Jump to content

adir10

 • פרסום הודעות

  347
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

8 נייטרלי

אודות adir10

 • דירוג
  נהג צעיר (> 150 הודעות)

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

 1. אישית אני מתחייב על שלדה נקייה במכירת רכב (משמע שאין פגיעות בקורות/פגיעה בעלת משמעות גבוהה). וכמובן-במידה והרכב עבר תיקוני צבע או כל דבר אחר מפרט על זה לקונה הפוטנציאלי מבעוד מועד (ומציג את הבדיקה שערכתי בקנייה)-שיעשה את השיקולים שלו אם מתאים לו. התחייבות על מנוע וגיר זה לא משהו שבא בחשבון מבחינתי לפחות, כל כסת"ח שיהיה רשום שם ניתן לפרש ככלום ושום דבר או כתקלה מהותית במנוע גיר (המילה "מהותית" היא בתחום אפור מאוד). זה אגב בדיוק מה שאני מצפה לו ומבקש בעת קנייה, ומוכר שלא מוכן להתחייב על זה מבחינתי גם כן זאת נורה אדומה.
 2. מאוד מסכים עם התגובה לעיל מניסיון, יש המון כיוונים אפשריים. יכול להיות שתאהב את עולם התכנות, סיסטם, תקשורת, אבטחת מידע, בסיסי נתונים או כל דבר אחר. במקומך ולפני שהייתי מבצע צעד כלשהו הייתי מתחיל בלצפות בסרטוני Introduction לתחומים טכניים שונים, במטרה לגזור מהדבר הזה לאיזה קורס/עבודה לכוון. מעבר לזה-אישית אני לא חושב שזאת תקופה טובה לשפוך אלפי/עשרות אלפי שקלים על לימוד של קורסים שכאלו, במתכונת של Zoom שסביר להניח שמשמעותית פחות אפקטיביים מקורסים פרונטליים. לדעתי כדאי לך לנסות לנצל את התקופה הזאת (במיוחד אם יש לך זמן פנוי), בהתחלה לנסות להתכוונן על נושא ש
 3. בחודש האחרון קיבלתי את הסקודה קארוק 1.5 ליטר אמבישין מליסינג. רכב מצוין, נוחות נסיעה ושקט מופתי בנסיעה, מנוע חזק וגמיש, מאובזר יחסית טוב. כמו כן, יש לו את שלל מערכות הבטיחות הקיימות מקוריות מהיצרן (גם אקטיביות)ואין צורך במובילאי-שזה יתרון לא קטן מבחינתי לפחות. כמו כל סקודה-הרכב פרקטי ממש ובכל מקום כמעט יש לך תאי אחסון ופיצ'רים חמודים של סקודה. החסרון היחידי בעיני בגרסת האמבישין זה מסך מולטימדיה יחסית קטן. לסטייל יש גם אופציה לסלון רכב בהיר ויפה משמעותית לדעתי ויותר אבזור, אך לטעמי זה ממש לא מפצה על המנוע הקטן ביחס לרכב... אם יש שאלות נוספות תשאל ואענה בשמחה
 4. קראתי שהיא רשמה שהרכב נמכר, התהייה שלי אם אולי הקונה זה סוחר שרימה אותה ולא המגרש (סיכוי נמוך אבל קיים), ואם אכן היא בדקה בעצמה שהרכב הוכרז בעבר כאובדן כהלכה ולא הוצג לה מסמך מזויף על ידי הקונה.
 5. כיוון נוסף-האם בדקת בעצמך מול מרכז הסליקה/חברת הביטוח שאכן הרכב הוגדר כאובדן כהלכה? ייתכן שהקונה הוא סוחר שניסה לרכוש את הרכב בחצי מעלותו במחירון? הרי מרבית האנשים אחרי שירצו לרכוש רכב ויגלו שעבר אובדן כהלכה לא ימשיכו בעסקה (בהנחה ואכן הרוכש הוא אותו אחד שבדק במרכז הסליקה). הסיכוי אומנם נמוך אבל זה גם כן משהו שכדאי לוודא.
 6. הייתה לי מאזדה 3 שנת 2015 עם מנוע 2,000 שנמכרה השבוע, מבחינת צריכת דלק ממוצעת-1 ל-12 בממוצע, גם כן רגל לא קלה מאוד על הדוושה (וגם לא להיפך). אם בלאנטיס הגעת לצריכת דלק שכזאת סביר להניח שאתה נוסע מאוד רגוע, ועל כן סביר להניח שגם עם ה-3 תצרוכת הדלק שלך תהיה נמוכה יותר. מבחינת מנוע 1,500, נסעתי על כזאת מהעבודה לשבועיים ברכב, יחסית מאובזר טוב אבל המנוע טיפה כבד על הרכב (בנסיעה מאומצת/עם רכב מלא מורגש)... מעבר לזה, השוק מוצף בכאלו יוצאות ליסינג וירידת הערך על דגם האקטיב ככל הנראה תהיה מאוד גדולה וחדה. מציע לך לשקול חרכוש את הספיריט אם היא בתקציב, המון אבזור נוחות ומנוע 2,
 7. הרכב אמור לשמש אתכם לתקופה ארוכה מאוד, ייתכן שהייתי הולך על הסטוניק גם משיקול של שינוי הצרכים/הרחבת המשפחה. 4 שנים אחריות על הפיקנטו מעבר ל-3 הראשונות-כאמור מדובר בגדול במנוע וגיר, רכיבים שלא אמורים להתקלקל לאחר פרק זמן שכזה ברכב כמו הפיקנטו, בוודאי עם הנסועה השנתית נמוכה מאוד. אגב-אם תחליט לרכוש בסוף מ-0 ק"מ (החלטה נבונה לתקופת אחזקה שכזו) לדעתי האחריות הנוספת לא קיימת ברכישה מליסינג.
 8. גילוי נאות קודם כל-אני מוכר ספיריט שמפורסמת פה גם בפורום המכירה. מבחינת האמינות,אמינות מופתית, אך עלויות אחזקה שוטפות לא זולות כל כך. הצמיגים הם 18', מצבר Start&Stop שעולה כ800-1000, וכך גם הצלחות והרפידות לא זולות (במוסך מורשה). צריכת הדלק לא רעה בכלל, סביבות ה-1 ל12 בממוצע לנסיעה שחלקה הגדול בפקקים, הרבה יותר חסכוני בבין עירוני. הטסט לא הכי זול, אם אני זוכר נכון כ-1,800 ש"ח. הייתה לי גם לתקופה קצרה אקטיב מנוע 1,500 מהשכרה (דרך העבודה), מאובזר מאוד לדעתי ביחס לדגם בסיסי, למרות שקצת כבד. בגלל המנוע והתוספות הנוספות (קסנון, חיישני אורות, חיישני גשם, ג'אנ
 9. אין בעיה לרכוש רכב במיוחד שזה יכול לקדם אותך לעבודה רצינית ולהרוויח יותר כסף/לעבוד במקום רציני יותר, אבל באמת אציע לך לרכוש רכב משומש קלות בן שנתיים-שלוש שספג ירידת ערך ראשונית. גם אם נוח לקחת מימון ולשלם X שקלים לחודש תזרימית, בפועל כאשר תגיע למכירה תבין כמה הפסדת. רכב סופר מיני-מיני יספק אותך ככל הנראה ואם תרכוש רכב כדוגמת הפיקנטו מיד פרטית הוא יגיע גם עם אחריות מורחבת (4 שנים מעבר ל3 שנים מלאות)על גיר ומנוע.
 10. נוסע על ספיריט מהדגם הקודם אשר חולק מנוע עם הדגם החדש. ביצועים טובים יחסית, רק כמו כל רכב אטמוספרי אחר צריך קצת יותר ללחוץ ולהעלות סל"ד בשביל להרגיש את הכוח. מבין השתיים ללא ספק הייתי בוחר במאזדה, ובשום אופן לא רוכש רכב חדש מדגם בעל מוניטין של אכילת שמן ועם החשש התמידי שאולי חסר ונדרש להוסיף. במידה ולא תתחבר ל-3, מציע לקרוא קצת על המתחרות כמו קיה אקסיד, סקודה אוקטביה עם אחריות ל3 שנים(אם התכנון הוא להחליף אחרי 3 שנים) ועוד.
 11. מקרה אישי אחד שאני מכיר על בחורה עם מיקרה עם גיר רציף תקול (החלפת גיר בעלות של מעל ל-10,000 ש"ח)הביאה לרשימת ההערה לעיל, כמובן שהפרט לא מעיד על הכלל ויכולות להיות מיקרות עם ק"מ מופלג וגיר ללא בעיות. מבחינת בלאי וכיוון שלא יצא לי להחזיק ברכב פרטי עם גיר רובוטי-האם ברובוטי לא תיתכן החלפת קלאצ'ים כמו בסקודות עם גיר DSG7? בכל אופן בהודעה הראשונה רשם פות"ש שההעדפה היא לגיר ידני, כך שכנראה שזה לא רלוונטי לו.
 12. אל תוותר על בדיקה-לפחות בדיקת שלדה במכון שעולה כ-300 ש"ח ויכולה לספר לך לא מעט על העבר התאונתי של הרכב, קצה שלדה למשל שלא תדע לאבחן יעלה לך פי כמה וכמה בעת מכירת הרכב אחרי כמה שנים. מעבר לזה וכפי שציינו כבר לפניי-תבקש מהמוכר להוציא דוח של מרכז הסליקה של הביטוח, העלות היא אפסית (כעשרה שקלים)והדבר לא דורש יציאה מהבית כלל (דרך המחשב).
 13. ברכבים תחת קונצרן פולסווגן נכנסת סוגיית הגיר הבעייתי, באופן אישי בחברה שעבדתי בה בעבר חלק לא קטן מהצי היה סקודות ונשמע היה שיש לא מעט תקלות, כרכב פרטי בתקציב כזה לאדם שתלוי ברכב לעבודתו השוטפת, לא הייתי הולך על רכב גרמני גם אם זה לצמצום הסיכויים לתקלות. כפי שציינו וכיוון שנשמע שהבחור לא בררן במיוחד אכן הייתי מכוון לשברולט ספארק ידנית משנתון כמה שיותר גבוה ועם נתונים טובים. ניסאן מיקרה רצוי רק עם גיר ידני, הרובטי בעייתי-אבל אחרי שבועיים עם אחת מהשכרה שקיללתי כל נסיעה ברכב הזה לא הייתי רוכש כפרטי גם אם ניתן היה למצוא כזאת חדשה/שמורה משמעותית.
 14. עדיף מאיזו בחינה? אמינות/מרווח/שמירת ערך/צריכת דלק? תצייני את הצרכים שלך, את הנסועה השנתית ואת הנקודות שיותר חשובות בעינייך, ואז ניתן יהיה לסייע.
 15. אני מעריך שחיפוש בגוגל יניב תוצאות או לחילופין כניסה לאתר של רשות המיסים. בכל אופן זה לא ייעוץ או תחליף לייעוץ מקצועי אלא רק כיוון מחשבה. לגבי פרסום בפורומים/רשתות חברתיות-ראה את ההערה שנתתי לך בנושא בהודעה הראשונה שלי בשרשור. מעבר לזה מציע לך לעצור רגע, לחשוב כמה זמן אתה עוד מעוניין לשרוף על הנושא ולראות כיצד אתה מצמצם נזקים מולו במידה ולא שילמת לו את כל הסכום. בהצלחה
×
×
 • Create New...