Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיתון כלכלי ? מישהו מרגיש משהו ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 1075 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• אחראי פורום
לפני כשעה, Bob Ross כתב:

כן אבל.. איזה הוצאות יש להם עכשיו? כל העובדים הם הוציאו לחל"ת אז תוריד משכורות.

ארנונה , שכירות וכו' אני יוצא שבהרבה מקומות יש הקלות בענייניים אלו.

חשמל, גז , מים אין כי המקום לא עובד.

אני עדיין לא מבין, איך בסה"כ חודשיים כבר קורסים.. אם המקום היה רווחי, אפילו קצת, והוא עבד שנים, אז הייתי מצפה שישימו כסף מהרווחים בצד כל חודש ליום שחור

קח מספר. מסעדה ריווחית ויעילה שעובדת חזק יכולה להרוויח נקי 10%. וזה מספר שלרוב המסעדות הוא דימיוני אבל בוא נשתמש בו כי זה מקל על החישוב.

אז מהסלט שעלה 60₪ נשארו 6.

מהארוחה הזוגית היקרה שעלתה 500, נשארו 50. כל הבלאגן הזה וזה מה שנשאר בקופה.

ושוב, רובם היו מברכים גם על חצי מזה.

עכשיו תכניס הוצאות שלא קפאו, אף בעל נכס לא יגיד למסעדן "עליי החודש" כשמדובר ב-20k. את הארנונה הקפיאו באיחור. את המיסים רק דחו.

אז כמה עשרות אלפי ₪, חודשיים בלי הכנסה, שותים יפה את הרווח שהתאבדו עליו. 

להגיד לך שאני קונה את ההגזמות הטמקאיות המגוחכות האלה? 

לא באופן גורף. אבל זה בא כדי לעשות רעש אצל היושבים בממשלה ומבחינתי כל האמצעים כשרים. 

עריכה אחרונה על ידי itaysamurai
  • מעניין 1

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 52 דקות, itaysamurai כתב:

קח מספר. מסעדה ריווחית ויעילה שעובדת חזק יכולה להרוויח נקי 10%. וזה מספר שלרוב המסעדות הוא דימיוני אבל בוא נשתמש בו כי זה מקל על החישוב.

אז מהסלט שעלה 60₪ נשארו 6.

מהארוחה הזוגית היקרה שעלתה 500, נשארו 50. כל הבלאגן הזה וזה מה שנשאר בקופה.

ושוב, רובם היו מברכים גם על חצי מזה.

עכשיו תכניס הוצאות שלא קפאו, אף בעל נכס לא יגיד למסעדן "עליי החודש" כשמדובר ב-20k. את הארנונה הקפיאו באיחור. את המיסים רק דחו.

אז כמה עשרות אלפי ₪, חודשיים בלי הכנסה, שותים יפה את הרווח שהתאבדו עליו. 

להגיד לך שאני קונה את ההגזמות הטמקאיות המגוחכות האלה? 

לא באופן גורף. אבל זה בא כדי לעשות רעש אצל היושבים בממשלה ומבחינתי כל האמצעים כשרים. 

מבין מה שאתה אומר והסברת יפה, אבל עדיין קשה לי להשתכנע שמדובר רק ב10%. מסעדות צצו כפטריות אחרי הגשם עד לפני הקורונה, איך יש כל כך הרבה מסעדות בארץ על טהרת ה10%?

עריכה אחרונה על ידי Bob Ross
לפני 16 שעות, Transporter כתב:

אתה לא מקבל שום זרע בפה אני לא יודע מה אתה עושה עם המקל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, Bob Ross כתב:

מבין מה שאתה אומר והסברת יפה, אבל עדיין קשה לי להשתכנע שמדובר רק ב10%. מסעדות צצו כפטריות אחרי הגשם עד לפני הקורונה, איך יש כל כך הרבה מסעדות בארץ על טהרת ה10%?

כי לפתוח מסעדה זה לא קשה. לא צריך לדעת משהו מיוחד. במיוחד אם הולכים על זכיון של רשת. משכיבים 200-300-500, ויש עסק שעובד. לא צריך ידע מיוחד. לא צריך סכום גבוהה מידי שיהווה חסם כניסה. ואנשים צריכים לאכול...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, Bob Ross כתב:

מבין מה שאתה אומר והסברת יפה, אבל עדיין קשה לי להשתכנע שמדובר רק ב10%

זאת בדיוק הסיבה למה "מסעדות צצו כפטריות אחרי הגשם " (וגם נסגרו כמשפחה רוסית שהלכה ללקט פטריות אחרי הגשם).

קשה לך להאמין, קשה לכולם להאמין, עד ששמים מאות אלפי שקלים, ואז מסתכלים בחשבון בנק - ומתחילים להאמין.

• אהבתי 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, Bob Ross כתב:

כמו שצצים ככה גם נעלמים. זה רק אומר שהרבה חושבים שזה לאסוף כסף מהרצפה עד שהמציאות ומנהל הבנק מחזירים אותם למציאות.

• אהבתי 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, ChemGuy85 כתב:

שמעתי על אנשים שביטלו את הצ'קים, חזרו להורים ואמרו לבעל הבית "חפש אותנו". 

ביטול צ'ק זה מעשה פלילי, ובתי המשפט רואים זאת בחומרה רבה

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
לפני 27 דקות, Bob Ross כתב:

אז גם אני אצטט אותך :)

משום מה, מסעדה נתפסת כעסק שקל להקים, לנהל ולתחזק. הרי לא צריך תואר מיוחד, כל אחד בטוח שלמקום שלו יהיה קטע שיעיף את העיר ו"תראה איך כל המקומות מפוצצים" עם בורגר ב-80₪.

בפועל, זה סוג העסק עם הכי הרבה סיכויים להיסגר ובהכי פחות זמן.

למה? כי כל אידיוט פותח, אנשים עם אפס זיקה לתחום, עבדו חצי שעה כמלצרים ובטוחים שהם פיצחו את השיטה.

אז השיטה לרוב מנצחת. והעלויות פה גבוהות גם ככה. והרגולציה מייאשת.

זה עסק קשה ומורכב, הפחת גדול, כוח אדם בא והולך, הרשויות חוגגות עליך.

עריכה אחרונה על ידי itaysamurai
  • אהבתי 1
  • מעניין 1

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, Night Driver כתב:

כשלחברה יש ברירה או לבנות ולמכור או לבנות ולהשכיר היא תעדיף למכור בתשואות של היום. אל תשכח שהיא לא בונה מהון עצמי והכסף הזה עולה לא מעט עד כדי הפסד.

עד כדי הפסד?

הרווח של הקבלנים עצום, אנשים לפעמים לא מבינים עד כמה, מדובר במאות אחוזים לפעמים.

עלות בנייה של 100 מ"ר כולל הכל הכל הכל מגיע גג ל-700,000 שקל כולל רווח קבלני.

במגדלים העלות גבוה יותר עד כדי 1,000,000 שקל. הם מוכרים ברווח של 300%

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק שוב את החשבון שלך.

רק קרקע במקומות הזולים עוברת את ה 300,000 ליחידת דיור ובערים הגדולות עוברת את המיליון. ומה עם עלויות שיווק, תכנון, אישןרים ומימון וכל זה לפני ששמת בלוק אחד.

אל תשכח שמהרגע שאתה שם מיליון שקל ליחידת דיור עד סיש דירה אתנ משכיב את הכסף שלך לכ 8 שנים. 

• רעיון טוב! 2

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מדבר בעיקר על תל אביב ששם כמות האנשים שחושבים שהם יכולים להקים מסעדה היא לא נגמרת,פראיירים לא מתים רק מתחלפים.

בנוגע ל10% רווח מכל מנה אני לא בטוח,אבל מניח שזה הממוצע.

הקטע הוא הרבה אנשים פשוט לא יודעים לנהל מסעדה ולכן העסק נופל.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, yuvalganim כתב:

עד כדי הפסד?

הרווח של הקבלנים עצום, אנשים לפעמים לא מבינים עד כמה, מדובר במאות אחוזים לפעמים.

עלות בנייה של 100 מ"ר כולל הכל הכל הכל מגיע גג ל-700,000 שקל כולל רווח קבלני.

במגדלים העלות גבוה יותר עד כדי 1,000,000 שקל. הם מוכרים ברווח של 300%

אתה ממש לא בכיוון, מה עם מחיר הקרקע? קודם כל, בהגדרה, מי שקונה קרקע ומתחיל לבנות לא יכול להרוויח הרבה מעבר לרווח נורמטיבי של כ- 15% מההכנסות. למה? כי מי שמוכר לו את הקרקע לא ימכור אותה במחיר שמאפשר רווח גבוה יותר. מי שיושב על קרקע הרבה זמן יכול להגיע לשיעורי רווח גבוהים יותר, אבל בדרך הוא רואה את התשואה שלו יורדת בגלל אלמנט הזמן. בנוסף, עם קנית קרקע וקיבלת תוספת זכויות או שינית תב"ע אתה תשלם מס שבח, אז גם פה הרווח שלך מוגבל.

עריכה אחרונה על ידי BarryG
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יובל חבל לחפש אשמים במגזר הפרטי. אתה ממש מתאמץ לעשות את זה. מיותר.
תראה במדינת היהודים יש כלל שכמעט תמיד נכון. לא משנה כמה דופקים אותך, בשרשרת הדפיקות שאתה מקבל מי שדופקת אותך הכי חזק זה המדינה.
זה נכון כמעט לכל דבר בכל תחום. קח את העלות, תפרק אותה, המדינה דופקת אותך הכי חזק. כן הקבלנים גם תופרים אותך, כן המשקיעים גם דופקים אותך, כן הצרפתים גם דופקים אותך, אבל לא קרוב למה שהמדנה דופקת, ולא רק זה היא מאפשרת לכולם לדפוק אותך אחרי שהיא סיימה את העבודה, זה חלק מהרווח הנוסף שלה.

מסקנה - רוצה שמחירי הנדל"ן ירדו? תבוא בטענות למדינה.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכול הדיון על עסקים הבנתי שהכי ריווחי לפתוח עסק כמו של הבוכרים. מתפרה+תיקון ושכפול שלטי רכב ומהצד גם חלפן כספים באותה חנות של 20 מ"ר.

משלם שכירות עבור עסק אחד ומיסים ויש לך 3 עסקים שונים.

עריכה אחרונה על ידי מרק10
  • רעיון טוב! 1

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באופן היסטורי יש בזה משהו נכון, הרבה עסקים קטנים עבדו ככה בתחילת המאה ה-20.

להתמקצעות חד מימדית ועמוקה בתחום יחיד יש יתרונות וחסרונות.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיוון שיש פה הרבה בילבול וחוסר ידע לגבי איך עובד שוק הדירות למגורים, להלן הסבר מתומצת (כמה שאפשר). חשוב לציין שההסבר הוא לא משהו שהמצאתי על דעתי אלא הקונצנזוס הכלכלי ושל מי שמתעסק בתחום:

- מחירי השכירות נקבעים בהתאם להיצע וביקוש באזור כלשהו. ההיצע מושפע מכמות הדירות שעומדות לשכירות והביקוש מושפע מיכולת כלכלית וכמות האנשים שרוצים לשכור דירה באותו אזור. נכון, אזורים משפיעים אחד על השני כי בסופו של דבר רחובות היא אלטרנטיבה ליבנה ונס ציונה וכו'.

- מחירי הדירות הם תוצאה של חלוקת שכר הדירה באזור בתשואה המבוקשת על ידי משכירים. למשל, עם שכר הדירה הוא 60 א' ש"ח בשנה והתשואה המבוקשת 3%, מחיר הדירה יהיה בערך 2 מיליון ש"ח. כמו שאמרנו, שכר הדירה נקבע בהתאם להיצע וביקוש. התשואה המבוקשת תלויה בריבית במשק- היא מכתיבה גם את הריבית על משכנתא וגם את התשואה האלטרנטיבית של משקיעים. לכן, ככל שהריבית במשק גבוהה יותר התשואה המבוקשת על דירות תהיה גבוהה יותר, ומכאן המחיר יהיה נמוך יותר, ולהפך. 

- למה אנחנו מתייחסים רק למשכירים? כי בתכל'ס מדובר בכל השוק. לצורך העניין, אפשר להתייחס למי שרכש דירה למגורים עבור עצמו כמישהו שמשכיר דירה מעצמו.

- היזמים (שנהוג לכנות קבלנים, למרות שזה לא תמיד נכון) קונים קרקע, בונים את הבניין ומוכרים את הדירות. בהינתן והם רוצים שיעור רווח מסויים (בערך 15%) ובהינתן ועלות הבניה לא משתנה הרבה, מה שמשתנה כשמחיר הדירות משתנה הוא מחיר הקרקע. למשל, כשמחיר הדירה באזור הוא בערך 20 א' ש"ח למ"ר, זה אומר שהיזם יראה הכנסה של 17 א' ש"ח למ"ר לפני מע"מ. הוא ירצה 15% רווח, בערך 2.5 א' ש"ח למ"ר. עלות הבניה עומדת על בערך 7 א' ש"ח למ"ר. מכאן, מחיר הקרקע יהיה בערך 7.5 א' ש"ח למ"ר. למה? כי אם היזם יציע מחיר נמוך יותר או שבעל הקרקע יבנה בעצמו, או שיזם אחר יהיה מוכן לקנות אותה במחיר הזה. מכאן, כשמחיר הדירות עולה שווי הקרקע עולה בשיעור גבוה יותר, ולהפך.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...