Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

אם תרצו, ההבדל בין אנשים שהתחילו מאותה נקודת מוצא הוא שעניים קונים את המותרות שלהם בהתחלה, ועשירים קונים את המותרות שלהם בסוף (הנכסים שהם צברו קונים להם).

מזמן לא נאמרו כאן דברי חוכמה כאלה.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשכנתאות בנויות היום בצורה כזו שעליית ריבית תשפיע באופן חלקי בלבד (על משכנתאות קיימות), כך שאני לא רואה מצב של אלפי משפחות נזרקות מהבתים, גם במקרה של עליית ריבחת משמעותית (לא משבכ על קטסטרופות אחרות)

הריבית על הלוואות צריכה תעלה דרסטית (הלוואות לכל מטרה, הלוואות רכב) ואנחנו נראה הרבה מאוד משפחות עם הלשון בחוץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר'ה תתעשתו על עצמכם קצת

מי שלקח הלוואה של מיליון ש"ח הרבה כסף.. לפני שנתיים

300K בפריים ל 30 שנה 700K בקל"צ ל 20 שנה ההחזר שלו 4800 ש"ח.

תעלה ריבית הפריים ב 5% ( לא מעט ) יעלה ההחזר ב -700 - 800 ש"ח, לא מעט כסף אבל ניתן להתגבר על זה מבלי להגיע לציפורני עו"ד של הבנק.

הפתרון הוא לא בעליה של הריבית לא בתיקוני חקיקה כאלה ואחרים אלא בהגדלת ההיצע.

התוכנית למשתכן הולכת בכיוון הנכון אבל היא מתוכננת גרוע.

כתבתי כבר מזמן בדיון אחר , יש ליצור שכונות עם 3-5 חדרים בהם יגורו מגוון אוכלוסיות

זוגות צעירים ב 3 חדרים ומשפרי דיור ב 4-5 חדרים, ותהיה תחלופה במהלך השנים בין הדיירים.

כך לא ייווצרו סלאמס הבניה תהיה באיכות בניה טובה.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא בונים כאן דירות 2 חדרים? בכל מקום בעולם בו יש בעיות נדל"ן (בעיות מקום אמיתיות, מחירים משתוללים) נהוג לבנות דירות קטנות, לעיתים גם פחות מ 25 מטר.

למה לא עושים את זה פה?

דירת 2 חדרים 45 מ"ר, תספק צרכים של מגוון אוכלוסיות- זוגות צעירים, סטודנטים, רווקים/רווקות, פנסיונרים. למה בונים כאן רק דירות 4-6 חדרים?

המצב הנוכחי רק מצביע על כך שאין פה שום בעיות שטחים לבניה, וסתם מחרטטים לנו בתקשורת ש"המדינה קטנה ואין יותר איפה לבנות"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא בתל אביב כן בונים ככה. כל הבניינים החדשים שנבנו בשנים האחרונות בפלורנטין, גבול יפו ונווה שאנן מכילים דירות 40 מטר של שני חדרים. לפחות במקרה של פלורנטין, זה נורא הגיוני. אבל אולי התפיסה של הקבלנים היא שזה בערך המקום היחיד בארץ שמושך רק זוגות צעירים או רווקים באופן כמעט מוחלט.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא יודע כמה זה מדוייק, הסבירו לי שעלויות הבניה פחות או יותר זהות בכל הארץ כי החומרים אותם חומרים והעבודה אותה עבודה. ההבדל הוא שבתל אביב דירת 45 מ"ר עולה כמו דירת 125 מ"ר בחריש ולכן ההפרשים בגדלים. הקבלן צריך למקסם את את הרווח שלו אז הוא לא יבנה דירות 45 מ"ר בחריש.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עליית ריבית תוציא מהשוק הרבה קונים, בין אם למגורים או להשקעה.

משקיעים ימנעו מלקנות כי התשואה מנדל"ן תרד, ויפתחו אלטרנטיבות אחרות.

רוכשים למגורים גם יקנו פחות כי עליית ריבית תשפיע על כל המסלולים במשכנתאות חדשות (לא רק הצמודים), וסכום המשכנתא שהם יוכלו לקחת יהיה נמוך יותר.

כלומר, בשני הסקטורים האלו הביקוש ירד.

בנוסף, משקיעים קיימים עשויים להתחיל למכור, כי גם להם התשואה תרד (אם כי פחות), וגם להם יפתחו אופציות השקעה אלטרנטיביות, והם גם עשויים לחשוש מירידות מחירים עתידיות במתווה של ריבית עולה.

להרגשתי, אין באמת מחסור בהיצע, לפחות למגזר היהודי חילוני. יש בעיות היצע במגזרים אחרים (חרדים, ערבים), אבל לרוכש החילוני הממוצע במרכז הן די שקופות.

המדינה יכולה (וצריכה) לשווק עוד קרקעות ולקדם פרוייקטים של התחדשות עירונית בראייה שמתחשבת בשכונה ובעיר כולה, ולא במסגרת פרטנית של כל בניין לעצמו. ועדיין, הקבלנים והיזמים מודעים יותר טוב מכולנו לביקוש, והם לא יציפו פתאום את השוק עם 100-200 אלף דירות נוספות, כי אף אחד מהם לא באמת רוצה לפשוט רגל. האפשרות היחידה להצפה כזו היא בבניה ממשלתית, ולא בטוח אם זה יהיה חיובי או שלילי.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבי גבאי, אגב, מתחייב לבנייה של 300,000 דירות - מתקציב המדינה - תוך 5 שנים.

התוכנית הכלכלית של גבאי היא מסמרת שיער ממש.

אני חושב שהוא משב רוח מרענן, אבל הוא יכניס את המדינה לחובות שכמוהם היא עוד לא ראתה

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמעתי שחברת בניה סינית כבר הציעה דבר דומה (לבנות מאפס עיר שלמה של 25 אלף יחידות דיור), ודחו אותה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והקבלנים בארץ רוכשים את החומרים אצל עלי בשכם.

אני סומך יותר על סינים.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התוכנית הכלכלית של גבאי היא מסמרת שיער ממש.

אני חושב שהוא משב רוח מרענן, אבל הוא יכניס את המדינה לחובות שכמוהם היא עוד לא ראתה

אני לא מכיר את כל התוכנית הכלכלית, אבל לגבי מה שקשור לדיור - אין סיבה שבנייה מסיבית תכניס את המדינה לחובות. ראשית, ניתן לבנות פרויקטי דיור ״שלא למטרות רווח״, כלומר לגלגל את הרווח הצפוי חזרה למחירי הדירות כך שהמדינה לא תרוויח שקל ממכירת אף דירה (אבל גם לא תפסיד - בקיצור, תמכור במחיר עלות). שנית, את התקציב הראשוני לבנייה ניתן ורצוי לקצץ ממקומות אחרים בתקציב. הכל תלוי ברצון וברוחב הממשלה של הרוצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבי גבאי, אגב, מתחייב לבנייה של 300,000 דירות - מתקציב המדינה - תוך 5 שנים.

כחלון הבטיח אותו דבר (תבדוק) עוד ב-2016. נו, ומה יצא?

כל פעם יבוא גאון אחר שמפזר הבטחות לכל עבר ואנחנו נסגוד לו: "הנה בא המשיח!".

אז לא, לא תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כחלון הבטיח דבר קצת אחר (הסרת חסמים בירוקרטיים וכו׳ שתביא להגדלת היצע הדירות ב-250,000), אבל אני מבין כמובן את הנקודה שלך.

לא הבעתי דעה, ד״א, לגבי היכולת של גבאי לעמוד בהתחייבות שלו. רק ציינתי אותה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...