Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיתון כלכלי ? מישהו מרגיש משהו ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 1079 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לנושא הדיון -

גם אני חושב שזה פחות רלוונטי לשלוח מישהו  לחיות באופקים/ירוחם/נתיבות וכיו"ב  כאשר משפחתו וכל חייו נטועים במרכז.

אבל לכל מקום ישוב בין גדרה לחדרה? זה יכול להיות רלוונטי לחלוטין.

כמובן שבתוך הקו שבין גדרה-חדרה, ובהתחשב במצב המשפחתי הכלכלי והתעסוקתי.

לא מסתדר לך לקנות/לשכור באשדוד בשכונה X ? תחפש מקום אחר, עיר סמוכה אחרת שכונה אחרת וכד' בסביבה וברדיוס המתאימים לך.

אני מאמין שצריך להתגורר היכן שידך משגת וכמה שפחות לקפוץ מעל הפופיק.

מקסימום - תמיד אפשר להשתדרג לאחר מס' שנים.

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 2 דקות, A_lex כתב:

(וכן מ3קס, זה אפשרי - עשיתי את זה. אל תתן לו תחמושת לקרוא לדור שלנו בכיינים, בבקשה)

לא טענתי שזה לא אפשרי, אלא שזה לא התנהלות הגיונית לעשירון עליון.

ואם זה יימשך ככה שיקראו בכיינים, כמו שאמרתי, בעוד 15 שנה קצבת זקנה תהיה שקל תשעים בלי דור הבכיינים.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, G. P. Magnus כתב:

חברים - השרשור הזה מזמן נחטף לטובת ענין יוקר הדיור. הנושא קרדינלי אבל בואו נחזור חנושא המקורי של פות״ש. לעניות דעתי נושא ההצטמצמות יעלה מדרגה משמעותית כאשר הבנקים יסרבו להאריך אצ דחיית תשלומי המשכנתא סביבות החגים או מקסימום סוף השנה האזרחית. גם קצב החזרה המאוד איטי מהחל״ת מדאיג.

והופ עברו עוד כמה עמודים בשרשור יוקר הדיור ....

2020 Citroën C5 Aircross 1.6 180HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, A_lex כתב:

אתה רוצה לפרט לנו איך?

רק לפני רגע אמרנו שאם יש ילדים צריך להתאמץ כדי לחסוך 8 בחודש (26K נטו למשק בית זו הכנסה שכבר מציבה אותך בעשירון העליון). תאמין לי עשיתי מאזן מפורט בדיוק לזה לפני שנכנסתי לכל עניין חיפוש\רכישת הדירה (וכן מ3קס, זה אפשרי - עשיתי את זה. אל תתן לו תחמושת לקרוא לדור שלנו בכיינים, בבקשה). אז נגיד שלפני שהביאו ילדים הספיקו לחסוך עוד 6K בחודש למשך שנתיים, זה עדיין נותן להם הון עצמי של כמעט 750K. אז הם צריכים לקחת משכנתא של 1.3M ולהמשיך לשלם 8K בחודש לבנק ל20 שנה הבאות. כלומר, להמשיך לחיות בחסכנות רבה. מקווה שאתה לא חושב שזה סביר.

אני מבין את הגישה הפרקטית שלך, ואם קראת את הפוסט הארוך שלי, אתה יודע שגם אני נקטתי בה. אני פשוט לא מבין איך אתה מתייחס לזה בכזה שיווין נפש. (אה וגם מכניס פה ושם דוגמאות ומספרים שפשוט מציגים זלזול).

לא אמרתי שזה קל אלא שזה אפשרי.

מכאן כל אחד מחליט לבד כמה שווה לו להצטמצם ובשביל מה. אחד יגיד אני רוצה דירה חדחשה ומרווחת ושווה לי להצטמצם ואחר יגיד אני מעדיף דירה יותר קטנה ומרוחקת ולהשאיר יותר כסף פנוי לצריכת פנאי יותר נרחבת. שתי הגישות לגיטימיות באותה המידה וכל מה שאמרתי זה שאם שה כל כך קריטי לך אז זה אפשרי.

אישית כשסגרתי את המשכנתא אשתי רצתה לעבור דירה (הדירה שלנו נוחה ומאוד מתאימה לנו. סתם בא לה לשנות) וישבנו לחשוב יחד. הגענו למסקנה ש 36,000 שקל לשנה ישפרו לנו הרבה יותר את איכות החיים ולא עברנו.

• אהבתי 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, sperial כתב:

אה. איפה כוחות השוק?

איפה הם במערכת חינוך או בריאות ציבורית?

לא שאני יודע להגיד אם זה בהכרח חכם ויצליח להקפיא את מחירי הדיור. כלכלנים ככלל נגד זה

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
לפני כשעה, yuvalganim כתב:

הדבר ייפתר רק במשבר כלכלי וכשתהיה מסה קריטית של זוגות צעירים שלא יכולים לקנות בתים ואז המטוטלת תחליף צד.

אנחנו קרובים לדבר הזה להערכתי

זה לא היה אמור לקרות כבר? מאסת הרוכשים באה מאותה שכבת גיל של 30-40 שעליה דנים פה 30 עמודים ומיעוטם באים מהשכבה המבוגרת יותר שקונה דירה להשקעה, המחירים בשמיים כבר כמה שנים, הייתי מצפה שזה יקרה לפחות לפני 3-5 שנים.

במקום זה, במעט שאני נמצא בערים גדולות בצפון והמרכז, זה נראה כמו טרפת של בניה ועמודים לצד עמודים שיאכלסו 100 משפחות עוד חודש.

ובמקום זה אני שומע יותר מקרים של משכנתאות והלוואות חונקות מאשר מחייה ראויה לגמרי בשכירות.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 48 דקות, korola כתב:

אתם רציניים ?  איך בדיוק שומרים על מחירי הנדל"ן גבוהים? 

מדובר בשוק ענק של מלא "קונים מרצון" ו-"מוכרים מרצון" 

כמעט ואין דרכים אפקטיביות של הממשלה להוריד את מחירי הנדל"ן.  

זה לא כזה מסובך.

ביטול הטבת המס השערוריתית עד 5000 שקל בהשכרה.

להעיף את המשקיעים.

לחלק קרקעות לקבלן שמתחייב למכור במחיר הזול ביותר לחסרי דיור.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב רגע את המשכירים. מחירי השכירות בישראל לא כאלה גבוהים. כמובן שיש פה מתנה, אבל לפחות היא מגיעה בחלקה לשוכרים.

תתחיל במשהו יותר פשוט ושבוודאות לא יגרום לנזק. תטיל מס על קרקע מופשרת לבניה שלא נעשה בה שימוש בקצב סביר (לא גרירת רגליים 10 שנים עלק בניה). כל חודש משלמים אחוז כלשהו משווי הקרקע...

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, yuvalganim כתב:

זה לא כזה מסובך.

זה כן מסובך

ביטול הטבת המס השערוריתית עד 5000 שקל בהשכרה.

ומה עם ה-10% מס על דירת מגורים ? גם את זה לבטל?

נניח היום עם ה 5000 ש"ח אנחנו בשווי משקל ,  לדעתך אם נבטל את ההטבה מחירי הדירות ירדו?

אז 10% ירידה במחירי הדירות ושוב חזרנו לשווי משקל.  אז לביטול הטבת המס יש אפקט רק של 10% , אבל זה לא אפקט מצטבר,

כלומר אם צעד אחר שלך יוריד ב 5% , אז ביטול המס יוריד רק ב 5% נוספים. 

להעיף את המשקיעים.

יש הרבה משקיעים מכורח , הם רוצים לשדרג , אין להם כסף לשידרוג, אז הם משכירים את הדירה שלהם ושוכרים דירה אחרת גדולה יותר.

לחלק קרקעות לקבלן שמתחייב למכור במחיר הזול ביותר לחסרי דיור.

זה דומה למנגנונים של מחיר למשתכן, מע"מ 0 לדירה ראשונה,  זה סתם לתת מתנה בהגרלה לחלק מהאנשים.

זה לא כמו עגבניות, שאתה יכול להוריד את המחיר ע"י סופסידיה ,  בדירות יש שוק ענק של יד 2,  השפעה בשוק היד הראשונה דרך הקבלים 

ממש לא משפיעה על השוק הגדול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

אה. איפה כוחות השוק?

לפני 38 דקות, יבגניפ כתב:

איפה הם במערכת חינוך או בריאות ציבורית?

באותו מקום שבו נמצאים כחוחות השוק בשירותי המשטרה והביטחון.

רוצה להפריט את מערכות החינוך והבריאות ולקבל את המחלות של ארה"ב? כלכלית מערכות חינוך ובריאות ממלכתיות הרבה יותר זולות ויעילה ממערכות פרטיות. 

האם אתה רוצה להלאים את הדיור, ולקבל שיכונים בסגנון סובייטי, גם אם בעדכון לשנת 2020?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, farkash7 כתב:

עזוב רגע את המשכירים. מחירי השכירות בישראל לא כאלה גבוהים וכמובן שיש פה מתנה, אבל לפחות היא מגיעה בחלקה לשוכרים.

תתחיל במשהו יותר פשוט ושבוודאות לא יגרום לנזק. תטיל מס על קרקע מופשרת לבניה שלא נעשה בה שימוש בקצב סביר (לא גרירת רגליים 10 שנים עלק בניה). כל חודש משלמים אחוז כלשהו משווי הקרקע...

היה עד שנת 2000 , נקרא מס רכוש . 

המס עדיין קיים רק הורידו אותו ל-0 , דיברו על זה לפני שנתיים ,  אבל מי גייס לוביסטים?

הקבלנים  , הם ביקשו שהמס לא יכול על מלאי עסקי  - אתה מבין .

הם רצו שהוא יכול רק על אנשים פרטיים שמחזיקים קרקע כזאת, אבל קבלן שמחזיק מלא קרקעות שנים - יהיה פטור.

יותר גרוע, יהיה תמריץ לאנשים פרטיים למכור את הקרקע כי פתאום זה עולה להם כסף להחזיק את הקרקע, 

מי יקנה מהם? מי שפטור מהמס הזה, חברות הבנייה.. אבל הם יחזרו לדגור על הקרקע כי להם לא עולה להחזיק את ה"מלאי העסקי"

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

וכן לגמרי סביר שעשירון עליון נניח ייקחו בגדים לתינוק מהבנדוד או יקנו עגלה במקס סטוק, או כיסא בטיחות של איזה בייבי חרטא.

1. כן. 2. לא. 3. לא.

ועשירון עליון חכם יקנה בייבי ג׳וגר ב-2000 ולא בוגבו ב-7000.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורולה זה לא מפתיע אותי. זה מאוד עצוב כי זה מהלך שאני מאמין שיהיה לו אפקט לא קטן על שוק הנדל"ן.

הנתונים של שוק הנדל"ן מראים על נפילה חדה בעסקאות. אם מישהו חושב שזה יעבור רק התחלנו, זו רק הריצפה... חכו כמה חודשים ונגיע למרתף כשאנשים לא יחזרו לעבודה ויגמרו דמי האבטלה...

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 27 דקות, sperial כתב:

רוצה להפריט את מערכות החינוך והבריאות ולקבל את המחלות של ארה"ב? כלכלית מערכות חינוך ובריאות ממלכתיות הרבה יותר זולות ויעילה ממערכות פרטיות. 

האם אתה רוצה להלאים את הדיור, ולקבל שיכונים בסגנון סובייטי, גם אם בעדכון לשנת 2020?

קראתי את התגובה שלך שלוש פעמים ולא הבנתי מה אתה רוצה.

יש הסבר, חוץ מדמגוגיה על ארה"ב וברה"מ?

אני לא רוצה להלאים שום דבר.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, sperial כתב:

לפעמים צריך גם את זה. אם שרון לא היה עושה את זה ב 91 אנשים היו גרים באוהלים וגם זה לא בטוח שהיה מספיק.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...