Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיתון כלכלי ? מישהו מרגיש משהו ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 1079 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

@Transporter כתבתי אתמול, ואני חוזר: את שכר הדירה עליך להשוות לריבית על המשכנתא. הקרן נותרת שלך, בין אם היא מושקעת בבנק ובין אם היא מושקעת ב-4 קירות. אלא אם אתה משתמש בה לקניית ואגיו, כי אז היא נעלמת אצל הקצב (אבל אתה נהנה. שוב, עניין של תפיסת עולם, ההווה מול העתיד).

לכל אחת מהדרכים יתרונות וחסרונות. אין אמת אבסולוטית וההחלטה על רכישת דירה מול שכירת דירה צריכה להתקבל משיקולים מגוונים, כאשר החישוב הכספי הוא רק אחד מהם. היכולת לשכור דירה בשכונה יותר מתאימה, הגמישות לשינןי מקום מגורים לפי צרכים, העברת תחזוקת הדירה לידי בעליה - כל אלה, לצד רבים אחרים, הם שיקולים בעד ונגד כל דרך. יתרה מזאת, השלבים שונים בחיים הבחירה יכולה להשתנות לפי המצב.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 9 שעות, SlowRide כתב:

זה בדיוק העניין - לא כל אחד צריך דירה.

אם היו בישראל דירות להשכרה ברמת שיפוץ כמו באירופה עם אפשרות לחתום על חוזה ארוך טווח כמו באירופה ורשת ביטחון לשוכר כמו באירופה הייתי מסכים איתך. במציאות של ישראל של דירות פח זבל שלא עברו שיפוץ 30 שנה ובעלי בית קפריזים זו לא ממש אופציה למי שרוצה לחיות בנועם ורוגע בדירה טובה. 

ציטוט

אם כדי להגיע לדירת חלומותיך אין מנוס מלמשכן את החיים ולחיות כמו כלב 5 שנים בשביל הון ראשוני, אולי באמת כדאי לוותר על זה. אפשר להתפשר על משהו פחות יקר או לגור בשכירות. ממתי בעלות על דירה הפכה למפעל חיים, אתה רוצה לציין את זה בקו"ח שלך? שבבוא היום יחרטו על המצבה שלך "בעל דירה בישראל"?

למה ככה? הנה תראה כמה חברי פורום יש כאן שארזו את הדברים שלהם, היגרו לחו"ל ובמחיר של דירה באשקלון קנו בית פרטי בפרבר של עיר גדולה עם מחסן, גינה וחנייה צמודה בטאבו. בהחלט יש מנוס לא למשכן את החיים ולחיות כמו כלב 5 שנים בשביל הון ראשוני. האופציה הזאת לא זמינה לכל אחד וצריך להסתדר עם מה שיש, אבל להגיד אין מנוס? לא נכון!

לפני 10 שעות, korola כתב:

התשובה הפשוטה היא הריבית הנמוכה, הריבית הנמוכה גורמת למחלה הזאת שאתה לא יכול לקנות נכנסים. 

אתן לך תשובה פשוטה אנחנו נכנסו לעידן של 0% ריבית ולא תהיה יותר ריבית בעולם ב-30 - 40 השנים קרובות. נראה מה זה יעשה למחיר הנכסים. נראה איך חסידי שוק הנדל"ן יגיבו כאשר ילדים שלהם יגיעו לשלב שהם יחפשו קורת גג לשכור/לקנות. אני די בטוח שהווליום יהיה אחר לגמרי. 

לפני 9 שעות, Gosser1860 כתב:

מה רע בשכירות? למה זה כזה מוקצה? השכנים בדירה שבבעלותך בהכרח טובים יותר/יש יכולת בחירה שלהם מאשר שכנים בשכירות?

העובדה שרמת החיים שלך נשחקה בהשוואה לזו שהייתה להוריך, חוסר יכולת להוריש נכס לילדך/נכדיך (הגדלת פערים חברתיים), חוסר בנכס שתוכל לממש בגיל זקנה על מנת לממן לעצמך טיפולים רפואיים, נכס בטוח ויציבה בו תוכל להזדקן בכבוד בלי לדאוג שמישהו יזרוק אותך החוצה. לא חסר. 

לפני 10 שעות, Night Driver כתב:

אם אתה רוצה לחסוך כמו שההורים שלנו התכלבו במונחים של אז לא יקרה כלום אם אנחנו מתכלבים בתנאים של היום.

אין ויכוח שבמציאות הישראלית העכשווית צריך לשלם חתיכת מחיר בשביל לעלות על רכבת הנדל"ן ובכי לא יעזור לאף אחד. בסופו של דבר צריך או להסתגל למציאות או לארוז את הדברים ולעוף מכאן או להתייאש ולאמץ סגנון חיים של "בזבוזי מחאה" ובמשבר הכלכלי הראשון למצוא את עצמך עם השלונג ביד.

אבל לא צריך להצדיק את המחירים בארץ ולהגיד "ככה זה ואנחנו עשינו את זה". לא, לא ככה זה. אם "בעבר" (כולה 20 שנה) אנשים ללא השכלה אקדמאית ומשכורות ברצפה הצליחו להגיע לקורת גג בבעלותם אין סיבה שהדור הצעיר ימצא את עצמו נשחק בצורה שכזאת תחת גלגלי השיניים של יוקר המחייה הישראלי. 

להגיד "הדור הצעיר מבזבז" זה ניתוק של בייבי בומר טיפוסי. איפה הבזבוז? ה-3,000 שקל שהוצאתי בשבוע ברומא כולל טיסה ולינה? הרכב שרכשתי בריבית פריים בלבד והיום מציל אותי כי התחבורה הציבורית לא מתפקדת? ה-Note 9 שרכשתי לפני שנתיים? זה מה שמרחיק אותי מדירת 3 חדרים בשכונה של נרקומנים ב-1.1 מיליון שקל? 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
  • מעניין 2
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

להגר למדינה אחרת זו בהחלט אפשרות, רק שלא לכולם יש אותה כמו שלא לכולם יש אפשרות לקנות דירת 4 חדרים בשדרות רוטשילד, ת"א.

גם לא כל הדירות להשכרה בארץ במצב פח זבל, לא יודע מאיפה אתה מביא את זה. אולי רק בתל אביב יש מסכנים שמוכנים לשלם על מגורים בפח זבל, בשאר המקומות אנשים לא מתפשרים על איכות. 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, SlowRide כתב:

גם לא כל הדירות להשכרה בארץ במצב פח זבל, לא יודע מאיפה אתה מביא את זה. אולי רק בתל אביב יש מסכנים שמוכנים לשלם על מגורים בפח זבל, בשאר המקומות אנשים לא מתפשרים על איכות. 

חבל, הייתי מזמין אותך לסיבוב האחרון שלי בראשלצ.

עובש בקירות, בניינים מסריחים מפיפי, תריסים שבורים, רקבון במטבח ותאמין לי היד עוד נטויה.

אז אם באמת היה פה שכירות הוגנת לטווח ארוך - אולי היה על מה לדבר.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ChemGuy85 כתב:

אבל לא צריך להצדיק את המחירים בארץ ולהגיד "ככה זה ואנחנו עשינו את זה". לא, לא ככה זה. אם "בעבר" (כולה 20 שנה) אנשים ללא השכלה אקדמאית ומשכורות ברצפה הצליחו להגיע לקורת גג בבעלותם אין סיבה שהדור הצעיר ימצא את עצמו נשחק בצורה שכזאת תחת גלגלי השיניים של יוקר המחייה הישראלי. 

להגיד "הדור הצעיר מבזבז" זה ניתוק של בייבי בומר טיפוסי. איפה הבזבוז? ה-3,000 שקל שהוצאתי בשבוע ברומא כולל טיסה ולינה? הרכב שרכשתי בריבית פריים בלבד והיום מציל אותי כי התחבורה הציבורית לא מתפקדת? ה-Note 9 שרכשתי לפני שנתיים? זה מה שמרחיק אותי מדירת 3 חדרים בשכונה של נרקומנים ב-1.1 מיליון שקל? 

מחירי הנדלן נגזרים ישירות מהיצע וביקוש ואם הם ממשיכים לעלות אז יש יותר רוכשים ממוכרים. אתה יכול לבכות ואתה יכול לעלות על הרכבת בקניית דירה גם ב 600,000 שקל שתושכר ואתה תצמשיך לגור בשכירות עד שהיא תהפוך ל 600,000 שקל שיאפשרו לך לקנות גם ב 2 מיליון.

הוצאת 3000 שקל ברומא, עוד 5000 שקל על נוט 9 ועוד 100,000 שקל על רכב. אם היית מוותר על הטיוך קונה רדמי ונוסע על רכב ב 20,000 שקל היו לך עכשיו עוד 100,000 שקל בהון העצמי ואנחנו מדברים על הזמן האחרון בלבד.

לגבי ריבית 0 ב 40 שנה הקרובות ואי יכולת לקנות דירה, בריבית 0 שההורים יקחו משכנתא שתשולם על ידי הבן ופתרנו את בעית ההון העצמי.

אם רוצים יש פתרונות. השאלה היא אם מוכנים לצאת מהקיבעון שאני חייב לגור בדירה שבבעלותי ואו שאני קונהוגר בבית חלומותי או שלא קונה כלום ואם מוכנים לצמצם ולשלם מחיר.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Night Driver,  האם יש קשר בין העבודה שלך לתחום הנדלן? (אם זה שאלה פולשנית מדיי מצטער, תדלג עליה).

האם יש לך יותר מדירה אחת בבעלותך? (מצטער גם על זה, אתה יכול פשוט לענות על השאלה הבאה במקום שתי הקודמות)

האם יש לך אינטרס כלכלי שמחירי הדירות ישארו גבוהים?

אני חלילה לא רוצה להיכנס לך לכיס,  אבל כן לדעת האם ההשקפה הזו שלך היא נטולת אינטרסים כלכליים.

זה שיש אנשים שקונים זה ידוע - השאלה מה המחיר.

או, דוגמה למשפט ששמעתי ממתווך- "ההורים שלכם לא יכולים לעזור לכ עם  50-100 אלף שקל?"

או משהו שאמרו לנו באחד ממשרדי המכירות:

"מה, ההורים לא עוזרים לכם?"

אז כן, יש קניות ויש לזה מחיר.

יש הורים שמוותרים על כל החסכונות שלהם כדי שלילדים תהיה דירה.

אני חושב שבשלב מסויים גם זה יתפוצץ.

רק תסכים איתי שלא הגיוני שכדי לקנות דירה צריך עזרה של מאות אלפי שקלים מההורים.

עריכה אחרונה על ידי yaniv572
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תשכח שההורים צריכים לדאוג לעצמם לתקופת הפנסיה, ובלי חסכונות משמעותיים הם יהיו מהר מאד למעמסה על ילדיהם. לכן תרומתם לדיור, אם קיימת, מוגבלת.

אשתי יצאה לגמלאות והכנסתה היום היא כשני שליש מהכנסתה כאשר עבדה. התחזית לגבי לפרישה בעוד 5 שנים היא מחצית. אז אין לי יותר מדי גמישות לחלק את החסכונות שצברתי. וככל הנראה אני עוד במצב טוב יחסית לאחרים, שהפנסיה שלהם סמלית במקרה הטוב.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, Night Driver כתב:

מחירי הנדלן נגזרים ישירות מהיצע וביקוש ואם הם ממשיכים לעלות אז יש יותר רוכשים ממוכרים. אתה יכול לבכות ואתה יכול לעלות על הרכבת בקניית דירה גם ב 600,000 שקל שתושכר ואתה תצמשיך לגור בשכירות עד שהיא תהפוך ל 600,000 שקל שיאפשרו לך לקנות גם ב 2 מיליון.

הוצאת 3000 שקל ברומא, עוד 5000 שקל על נוט 9 ועוד 100,000 שקל על רכב. אם היית מוותר על הטיוך קונה רדמי ונוסע על רכב ב 20,000 שקל היו לך עכשיו עוד 100,000 שקל בהון העצמי ואנחנו מדברים על הזמן האחרון בלבד.

לגבי ריבית 0 ב 40 שנה הקרובות ואי יכולת לקנות דירה, בריבית 0 שההורים יקחו משכנתא שתשולם על ידי הבן ופתרנו את בעית ההון העצמי.

אם רוצים יש פתרונות. השאלה היא אם מוכנים לצאת מהקיבעון שאני חייב לגור בדירה שבבעלותי ואו שאני קונהוגר בבית חלומותי או שלא קונה כלום ואם מוכנים לצמצם ולשלם מחיר.

וכל זה לא משנה את העובדה שהיום צריך 150 משכורות כדי לקנות דירה לעומת 80 משכורות לפני 12 שנה.

יש פה המון תגובות של חכמולוגים שהם כנראה בסביבות גיל 50 ולא מבינים על מה על החבר'ה פה בשנות ה-30 לחייהם מדברים.

אתם אפילו לא קרובים להבין את המצוקה שיש פה בכל הנוגע למחירי הדיור כאן.

אתם חייתם בתקופה שאם מתכלבים שנה או שנתיים קונים דירה וממשיכים הלאה.

אנחנו חיים בתקופה שגם אם נתכלב 4 שנים לא נגיע לשום דירה, לעזאזל אפילו לא נגיע למקדמה הרצויה כדי לקנות דירה.

אני רואה חשבון, מרוויח הרבה מעל הממוצע, אישתי בעלת תואר ראשון ברנטגן ומרוויחה מעל הממוצע.

אנחנו לא מבזבזים, חוסכים כמה שאפשר ועדיין לא הגענו להון העצמי הנדרש כדי לקנות דירה בלי משכנתא של מטורפים.

אני (וגם אשתי) מלומדים יותר מהורינו בגיל שלנו, מרוויחים יותר מהורינו בגיל שלנו ועדיין אין לנו שום בית משלנו.

ההורים שלי כשהיו בגילי (34) כבר היו בעלי דירה של 5 חדרים ברובע חדש באשדוד בבניין מודרני שהם קנו מהקבלן, את המשכנתא הם לקחו ל-20 שנה.

אתה באמת עושה את ההשוואה הזאת? במה פשענו? שנולדנו מאוחר מדי? פשוט לא הגיוני ולא סביר.

• רעיון טוב! 3

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, yuvalganim כתב:

ההורים שלי כשהיו בגילי (34) כבר היו בעלי דירה של 5 חדרים ברובע חדש באשדוד בבניין מודרני שהם קנו מהקבלן, את המשכנתא הם לקחו ל-20 שנה.

אתה יודע כמה ריבית הם שילמו עליה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@yuvalganim כבר שכחתי את גיל 50. אבל אתה טועה לגבי מה שאתה קורא התכלבות. אשתי ואני הגענו לדירה הראשונה שלנו בזכות זה שמהיום בו התחלנו לעבוד, גם כסטודנטים, חסכנו כ-80-90% מהכנסותינו. כך כל אחד מאתנו בלי קשר, שכן נפגשנו בגיל למעלה מ-30. אז נכון שמחירי הדירות היו פחות משכורות, אבל הרבית ששילמנו על המשכנתא היתה זולה במיוחד, 5.25% צמודה למדד, בימים בהם המדד עלה בסדר גודל של 10% בשנה (אם כי התמתן בהמשך). והרבית ששילמתי נחשבה למציאה, המקובלת היתה סביב 7%.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, garicho כתב:

מה אתה רוצה מהמתוך? הוא גם יתן לך את המספר של האחים ג׳ארושי בשביל שתקח מהם הלוואה. המטרה שלו זה למכור לך דירה וכל הדרכים כשרות.

רק רציתי להעלות את התופעה.

ציטוט

אל תשכח שההורים צריכים לדאוג לעצמם לתקופת הפנסיה, ובלי חסכונות משמעותיים הם יהיו מהר מאד למעמסה על ילדיהם. לכן תרומתם לדיור, אם קיימת, מוגבלת.

אשתי יצאה לגמלאות והכנסתה היום היא כשני שליש מהכנסתה כאשר עבדה. התחזית לגבי לפרישה בעוד 5 שנים היא מחצית. אז אין לי יותר מדי גמישות לחלק את החסכונות שצברתי. וככל הנראה אני עוד במצב טוב יחסית לאחרים, שהפנסיה שלהם סמלית במקרה הטוב

אתה צודק.

אבל התופעה חי ובועטת.

בכנס מחיר למשתכן הייתה ילדה ששאלה את אבא שלה אם לקנות דירה גם במחיר של 1.5m זה רלוונטי (כאשר הכוונה ברורה, יש עזרה מההורים).

ציטוט

יש פה המון תגובות של חכמולוגים שהם כנראה בסביבות גיל 50 ולא מבינים על מה על החבר'ה פה בשנות ה-30 לחייהם מדברים

יש גם חכמולוגים בסביבות גיל ה 40 שרכשו לפני 10 שנים ומאז הם על הרכבת.

כשהתעניינתי בדירה בבאר יעקב,  דירת 4 חדרים שנרכשה ב 850k שלקחו עבורה משכנתא של 500k, נמכרה ב 1.8m. 

כדי שהיום ירכשו את אותה הדירה עם משכנתא של 500k, אין צורך לעשות חשבון.

אז באים החכמולוגים ואומרים "גם לנו היה קשה, היינו שנה אצ ההורים וחסכנו"

וואלה? אני כבר שנתיים אצל ההורים (בנישואים, בתאכלס לא הייתי בשכירות מעולם) ואחרי שהתכלבנו (שוב, עם שכר גבוה מהממוצע) מכרנו את עצמנו לבנק בעבור משכנתא של יותר 1.1m.

אז שוב,  ההפרש בשכר הממוצע ל 2008 הוא 30%.

לוקח את ה 30% פחות וקונה דירה ב 800k.

ציטוט

אשתי ואני הגענו לדירה הראשונה שלנו בזכות זה שמהיום בו התחלנו לעבוד, גם כסטודנטים, חסכנו כ-80-90% מהכנסותינו

גם אני ואישתי אותו דבר.

באמת, אני חושב שאנחנו דוגמה קלאסית לזה שגם אם אתה עושה הכל "לפי הספר", זה עדיין קשה פי כמה וכמה יותר.

ואז אני תמיד חושב - מה עושים אלה שמרוויחים פחות מהממוצע?

עריכה אחרונה על ידי yaniv572
  • רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 38 דקות, Night Driver כתב:

תראה לי איפה זה יקרה. 

ציטוט

3,000 שקל ברומא (מותר אחרי 12 שעות עבודה כל יום במשך שנה?), 3,000 שקל על נוט 9 (קיזזתי מע"מ ורשמתי על המורשה שלי) ו-80,000 שקל על רכב חדש ב-100% מימון בריבית פריים בלבד כאשר אתה יודע היטב שההוצאה האמיתית היא ירידת ערך. בנוסף חסכתי המון כסף על תיקונים ביחס לנסועה שלי. החרטה היחידה שלי שלא קניתי את אותה פיג'ו שנה - שנתיים על הכביש אחרי שהיא איבדה 30% מהמחירון שלה, אבל מטעויות לומדים. 

ציטוט

מה אתה אומר. ועל איזה כסף בדיוק יחיו ההורים הפנסיונרים שלי? אתה תעשה להם העברה בנקאית? 

ציטוט

פתרונות תמיד יש. השאלה היא האם הם ריאליים. לזרוק הוראות מנותקות מהמציאות בפורום כל אחד יכול. 

לפני 8 דקות, MiniMiz3r כתב:

אתה יודע כמה ריבית הם שילמו עליה?

הרבה. אז? בישראל צינור כולם מקבלים השאלה היא אם אתה מקבל אותו בשנים על גבי שנים של התכלבות ומחייה בדירות פח זבל בשכירות או על ידי עלייה על רכבת הנדל"ן תוך כדי שהבנק נותן מאחורה 25 שנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, ChemGuy85 כתב:

3,000 שקל ברומא (מותר אחרי 12 שעות עבודה כל יום במשך שנה?), 3,000 שקל על נוט 9 (ממנו קיזזתי מע"מ ורשמתי על המורשה שלי) ו-80,000 שקל על רכב חדש ב-100% מימון בריבית פריים בלבד .

אתה מבין את הבעיה שלך? מותר אחרי 12 שעות עבודה. 

כהקדמה אכתוב שבאותן שנים עבדתי בממוצע 90-100 שעות בשבוע, כולל 2-3 לילות ושתי שבתות בכל חודש.

כאשר הייתי במצבך החופשה היתה סופ"ש בנופש כפרי בגליל או במלון בנתניה, וקניתי מכונית בת 8, בלי ליצור חוב. זה כדי לממן דירה סבירה בתנאים שפירטתי קודם. טלפןן נייד לא היה must ועלה הון תועפות, אבל, כמשהו מקביל לאותם ימים, הסתפקתי בטלוויזיה "16 שהחלפתי פעם ב-10 שנים.

נושא חישוב עלות הרכב מצריך דיון נפרד, אבל את ירידת הערך אני מגדיר כסכום שעליך לחסוך כדי להחליפו בעתיד. אז אני ממליץ לך להוסיף לחחזר ההלוואה החודשי גם חסכון בבנק 1000 ש"ח לחוגץדש כדי להחליף את הרכב בעוד כמה שנים. אולי אפילו קצת יותר, כדי להשתדרג לרכב שיספק את צרכיך כמשפחה עם ילדים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, sperial כתב:

אתה מבין את הבעיה שלך?

כאשר הייתי במצבך החופשה היתה סופ"ש בנופש כפרי בגליל או במלון בנתניה, וקניתי מכונית בת 8, בלי ליצור חוב. זה כדי לממן דירה סבירה בתנאים שפירטתי קודם. טלפןן נייד לא היה must ועלה הון תועפות, אבל, כמשהו מקביל לאותם ימים, הסתפקתי בטלוויזיה "16 שהחלפתי פעם ב-10 שנים.

היום נופש בארץ ונופש בחו"ל זה כמעט same same מבחינת מחירים. תסתכל כמה עולה לשכור צימר מעופש בצפון + דלק + כל מה שמסביב ובסופו של זה עדיין תקועים בארץ עם כל הפאפואסים. נניח גם אם הנופש בארץ יהיה זול 50% לא מדובר בחסכון משנה סדרי עולם. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...