Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיתון כלכלי ? מישהו מרגיש משהו ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 1071 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון
לפני 11 דקות, korola כתב:

א. אין מספיק כסף לעם לקנות את הקרקעות האלה עכשיו

ב. במכירה של כל הקרקעות המחיר שלהם ירד לרצפה 

ג. בעלי ההון יקנו כמויות עצומות של קרקעות 

ד. במאה שנה הקרובות הם ימכרו את הקרקעות לאט לאט תוך שמירה על מחירים גבוהים 

בדיוק בגלל זה כתבתי שצריך למכור את הקרקעות "בצורה מבוקרת".

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 37 דקות, Night Driver כתב:

הילדות שלי מסודרות בנושא כי דאגתי לזה מראש.

אם אתה חושב שדירות יהיו זולות ברמה שכל עובד שכר מינימום או קרוב לזה יקנה דירה וכל בעל שכר קרוב לממוצע יקנה וילה בתל אביב תמשיך לחלום כי זה לא יקרה.

דווקא מאדם עם השכלה פיננסית ציפיתי לראייה קצת יותר מציאותית והרבה פחות בכיינית ותבוסתנית.

גם זה שיכלת להשקיע בחסכון לילדות שלך, זה בונוס מעמדי שאין לכולם.

עזובתך מוילות בתל אביב. מימלא שכונות הוילות בתל אביב מבחינת המרחק ממרכז העיר ועוד כל מיני מאפיניים, זה לא ואו.

המדינה צריכה לדאוג לערים ומרכזי תעסוקה סבירים, שלא ידרשו אינסוף זמן בנסיעות. המטרו המתוכנן אמור לעזור בזה, אבל אני לא מאמין ביכולת המדינה להוציא לפעול תוכנית כזו. בטח לא כשמסתכלים על כשלונות הרכבת הקלה, איילון, רכבת לירושלים ומה לא.

הגישה המציאותית היא שפערים מעמדיים תמיד היו וימשיכו להיות, וזה גם בסדר. אבל כרגע אנחנו בנקודת קיצון מסוימת, ולהפנות אנשים לעיירות פיתוח זה לא פתרון אמיתי, וגם אתה מבין את זה. אתה יכול לקרוא לזה תבוסתנות. אני רואה בזה בעיה חברתית אקוטית, שצריך לטפל בה. וכמו שגם איתי ואחרים וגם אני כתבנו - יש כאן פער בין הדורות שהכתיבה בפורום לא מצליחה להעביר.

• אהבתי 3
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, ChemGuy85 כתב:

תראה לי איפה כתבתי את זה. בוא, תמצא. נותן לך 1,000 שקל העברה בנקאית במיידי. 

כשאתה אומר אני רוצה אוטו חדש, לגור לבד, לנסוע לחול ושאוכל ממשכורת אחת לקנות דירה חדשה אתה אומר בדיוק את זה ולזה התכוונתי גם שמאדם עם השכלה פיננסית אני מצפה לראות את זה.

לפני 20 דקות, ChemGuy85 כתב:

מבליג כי אתה כנראה על הספקטרום.

ראה את תגובתי למעלה. בינתיים אני לא צריך שום הוכחה ליכולות שלי.

לפני 7 דקות, yuvalganim כתב:

רמת ההתנשאות שלך מעוררת אצלי ריפלקסים לא טובים.

אתה באמת חושב שאתה חכם וכולם מפגרים.

אתה באמת חושב שהיית צעיר מתוחכם ומחושב ושכולנו מפגרים.

מדהים

מאיפה הבאת את זה?

לא חושב שאני חכם ולא חושב שאף אחד מפגר. אני חושב שהתנהלות כמו של CHEMGUY בשילוב עם היללות של אני לא חוסך מספיק לא במקום מאדם עם השכלה פיננסית.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, יבגניפ כתב:

גם זה שיכלת להשקיע בחסכון לילדות שלך, זה בונוס מעמדי שאין לכולם.

עזובתך מוילות בתל אביב. מימלא שכונות הוילות בתל אביב מבחינת המרחק ממרכז העיר ועוד כל מיני מאפיניים, זה לא ואו.

המדינה צריכה לדאוג לערים ומרכזי תעסוקה סבירים, שלא ידרשו אינסוף זמן בנסיעות. המטרו המתוכנן אמור לעזור בזה, אבל אני לא מאמין ביכולת המדינה להוציא לפעול תוכנית כזו. בטח לא כשמסתכלים על כשלונות הרכבת הקלה, איילון, רכבת לירושלים ומה לא.

הגישה המציאותית היא שפערים מעמדיים תמיד היו וימשיכו להיות, וזה גם בסדר. אבל כרגע אנחנו בנקודת קיצון מסוימת, ולהפנות אנשים לעיירות פיתוח זה לא פתרון אמיתי, וגם אתה מבין את זה. אתה יכול לקרוא לזה תבוסתנות. אני רואה בזה בעיה חברתית אקוטית, שצריך לטפל בה. וכמו שגם איתי ואחרים וגם אני כתבנו - יש כאן פער בין הדורות שהכתיבה בפורום לא מצליחה להעביר.

זה לא בונוס מעמדי אלא ויתור מודע על מותרות. סתם כמה דוגמאות, רכב חדש (מעבר לרכב העבודה) רכשתי רק לפני 4 שניםם. עד אז רכשתי רכבים בעד 30,000 והחזקתי אותם בין 3 ל 8 שנים כל פעם. גם טיולים לחול כל שנה לא קיימים אצלי. לפעמים שולח את האישה עם הבנות ולפעמים בכלל לא נוסעים אבל לא ממנים בילויים באשראים (וחיסכון זה כסף שלא קיים. יורג כל חודש ונסגר אוטומטית). בלי לדעת כמה אתה מרויח אני בטוח שלמרות שאתה צעיר ממני בכמה שנים אתה מרויח לפחות כמוני אם לא יותר.

לגבי מרכזי תעסוקה למה אתה חושב שלא קיימים?
יש בב"ש, יש בחיפה ויש בהרבה מקומות אחרים. נכון שלא בכל מקום יש הכל אבל כשהיכולות שלך הן X אתה מחפש במקומות שמתאימים לאותו X ומתפשר.

ואם תקרא הכל תראה שאמרתי כבר בהתחלה שקונין במקום זול, משכירים ושוכרים. ככה אתה מתנתק מהתנודתיות כי החיסכון שלך צמוד מדד ובסביבת הריביות היום אין לך תשלום ריביות שמכביד. אמרתי שאפשר לגור שם כשאמרו שחייבים לגור בדירה משלהם.

לפני 4 דקות, יבגניפ כתב:

האמת, אם יש בן אדם אחד לא מתנשא בפורום הזה, אז זה נהג לילה.

עזוב, אני מבין למה זה נראה לו ככה ואני באמת לא נפגע ולא כועס. אני יודע שכשלוקחים דיון אחד לא תמיד רואים את כל התמונה והכל בסדר.

תודה.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, Night Driver כתב:

לא חושב שאני חכם ולא חושב שאף אחד מפגר. אני חושב שהתנהלות כמו של CHEMGUY בשילוב עם היללות של אני לא חוסך מספיק לא במקום מאדם עם השכלה פיננסית.

LOL

האטימות שלך נמצאת בכזאת רמה שאתה אפילו לא קולט שמספיק ש-10 אחוז מהאנשים במדינה הזאת יאמצו את סגנון החיים שאתה מטיף לו בפאנטיות עיוורת בשביל שהכלכלה במדינה הזאת תתרסק לאף לעזאזל. 

אבל זה כנראה בגלל שאתה "מהנדס דגול עם ראייה רב מערכתית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, Night Driver כתב:

ממש לא צריך לחיות על חשבון ההורים. כל חיי החל מהיום שסיימתי תיכון חוץ מתקופת השירות הצבאי עבדתי ומימנתי את עצמי לבד. החל מבילויים ועד שכר לימוד. ומחיה (עבדתי בכל דבר כולל ניקיון בתים ותחנת דלק). אני מאמין בגישה של תעבוד קשה, תסתדר עם מה שיש ותצליח.

חשבת על זה שהגישה הזו כבר לא נכונה?

לפני 2 שעות, David32 כתב:

הבעיה, ואני יודע שאתה חכם מספיק כדי להבין אותה, זה מה קורה ברגע שעושים הארד ריסט למערכת הזאת.

"פיזדייץ" לא יהיה קרוב ללתאר את העיניין

בגלל זה דוחים את הקץ, עד שיתפוצץ ולא תהיה ברירה אלא לעשות חרבו דרבו

האופציה השנייה זה לתת להם להזדקן עם הדירות שלהם, ובעוד 5-10-15 שנה להגיד להם "אין כסף, עם קצבת זקנה תקנה קוטג' (הגבינה, לא הבית)"

לפני 2 שעות, sperial כתב:

@ChemGuy85 אתה איש כספים. אז אתה צריך להבין שזה 1000 ש"ח לחודש על הרכב ו-500 על משהו אחר והסכומים האלה מצטברים לסכומים משמעותיים. הזלזול הזה בסכומים הקטנים לכאורה פוגע מאד בחסכון.

המתמטיקה הזו הייתה נכונה כשדיברת על הון עצמי נדרש של 100-150 או אפילו 200 אלף.

היום המתמטיקה הזו מקרבת אותך להון העצמי, אבל כמו משפט בינארי, כמה קרוב זה לא רלוונטי, התשובה עדיין תהיה לא.

X < 400K, וזה לא משנה בכמה הוא קטן, הוא קטן ממנו

לפני 1 שעה, Night Driver כתב:

אלכס, אם לא הובנתי נכון אז אני ממש לא חושב שהקושי סביר אלא שגם עם הקושי אפשר.

נחדד לרגע את המשפט הזה

אתה חושב שעם הקושי אפשר (כמה זמן זה ייקח - לא התייחסת) - ולא מניסיון חס וחלילה, כי אתה לא ניסית לקנות דירה בתנאים של היום או לחסוך הון עצמי לדירה בתנאים של היום.

לסיכום - נדמה לך שזה אפשרי וזה לא משנה כמה זמן זה ייקח, אולי ניקח משכנתא בגיל 65. ל-35 שנה. נו לפחות ביטוח משכנתא הוא חובה 🙄

לפני 57 דקות, Night Driver כתב:

הילדות שלי מסודרות בנושא כי דאגתי לזה מראש.

אם אתה חושב שדירות יהיו זולות ברמה שכל עובד שכר מינימום או קרוב לזה יקנה דירה וכל בעל שכר קרוב לממוצע יקנה וילה בתל אביב תמשיך לחלום כי זה לא יקרה.

דווקא מאדם עם השכלה פיננסית ציפיתי לראייה קצת יותר מציאותית והרבה פחות בכיינית ותבוסתנית.

התגובה הזו פשוט מבישה, כי אם היית טורח לקרוא, לדעתי מכל המגיבים פה היחיד שאשכרה גר בת"א (ואני לא יודע אם היה רוצה לקנות שם) זה יבגני.

ומצד שני של הבושה הזו אנחנו לא מדברים על עובד שכר מינימום (ששם אותו בעשירון 3-4) אלא על עשירון 9-10.

אתה יכול להבין שטעית ולהתנצל, זה לא בושה, יצאת חומוס ואני עדין, @ChemGuy85 ו- @yuvalganim היו פחות.

אפשר לומר אתם דור של בכיינים, רק תסביר לי בבקשה מה כוללת הכלכלה של ישראל 2035 בלי m3x7r3m3, יבגניפ, Gosser1860, ChemGuy85 ו-yuvalganim.

וזה אחרי שישראל כבר הפסידה את Liviur ו-oryo ועוד כמה קטרי צמיחה שמשלמים עשרות אלפי שקלים מיסים כל חודש.

לא סתם כתבתי, בלי האנשים האלה של הדור הזה, בעוד 10-15 שנה קצבת זקנה תהיה בשטר בודד, בבית החולים יחשבו פעמיים אם לחבר אותך למכונה שעולה שקל תשעים להפעיל אותה ללילה.

אז אתם תבינו שבטון לא אוכלים ורצפות לא מנשימות זקנים.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, SlowRide כתב:

בדיוק בגלל זה כתבתי שצריך למכור את הקרקעות "בצורה מבוקרת".

איך אפשר למכור את כל הקרקעות לשוק הפרטי "בצורה מבוקרת"? 

כאילו עכשיו מוכרים אותם "בצורה מבוקרת" , קובעים מכסות ומוכרים בצורת מכרזים שפתוחים לכולם.

מה זה מבוקר יותר?  להגדיל את הכמויות?   יותר ממה שהקבלנים מסוגלים לבנות?

לבטל את המכרזים ? למכור למי?  

כתבת את כל הקרקעות... אתה באמת מתכוון למכור את כולם?  את כל המדינה למכור לידיים פרטיות?

ואז מה ? אן ירצו עוד כמה שנים לפתוח כביש חדש? מחלף חדש?

תוואי רכבת שלא חשבו עליו?  

ועד בית של 30 דירות לא מסוגל להחליט על החלפת חברת האחזקה שעושקת את הביניין.

איך יחליטו בעתיד על הקמת עיר חדשה?   שכל הקרקעות נמכרו בגרושים להרבה אנשים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, korola כתב:

אל תדאג תדאג לתשלומי המשכתנתא, אם תבקש מאנשים לדרג את החשיבות ההוצאות שלהם תקבל משהו כזה:

1) אוכל לילדים 

2) תשלום חשבון החשמל/מים (למרות שלא ממש מנתקים )

3) תשלום המשכנתא  

4) בגדים 

5) רכב

6) מוצרי חשמל לבית 

7) משחקים לילדים  

8

9)

10)

.

.

20) בילוי מסעדות וכדומה

.21) הופעה בפארק הירקון 

.

.

25) מתנה לאירוע חתונה של חברים

משכתנא ישלמו כי אם לא ישלמו הם יפסידו את הבית.

אבל אירועים יתחילו להצטמצם,    הראשונים לא יבינו את זה, יזמינו 400 או 500 איש.

ויגלו שאישרו הגעה רק 200 .

החכמים - יתכננו אירועים צנועים של פחות מ 100 איש, יבקשו מראש להגיע בצורה מצומצמת.

ואולי יקבלו גם ציקים מכאלה שלא הגיעו. 

אתה לא חושב שיש כאלה שפשוט יעדיפו לוותר על הבית אם יבינו שאי אפשר?

אני מדבר בעיקר על אנשים שקנו על הנייר וכרגע מנסים לשלם אותו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, ChemGuy85 כתב:

LOL

האטימות שלך נמצאת בכזאת רמה שאתה אפילו לא קולט שמספיק ש-10 אחוז מהאנשים במדינה הזאת יאמצו את סגנון החיים שאתה מטיף לו בפאנטיות עיוורת בשביל שהכלכלה במדינה הזאת תתרסק לאף לעזאזל. 

אבל זה כנראה בגלל שאתה "מהנדס דגול עם ראייה רב מערכתית"

קודם כל אני לא קושר לעצמי תארים ואף פעם לא התייחסתי לרמה המקצועית שלי.

ועכשיו לעיקר, תפקיד הממשלה לדאוג לכלכלת הצדינה ואני פועל במסגרת שהמדינה קבעה כדי למקסם את איכות החיים שלי והביטחון הכלכלי של המשפחה שלי. אם מחר המדינה לא תרצה שיהיו חסכונות אז תוך מספר שינויים קטנים היא יכולה לגרום לכך שכולנו נרוץ לשפוך את הכסף מהחסכונות לאפיקים אחרים. במסגרת המבנה הנוכחי אני אמשיך לדאוג למשפחה שלי.

לפני 14 דקות, m3x7r3m3 כתב:

חשבת על זה שהגישה הזו כבר לא נכונה?

אתה מחזק את מה שאמרתי. במקום לחפש ממי לקחת תחפש איך אפשר להכניס עוד.

המתמטיקה הזו הייתה נכונה כשדיברת על הון עצמי נדרש של 100-150 או אפילו 200 אלף.

היום המתמטיקה הזו מקרבת אותך להון העצמי, אבל כמו משפט בינארי, כמה קרוב זה לא רלוונטי, התשובה עדיין תהיה לא.

X < 400K, וזה לא משנה בכמה הוא קטן, הוא קטן ממנו

המתימטיקה הזו לא תפתור את הבעיה אבל תקטין אותה. אתה מכיר עוד דרך לחסוך חוץ מלצמצם הוצאות ולהגדיל הכנסות (ולפני שאתה קופץ אני מדבר על דרכים. לא על מישהו ספציפי ולא שולח אף אחד לעבוד בעוד עבודה)

נחדד לרגע את המשפט הזה

אתה חושב שעם הקושי אפשר (כמה זמן זה ייקח - לא התייחסת) - ולא מניסיון חס וחלילה, כי אתה לא ניסית לקנות דירה בתנאים של היום או לחסוך הון עצמי לדירה בתנאים של היום.

לסיכום - נדמה לך שזה אפשרי וזה לא משנה כמה זמן זה ייקח, אולי ניקח משכנתא בגיל 65. ל-35 שנה. נו לפחות ביטוח משכנתא הוא חובה 🙄

מאיפה קבעת שלא שמתי הון לעוד דירה (שמתי בצד יותר. פשוט מעדיף לא חהשקיע בנדלן).

תקרא שוב את כל מה שכתבתי. אמרתי תקנה במקום שאתה לא מתכוון לגור בו, תשכיר ותשכור. תוך 10-15 שנים תמכור ותיקח משכנתא חדשה.

התגובה הזו פשוט מבישה, כי אם היית טורח לקרוא, לדעתי מכל המגיבים פה היחיד שאשכרה גר בת"א (ואני לא יודע אם היה רוצה לקנות שם) זה יבגני.

ומצד שני של הבושה הזו אנחנו לא מדברים על עובד שכר מינימום (ששם אותו בעשירון 3-4) אלא על עשירון 9-10.

אתה יכול להבין שטעית ולהתנצל, זה לא בושה, יצאת חומוס ואני עדין, @ChemGuy85 ו- @yuvalganim היו פחות.

כשמישהו אומר אני צריך להחזיק רכב חדש, לנסוע לחול ואני לא יכול לגור במרכז סדר העדיפויות שלו לקוי או שהוא לא מוכן לשלם את המחיר בשביל המגורים במרכז. אתה חושב שזה מביש שחושבים אחרת ממך וזו זכותך אבל אני עדיין חושב אחרת.

ואם עוד לא הבנת אז צל אביב באה כדוגמא לדיור באיזורים היקרים. הרי גם ברור לכולם שלא מדברים על וילות.

אפשר לומר אתם דור של בכיינים, רק תסביר לי בבקשה מה כוללת הכלכלה של ישראל 2035 בלי m3x7r3m3, יבגניפ, Gosser1860, ChemGuy85 ו-yuvalganim.

וזה אחרי שישראל כבר הפסידה את Liviur ו-oryo ועוד כמה קטרי צמיחה שמשלמים עשרות אלפי שקלים מיסים כל חודש.

לא סתם כתבתי, בלי האנשים האלה של הדור הזה, בעוד 10-15 שנה קצבת זקנה תהיה בשטר בודד, בבית החולים יחשבו פעמיים אם לחבר אותך למכונה שעולה שקל תשעים להפעיל אותה ללילה.

אז אתם תבינו שבטון לא אוכלים ורצפות לא מנשימות זקנים.

הכלכלה שלנו צריכה את אותם מוחות בדיוק כמו שהיא צריכה את האינסטלטור שיפתח למוחות האלה את הסתימה בשירותים. מי שמבריח אותם הוא הממשלה על ידי מכלול של דברים ולא רק על מחירי הדיור (שבהחלט פתירים אם הממשלה תרצה). זה מיסוי גבוה, תשתיות, יציבות, חינוך ועוד.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים המילה אופקים הוזכרה כמה פעמים בשירשור אז כמה הערות לגבי העיר .(לא מנסה "למכור" את העיר לאנשים כדי שיגיעו לגור אלא פשוט לתת כמה נק) . אני בן 33 נשוי +2 (7ו4) חי כ3 שנים בעיר אחרי שעברנו מחולון/בת ים. אני עובד בחולון נוסע ברכבת שעה ו10 דק לכל כיוון יורד ביוספטל.  העיר עצמה מתאימה לצרכים שלי היא שקטה ברובה, יש הרבה שטח יחסית לפר תושב.  בעיר עצמה יש 3 4 מסעדות קטנות, 3 4 סופרים גדולים וביג קטן. מי שרוצה בילוי סטייל המרכז כמובן יכול לצאת לבש שבימינו כמעט ולא חסר בה דבר (ביגים, קניונים, איקאה , יס פלאנט , סינמה סיטי , מסעדות ועוד). יש בתי ספר טובים יותר וטובים פחות כמובן משתדלים להיות בטובים.  גני ילדים גם עושים רושם טוב. בעיר יש 40 אחוז בערך אוכלוסיה דתיה /חרדית אבל אין בעיה בין התושבים ממה שיצא לי להתרשם. האנשים סהכ טובים.  כמובן כמו בכל עיר יש חלקים יותר טובים ופחות טובים אבל סהכ אני מרוצה . רכשנו דירת גג בת 5 שנים ב1.1 מליון דבר שלא יכלתי לעשות במרכז. האישה הילדים והכלבלב נהנים מהחיים סהכ (בריכה נחמדה על הגג, פינת ברביקיו, מקרן לסרטים , מקום לכל הצעצועים של הילדים לא חסר ). כמובן שיש חסרונות בעיר אין לי ספק אבל אישית אני מרוצה . נהנה לגור בה יותר מבת ים למשל. חולון הרגישה לי עיר יותר טובה למגורים אבל שוב פער המחירים הוא פי 2 אז אין מה להשוות.   נקודה ששכחתי לציין והיא די חשובה היא שלאשתי יש משפחה בעיר וכמובן שזה מקל על העניינים לעבור 90 קילומטר ממקום מגוריי הקודם .     דוד.

עריכה אחרונה על ידי david1986
  • אהבתי 1
  • מעניין 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Night Driver כתב:

אתה מחזק את מה שאמרתי. במקום לחפש ממי לקחת תחפש איך אפשר להכניס עוד.

לא, אתה פשוט קבור בתוך הדיעה שלך שגם כשאתה טועה אתה לא מבין שאתה טועה.

לפני 2 דקות, Night Driver כתב:

המתימטיקה הזו לא תפתור את הבעיה אבל תקטין אותה. אתה מכיר עוד דרך לחסוך חוץ מלצמצם הוצאות ולהגדיל הכנסות (ולפני שאתה קופץ אני מדבר על דרכים. לא על מישהו ספציפי ולא שולח אף אחד לעבוד בעוד עבודה)

נניח להוריד את רף המטרה.

ואנחנו כרגע עוד במצב יחסית סביר כבר 3-4 שנים, שבהם המטרה לא התרחקה בעוד אתה ממשיך לנסות לצבור הון כמו אוגר על גלגל, זה היה המצב שלי ברוב ה-10 שנים האחרונות, ככל שצברתי יותר הון עצמי הרף הנדרש עלה באופן יותר משמעותי מהעליה בצבירה שלי.

ומזכיר - עשירון עליון כן?

לפני 13 דקות, Night Driver כתב:

מאיפה קבעת שלא שמתי הון לעוד דירה (שמתי בצד יותר. פשוט מעדיף לא חהשקיע בנדלן).

שמת הון לעוד דירה כשהתחלת מאפס ויש לך הוצאות על דיור קיימות?

לא, אז אתה לא בנקודת התחלה שווה ולכן זה לא השוואה רלוונטית.

לפני 13 דקות, Night Driver כתב:

תקרא שוב את כל מה שכתבתי. אמרתי תקנה במקום שאתה לא מתכוון לגור בו, תשכיר ותשכור. תוך 10-15 שנים תמכור ותיקח משכנתא חדשה.

עם הכסף שיש לי היום אני יכול לקנות דירת 4-5 חדרים בדימונה, למי תשכיר אותה בדיוק?

יש שכונות שלמות של בתים בפריפריה ריקים להשכרה. ושל מחיר למשתכן רק התחילו לסיים בנייה לאחרונה, שם כמות המשכירים היא באחוז גבוה מאוד.

לפני 15 דקות, Night Driver כתב:

כשמישהו אומר אני צריך להחזיק רכב חדש, לנסוע לחול ואני לא יכול לגור במרכז סדר העדיפויות שלו לקוי או שהוא לא מוכן לשלם את המחיר בשביל המגורים במרכז. אתה חושב שזה מביש שחושבים אחרת ממך וזו זכותך אבל אני עדיין חושב אחרת.

אני לא קניתי רכב כי לקנות רכב יוציא ממני היום כסף שמיועד להון העצמי, אני לא גר ולא רוצה לגור במרכז, והוצאות חו"ל זה בטל בשישים לעומת הון עצמי.

ושוב, אני מזכיר, עשירון עליון, אם העשירון העליון לא יקנה דירות ולא יטוס לחו"ל ולא יקנה רכבים אז מי כן? העשירון התחתון?!

ולכן התגובה מבישה, כי היא מתעלמת מכל הנתונים, כי לא בא לך להודות שאתה טועה.

לפני 15 דקות, Night Driver כתב:

ואם עוד לא הבנת אז צל אביב באה כדוגמא לדיור באיזורים היקרים. הרי גם ברור לכולם שלא מדברים על וילות.

אל תנסה דמגוגיה, אתה לא טוב בזה.

לפני 18 דקות, Night Driver כתב:

הכלכלה שלנו צריכה את אותם מוחות בדיוק כמו שהיא צריכה את האינסטלטור שיפתח למוחות האלה את הסתימה בשירותים. מי שמבריח אותם הוא הממשלה על ידי מכלול של דברים ולא רק על מחירי הדיור (שבהחלט פתירים אם הממשלה תרצה). זה מיסוי גבוה, תשתיות, יציבות, חינוך ועוד.

אף אחד מהמצוינים לא יבריח את הרוב המוחלט של אותם מוחות, (למי אכפת מהמוח שלהם? אכפת מהכיס שלהם), הדיור כן.

מיסוי גבוה לא חסר במדינות אחרות, גם תשתיות טובות פחות או יותר, וגם חינוך יש טובים יותר ופחות.

אבל שוב, בתור אחד שחי את הדור הזה, אני יודע מה מסביבי, מה שישבור את ההייטקיסטים זה אך ורק הדיור.

שוב שואל - אם לא העשירון העליון מי יקנה כאן דירות? מי יקנה מכוניות? מאיזה כסף ישלמו לך קצבת זקנה?

• אהבתי 2

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים - השרשור הזה מזמן נחטף לטובת ענין יוקר הדיור. הנושא קרדינלי אבל בואו נחזור חנושא המקורי של פות״ש. לעניות דעתי נושא ההצטמצמות יעלה מדרגה משמעותית כאשר הבנקים יסרבו להאריך אצ דחיית תשלומי המשכנתא סביבות החגים או מקסימום סוף השנה האזרחית. גם קצב החזרה המאוד איטי מהחל״ת מדאיג.

2020 Citroën C5 Aircross 1.6 180HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, Transporter כתב:

אתה לא חושב שיש כאלה שפשוט יעדיפו לוותר על הבית אם יבינו שאי אפשר?

אני מדבר בעיקר על אנשים שקנו על הנייר וכרגע מנסים לשלם אותו

בארה"ב הייתה תופעה של נטישת בתים ברגע שהחוב עליהם היה גדול מהשווי שלהם.

אבל בארה"ב רוב המשכנתאות היו סגורות בערבות הבית בלבד , ללא ערבות אישית. 

אצלנו החוב על המשכנתא ממשיך לרדוף אחריך גם אם הבנק מעקל את הבית , מוכר אותו בנזיד עדשים.

משלם לעו"ד , גובה עמלות וריביות פיגורים.

ואופ.. שולח לך חוב לתשלום יותר גבוה ממה שהתחלת ממנו.

ועדיין, אנשים מגיעים למצב הזה ולא עוצרים 5 דקות קודם ומוכרים את הבית לבד.

כבר נתקלתי באנשים שלא הצליחו למכור לבד, כי המשכתנא הייתה גובה יותר מהשווי שהציעו אנשים ולא היה כסף להוסיף לבנק.

פעם היו מצבים כאלה..

אנשים שקנו אל הנייר לא יכולים סתם ככה לותר על הבית, הקבלן החתים אותם על חוזה יותר גרוע מהחוזה שאתה מחתים את הזוגות שלך. 

הם צריכים לחפש למי למכור את הזכויות שלהם, שיהיה להם בהצלחה ושיזכרו שברקע הקבלן עדיין מוכר דירות כמו שלהם. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליאור, אם אתה מחפש מישהו שיגיד לך שאתה צודק אתה יכול מראש לדלג על קריאת ההודעות שלי כי אני אמשיך להגיד מה שאני חושב גם אם זה לא מסתדר עם הקו שלך.

להזכירך, את הדירה שלי קניתי ב 98' עם משכנתא של יותר מ 3000 שקלים כשהכמסנו יחד בסביבות ה 10. עם זאת שמתי תוך 22 שנים כסף לעוד דירה (במחירים של היום) וכבר אין לי משכנתא על הדירה שלי כשרבע מהמשכנתא סולק על ידי פיצויים שקיבלתי.

אתה יכול לקנות בדימונה ואתה יכול גם לקנות ליד האוניברסיטה בב"ש למשל. לא חסרים מקומות שאפשר לקנות בזול ולהשכיר אבל אם אתה חושב שתקנה במיליון ותשכיר ב 5000 אז שכח מזה. השכירות תשלם פלוס מינוס את המשכנתא.

לגבי דמגוגיה מציע לך לחדד את הבנת הנקרא תוך התבוננות במראה ולגבי בריחת המוחות מה שמעניין כל אחד זו רמת החיים שלו ולא אכפת לו אם הוא מרויח שקל ובסוף החודש נשאר לו חצי שקל או אם דירה עולה  100 שקל אבל הוא לא גומר את החודש בגלל שאוכל עולה פי 10.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...