Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיתון כלכלי ? מישהו מרגיש משהו ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 1052 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הדור הצעיר אכל אותה בעיקר בנושא הדיור

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 6 דקות, avargel כתב:

זה כי חלק מהמגיבים (ודוקא היותר קולניים) אוהבים לפזר פסימיות ותחושת טרגדיה ממשמשת ובאה.

המציאות קצת יותר מאוזנת.

הדור הצעיר מכניס פי כמה ממה שהכניסו הוריו, חי ברמת חי פי כמה יותר גבוהה, ובכלל קצת פחות מסכן ממה שנהנים לתאר אותו פה.

לא מדויק.

תלוי מאיזו סביבה אתה מגיע. לפיה אפשר להגיע למסקנות שונות.

בחברה שאני עובד (היי טק)- אחוז נכבד מהעובדים הם מתכנתים צעירים שחיים ממש לא רע עם משכורות ממש טובות. כשאני בעבודה אני יכול להסתכל על העולם מבעד למשקפיים הורודות שלך.

לעומת זאת- רוב החברים שלי הם לא מעולם ההיי טק. חלקם מצליחים יותר, חלקם פחות. אני חושב שערב עם חבורה כזו זה מדד טוב יותר להבין איפה הדור הצעיר יותר נמצא, חתך יותר ריאלי של האוכלוסיה. (ולא בני 20- בשנות ה30 לחייהם). לחצי מהם יש דירות, כולם קנו לפחות לפני 12-13 שנה. מי שלא עלה על הרכבת אז, נשאר על הרציף, עם רמת חיים גבוהה יותר מזו שהייתה להוריו ולהוריהם, אבל עם כל שנה הרכבת מתרחקת והאפשרות לקנות דירה נראית יותר ויותר כמו פנטזיה תלושה מהמציאות.

אז חיים קצת יותר טוב, קונים קצת יותר ואולי אפילו נוסעים יותר לחול אבל ממה שאני מכיר ורואה אנשים פשוט כבר איבדו את החשק לנסות לחסוך לדירה. לא מאמינים שהנס הזה יקרה ולכן פשוט חיים. לא עושים חשבון. 

זה הצד הקצת פחות ורוד של הדור הצעיר.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 57 דקות, avargel כתב:

הדור הצעיר מכניס פי כמה ממה שהכניסו הוריו, חי ברמת חי פי כמה יותר גבוהה, ובכלל קצת פחות מסכן ממה שנהנים לתאר אותו פה.

כן אבל ההוצאות גבוהות פי כמה, הדור הצעיר איבד את הפנסיה שהייתה להוריו ואת היציבות התעסוקתית. בעבר משפחה התקיימה היטב על משכורת של הבעל היום שני בני הזוג עובדים ומתקשים לסגור את החודש. מצד שני אין ספק שאנשים היום יותר מתעשקים לחיות את הרגע, לא מצליחים לדחות סיפוקים, קופצים מעל הפופיק ועוד אלף ואחד דברים. 

בנוסף בענפים רבים (לא הייטק) המשכורות קפאו אי שם ברמה של 2010-2011. הצמיחה שהייתה בישראל בעשור האחרון די התרכזה בקרב ענף תעסוקה מאוד ספציפי וזה ממש הפך למועדון שאם אתה לא בפנים אתה די מתקשה להתמודד עם היוקר מחייה. 

לפני 1 שעה, Night Driver כתב:

אני לא הייתי קונה דירה בלי ממד היום בשום מקום אבל גם אם אשווה לדירות בלי ממד עדיין יש הפרש גדול.

לגבי התרחקות ממקומות התעסוקה של המרכז היום עם הרכבת הרבע שעה האלה לא משמעותיים (ברכב ההפרש הרבה יותר קטן).

משמעותי מאוד. מדובר בתוספת רבע שעה שמתווספת לשעה וחצי מאשדוד לתל אביב וכבר הגעת לשעתיים מדלת לדלת לכל כיון. בוא בכלל נתרחק עד רצועת עזה מה זה משנה כולה עוד רבע שעה תוספת על הרבע שעה של הרבע שעה של הרבע שעה. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, yaniv572 כתב:

גם אי שם בשנות ה 90 אנשים קנו דירות 3 חדרים קומה 3 ללא מעלית (ההורים שלי) ולאחר כמה שנים השתדרגו. ההבדל הוא שלא היה צריך לקחת משכנתא מטורפת ל 30 שנים אלא להוציא 50k דולר (שלתקופה ההיא זה לא מעט, אבל גם לא שווה ערך ל 1m היום).

כשסבא של אישתי קנה את הבית הראשון שלו, הוא גר שנה אצל ההורים וחסך כסף לדירה (ללא משכנתא).

רק שסבא שלך גר עם ההורים שלו והאחים שלו בדירת חדר וחצי, לא פוצץ חצי משכורת על בילויים/תקשורת/רכב, אולי ראה פעם אלת בחייו מלון וחוץ לארץ היה המקום הזה שאף אחד לא היה בו.

את הדירה שלי קניתי אי שם ב 98. נכון שקניתי אותה בפחות מ 600,000 שקל אבל על משכנתא של 425,000 שקל שילמתי 3000 שקל של אז והתקופה היתה 25 שנים (ריבית קבועה והלוואה צמודה למדד).

היום מצד אחד החסם הוא ההון העצמי אבל גם זה זוג שעובד ומצטמצם (לא נוסע לחול, לא קונה רכב חדש ולא יושב 4 פעמים בחודש במסעדות) יכול לשים 3000-4000 שקל בצד וכשמגיע פרעון קרנות ההשתלמות שלו יכול כבר להגיע להון העצמי. קל זה לא אבל אפשרי.

שכל אחד יבדוק כמה ההוצאות שלו ירדו בחודש מרץ. זה יתן לו קמת מושג כמה ניתן לחסוך.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, ChemGuy85 כתב:

כן אבל ההוצאות גבוהות פי כמה, הדור הצעיר איבד את הפנסיה שהייתה להוריו ואת היציבות התעסוקתית. בעבר משפחה התקיימה היטב על משכורת של הבעל היום שני בני הזוג עובדים ומתקשים לסגור את החודש. מצד שני אין ספק שאנשים היום יותר מתעשקים לחיות את הרגע, לא מצליחים לדחות סיפוקים, קופצים מעל הפופיק ועוד אלף ואחד דברים. 

בנוסף בענפים רבים (לא הייטק) המשכורות קפאו אי שם ברמה של 2010-2011. הצמיחה שהייתה בישראל בעשור האחרון די התרכזה בקרב ענף תעסוקה מאוד ספציפי וזה ממש הפך למועדון שאם אתה לא בפנים אתה די מתקשה להתמודד עם היוקר מחייה. 

משמעותי מאוד. מדובר בתוספת רבע שעה שמתווספת לשעה וחצי מאשדוד לתל אביב וכבר הגעת לשעתיים מדלת לדלת לכל כיון. בוא בכלל נתרחק עד רצועת עזה מה זה משנה כולה עוד רבע שעה תוספת על הרבע שעה של הרבע שעה של הרבע שעה. 

אני מאוד נהנה לקרוא את התגובות שלך ולא רק בגלל שאתה כותב בצורה נהירה ובהירה בדיוק את כל מה שאני חושב,

חסכת לי לפחות 5 הודעות רק באשכול הזה.

שאפו

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, Night Driver כתב:

היום מצד אחד החסם הוא ההון העצמי אבל גם זה זוג שעובד ומצטמצם (לא נוסע לחול, לא קונה רכב חדש ולא יושב 4 פעמים בחודש במסעדות) יכול לשים 3000-4000 שקל בצד

ממש לא כל זוג גם אחרי כל הצמצומים במיוחד אם יש ילדים בתמונה. 

ציטוט

וכשמגיע פרעון קרנות ההשתלמות שלו יכול כבר להגיע להון העצמי. קל זה לא אבל אפשרי.

אתה נותן לכל העובדים שלך קרן השתלמות? אל תשכח קרנות השתלמות שלנו הפסידו המון בבורסה רק בחודשיים האחרונים. בנוסף האוצר כנראה ינסה לבטל את הפטור ממס על קרנות השתלמות הם מפנטזים על זה לפחות עשור. בנוסף על בנוסף תחשוב כמה אנשים בנו על הקרן השתלמות בשביל לסגור חלק מהמשכנתא. ה-waze שלהם יצטרך לעשות חישוב מסלול מחדש. 

ציטוט

שכל אחד יבדוק כמה ההוצאות שלו ירדו בחודש מרץ. זה יתן לו קמת מושג כמה ניתן לחסוך.

אצלי בעיקר דלק וחניות.

לפני כשעה, אורח לרגע כתב:

אז חיים קצת יותר טוב, קונים קצת יותר ואולי אפילו נוסעים יותר לחול אבל ממה שאני מכיר ורואה אנשים פשוט כבר איבדו את החשק לנסות לחסוך לדירה. לא מאמינים שהנס הזה יקרה ולכן פשוט חיים. לא עושים חשבון. 

זה הצד הקצת פחות ורוד של הדור הצעיר.

הם הלכו לקיצוניות השנייה אכול ושתה כי מחר נמות. חוסר יכולת לרכוש דירה לא אומר שצריך לחיות על הקשקש. אני מקווה שהקורונה תיתן כאפה מעוררת להרבה מאוד אנשים שיבינו כמה מסוכן לחיות ללא חסכונות.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שעובד על 30-40 שקל בשעה (כל אחד מבני הזוג) לא יוכל להרשות לעצמו לגור בצנטרום של הפיילה בשום מקום בעולם (אלא אם ילך לשכונות מצוקה כמו שכונת הארגזים או לוד).  זוג שמביא יחד 16-17 יכול לחסוך וגם נמצא ברמות השכר שבדרך כלל יש קרנות השתלמות (ברמות השכר הנמוכות אין עודפים לחיסכון והטבת המס לא משמעותית).

אם כת מה שחסכת זה דלק וחניות אני מנחש שאתה חוסך לא מעט גם בשוטף. אצלי (4 נפשות) הצריכה החודשית ירדה לפחות מעשירייה בלי להצטמצם אלא רק בגלל מה שנסגר (אין משכנתא או שכר דירה אבל כולל טיפול וטסט לאוטו).

• רעיון טוב! 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

30-40 שקל לשעה בקושי אפשר לגור באשקלון. זוג שמביא יחד 16-17 נטו זה הרבה מעל הממוצע במשק. האמת גם 16-17 ברוטו זה מעל הממוצע במשק. שתבין באיזה מצב עגום אנחנו נמצאים... 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם 30-40 אפשר לגור בכל עיר אבל באיזורים החלשים בשכירות ובלי מותרות כמו רכב, אייפון חדיש או חופשות משפחתיות.

עריכה אחרונה על ידי Night Driver
  • רעיון טוב! 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשכורת הזאת בקושי תספיק לשכירות של דירת 1-2 חדרים + אוכל + חשבונות. בלי רכב איך יגיעו לעבודה? אתה יודע מה עוברים כל המסכנים שחייבים להשתמש בתחבורה הציבורית הגוססת של מדינת ישראל בשביל להגיע לעבודה בעידן הקורונה? 

אני אתן לך דוגמא אני גר באשדוד בבניין יחסית חדש (נבנה ב-2001). כמעט כל הדיירים בבניין פועלי צווארון כחול אנשים שעבדו כל החיים שלהם במפעלים, מחסנים, אבטחה, נהגי הסעות וכדומה. כולם הצליחו לרכוש דירה חדשה (!) 4-5 חדרים מקבלן אי שנת בתחילת שנות ה-2000. 

fast forward כ-20 שנה קדימה ויש לך דור של צעירים הרבה יותר משכילים שמרוויחים הרבה יותר כסף ולא מצליחים לגרד הון עצמי בשביל לקנות דירה באשדוד. 

אתה לא רואה שמשהו כאן לא מסתדר? 

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמעט כל העובדים הלא מקצועיים בתעשייה יושביל על שכר כזה כשרובם בצד הנמוך שלו אז תאמין לי שאני יודע איך הם חיים.

הם חיים בשכירות, רובם המכריע לא מחזיק רכב אבל מגיעים לעבודה בהסעות, תח"צ או אופניים חשמליות. אין מותרות אבל יש אוכל, ביגוד ומענה סביר לצרכים בסיסיים. לא תראה אותם כמעט יוצאים לחופשות או למסעדות אבל יש ריהוט, כבלים ופלאפונים בשווי מאות בודדות של שקלים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי. מה הפואנטה שלך? שאפשר לשרוד? אפשר. שזוג שמרוויח 16-17 אלף צריך לקיים רמת חיים של פועל במפעל בשביל לגרד הון עצמי לדירה? במציאות העכשווית של ישראל כנראה שכן. חתיכת תג מחיר לשלם, אבל זורם כי זה מה יש. 

מה עם הילדים שלך? תגיד להם לחיות כמו פועלים במפעל בשביל לחסוך הון עצמי לרכישת דירה? תעשה לכל אחד העברה בנקאית של 400-500-600 אלף שקל או כמה שהם יצטרכו אי שם בשנת 2030 - 2035 אם המגמה הנוכחית תימשך העברה שתגיע על חשבון הפנסיה שלך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הילדות שלי לא מייצגות ואת הכסף עבורן התחלתי לחסוך ביום שנולדו. כעצמאי אין לי את הפריבילגיה של יציבות וביטחון ואני חייב לדאוג לעתידן.

צריך להבין שאם מחירי הדירות ממשיכים לעלות ודירות עדיין נמכרות אז כנראה שיש מספיק אזרחעם שיכולים לקנות אותן.

מצד אחד ברור שחלק לא מבוטל זה למטרות השקעה אבל מהצד השני צריל להפנים שלא כל אחד יכות וצריך לרכוש דירה משלו.

עריכה אחרונה על ידי Night Driver

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנקודה שלי שלא צריך לצקצק בלשון שאנשים לא מוכנים לחיות כמו סיני עם אשרת עבודה בשביל לגרד הון עצמי לדירה באשקלון. 

בנוגע למחיר הדירות שממשיכים לעלות זה מורכב. לדעתי במדינה יש זרימה מטורפת של הון בין דורי שמאפשרת את כל זה אחרת המספרים פשוט לא מסתדרים. זה פותח שאלה אחרת למה אנחנו הדור הצעיר צריך לשלם מיסים שהולכים לממן פנסיות תקציביות שמוזרמות לניפוח בועת הנדל"ן של מדינת ישראל. זה כמו יהודים שעבדו במחנות ריכוז בשביל לתדלק את מכונת המלחמה הנאצית. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה רוצה להיות בעל נכס של 1.3 מליון שקל ואת זה לא עושים בשכר נמוך. אתה צריך לבחור או לעבוד קשה כדי לחסוך את ההון, או לקנות באיזו ערד או ירוחם ולהשכיר כשבמקבית אתה שוכר איפה שאתה רוצה לחיות עד שההפרש בין יתרת חוב המשכנתא לשווי המכס יאפשר לך למכור ולקנות איפה שאתה חי או שפשוט תגור בשכירות ותוותר על החלום של להחזיק נכס של 1.3 מיליון.

אתה לא מממן את הבועה דרך הפנסיות התקציביות מהסיבה הפשוטה שאין כל כך הרבה בעלי פנסיה תקציבית נדיבה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...