Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיתון כלכלי ? מישהו מרגיש משהו ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 1075 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני בכלל לא הולך ל-2 מיליון שקל.

קח אפילו מיליון וחצי ומשכנתא של מיליון, זה החזר של 5,000 שקלים בחודש. בהחלט סכום יפה לכל הדעות (יותר מזה יהיה טירוף בשכר הממוצע של היום).

אם ארצה 2 מיליון שקלים תצא לי משכנתא של 8000 שקלים וזה כבר לא סביר.

ציטוט

בתקופה של ההורים שלנו בעל מקצוע השתכר לא פחות מאקדמאי אז ההשוואה בנושאי ההשכלה לא נכונה. אתה שוכח גם שכשההורים שלך היו בגילך אשדוד לא היתה אשדוד של היום והריביות לא היו הריביות של היום. בדוק עם ההורים שלך את ההחזר החודשי שלהם אז, תשווה אותו לשכר החציוני של אז ותשווה למשכנתא שאתה תשלם היום על דירה דומה בנתיבות למשל (המקבילה מבחינת פריפריאליות לאשדוד של אז).

עשיתי גם את החישובים האלה, הם שילמו פחות נקודה.

ועכשיו אתה מרחיק אותי לנתיבות, למה? מה עשיתי רע? אני גם ככה עובד בתל אביב (אילוצי המקצוע והמדינה) ונוסע כל יום מאשדוד לתל אביב (קורקינט ורכבת אפרופו חיסכון), אז עכשיו במקום 3 שעות ביום אתה רוצה שאעשה 5 שעות ביום? 

וכדי לראות את ההורים שלי אצטרך לנסוע כמעט שעה לכל כיוון? שלא לדבר על העלויות הנוספות שיתווספו לי כי לא תהיה סבתא שתעזור בבייבי סיטר.

בקיצור, זה משחק סכום אפס - אל תשלח אותי לנתיבות.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 9 דקות, יבגניפ כתב:

הם קרובים להון עצמי נדרש לדירה, בלי שאתם תעזרו להם כלכלית?

האמת היא שהבכור כנראה בכיוון, אם כי איני יודע כמה כבר חסך. מכל מקום, אין לו שום רצון לחיות במרכז ואני מניח שבעוד כמה חודשים, כאשר זוגתו תסיים את הלימודים, הוא יחפש לשכור דירה באיזור סביר בחיפה. כמובן שאיני יודע כמה ישלם, אבל אני יודע שאמי משכירה דירת 5 חדרים באיזור מצויין על הרכס תמורת 4000 ש"ח בחודש, מה שנותן לי סדר גודל לגבי עלות השכירות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, ChemGuy85 כתב:

תראה לי איפה זה יקרה. 

תראה פה למשלhttps://www.yad2.co.il/realestate/forsale?price=-1-600000

3,000 שקל ברומא (מותר אחרי 12 שעות עבודה כל יום במשך שנה?), 3,000 שקל על נוט 9 (קיזזתי מע"מ ורשמתי על המורשה שלי) ו-80,000 שקל על רכב חדש ב-100% מימון בריבית פריים בלבד כאשר אתה יודע היטב שההוצאה האמיתית היא ירידת ערך. בנוסף חסכתי המון כסף על תיקונים ביחס לנסועה שלי. החרטה היחידה שלי שלא קניתי את אותה פיג'ו שנה - שנתיים על הכביש אחרי שהיא איבדה 30% מהמחירון שלה, אבל מטעויות לומדים. 

מותר הכל אבל אל תבכה אחר כך שאין. אני עובד הרבה יותר מ 12 שעות כל יום כבר 25 שנים ולא יוצא לחופש כל שנה למרות שאין לי שום בעיה כלכלית לעשות את זה. אני גם לא מוכן עקרונית לשלם יותר מ 2000 לפני מע"מ על מכשיר סלולארי. גם הרכב החדש שלך הוא עדיין 80,000 במקום 20,000 והוצאות האחזקה לא מתקרבות לפחת גם אם תחליף כל שנה מנוע וגיר.

אני לא עושה את הדברים האלה כי אני דואג לעתיד הבנות שלי ולעתידי לימי סגריר. קל מאוד לשרוף את מה שמרויחים אבל אם תתכלכל בצורה נבונה תוכל לחיות הרבה יותר טוב.

מה אתה אומר. ועל איזה כסף בדיוק יחיו ההורים הפנסיונרים שלי? אתה תעשה להם העברה בנקאית? 

לא תעשה להם העברה בנקאית אלא המשכנתא הזו תרד ישירות מהחשבון שלך ותהיה לתקופה לא ארוכה.

פתרונות תמיד יש. השאלה היא האם הם ריאליים. לזרוק הוראות מנותקות מהמציאות בפורום כל אחד יכול. 

תקרא שוב את הכל ותחליט כמה שזה מנותק מהמציאות. נכון שאנחנו מכניסים הרבה מעל לממוצע במשק (לא סכומים מטורפים. פחות ממשכורות היי טק ממוצעות) אבל בגיל 50 אנחנו בלי משכנתא, עם הון עצמי נזיל שמספיק לעוד דירה בלי משכנתא, עם השקה גדולה בחינוך (מעל 5K בחודש) וחיים טוב. הכל שאלה של ארגון החיים שלך, דחיית סיפוקים והצבת מטרות.

הרבה. אז? בישראל צינור כולם מקבלים השאלה היא אם אתה מקבל אותו בשנים על גבי שנים של התכלבות ומחייה בדירות פח זבל בשכירות או על ידי עלייה על רכבת הנדל"ן תוך כדי שהבנק נותן מאחורה 25 שנה.

שום התכלבות. אפשר לשכור בסביבות ה 3500-4000 דירות יפות בשכונות טובות במרבית ערי הפריפריה הקצת מרוחקת.

לפני 32 דקות, yaniv572 כתב:

2. האם אתה תעשה העברה בנקאית אם הילד יקרוס (לא משנה מה הסיבה) וההורים יצטרכו לשלם את ההלוואה?

3. אז בעצם לשלם על 2 הלוואות? גם משכנתא שלי וגם של ההורים?

אני אעשה העברה בנקאית לילדות שלי ואחלק איתן את פרוסת הלחם היחידה שלי לא בגלל שום הלוואה אלא בגלל שהן הבנות שלי.

וכשהריבית אפס ויש יכולת החזר אז זה עדיף כי במקום לשלם שכירות אתה מחזיר כסף שלקחת ולא עולה לך.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

night driver, אני מצטער, אבל אתה פשוט לא מחובר למציאות העכשווית שהיא שונה במהות ממה שאתה היכרת.

אגב יש ערים (כמו חיפה) שהמצוקה בהן קטנה יותר כי המחירים נמוכים משמעותית ובאמת יחסית פשוט להגיע לדירה.

אבל בכל הטווח שבין אשקלון לחדרה המצב קשה הרבה יותר.

כמה מנותק צריך להיות בשביל לשלוח אנשים שגרים באשדוד (אשדוד כן? לא ראשון ולא פתח תקוה, בטח לא תל אביב) ללכת לדור בנתיבות או באופקים.

יש את זה ביותר מתנשא? אני שואל ברצינות, ומה יהיה בעוד עשר שנים? תשלח אותנו או את המחליפים שלנו לשדה בוקר? איפה הלולאה הזאת נגמרת?

יש פה דור משכבת הגיל של 50-60 שפשוט אוכלים את הדור הצעיר עקב כשל שוק מטורף ואוזלת יד ממשלתית.

פשוט קנו וקנו דירות והמחירים התנפחו לרמה שהיום מנותקת לחלוטין מהשכר.

המזל הוא שהדבר הזה לא יימשך לאורך זמן כי יש איזון בחיים, אבל בהחלט יש פה דור שלם שנדפק חזק מהסיפור הזה (אנחנו)

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, Night Driver כתב:

אני אעשה העברה בנקאית לילדות שלי ואחלק איתן את פרוסת הלחם היחידה שלי לא בגלל שום הלוואה אלא בגלל שהן הבנות שלי.

וכשהריבית אפס ויש יכולת החזר אז זה עדיף כי במקום לשלם שכירות אתה מחזיר כסף שלקחת ולא עולה לך.

התעלמת משאר השאלות.

ברור לי שתתמוך בילדים שלך! ברור לי שזה גם מה שאני אעשה.

אבל באותו רגע שאתה מגן ככה על מחירי הדיור, אני באמת לא מבין מה האינטרס שלך...

גם לילדים  שלך יהיה קשה יותר לקנות דירה (אלא אם כן לכל אחד תביא 500k).

ולרגע תפסיק להסתכל על עצמך ועל המקרים הממוצעים במדינה (אני יודע שאני לא הממוצע ומניח שגם לא אתה.

אני מבחינה כלכלית הרבה מעל הממוצע ועדיין לרכוש דירה זה משימה שדורשת כמה שנים.

אני תמיד חושב על האחיות וחברים שלי - אם שום דבר לא ישתנה פה להם יהיה פי כמה וכמה יותר קשה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, yuvalganim כתב:

r, אני מצטער, אבל אתה פשוט לא מחובר למציאות העכשווית שהיא שונה במהות ממה שאתה היכרת.

אגב יש ערים (כמו חיפה) שהמצוקה בהן קטנה יותר כי המחירים נמוכים משמעותית ובאמת יחסית פשוט להגיע לדירה.

כמה מנותק צריך להיות בשביל לשלוח אנשים שגרים באשדוד (אשדוד כן? לא ראשון ולא פתח תקוה, בטח לא תל אביב) ללכת לדור בנתיבות או באופקים.

יש את זה ביותר מתנשא? אני שואל ברצינות, ומה יהיה בעוד עשר שנים? תשלח אותנו או את המחליפים שלנו לשדה בוקר? איפה הלולאה הזאת נגמרת?

יש פה דור משכבת הגיל של 50-60 שפשוט אוכלים את הדור הצעיר עקב כשל שוק מטורף ואוזלת יד ממשלתית.

פשוט קנו וקנו דירות והמחירים התנפחו לרמה שהיום מנותקת לחלוטין מהשכר.

המזל הוא שהדבר הזה לא יימשך לאורך זמן כי יש איזון בחיים, אבל בהחלט יש פה דור שלם שנדפק חזק מהסיפור הזה (אנחנו)

אתה פשוט לא מבין מה זה היה ללכת לגור באשדוד בשנת 90.
ב 82 ההורים שלי החליפו דירת 2.5 חדרים ברמת גן בוילה בראשון בלי להוסיף שקל ועדיין כולם הסתכלו עליהם כמו משוגעים שהולכים לגור בראשון (בתקופה ההיא זה רבע שעה באוטו ו 25 דקות באוטובוס בבוקר).

אם אתה עובד בתל אביב תצטרך לגור בסיביבה או על תחנת רכבת. כמה זמן נסיעה זה מחדרה למשל ברכבת לתל אביב?

אני שולח אותך לנתיבות ואופקים כי הם המקבילה לאשדוד של לפני 20 שנה. אם אתה לא רוצה דרום אז זוז צפונה מהמרכז לאיזור חדרה כי אי אפשר להחזיק את החבל משני קצותיו ועוד לתלות כביסה באמצע. בארה"ב לא היית גר במנהטן, בגרמניה לא היית גר במרכז מינכן ובאנגליה לא היית גר במרכז לונדון. צריך להבין שלא כולם יכולים לגור במרכז של המרכז.

• אהבתי 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@yaniv572

הוא לא מגן על מחירי הדיור. הוא תוקף את ההתנהלות הכלכלית של חלק מהדור הצעיר שמיוצג כאן.

@Night Driver  את החבל אפשר להחזיק בשני קצותיו, אבל את המקל לא. ושאפו על הכביסה 😆

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

יש פה הבדלי גישות עצומים בין הדורות, איך אתם יכולים להשוות בין החיים כבן 30 פלוס בשנות ה-90 לעכשיו?

זה כמו להשוות בין ג'ורדן ללברון*, זה לא אותו משחק.

וזה לרוחב - מחירי דיור, עלויות מחיה, סוג המותרות והקלות להשיג אותם, אורחות חיים (שמרנות/פחות שמרנות/מתירנות וכו'),

אופי העבודות ומיקומן ועוד מלא. אלו פשוט חיים שונים.

לי ברור שכל סוג של ניסיון לחיות כמו אז, לא רק יעשה אותך אדם די עצוב (ולא חייבים להקצין לטיסות לסקי פעמיים בשנה אלא גם לתחזוקת תחביב ואחזקת רכב טיפה שונה מהממוצע, כל מה שירים בנאדם קצת מהיומיום שלו) אלא ממש לא יקרב את מרבית האנשים לדירה.

זו רק אשמת השוק ולא אשמת הרוכשים הפוטנציאליים ואני לא מבין איך אפשר להדביק להם את זה.

המחירים האלה (והמרדף ההיסטרי שרק מלבה את העסק) פשוט משוגעים לגמרי והשוק הזה די מחליא אותי.

כשנתיים אני מחפש נכס כלשהו ופשוט לא מוצא עסקה שיש בה אפילו 30% היגיון.

מוכרח להודות שלי היה פשוט מזל.

שנת 2009, בני 28-30, אחד עצמאי בתחילת הדרך ואחת סטודנטית, למעט 50K עזרה מההורים הצלחנו

לבד לשים עוד כ-180 אלף ש"ח על בערך 5 שנות עבודה בשכר ממוצע (שלי היה סבבה, שלה היה כלום) ולקנות דירת 4 חדרים צעירה ב-550K בכרמיאל.

אחרי שנה וחצי מכרנו ב-700 כי למדתי בדרך הקשה שאני ויער של בניינים זה לא וקנינו חצי דונם לבניה ב-220K.

כל המספרים הנ"ל מאז הכפילו את עצמם ומעלה בזמן שהשכר בשוק די דומה.

אז את מי אפשר להאשים פה?

*ברור שג'ורדן :)

• אהבתי 4
  • מצחיק 1

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, yaniv572 כתב:

אבל באותו רגע שאתה מגן ככה על מחירי הדיור, אני באמת לא מבין מה האינטרס שלך...

אני ממש לא מגן על מחירי הדיור אלא מבין שזה המצב והוא לא ישתנה אם המדינה לא תחליט לבנות הרבה יותר.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, sperial כתב:

האמת היא שהבכור כנראה בכיוון, אם כי איני יודע כמה כבר חסך

אז תשאל.

בשביל לחסוך משהו שאפילו נראה כהון ראשוני לדירה באזור סביר (לא דירה ב600,000 בשכונת פשע), הוא צריך או להרוויח יותר מהממוצע במשק, כולל כל התנאים מסביב כמו קרן השתלמות גבוהה, או להיות חסכן קיצוני או גם וגם.

לגבי הוצאות על מכשירי חשמל - מכשירי חשמל הופכים גם לפחות ופחות אמינים עם השנים.

שוב, לא משנה כמה תנסו לסובב את זה: מחירי הדיור עלו. זה לא פיקציה או רצון של חבר׳ה בני 30 להתמסכן. זו המציאות.

לפני 6 דקות, Night Driver כתב:

אני שולח אותך לנתיבות ואופקים כי הם המקבילה לאשדוד של לפני 20 שנה

אומרים שדווקא מנהטן ננטשת, ואין ביקוש למגדלים למיליונרים יותר.

אבל מנהטן בצד, בארה״ב הפערים הכלכליים בין ערי החוף העשירות לבין השאר עצומים. האופקים של ארה״ב זה אזורים בהם אין לאף אחד פרנסה היום, אנשים מתאבדים מover dose של כדורים ותוחלת החיים נמצאת בירידה.

מה אתה מצפה שבן אדם ממוצע יעשה באופקים?

אנשים רוצים לחיות, לא לשרוד, כדי שבגיל 60 יתאפשר להם לטוס לשלושה ימים ליוון.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, Night Driver כתב:

אתה פשוט לא מבין מה זה היה ללכת לגור באשדוד בשנת 90.
ב 82 ההורים שלי החליפו דירת 2.5 חדרים ברמת גן בוילה בראשון בלי להוסיף שקל ועדיין כולם הסתכלו עליהם כמו משוגעים שהולכים לגור בראשון (בתקופה ההיא זה רבע שעה באוטו ו 25 דקות באוטובוס בבוקר).

אם אתה עובד בתל אביב תצטרך לגור בסיביבה או על תחנת רכבת. כמה זמן נסיעה זה מחדרה למשל ברכבת לתל אביב?

אני שולח אותך לנתיבות ואופקים כי הם המקבילה לאשדוד של לפני 20 שנה. אם אתה לא רוצה דרום אז זוז צפונה מהמרכז לאיזור חדרה כי אי אפשר להחזיק את החבל משני קצותיו ועוד לתלות כביסה באמצע. בארה"ב לא היית גר במנהטן, בגרמניה לא היית גר במרכז מינכן ובאנגליה לא היית גר במרכז לונדון. צריך להבין שלא כולם יכולים לגור במרכז של המרכז.

מתערב איתך שגם היום לא תקבל וילה בנתיבות תמורת דירת 2.5 חדרים ברמת גן.

אגב מעבר מרמת גן לראשון אני גם היום מקבל, אבל למה אתה שולח אותי לחדרה? למה לדימונה או אופקים?

מרכז חיי נמצא באשדוד, לא כי בחרתי אלא כי שם נולדתי ושם כל משפחתי והוריי.

אז אתה מציע לי לנתק את כל חיי רק כדי לקנות בית? האם זה נשמע לך טרייד אוף סביר?

האם היית מוכן לשלוח את ילדיך ממקום מגוריך למרחק 100 קילומטרים ממך רק בשם הדירה? האם היית מבסוט מזה?

אני מצטער, מידת "ההקרבה" של לעבור מרמת גן לראשון זה פשוט לא דומה למקומות שאתה מועיל בטובך לשלוח אותי אליהם.

ההורים של אשתי נולדו במרכז (גבעתיים/קרית אונו) כשהם התחתנו הם קנו שטח בגן יבנה ובנו בית בבנייה פרטית, הם לקחו משכנתא ל-20 שנה והיום יש להם בית ענק.

אנא הועיל בטובך להגיד לי, איפה זוג צעיר יכול היום לקנות שטח ולבנות בית עם משכנתא ל-20 שנה ועם 100,000 שקל הון עצמי?

בבקשה אל תשלח אותי ליטבתה, חם שם.

עריכה אחרונה על ידי yuvalganim
  • אהבתי 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, itaysamurai כתב:

י ברור שכל סוג של ניסיון לחיות כמו אז, לא רק יעשה אותך אדם די עצוב (ולא חייבים להקצין לטיסות לסקי פעמיים בשנה אלא גם לתחזוקת תחביב ואחזקת רכב טיפה שונה מהממוצע, כל מה שירים בנאדם קצת מהיומיום שלו) אלא ממש לא יקרב את מרבית האנשים לדירה.

זו רק אשמת השוק ולא אשמת הרוכשים הפוטנציאליים ואני לא מבין איך אפשר להדביק להם את זה.

אף אחד לא מדבר על לחיות כמו אז אלא שאם יש לך מטרה אז אתה נלחם ומשיג אותה. הרי שנינו יודעים כמה חרא עצמאי אוכל וכמה פעמים הוא מגיע למצב שלא רק שלא לוקחים משכורת אלא גם מביעים מהבית אבל בחרנו לחיות בעולם הזה, אנחנו רוצים ואוהבים את זה אז אנחנו משלמים גם את המחירים על זה.

אתה רוצה לשבת על 2 מיליון שקל עוד 20 שנה אז אתה צריך להשקיע עכשיו אבל זה גם בסדר באותה המידה להגיד זה לא מתאים לי וללכת לגור בשכירות.

השוק זה הרוכשים. זה לא דבר מנותק שחי בפני עצמו. אם המחירים עולים אז יש יותר ביקוש מהיצע וזו הבעיה שצריך לפתור. או שמגדילים את ההיצע (בידיים של הממשלה שלא כל כך רוצה לעשות את זה) או שהמחירים מתאימים את הביקוש להיצע ואז הם נעצרים. כל זמן שמחירי השכירות לא יורדים זה אומר שאין מספיק דירות בשוק בלי קשר של מי הן. ברגע שיהיו יותר דירות מדיירים המחירים ירדו אבל שוב, זו החלטה ממשלתית כי הקרקעות ואישורי הבנייה בידיים שלה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, yuvalganim כתב:

פתחתי עכשיו יד2, הסתכלתי על אשדוד - אני לא יכול לומר שהמחירים שם גבוהים יותר מחיפה למשל, ו-1.5 מיליון ש"ח קונה לך דירת ארבעה חדרים במיקום סביר.

בשביל זה אתה צריך 400 אלף ש"ח הון עצמי - זה סכום מאוד גבוה, חד משמעית, אבל הוא לא בלתי ניתן להשגה בטווח של 5-10 שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יבגני, הבחור בהחלט לא פוסל שכירות לפחות לשניםמהקרובות. 

אין ויכוח כי מחיר רכישת דירה עלה, לפחות לגבי התשלומים הראשונים. החישוב כולל המשכנתא מורכב כיוון שהדור שלי שילם ריביות הרבה יותר גבוהות, כך שאני בכלל לא בטוח אם יש הבדל משמעותי במחיר המלא של הדירה.

בסופו של דבר צריך לחשב עלות כוללת של מחיה ולהשוות להכנסה נטו הכוללת של משפחה. אני בטוח שאין כאן אף אחד שיש לו הכלים לבצע השוואה כזו, אני מניח שגם למומחי הלמ"ס זה אתגר קשה.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, MiniMiz3r כתב:

פתחתי עכשיו יד2, הסתכלתי על אשדוד - אני לא יכול לומר שהמחירים שם גבוהים יותר מחיפה למשל, ו-1.5 מיליון ש"ח קונה לך דירת ארבעה חדרים במיקום סביר.

בשביל זה אתה צריך 400 אלף ש"ח הון עצמי - זה סכום מאוד גבוה, חד משמעית, אבל הוא לא בלתי ניתן להשגה בטווח של 5-10 שנים.

גם אם אשים בצד 5000 שקלים בחודש, כמה שנים יקח לי לחסוך 400,000 שקל?

מעולה, אקנה דירה בגיל 50

• אהבתי 2

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...