Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיתון כלכלי ? מישהו מרגיש משהו ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 1053 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

המצב הנוכחי של עליה במחירי הדירות טוב להרבה מאוד גורמים אבל גרו למי שרוצה לרכוש דירה יחידה למגורים.

המחירים לא נורמלים. אני ואישתי חיפשנו שנה דירה ובסוף זכינו במחיר למשתכן ביבנה ולקחנו את ההזדמנות ב 2 ידיים.

אני כל הזמן חושב מה יעשו האחיות/חברים שלי ואין ממש אור בקצה המנהרה.

למרות שאני כבר קניתי דירה שלהשתדרג ממנה לא יהיה לי צורך ב 10 שנים הקרובות - אשמח לטובת כולם שמחירי הדירות יירדו ויוציאו משקיעים מהשוק.

לגבי המצב במדינה, בערך כל מי שאני רואה סביבי ממשיך כרגיל, אולי תגיע כאפה מאוחר יותר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אתה לא רואה את הרווח ?

כשאתה תרכוש בית, כל השנים ששילמת משכנתא יתורגמו לכסף, גם אם לא סיימת לשלם את המשכנתא.

האלטרנטיבה לאותו בית ששילמת עליו משכנתא 10 שנים, היא לשכור דירה.

כשאני יבחר לרכוש בית, כל השנים ששילמתי שכירות שוות כלום ושום דבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רוצה לחפור יותר מידי, אבל נזכרתי בנתון מפתיע הקשור לעליית המחירים בארץ.

לפני מספר שנים עשיתי כמה עסקאות בבירת הנגב, אז טיפה`לה מכיר את השוק שם.

רק שתבינו כמה עליית הערך פסיכותית.

בתחילת שנות ה 2000 דירה ממוצעת בשכונות הקרובות לאונברסיטה בב"ש , הייתה שווה סביב 150,000 ₪

אותה דירה ממוצעת הושכרת סביב ה 1500₪

כיום אותו טיפוס של דירה לאחר ששיפצו, הוסיפו חדר( ברוב המקרים, הפכו ל 4 חדרים ) והשכירו.

תעלה לקונה סביב 850,000 - 900,000₪ הדירות הטובות.

הדירה תושכר סביב 3,300 פלוס מינוס

תנו לי קרדיט שאלו באמת המספרים.

עלות שיפוץ של הדירה גג 100,000 ₪ בלחץ.

אני לא מכיר שום נדל"ן בעולם שעלה ב 15 שנה כמעט ב 600%

מקווה שמעניין מישהו.

אני כל פעם נדהם.

עריכה אחרונה על ידי רק מיאטה
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עובד במשרד תיירות והוצאתי לחל״ת, לא יודע מתי בכלל אחזור (בינתיים מחפש מקום עבודה אחר). זה מצב לא נעים בכלל ובוודאי שהחגורה הודקה עד יעבור זעם. 

רגל וחצי, 4 כ"ס.

מדוע לא כדאי לקנות פרארי:

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Gosser1860 כתב:

אולי רק אני והסביבה הקרובה אליי פסימיים מידי ומעכבים רכישות וצריכה?

בשכונה נראה שעסקים כרגיל, והופיעו כמה רכבים דנדשים בסביבה. בקושי את הניילונים הספיקו לקרוע.

אני מספס משהו או שאין באמת משבר?

אולי הם קנו את הרכב באמצע מרץ ובגלל הקורונה והעיכובים קיבלו אותו רק השבוע?

המון מסירות התעכבו

חוץ מזה לא כולם הפסיקו לעבוד. הרוב הפסיקו

לפני 3 שעות, רק מיאטה כתב:

לא רוצה לחפור יותר מידי, אבל נזכרתי בנתון מפתיע הקשור לעליית המחירים בארץ.

לפני מספר שנים עשיתי כמה עסקאות בבירת הנגב, אז טיפה`לה מכיר את השוק שם.

רק שתבינו כמה עליית הערך פסיכותית.

בתחילת שנות ה 2000 דירה ממוצעת בשכונות הקרובות לאונברסיטה בב"ש , הייתה שווה סביב 150,000 ₪

אותה דירה ממוצעת הושכרת סביב ה 1500₪

כיום אותו טיפוס של דירה לאחר ששיפצו, הוסיפו חדר( ברוב המקרים, הפכו ל 4 חדרים ) והשכירו.

תעלה לקונה סביב 850,000 - 900,000₪ הדירות הטובות.

הדירה תושכר סביב 3,300 פלוס מינוס

תנו לי קרדיט שאלו באמת המספרים.

עלות שיפוץ של הדירה גג 100,000 ₪ בלחץ.

מקווה שמעניין מישהו.

אני כל פעם נדהם.

נו בסדר

היו תקופות..מה אתה מופתע?

חבר טוב קיבל בירושה דירה של ההורים ברמת החייל

דירה גרוטאה, עם חצר מלאה נחשים כנראה קנו אותה כשהייתה שווה שקלים בודדים.

הרס אותה ובנה שם בית פרטי חדש בעלות של 1.5 מ שח

מאמין שהיום הכל שווה 4 מ'

הוא לא גאון נדלן. סתם בנאדם עם מזל שקיבל ירושה..

זה לא סוד שהיה כאן זינוק במחירים

אני חושב ומאמין שדווקא עכשיו יש סיכוי שהבועה תתפוצץ. אנשים דוחים תשלומים, בונים על זה שיחזרו לעבור, שיעבדו חזק, שירוויחו וכו'

כשאנשים יגלו שזה לא המצב, יצטרכו  להביא כסף מאיפשהו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, Transporter כתב:

זה לא סוד שהיה כאן זינוק במחירים

אני חושב ומאמין שדווקא עכשיו יש סיכוי שהבועה תתפוצץ. אנשים דוחים תשלומים, בונים על זה שיחזרו לעבור, שיעבדו חזק, שירוויחו וכו'

כשאנשים יגלו שזה לא המצב, יצטרכו  להביא כסף מאיפשהו

מצד אחד, נשמע הגיוני.

מצד שני, אם (או ליתר דיוק - כאשר) בעקבות האבטלה ההמונית בארה"ב ובאירופה יתחילו תקיפות אנטישמיות, צפה למאות אלפי עולים חדשים + תושבים חוזרים שיגיעו לארץ במכה... אגב, הם באים עם דולרים חמים היישר מהמדפסת של הפד.

https://www.makorrishon.co.il/news/223519/

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, stum כתב:

אתה לא רואה את הרווח ?

כשאתה תרכוש בית, כל השנים ששילמת משכנתא יתורגמו לכסף, גם אם לא סיימת לשלם את המשכנתא.

האלטרנטיבה לאותו בית ששילמת עליו משכנתא 10 שנים, היא לשכור דירה.

כשאני יבחר לרכוש בית, כל השנים ששילמתי שכירות שוות כלום ושום דבר.

קרא את התגובה של "רק מיאטה" בעמוד הקודם.

אני מסכים שכסף לשכירות זה זה כסף שלא תראה לעומת תשלום משכנתא.

אבל שוב, למי שוקנה את דירת המגורים היחידה שלו, העליה לא תורמת כלום ואפילו פוגעת במקרה והוא ירצה להשתדרג.

למשקיע/קבלן/בנק/מתווך ויש עוד רשימה גדולה של מרוויחים - העליה במחירים טובה.

ואני אתן לך דוגמה מהסביבה שלי.

זוג שרכש דירה ב 2013 ב 950k ולקח משכנתא סבירה של 3300 שח(כמובן שסביר ביחס להכנסות שלו).

הזוג החליט שהוא רוצה להשתדרג ושמע שמוכרים דירות בסביבה ב 1.2m (כמו שאתה אומר, יש פה רווח של 250k). הזוג רכש דירה אחרת ב 1.7m.

בגלל הצורך להוסיף סכום למשכנתא, ההחזר החודשי עלה ל 4600 והיום הזוג לא מצליח לנשום כי ההוצאה הנוספת של 1300 במשכנתא פשוט חנקה אותם כלכלית. אז גל החכמים אמרו "איזה יופי, מכרתם את הדירה ברווח) ובופעל אמנם זה נכון, אבל גם הדירה שאותה רצו לקנות עלתה באותם אחוזים ככה שזה לא באמת רווח.

זה שיש פה גם התנהלות כלכלית לא נכונה אני מסכים, אבל זו דוגמה ללמה זה שמחירי הדירות נסקו מעלה באחוזים מטורפים, לא בדיוק עוזר למי שרוכש דירה כדירת מגורים יחידה.

עריכה אחרונה על ידי yaniv572
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, רק מיאטה כתב:

מקווה שמעניין מישהו.

אני כל פעם נדהם.

נכסים התייקרו בכל העולם אחרי משבר 2008. העליות היטיבו עם מי שהיה לו והקשו מאוד על מי שאין לו לצבור נכסים מהותיים. כתוצאה מכך הפערים החברתיים זינקו משמעותית ורק ימשיכו להחמיר בשנים הבאות. מה שאותי מדהים זה כמה הציבור אובססיבי לרווח בטווח קצר ואנשים לא רואים את הקטסטרופה החברתית שמבשילה ממש מתחת לאף שלהם. אני בספק אם כל אלה שמבסוטים מזינוק במחירי נדל"ן חושבים בכלל איך ילדים שלהם יצליחו לרכוש דירה.

בכנות אני לא רואה איך ממשלות ברחבי העולם יוצאות מהמשבר הזה בלי לבצע reset מוחלט למערכת. זמנים מעניינים לפנינו. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל התחומים יש עליית מחירים בארץ מהסיבה הפשוטה שכל בעלי החברות (מכל הסוגים) דוחפים כל שנה לגידול ברווחים - לפחות 3-4% שנתי גם כשאין מאיפה.

את התוצאות של זה אנחנו כצרכנים מרגישים בעיקר באיכות המוצר ו/או במחיר מופרז על גבול הפסיכי עבור מוצרים פשוטים מה שדוחק את כולנו לרכישות מחו"ל.

בנושא ספרים - הספר האחרון שלי העלה את המחיר מ 40 ל 50 ש"ח יום אחרי שהוא חזר מחופשה משפחתית בתאילנד, אם זה לא יריקה בפרצוף אני לא יודע מה כן.

ואם כבר יקר - 

למה לעזעזל ענבים עולים 40-47 ש"ח לקילו?!

למה לקנות אבטיח היום זה לפחות 50 ש"ח?!

עריכה אחרונה על ידי Dimo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
לפני 14 דקות, Dimo כתב:

בנושא ספרים - הספר האחרון שלי העלה את המחיר מ 40 ל 50 ש"ח יום אחרי שהוא חזר מחופשה משפחתית בתאילנד, אם זה לא יריקה בפרצוף אני לא יודע מה כן.

אולי תנסה לחשוב שהוא פשוט לא מרוויח מספיק מה-40₪ האלה.

נפרגן לו שהוא עובד חזק וחרוץ ומספר 3 בשעה. 120₪ זאת נראית לך הכנסה יפה לשעה של עסק?

הספר שלי גם עשה את אותה עליה וטרח להסביר לכל לקוח. חיבקו אותו.

גם אני העליתי מחירים כי הרווח התחיל להצטמצם בשל עליות מחירים שונות.

באיזה פרצוף ירקתי?

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 54 דקות, yaniv572 כתב:

...מי שוקנה את דירת המגורים היחידה שלו, העליה לא תורמת כלום ואפילו פוגעת במקרה והוא ירצה להשתדרג.

למשקיע/קבלן/בנק/מתווך ויש עוד רשימה גדולה של מרוויחים - העליה במחירים טובה.

ואני אתן לך דוגמה מהסביבה שלי...

הטענה שלי, שרכישת הדירה, תרמה לבעל הנכס גם אם הדירה הבאה שהוא רוצה שווה יותר.

בעיקר כי האלטרנטיבה לרכישת דירה היא לשכור דירה.

בסוף אותה התקופה:

אחד שרכש דירה הכסף "נשמר".

אחד ששכר דירה הכסף "נזרק".

כשהראשון ירצה דירה של 1.7 הוא יצטרך למכור את הנוכחית ולהוסיף.

כשהשני ירצה דירה של 1.7 הוא יצטרך 1.7.

זה אגב נכון גם אם הדירה של ה1.7 ירדה למחיר של 1.1

עצם הרכישה, משמר את חלק מהכסף, בלי קשר לאם הדירה עלתה או ירדה.

ולכן לא בטוח שזה בכלל נכון להסתכל על "לא הרווחתי מהעלייה כי עכשיו הנכס הבא גם עלה" כי האלטרנטיבה הייתה להפסיד הרבה יותר

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, itaysamurai כתב:

אולי תנסה לחשוב שהוא פשוט לא מרוויח מספיק מה-40₪ האלה.

נפרגן לו שהוא עובד חזק וחרוץ ומספר 3 בשעה. 120₪ זאת נראית לך הכנסה יפה לשעה של עסק?

הספר שלי גם עשה את אותה עליה וטרח להסביר לכל לקוח. חיבקו אותו.

גם אני העליתי מחירים כי הרווח התחיל להצטמצם בשל עליות מחירים שונות.

באיזה פרצוף ירקתי?

עליית מחיר זה צעד רגיש לצרכן ולכן צריך לעשות אותו ברגש ובעיקר בתזמון הנכון במיוחד אם אתה מתבסס על קהל לקוחות שכונתי.

מתכנן טיול לחו"ל עם המשפחה שיעלה כמה עשרות אלפי שקלים, תתכנן מראש ותעלה את המחיר מראש במידה ואתה מתכנן לחסוך סכום כסף מסויים ועם ה 40 אתה לא רואה שזה קורה.

לא יודע באיזה פרצוף אתה ירקת אבל אני הרגשתי ממש לא בנוח עם הבשורה, עשה חופשה ואני משלם 20% יותר.

פירגנתי לו עד הקורונה - עכשיו למדתי להסתפר לבד.

עריכה אחרונה על ידי Dimo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, Dimo כתב:

עליית מחיר זה צעד רגיש לצרכן ולכן צריך לעשות אותו ברגש ובעיקר בתזמון הנכון במיוחד אם אתה מתבסס על קהל לקוחות שכונתי.

מתכנן טיול לחו"ל עם המשפחה שיעלה כמה עשרות אלפי שקלים, תתכנן מראש ותעלה את המחיר מראש במידה ואתה מתכנן לחסוך סכום כסף מסויים ועם ה 40 אתה לא רואה שזה קורה.

לא יודע באיזה פרצוף אתה ירקת אבל אני הרגשתי ממש לא בנוח עם הבשורה, עשה חופשה ואני משלם 20% יותר.

פירגנתי לו עד הקורונה - עכשיו למדתי להסתפר לבד.

הוא לא צריך לתת לך דין וחשבון על ההוצאות שלו. הוא עובד ושואף לתחזק רמת חיים מסוימת. לא מתאים חפש מישהו אחר להסתפר אצלו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 32 דקות, Dimo כתב:

זו אחת התגובות הכי חצופות שקראתי באינטרנט אי פעם (ויש לי קילומטרז').

בגלל שהוא הספר שלך אסור לו לשאוף לחיות ברמת חיים גבוהה יותר? אסור לו לצאת לחופשה כי אתה לא רוצה לשלם לו עוד עשרה שקלים על תספורת? ואם הוא היה קונה דירה, היית "מאשר" לו להעלות את המחיר שלו בעשרה שקלים? ואם הילד שלו היה צריך ניתוח?

אני מקווה בשבילו שהוא לא יראה אותך יותר לעולם.

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@stum ההשוואה שלך בין שכירת לבין רכידת דירה שגויה. אתה צריך לבדוק מה עלות המגורים.

אם אתה שוכר דירה ההון שלך מתבטא בבנק, וההוצאה שלך היא דממ שכירות, מיסים, דמי ועד בית וכו'.

אם אתה רוכש דירה ההון שלך מושקע בדירה, ההוצאות הנוספות הן רבית המשכנתא (שים לב, הקרן נותרת רכושך, אתה מקבל אותה במכירה) ושאר ההוצאות הנלוות, וגם אחזקה היא על חשבונך ולכ על חשבון בעל הבית.

איפה נקודת האיזון? זה אישי, תלוי בהון העצמי ובעלות המשכנתא.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...