (קה"ש, מספר ימי חופש ועוד). ויתכן שזה היה שווה את זה, אילולא שאר האילוצים.

- נעבור לגורמים הנוספים... הייתי שוקל את אשקלון אילולא המצב שם בכל מבצע בעזה. אני מכיר מקרוב את המצב באשדוד בזמן המבצעים האחרונים וזה לא פיקניק. באשקלון זה גרוע יותר. מזל שלאנשים יש זיכרון קצר וחצי שנה לאחר תום כל מבצע מחירי הדירות בשתי הערים מזנקים בחזרה. גם מזה אגב, היה הרבה יותר קל להתעלם לולא הילדים (לא רוצה לסמוך על הגננת שתספיק להכניס את כל הילדים למרחב מוגן בשלושים שניות, או לרוץ עם העגלה למחסה אם במקרה האזעקה תפסה אותנו בחוץ).

גם האוכלוסיה בעיר וכפועל יוצא חינוך הילדים מהווה שיקול חשוב. זו סיבה טובה למה מקומות כמו קריית מלאכי לא על הפרק.

------

מקווה שכל זה יפתח קצת את העיניים גם לאנשים שעדיין אין להן ילדים \ עוד לא הגיעו לשלב הזה שמחלחלת ההבנה שמשפחה צריכה דירה \ קנה דירה לפני כמה שנים (או יותר) ובטוח שהיום כולם בכיינים ועצלנים.

וכדי להתייחס לחלק ממה שנאמר בשרשור הנוכחי...

לשם השוואה, הוריי עלו בשנות ה-90 בלי גרוש על התחת, עבדו בעיקר בעבודות שכר מינמיום באותה תקופה (גם לקח זמן ללמוד עברית וגם מי סופר בכלל את התארים שלך מברה"מ), ועדיין לאחר ארבע שנים יכלו לקנות דירה (4 חדרים, בקומה רביעית בלי מעלית, בבניין בן 3). אותה דירה נמכרה לפני כמה שנים, שהיא כבר בת ~25 במעל מיליון ש"ח.

אני, דרך אגב, כבר קניתי דירה ועדיין חושב שהקושי בארץ כיום לא סביר בכלל.

עריכה אחרונה על ידי A_lex
  • אהבתי 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלכס, אם לא הובנתי נכון אז אני ממש לא חושב שהקושי סביר אלא שגם עם הקושי אפשר.

הדרך היחידה להוריד מחירים זה או שמשרד השיכון יהיה היזם והמשווק או שישחררו קרקעות והתרי בניה בכמויות תוך הגבלת הזמן עד לתחילת הבנייה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, hans כתב:

ולמרות שיש לי משכורת טובה מאוד,

ולמרות שאני חוסך,

אין.

פשוט.

אין.

ולא קרה שום אסון. אז אין.

אסון או חוסר נוחות מקסימלי (בעיניי, בעיניי) הוא לגור עם ההורים בתור זוג נשוי (או עם ילדים) מספר שנים כדי לגדר את עצמי ב4 קירות שהן שלי (ושל הבנק).

או לקנות דירה כי "כולם קונים" או ששכירות זה "לזרוק" כסף.

אכן הנושא הזה נטחן עד דק פה ובעוד דיונים.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, Night Driver כתב:

אלכס, אם לא הובנתי נכון אז אני ממש לא חושב שהקושי סביר אלא שגם עם הקושי אפשר.

המשפט הזה דפוק בכל כך הרבה בחינות שאני אפילו לא יודע מאיפה להתחיל. עזוב נחכה עוד כמה שנים נראה אם תשלח את הילדים שלך לקנות דירה באופקים ומה הם יגידו לך על זה. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, yuvalganim כתב:

הריבית על המשכנתאות כבר עלתה חזק בחודש וחצי האחרונים.

כל התעשייה הזאת הולכת לקבל כאפה רצינית, אלא אם יהיה איזה שיפור משמעותי ולא צפוי במצב

אז אולי כן מתקרבים למצב שלאנשים לא יהיה כסף לשלם משכנתאות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 48 דקות, avargel כתב:

כתבה רדודה ועקומה

איך אני כשוכר יכול להפחית מהשכירות באופן חד צדדי?

לבטל צ'קים שמסרת לבעל הדירה בזמן חתימת החוזה ולברוח מהדירה 😀

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, Transporter כתב:

אז אולי כן מתקרבים למצב שלאנשים לא יהיה כסף לשלם משכנתאות?

אל תדאג תדאג לתשלומי המשכתנתא, אם תבקש מאנשים לדרג את החשיבות ההוצאות שלהם תקבל משהו כזה:

1) אוכל לילדים 

2) תשלום חשבון החשמל/מים (למרות שלא ממש מנתקים )

3) תשלום המשכנתא  

4) בגדים 

5) רכב

6) מוצרי חשמל לבית 

7) משחקים לילדים  

8

9)

10)

.

.

20) בילוי מסעדות וכדומה

.21) הופעה בפארק הירקון 

.

.

25) מתנה לאירוע חתונה של חברים

משכתנא ישלמו כי אם לא ישלמו הם יפסידו את הבית.

אבל אירועים יתחילו להצטמצם,    הראשונים לא יבינו את זה, יזמינו 400 או 500 איש.

ויגלו שאישרו הגעה רק 200 .

החכמים - יתכננו אירועים צנועים של פחות מ 100 איש, יבקשו מראש להגיע בצורה מצומצמת.

ואולי יקבלו גם ציקים מכאלה שלא הגיעו. 

לפני 4 דקות, מרק10 כתב:

לבטל צ'קים שמסרת לבעל הדירה בזמן חתימת החוזה ולברוח מהדירה 😀

ואם בעל הבית היה חכם , החתים ערבות עוד 2 אנשים.

לדוגמא הדירה שלי:

חתומים על החוזה 2 בני הזוג - הבעל שכיר האישה עצמאית.

ההורים - אחד מכל צד חתום ערבות על החוזה - שניהם שכירים.

גם בקורונה - הסיכוי ש-4 אנשים יעברו פשיטת רגל הוא נמוך, מישהו מהם ישאר נזיל. 

יש סעיף בחוזה (לא זוכר איך הוא מנוסח), אבל הוא אמור לשלם 500 ש"ח ליום פיגור , לדעתי זה אם הוא לא מפנה את הדירה 

או לא עומד בתנאי החוזה ואני מבקש שיפנה והוא לא מפנה. 

בקיצור הוא מתחיל לספוג 15,000 ש"ח לחודש חוב שהולך ותופח. 

בעוד 4 חודשים מישהו מהערבים יצטרך לשלם את הנזקים וזה יעלה לו הרבה יותר מלשלם את השכר דירה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 27 דקות, ChemGuy85 כתב:

המשפט הזה דפוק בכל כך הרבה בחינות שאני אפילו לא יודע מאיפה להתחיל. עזוב נחכה עוד כמה שנים נראה אם תשלח את הילדים שלך לקנות דירה באופקים ומה הם יגידו לך על זה. 

הילדות שלי מסודרות בנושא כי דאגתי לזה מראש.

אם אתה חושב שדירות יהיו זולות ברמה שכל עובד שכר מינימום או קרוב לזה יקנה דירה וכל בעל שכר קרוב לממוצע יקנה וילה בתל אביב תמשיך לחלום כי זה לא יקרה.

דווקא מאדם עם השכלה פיננסית ציפיתי לראייה קצת יותר מציאותית והרבה פחות בכיינית ותבוסתנית.

• רעיון גרוע 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 22 דקות, ChemGuy85 כתב:

מה דפוק בזה? בסך הכל תיאור די מדוייק של המצב. יותר קשה לקנות היום דירה אבל זה עדיין אפשרי - עובדה שקונים. כשזה באמת יהיה בלתי אפשרי, אולי אז תגיע מלחמת האזרחים שאתה כל כך מייחל לה.

צריך לפרק את רמ" ולמכור בצורה מבוקרת את כל הקרקעות. המדינה לא צריכה להיות בעלת 100% מהקרקע.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, Night Driver כתב:

אם אתה חושב שדירות יהיו זולות ברמה שכל עובד שכר מינימום או קרוב לזה יקנה דירה וכל בעל שכר קרוב לממוצע יקנה וילה בתל אביב תמשיך לחלום כי זה לא יקרה.

תראה לי איפה כתבתי את זה. בוא, תמצא. נותן לך 1,000 שקל העברה בנקאית במיידי. 

לפני 24 דקות, SlowRide כתב:

מה דפוק בזה? בסך הכל תיאור די מדוייק של המצב. יותר קשה לקנות היום דירה אבל זה עדיין אפשרי - עובדה שקונים.

מקווה שאתה מבין שזה טיעון ברמה של אם אין לחם שיאכלו עוגות. המשפט הזה מגלם בתוכו ניתוק, חוסר אמתפיה וחוסר הבנה מוחלטת של המציאות הישראלית העכשווית. 

לפני 31 דקות, Night Driver כתב:

דווקא מאדם עם השכלה פיננסית ציפיתי לראייה קצת יותר מציאותית והרבה פחות בכיינית ותבוסתנית.

מבליג כי אתה כנראה על הספקטרום.

• רעיון גרוע 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, SlowRide כתב:

צריך לפרק את רמ" ולמכור בצורה מבוקרת את כל הקרקעות. המדינה לא צריכה להיות בעלת 100% מהקרקע.

זה משפט הזוי , מחירי הדירות לא עלה בגלל שרמ"י מוכרת את הקרקעות ביוקר. 

צריך להגיד תודה שכל רוב הקרקעות תקועות בידיי המדינה, ככה לפחות כולם נהנו מעליית מחירי הקרקעות, נכנס יותר כסף למדינה. 

הפרטה ברמה כזאת של כל קרקעות המדינה!!!  זאת תהיה בכייה לדורות.

א. אין מספיק כסף לעם לקנות את הקרקעות האלה עכשיו

ב. במכירה של כל הקרקעות המחיר שלהם ירד לרצפה 

ג. בעלי ההון יקנו כמויות עצומות של קרקעות 

ד. במאה שנה הקרובות הם ימכרו את הקרקעות לאט לאט תוך שמירה על מחירים גבוהים 

מחירי הדירות עלו אך ורק בגלל הריבית הנמוכה,   לא ראיתי הרבה אנשים ישנים ברחובות בעשור האחרון.

דווקא ראיתי הרבה דירות רפאים בהרבה מקומות בארץ (כולל איזורי הביקוש).

אולי הפוך?  הגיע הזמן להחזיר את מס הרכוש שבוטל בשנת 2000 (בעצם הוא לא בוטל - רק הופחת ל 0, אפילו לא צריך חקיקה על מנת להעלות אותו)

מס של 2% על קרקע זמינה לבנייה שסתם עומדת תוריד את השווי של קרקעות זמינות לבנייה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...