Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיתון כלכלי ? מישהו מרגיש משהו ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 1075 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 6 דקות, yaniv572 כתב:

חסכת בשנה 120k שח, קנית דירה ב 600k ולקחת משכנתא של 425k.

אתה מתעלם בניתוח שלך שהא חסך 120 א' בשנה כשהשכר הממוצע עמד על 4,450 ש"ח, והיום הוא 10,139 ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני כשעה, Night Driver כתב:

כשאשתי ואני היינו זוג צעיר קרענו את התחת בשתי עבודות, בבית היה לנו מזרן על הרצפה, 2 כיסאות קש, שולחן ישן, טלויזיה שעמדה על שני בלוקים ומדיח. חיינו ככה שנתיים ושמנו בצד 120,000 שקל של 96' ממשכורות של שני אקדמאים מתחילים. תחייה ככה והיית גם כבר קונה דירה בבנין שלך.

רובם של הצעירים בימינו חיים בצורה אחרת. בתקופת הלימודים הם רוצים להחזיק דירה עם שותפים וגם רכב ופעם בשבוע לצאת לבילוי וגם טיול לחו"ל פעם בשנה וכמובן לרכוש איזה סאמסונג חדש כול שנה שנתיים.

רובם של הצעירים בימינו לא הסתפקו בצורת החיים הדלה והצנועה שאנחנו המבוגרים קצת יותר למדנו לחיות עם מה שיש.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, מרק10 כתב:

רובם של הצעירים בימינו חיים בצורה אחרת. בתקופת הלימודים הם רוצים להחזיק דירה עם שותפים וגם רכב ופעם בשבוע לצאת לבילוי וגם טיול לחו"ל פעם בשנה וכמובן לרכוש איזה סאמסונג חדש כול שנה שנתיים.

רובם של הצעירים בימינו לא הסתפקו בצורת החיים הדלה והצנועה שאנחנו המבוגרים קצת יותר למדנו לחיות עם מה שיש.

אז מה.. איך הייתה המתים המהלכים? 

לפני 16 שעות, Transporter כתב:

אתה לא מקבל שום זרע בפה אני לא יודע מה אתה עושה עם המקל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, yaniv572 כתב:

אני לא מצליח להבין מה הקשר בין רמת החיים שעלתה בכל העולם המערבי לבין מחירי נדלן מופרכים בעשור האחרון. זה שהטכנולוגיה התקדמה פלאים לא אומר שדבר רלוונטי כמו קורת גג צריכה לגרום או להורים שלי למכור כליה ולעזור לי (את הכסף שלהם הם השיקעו בעסק שהקימו ואין לי גרם של טענות) או לחיות עד גיל 30 אצל חמתי.

ההורים שלנו לא חייבים לנו כלום. אם כבר אז אנחנו חייבים להם.

אף אחד לא מצפה שתגור עם חמותך וגיסתך בדירת חדר וחצי אבל אם אתה רוצה לחסוך כמו שההורים שלנו התכלבו במונחים של אז לא יקרה כלום אם אנחנו מתכלבים בתנאים של היום.

אתה יכול לחסול 3 שנים ולקנות מה שאתה רוצה, אתה יגול לחסוך 5 שנים תוך שכירת דירה ולקנות מה שאתה רוצה, אתה יכול לקחת את מה שחסכת ולקנות דירה זולה להשכרה כשבמקביל אתה שוכר מה שאתה רוצה ואתה יכול לבכות אכלו לי ושתו לי.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, מרק10 כתב:

רובם של הצעירים בימינו חיים בצורה אחרת. בתקופת הלימודים הם רוצים:

* להחזיק דירה עם שותפים

* וגם רכב

* ופעם בשבוע לצאת לבילוי

*וגם טיול לחו"ל פעם בשנה

*וכמובן לרכוש איזה סאמסונג חדש כול שנה שנתיים.

דירה עם שותפים. אל תשאל איזה פינוק לא נורמלי. דירה עם שותפים זה משהו בסיסי אם אתה לא גר קרוב למוסד הלימודים שלך. חוץ מזה שדירה עם שותפים זה לא כזה יקר.

רכב, לפעמים אין ברירה, לפעמים בהחלט מותרות.

פעם בשבוע לצאת לבילוי, תלוי באנשים ולאן הם יוצאים לבלות. אבל בסדר, מותרות אם זה פעם בשבוע.

טיול לחול מותרות אין ספק.

טלפון חדש כול שנה שנתיים - תלוי מה קונים, ובכול זאת, אין שום ספק שהטלפונים שלנו הם המוצר שעובד הכי הרבה מכול המוצרים הקיימים בשוק מלבד אולי קוצב לב. מכך יוצא שהם לא תמיד שורדים לאורך זמן - אין מה לעשות עם זה. החלפה סתם ככה? מותרות. אצלי אישית אחרי שנתיים שלוש לרוב המכשיר מתקלקל. וכשרק התחילו מכשירי האנדרוייד והאייפונים, החלפתי בקצב יותר גבוה כי הם התקלקלו יותר והיה הבדל הרבה יותר גדול ביכולות בין המכשירים.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, BarryG כתב:

אתה מתעלם בניתוח שלך שהא חסך 120 א' בשנה כשהשכר הממוצע עמד על 4,450 ש"ח, והיום הוא 10,139 ש"ח.

אתה יודע שהשכר הממומע זה המדידה הכי שקרית שקיימת, נכון?

ובכל זאת, חסכנו יותר ועדיין משנה וחצי חסכון זה הפך ל 3.

ציטוט

לא מבין לפי איזו הכללה אתה אומר הרוב...

מי שאני למדתי לידו גר אצל ההורים במהלך התואר, אני השתמשתי ברכב של ההורים (מותרות) . זה שטיילתי בחול במהלך העשור ושילמתי 50k על טיולים לא היה באמת עוזר לי לקנות דירה.

ורק כדי ליישר קו - האם אתה נשארת באותה רמת חיים הדלה שהיית בה לפני 30 שנים?

ציטוט

ההורים שלנו לא חייבים לנו כלום. אם כבר אז אנחנו חייבים להם.

אף אחד לא מצפה שתגור עם חמותך וגיסתך בדירת חדר וחצי אבל אם אתה רוצה לחסוך כמו שההורים שלנו התכלבו במונחים של אז לא יקרה כלום אם אנחנו מתכלבים בתנאים של היום.

אתה יכול לחסול 3 שנים ולקנות מה שאתה רוצה, אתה יגול לחסוך 5 שנים תוך שכירת דירה ולקנות מה שאתה רוצה, אתה יכול לקחת את מה שחסכת ולקנות דירה זולה להשכרה כשבמקביל אתה שוכר מה שאתה רוצה ואתה יכול לבכות אכלו לי ושתו לי.

ציינתי על ההורים כי שמעתי טענות מאנשים שונים, לא יודכ כמה זה נפוץ אבל היה לי חשוב להדגיש שזה ממש לא המצב.

ושוב - זה מה שעשיתי. אבל אי אפשר לזלזל בזה שהיום לקנות דירה זה קשה יותר פי כמה וכמה לעומת מה שהיה לפני 20 שנים.

וכל התחיל מהנקודה ש..  מי שיש לו דירת מגורים יחידה צריך להיות באמת טיפש (מצטער) כדי לרצות שמחירי הנדלן ימשיכו להיות גבוהים (אלא אם כן העבודה שלו קשורה בתחום הנדלן).

עריכה אחרונה על ידי yaniv572
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואתה יכול גם לא לקנות דירה כי בעלות על דירה היא לא זכות יסוד או מצרך בסיסי. דיור לעומת זאת היא כן.

אין משהו שאני מתחלחל ממנו יותר מאשר להיות חייב כסף לבנק(*). אז להיות חייב לבנק מליון שקל? למה? כי הקירות באשדוד (זה בסדר, אני אשדודי) עשויים מזהב?

מה רע בשכירות? למה זה כזה מוקצה? השכנים בדירה שבבעלותך בהכרח טובים יותר/יש יכולת בחירה שלהם מאשר שכנים בשכירות?

כן, שכירות עם ילדים זה לא קל. ומעבר דירה זה לא קל (וגם לא סופר זול). אבל גם המנטרה של מעבר דירה כל שנתיים שלוש לא בהכרח נכונה. 

בקיצור, הדיון בבעלות דירה הוא סופר אמוציונאלי וריגשי, ככה שאין ספק שקשה לנהל דיון מבוסס נתונים גרידא.

(*) אני מניח שמתישהו אני אתבגר (אולי בעשור הרביעי של חיי?), ואלמד לחיות עם זה.

• רעיון טוב! 2
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה בדיוק העניין - לא כל אחד צריך דירה.

אם כדי להגיע לדירת חלומותיך אין מנוס מלמשכן את החיים ולחיות כמו כלב 5 שנים בשביל הון ראשוני, אולי באמת כדאי לוותר על זה. אפשר להתפשר על משהו פחות יקר או לגור בשכירות. ממתי בעלות על דירה הפכה למפעל חיים, אתה רוצה לציין את זה בקו"ח שלך? שבבוא היום יחרטו על המצבה שלך "בעל דירה בישראל"?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלק מהבעיה לדעתי, נעוצה בכך שאנשים לא מוכנים להתפשר על מקום המגורים שלהם.

הם תמיד ירצו את מה שידם אינה משגת.

כפי שציין Night Driver , אפשר להתחיל ממשהו.

ובין הסכומים  800-1,000,000

אולי לא תגור בשכונות הכי טובות, אבל לא בכולן יש פשע ורשע ונרקומנים.

יש מקומות בארץ שתוכל למצוא דירות משנות ה-90 ואילך.

בחריש גם אני באופן אישי גם לא הייתי רוצה לגור,  אבל אפשר למצוא דירות 3 חדרים בנתניה/חדרה ואני בטוח שגם באיזורים נוספים.

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, Benor כתב:

בחריש גם אני באופן אישי גם לא הייתי רוצה לגור,  אבל אפשר למצוא דירות 3 חדרים בנתניה/חדרה ואני בטוח שגם באיזורים נוספים.

אני נמצא המון באיזור אבן יהודה-פולג-שמריהו-נתניה-קיסריה

בנתניה ב 800-1,000,000 אתה יכול לקנות דירה בשכונות שדומות לפרדס כץ, גסי כהן, דרום תל אביב ועוד

אין מתנות חינם

בעבר האמנתי שאחרי מחיר למשתכן תבוא עוד תוכנית, יותר הוגנת, לא רק לנשואים, שתאפשר לקנות דירות בערים מובילות

אבל אחרי כל הכסף שזרקו כאן בקורונה אני בספק אם זה יקרה ב 5 שנים הקרובות

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שנים, כשהכרזתי לכל מי ששאל שאני אמשיך לשכור דירה עד המוות, הסתכלו עליי כמו משוגע.

פעם ראשונה שאני נתקל בתגובות אוהדות לגישה הזאת, ועוד בקארספורום... סדק ראשון בסכר המחשבתי?

אם אין, אז אין.

עריכה אחרונה על ידי hans
  • מעניין 2
  • רעיון טוב! 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, hans כתב:

לפני 10 שנים, כשהכרזתי לכל מי ששאל שאני אמשיך לשכור דירה עד המוות, הסתכלו עליי כמו משוגע.

פעם ראשונה שאני נתקל בתגובות אוהדות לגישה הזאת, ועוד בקארספורום... סדק ראשון בסכר המחשבתי?

אם אין, אז אין.

אני אישית לא רואה סיבה לשכור דירה

אתה משקיע את הכסף שלך בכל חודש בנכס שלא יחזור אלייך לעולם

כל שקל שהולך לא יחזור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, Transporter כתב:

אני נמצא המון באיזור אבן יהודה-פולג-שמריהו-נתניה-קיסריה

בנתניה ב 800-1,000,000 אתה יכול לקנות דירה בשכונות שדומות לפרדס כץ, גסי כהן, דרום תל אביב ועוד

אין מתנות חינם

מי שממש רוצה דירה משלו, יכול להתחיל ממשהו.

ואם קצת פותחים את הקופסה, אפשר לחקור קצת ולגור בדירות ובבניינים סבירים.

נכון יש שכונות שממש לא כדאי להתקרב אליהן, אבל אם אתה מרחיק לחדרה יש שכונות סבירות

אולי לא ברמת התחזוקה הגבוהה ביותר/ אוכלוסיה משכבה סוציו-אקונומית מעט נמוכה אבל שוב זה ממש לא דרום ת"א.

Transporter ,

נכנסת כאן לויכוח ארוך.

אתה משלם גם על הריבית למשכנתא, ובתיאוריה אתה גם מפסיד תשואה אלטרנטיבית. (בהנחה שיש כזו, אין שום התחייבות שההשקעה תעבוד.)

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Benor כתב:

מי שממש רוצה דירה משלו, יכול להתחיל ממשהו.

ואם קצת פותחים את הקופסה, אפשר לחקור קצת ולגור בדירות ובבניינים סבירים.

נכון יש שכונות שממש לא כדאי להתקרב אליהן, אבל אם אתה מרחיק לחדרה יש שכונות סבירות

אולי לא ברמת התחזוקה הגבוהה ביותר/ אוכלוסיה משכבה סוציו-אקונומית מעט נמוכה אבל שוב זה ממש לא דרום ת"א.

Transporter ,

נכנסת כאן לויכוח ארוך.

אתה משלם גם על הריבית למשכנתא, ובתיאוריה אתה גם מפסיד תשואה אלטרנטיבית. (בהנחה שיש כזו, אין שום התחייבות שההשקעה תעבוד.)

חדרה זה כבר לא נתניה

בעכו ונהריה יש דירות חדשות במליון שח 

אבל זה לא עוזר למי שהעסקים שלו הם בגוש דן

אני בגישה שאם אני כבר משלם שכ"ד עדיף לשלם את הסכום הזה לטובת משכנתא

ממילא ב 20-30 שנה הקרובות תצטרך לגור בדירה כלשהי

אז במקום לשלם את הסכום הזה שכ"ד אתה תשלם אותו כמשכנתא

אבל אני לא מתיימר ללמד אף אחד איך להתנהל

כל אחד ומה שהוא מאמין בו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, Benor כתב:

אז לשיטתך אנחנו דור של בכיינים...

אז בואו נתכלב ולא נחזיק רכב.

אחר כך נתרחק למגורים בחדרה.

נהיה בדרכים כל יום שעתיים וחצי מינימום

בסופי שבוע כדי לראות משפחה נשכיר רכב

נהרוס את החיים הזוגיים (כי מי לא יחזור הבית עצבני אחרי שהןא פיספס רכבת ויצא שהוא שעתיים בדרך חזרה)

וכל זה כדי לקדש 4 קירות שעולות בראשון לציון 1.4m בקומה 3 בלי מעלית בבניין בן 30 שנים.

לא יותר שפוי להגיד ש:

1. המחירים מופרחים (אני אומר בתור מי שכבר רכש)

2. דיור בר השגה לא צריך להיות מילה גסה.

3. צריך למצוא איך להוריד את מחירי הדירות

כן, במחיר למשתכן זה כיוון טוב. דירת 3 חדרים בראשלצ נמכרת ב 950k. דירת 4 חדרים ביבנה ב 1.3m. הבעיה כמובן זה שאנשים רוכשים ככה דירות להשקעה (כשבחרנו ריצוף היו עוד 3 זוגות... פרט אלינו- כולם התכוונו להשכיר את הדירה) וזה פשוט נותן להם סטאטוס של "יש לנו בית" ומה שאני מחפש זה "יש לי את המקום שלי להיות בו".

ממש מעצבן אותי לשמוע שטוענים שאנחנו דור בכיין. יש הרבה שעושים "הכל לפי הספר" ועדיין לא יכולים להרשות לעצמם להסתכל על דירה.

עריכה אחרונה על ידי yaniv572
  • אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...