Jump to content

adir10

 • פרסום הודעות

  352
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

9 נייטרלי

אודות adir10

 • דירוג
  נהג צעיר (> 150 הודעות)

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

 1. בממוצע 1 ל-12-13, עם נסיעות מעורבות (יותר בעיר).
 2. רכב מצוין, אם מתאפשר הייתי מוסיף עוד קצת והולך על דגם הספיריט או ספורט מהשני המתקדמות יותר, בהחלט שווה את ההפרש לטעמי (ולו בגלל המנוע 2,000, מבלי להתייחס ליתר התוספות). אישית החזקתי ספיריט משנתון 2015 ומלבד בלאי רגיל הדבר היחידי שהיה קצת פחות סביר בעיניי לרכב בן חמש זה משולשים שדרשו החלפה באזור ה-105 אלף ק"מ (הפחתתי ממחיר המכירה).
 3. כפי שכבר רשמתי לך-תמצא מישהו שמוכר משומש קלות שקנה כבר עם האייפד עט+מגן+מגן מסך (עם קבלות בלבד) ותרכוש ממנו. לא מסכים עם האמירה שסטודנט שלא לומד עיצוב גרפי צריך מסך גדול מ-11 אינץ, מספיק טוב לדעתי. מעבר לזה- האייפד הבסיסי עם עט דור ראשון סביר להניח שיעלה בסביבות ה-2,000 ש"ח עם כל הציוד שמסביב (חדש) ולדעתי יעשה עבודה טובה גם כן כמחברת דיגיטלית.
 4. קודם כל לגבי ההתלבטות האם לרכוש או לא-לדעתי בוודאות כן. הייתי בהתחלה גם בגישה דומה לשלך, לקראת אמצע שנה ראשונה קניתי אייפד 2018 פרו 11 אינץ ומרוצה ממש-מנהל תיקיה לכל קורס, אך ורק עם מחברות דיגיטליות. את האייפד רכשתי משומש קלות (פחות מחודש) עם כלל האביזרים הנלווים וקבלות רכישה בכ-1,300 פחות ממה ששולם עליו במקור. לדעתי אם זה רק ללימודים גם האייפד הרגיל יעשה את העבודה, ממליץ בחום לנסות לרכוש גם כן יד 2 משומש קלות כך שתשלם הרבה פחות. בהצלחה!
 5. תודה, ברורה לי סוגיית אחסנת הרכב לטווח הארוך והנזקים הפוטנציאליים לרכב שבפועל יוצר לפני שנה וחצי ונמכר כחדש לחלוטין. זאת נקודה נוספת שעניינה אותי, לכן ברעיון רכישת רכב שבדיוק עבר מתיחת פנים יבטיח לך שתקבל רכב "טרי".
 6. נקודה מעניינת מבחינתי- אם הרכב שאני מעוניין לרכוש עבר מתיחת פנים או אפילו החלפת דגם, זה הרכב שאני רואה בסוכנות, קורא את המפרט שלו ואפילו מבצע עליו נסיעת מבחן-ועל סמך על אלו מקבל החלטה מושכלת לרכוש אותו. האם בפועל היבואן יכול לספק לי רכב מלפני מתיחת הפנים/דגם לפני מבלי ליידע אותי על כך? (עד למעמד המסירה) האם זה מידע שיימסר רק לצרכן נבון שישאל מפורשות מה הוא הולך לקבל?
 7. הוא ניסה לברר מול המעסיק מה התוספת שתדירש לרכב בדרגה אחת מעל? (I20, קליאו...) אם העלות היא 200-250 ש"ח מהנטו זאת האופציה הכי טובה לטעמי (בשקלול הפרשי שווי מס כמובן). בנסועה כזאת הטיפולים יהיו במרבית הרכבים אחת לחצי שנה (15 אלף ק"מ), ירידת ערך גבוהה ועוד... אם בכל זאת הוא מעדיף ללכת לכיוון של רכב פרטי, מערכת סטריאו לא אמורה להיות דיל ברייקר לדעתי-זה פריט שניתן לשדרג בעלות יחסית נמוכה וגם לאחר המכירה להעביר את המערכת לרכב החדש.
 8. אישית אני מתחייב על שלדה נקייה במכירת רכב (משמע שאין פגיעות בקורות/פגיעה בעלת משמעות גבוהה). וכמובן-במידה והרכב עבר תיקוני צבע או כל דבר אחר מפרט על זה לקונה הפוטנציאלי מבעוד מועד (ומציג את הבדיקה שערכתי בקנייה)-שיעשה את השיקולים שלו אם מתאים לו. התחייבות על מנוע וגיר זה לא משהו שבא בחשבון מבחינתי לפחות, כל כסת"ח שיהיה רשום שם ניתן לפרש ככלום ושום דבר או כתקלה מהותית במנוע גיר (המילה "מהותית" היא בתחום אפור מאוד). זה אגב בדיוק מה שאני מצפה לו ומבקש בעת קנייה, ומוכר שלא מוכן להתחייב על זה מבחינתי גם כן זאת נורה אדומה.
 9. מאוד מסכים עם התגובה לעיל מניסיון, יש המון כיוונים אפשריים. יכול להיות שתאהב את עולם התכנות, סיסטם, תקשורת, אבטחת מידע, בסיסי נתונים או כל דבר אחר. במקומך ולפני שהייתי מבצע צעד כלשהו הייתי מתחיל בלצפות בסרטוני Introduction לתחומים טכניים שונים, במטרה לגזור מהדבר הזה לאיזה קורס/עבודה לכוון. מעבר לזה-אישית אני לא חושב שזאת תקופה טובה לשפוך אלפי/עשרות אלפי שקלים על לימוד של קורסים שכאלו, במתכונת של Zoom שסביר להניח שמשמעותית פחות אפקטיביים מקורסים פרונטליים. לדעתי כדאי לך לנסות לנצל את התקופה הזאת (במיוחד אם יש לך זמן פנוי), בהתחלה לנסות להתכוונן על נושא ש
 10. בחודש האחרון קיבלתי את הסקודה קארוק 1.5 ליטר אמבישין מליסינג. רכב מצוין, נוחות נסיעה ושקט מופתי בנסיעה, מנוע חזק וגמיש, מאובזר יחסית טוב. כמו כן, יש לו את שלל מערכות הבטיחות הקיימות מקוריות מהיצרן (גם אקטיביות)ואין צורך במובילאי-שזה יתרון לא קטן מבחינתי לפחות. כמו כל סקודה-הרכב פרקטי ממש ובכל מקום כמעט יש לך תאי אחסון ופיצ'רים חמודים של סקודה. החסרון היחידי בעיני בגרסת האמבישין זה מסך מולטימדיה יחסית קטן. לסטייל יש גם אופציה לסלון רכב בהיר ויפה משמעותית לדעתי ויותר אבזור, אך לטעמי זה ממש לא מפצה על המנוע הקטן ביחס לרכב... אם יש שאלות נוספות תשאל ואענה בשמחה
 11. קראתי שהיא רשמה שהרכב נמכר, התהייה שלי אם אולי הקונה זה סוחר שרימה אותה ולא המגרש (סיכוי נמוך אבל קיים), ואם אכן היא בדקה בעצמה שהרכב הוכרז בעבר כאובדן כהלכה ולא הוצג לה מסמך מזויף על ידי הקונה.
 12. כיוון נוסף-האם בדקת בעצמך מול מרכז הסליקה/חברת הביטוח שאכן הרכב הוגדר כאובדן כהלכה? ייתכן שהקונה הוא סוחר שניסה לרכוש את הרכב בחצי מעלותו במחירון? הרי מרבית האנשים אחרי שירצו לרכוש רכב ויגלו שעבר אובדן כהלכה לא ימשיכו בעסקה (בהנחה ואכן הרוכש הוא אותו אחד שבדק במרכז הסליקה). הסיכוי אומנם נמוך אבל זה גם כן משהו שכדאי לוודא.
 13. הייתה לי מאזדה 3 שנת 2015 עם מנוע 2,000 שנמכרה השבוע, מבחינת צריכת דלק ממוצעת-1 ל-12 בממוצע, גם כן רגל לא קלה מאוד על הדוושה (וגם לא להיפך). אם בלאנטיס הגעת לצריכת דלק שכזאת סביר להניח שאתה נוסע מאוד רגוע, ועל כן סביר להניח שגם עם ה-3 תצרוכת הדלק שלך תהיה נמוכה יותר. מבחינת מנוע 1,500, נסעתי על כזאת מהעבודה לשבועיים ברכב, יחסית מאובזר טוב אבל המנוע טיפה כבד על הרכב (בנסיעה מאומצת/עם רכב מלא מורגש)... מעבר לזה, השוק מוצף בכאלו יוצאות ליסינג וירידת הערך על דגם האקטיב ככל הנראה תהיה מאוד גדולה וחדה. מציע לך לשקול חרכוש את הספיריט אם היא בתקציב, המון אבזור נוחות ומנוע 2,
 14. הרכב אמור לשמש אתכם לתקופה ארוכה מאוד, ייתכן שהייתי הולך על הסטוניק גם משיקול של שינוי הצרכים/הרחבת המשפחה. 4 שנים אחריות על הפיקנטו מעבר ל-3 הראשונות-כאמור מדובר בגדול במנוע וגיר, רכיבים שלא אמורים להתקלקל לאחר פרק זמן שכזה ברכב כמו הפיקנטו, בוודאי עם הנסועה השנתית נמוכה מאוד. אגב-אם תחליט לרכוש בסוף מ-0 ק"מ (החלטה נבונה לתקופת אחזקה שכזו) לדעתי האחריות הנוספת לא קיימת ברכישה מליסינג.
 15. גילוי נאות קודם כל-אני מוכר ספיריט שמפורסמת פה גם בפורום המכירה. מבחינת האמינות,אמינות מופתית, אך עלויות אחזקה שוטפות לא זולות כל כך. הצמיגים הם 18', מצבר Start&Stop שעולה כ800-1000, וכך גם הצלחות והרפידות לא זולות (במוסך מורשה). צריכת הדלק לא רעה בכלל, סביבות ה-1 ל12 בממוצע לנסיעה שחלקה הגדול בפקקים, הרבה יותר חסכוני בבין עירוני. הטסט לא הכי זול, אם אני זוכר נכון כ-1,800 ש"ח. הייתה לי גם לתקופה קצרה אקטיב מנוע 1,500 מהשכרה (דרך העבודה), מאובזר מאוד לדעתי ביחס לדגם בסיסי, למרות שקצת כבד. בגלל המנוע והתוספות הנוספות (קסנון, חיישני אורות, חיישני גשם, ג'אנ
×
×
 • תוכן חדש...