Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

גישה סטטיסטית היא גם בעייתית.

כי היא מחשיבה את החרדים והערבים, ואולי גם חיילים(צריך לבדוק את זה). וזה שונה לגמרי ממה שמתרחש בארה"ב ובאירופה(לא בסוג האוכלוסיה ובטח שלא בכמות ביחס לאוכלוסיה)

אין ספק שעדיף מחקר השוואתי מקיף שבוחן את ההשפעה של כל אחת מהאוכלוסיות הנ״ל על הנתונים - לעומת האוכלוסיות ה״מקבילות בארה״ב - אבל זה מן הסתם מחוץ ל-scope של השרשור הזה (אלא אם אתה מרים את הכפפה).

לומר שלנתון אין משמעות כי אפשר לעשות מחקר מקיף יותר - זו לדעתי טעות. למרות האוכלוסיות המיוחדות וההבדלים התרבותיים, העובדה היא שלשכיר החציוני בארה״ב פי 3 ושליש(!) יותר כוח קנייה במקום מגוריו מאשר לישראלי במקום מגוריו. זה פער עצום, אוכלוסיות מיוחדות או לא.

זה תלוי איך מודדים, אבל ישראל נמצאת במקום 11 ב"מדד האושר" של האו"ם לשנת 2017. מקדימה את ארה"ב, בריטניה, גרמניה, צרפת, ספרד, איטליה (מקום 48!) יפן (מקום 51!) ודרום קוריאה (מקום 55). אז?

״מדד האושר״ המדובר הוא - סלח לי - קשקוש מוחלט. הוא מבוסס א. על תשובות סובייקטיביות של אנשים לשאלון שהוגדר מראש ו-ב. על מדגם של אלפי אנשים בודדים (ולך תדע כמה הסוקרים ידעו לבחור את המדגם מספיק טוב כך שיתחשב באופי האוכלוסיה המיוחד בכל מדינה ומדינה). לעומת זאת כוח הקניה הוא מדד אובייקטיבי שמבוסס על כל המשתכרים בכל המדינות, והוא מודד בצורה מאוד פשוטה מה אתה יכול לעשות עם הכסף שאתה מרוויח.

להתווכח על ״מידת האושר״ אפשר בלי סוף, בלי להגיע להסכמה. מדובר במשהו שהוא מאוד חמקמק וסובייקטיבי, ולא ברור אם בכלל יש טעם לנסות לשערך אותו בקנה מידה שהוא מעבר לאישי.

לעומת זאת, כוח הקניה הוא עובדה. העובדה היא שמשתכר חציוני ישראלי יכול לעשות פחות משליש עם המשכורת שלו מעמיתו האמריקאי (כל אחד במקום מגוריו כמובן). נכון שלא ברור עד כמה זה קשור למושג הערטילאי שנקרא ״אושר״, אבל נראה לי די ברור שכל אחד מאיתנו היה מעדיף כוח קניה כמה שיותר גדול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

״מדד האושר״ המדובר הוא - סלח לי - קשקוש מוחלט. הוא מבוסס א. על תשובות סובייקטיביות של אנשים לשאלון שהוגדר מראש ו-ב. על מדגם של אלפי אנשים בודדים (ולך תדע כמה הסוקרים ידעו לבחור את המדגם מספיק טוב כך שיתחשב באופי האוכלוסיה המיוחד בכל מדינה ומדינה). לעומת זאת כוח הקניה הוא מדד אובייקטיבי שמבוסס על כל המשתכרים בכל המדינות, והוא מודד בצורה מאוד פשוטה מה אתה יכול לעשות עם הכסף שאתה מרוויח.

להתווכח על ״מידת האושר״ אפשר בלי סוף, בלי להגיע להסכמה. מדובר במשהו שהוא מאוד חמקמק וסובייקטיבי, ולא ברור אם בכלל יש טעם לנסות לשערך אותו בקנה מידה שהוא מעבר לאישי.

לעומת זאת, כוח הקניה הוא עובדה. העובדה היא שמשתכר חציוני ישראלי יכול לעשות פחות משליש עם המשכורת שלו מעמיתו האמריקאי (כל אחד במקום מגוריו כמובן). נכון שלא ברור עד כמה זה קשור למושג הערטילאי שנקרא ״אושר״, אבל נראה לי די ברור שכל אחד מאיתנו היה מעדיף כוח קניה כמה שיותר גדול.

נכון, מדד שמבוסס על שאלון הוא קשקוש. שים לב שגם מדד השחיתות מבוסס על שאלון.

מדד הרבה יותר רציני הוא מדד הפיתוח האנושי (קישור) שמתחשב בנתונים כלכליים ואנושיים - שם ישראל יוצאת מקום 19.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-HDI הוא מדד מבוסס מאוד, אבל לטעמי הוא מייצג יותר ברמת המדינה ופחות ברמת האינדיבידואל, מכיוון שהאספקט הכלכלי שבו מבוסס על התמ״ג ולא על שכר חציוני מול יוקר המחיה, כמו במדד כוח הקניה.

כמו כן, קל יותר (שוב, לטעמי) לפרש את ההפרש (או היחס) במדד כוח הקניה בין מדינות שונות (כלומר ההשוואה היא יותר straight-forward).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עובדות זה ממש סבבה. רק כדאי, אולי, לא לקחת אותן ממקור מפוקפק כמו וואלה. תנסה פה:

http://www.nationmaster.com/country-info/stats/Economy/GDP/Purchasing-power-parity-per-capita

מספרים מ-2010, אבל קשה לי להאמין שהצלחנו להדרדר משמעותית מאז. לעניין, ארה"ב - 47.5, ישראל - 28.5, ממוצע אירופאי - בערך 29, ניו זילנד - 27.3 (כל המספרים באלפי דולרים).

אז כן, בארה"ב בממוצע תקבל יותר. לא מפתיע. באירופה - תלוי איפה. אבל ממש לא בהפרש שהצגת.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ לא וואלה, אבל אתה צודק, הייתי צריך לבדוק את המקור לפני שפרסמתי. הכותב טוען שהנתונים לקוחים מהסטטיסטיקה של ה-OECD (כך הבנתי), אני אחפש באתר שלהם נתונים אמינים ואחזור עם מסקנות.

בלינק שלך גם לא ברור כ״כ על מה המספרים מבוססים, לפי מה שהצלחתי להבין מדוחות של ה-CIA(?)... וגם זה רק עד 2010.

בקיצור, כנראה שזה דורש בדיקה מעמיקה יותר. אני אשתדל למצוא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מלכישוע - קבל.

מעניין איזה הבדלים יש בין ההערכות של שני גופים מכובדים.

לגבי ה-CIA - ה-factbook שהוא מפרסם היה מקור לא רע בעבר, נדמהלי שכיום הויקיפדיה מתעדכנת הרבה יותר מהר ולכן יותר אמינה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי ההבדלים בין ארהב לישראל

ובכן

לדעתי

בארה''ב הבסיס הוא מאוד מאוד יקר (חינוך, בריאות, מגורים, השכלה), אבל אחרי שאתה מסודר כבר עם הבסיס -המותרות מאוד זולות (ההפרש בליסינג בין הונדה סיוויק לג'יפ הוא מזערי, רק לשם ההמחשה)

בישראל הבסיס הוא זול (יחסית), אבל אם אתה רוצה משהו שהוא קצת מעבר לבסיס, צריך מאמץ כדי להשיג את זה.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכשתגיעו לקלפי ( אם תגיעו ) תדעו למי להצביע.

בקלפי בבחירות הכלליות זה מאוחר מדי. הסחורה על המדף די דומה והרמה נמוכה.

רמת נבחרי הציבור נמוכה במיוחד, לא משנה באיזה צד של המפה הפוליטית. חייבים להכניס למשחק אנשים טובים יותר.

הישראלי הממוצע תקוע עדיין בחלוקה הישנה של ימין/שמאל, מזרחים/אשכנזים, מקופחים/מסודרים, דתיים/חילונים. הוא חושב שבבחירות הכלליות הוא ידפוק את המערכת, אבל הפתעה, המערכת ממשיכה לדפוק אותו.

תתפקדו למפלגות עם פריימריז ותעלו את רמת האנשים שנמצאת ברשימה לכנסת. לא משנה לאיזו מפלגה.

רק לפני שבועיים הצליח אבי גבאי לנצח את עמיר פרץ. לא יודע להגיד מי טוב יותר אם בכלל, העובדה היא שפחות מ 2000 קולות קבעו מי יהיה ראש מפלגת העבודה. פחות מ 2000. אחוז החסימה עומד על 130,000 קולות.

מי שלא מבין איך עובד המשחק שלא יבכה אח"כ שהוא מפסיד.

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פה גם הבסיס מאוד יקר (ביחס להכנסה), חוץ מבריאות אולי.

גם מה שנחשב פה לשכר חציוני, שם זה קו העוני (40 אלף דולר בשנה).

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה נסגר עם ה-fake news פה? כל מספר צריך לבדוק לבד?

בבקשה: קו העוני למשפחה בת 4 נפשות ב-48 המדינות ביבשת (ו-DC) הוא 24,600$. כאן אפשר למצוא את שאר המספרים.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן, תראה את הסרט שהמלצתי עליו. אני *לא* אומר שהוא תקף לכאן (או שאתה טועה), אני כן אומר שהארגומנט בו אתה משתמש "מה שהיה - הוא שיהיה" עבר שימושים מס' פעמים בעבר ע"י שלל אנשים אחרים - וההשלכות היו קטסטרופליות.

סתם הערה על הסרט ותקן אותי אם אני טועה (ראיתי אותו לפני שנה+), אבל הסרט שם את הפוקוס ברובו על אנשי וול סטריט שעשו כסף על האג"חים הללו של המשכנתאות, אבל אף אחד כמעט לא מזכיר את המעורבות של הממשל בתקופת קלינטון ובוש שדרבן מלכתחילה את סוכניות ההשקעות לתת משכנתאות בסיכון כזה גבוה לא?

(אליבא דיבוריו של כחלון על משכנתאות 90% שאני לא יודע איפה זה עומד הרעיון האווילי הזה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק אניח את זה כאן:

http://www.globalrichlist.com/

פשש אני עשיר.

רק חבל שאי אפשר לראות את האחוזון שלך ספציפית בישראל

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...