Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

(2)אני עדיין עומד בדעתי אך בכלים מחקריים לא אומדים זאת.

(1)זה ויכוח סרק שאי אפשר להוכיח אותו

1. לא, זה ויכוח די פשוט למען האמת, ואפשר גם להוכיח אותו בצורה די פשוטה:

בודקים כמה כסף עולה לגדל ילד (X), בודקים כמה כסף הילד מייצר (Y), עושים X-Y, התשובה היא כמה כסף הילד מכניס לעו"ש שלך.

קוראים לזה חשבון, אני די בטוח שאני לא מחדש לך כלום למרות שאתה אשכרה גרמת לי להסביר עכשיו איך עושים איקס מינוס וואי.

2. כן, שמנו לב, וזו זכותך המלאה להאמין שילדים מייצרים כסף יש מאין כמובן. פשוט אל תרמוז שאנשים אחרים הם "אירציונליים" כשאתה עושה את זה... תגיד "אני עושה חשבון ע"י רגשות ולא ע"י מספרים", אני חושב שזו עדות מספיק טובה לגבי מי מקובע בדעתו ומי לא.

אגב, אם יש לך הסבר לא מחקרי - אני אשמח לשמוע (לא נאמר בסרקזם - אני רציני לגמרי). אני לא חושב שאתה מטומטם ומסקרן אותי לשמוע מה הרציונל שעומד מאחורי מילים שמפריכות חשבון. כאמור - child labor זו דרך אחת לגרום לילדים לייצר כסף (אבל אתה עדיין צריך להשקיע בהם פחות מהמשכורת שזה די קשה), יש גם את עניין הקצבאות אבל שוב ראה עניין ההשקעה... אז מה הטענה? שתף אותנו כי רק לומר שאתה לא מאמין בחשבון בלי להסביר במה אתה כן מאמין זה חתיכת קליפהנגר עצבני \:

ואני אציין שוב בשביל שלא תוציא את דברי מההקשר: אני לא טוען שילדים זה רע, אני כן טוען שלגידול שלהם יש עלות.

כאילו - "אני"... המציאות טוענת, זו שכן מאמינה בחשבון ושאר מרעין בישין.

שכל יעשה את החושבים שלו בנוגע להאם ומתי העלות הכלכלית מצדיקה את העליה בפרמטרים אחרים (נניח: אושר!), ואיפה שמים את הגבול.

- עריכה (בהתאם להודעה האחרונה של אייסקו) -

הטענה "ילדים מוסיפים לעו"ש" לא שקולה ל"ילדים מוסיפים שמחה לחיים"... עו"ש זה משהו פיזבילי, מדיד.

שמחה ואושר זה משהו סובייקטיבי ואני לא חושב שאף אחד כאן כתב שילדים זה רע, אני בטח לא כתבתי ואפילו כתבתי להיפך.

שים לב שגם לא כתבתי שכסף יותר חשוב משמחה, או שכסף חשוב יותר מילדים, או אדושם יודע אילו עוד מילים אתה מייחס לי...

כולה כתבתי שילדים עולים כסף, זו עובדה חשבונאית, במקום לומר "הא וואלה אבל מה שאני התכוונתי זה שילדים זה אחלה גם אם הם עולים כסף" אתה דבק ב"אי אפשר להוכיח אמפירית שהם לא מסייעים לך בעו"ש"... #מה

עריכה אחרונה על ידי oryo

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניר, מתחבר לכל מלה שלך (חוץ מהכדורסל, יש לי שתי בנות :-P), אבל...

להגיד קיבינימאט הכסף זה טוב כשיש לך כסף, כשאין... בעייתי.

להיכנס לברוך כלכלי כשיש לך ילדים ומשפחה זו יכולה להיות קטסטרופה אמיתית שמובילה לא פעם ולא פעמיים לפגיעה בתא המשפחתי וגם להפרדתו.

כמובן שהילדים זה לא הברוך, הברוך הוא התנהלות כלכלית שלא לוקחת בחשבון ילדים.

וכן, להגיד יאללה נעשה X ילדים בלי לחשוב כמה Y כסף זה יעלה לנו ומה היחס בין X ל Y מובילה הרבה פעמים לברוך כלכלי.

הרבה הרבה יותר מכוס קפה פה ושם :roll:

שהבנות ילמדו כדורסל :-)

שים לב, לא אמרתי להביא ילדים בסיטונאות בלי יכולת לעמוד בתשלומים הבסיסיים.

כל עוד מבצעים שיקול כלכלי נכון, ילדים הם לא ברוך כלכלי. הם אושר.

לא ראיתי את הודעתך וזו אכן היתה כוונתי, איפה ראיתם שכתבתי שצריך להתנהל בחוסר אחריות כלכלית בשביל ילדים, בכל אופן, לא התכוונתי לזה, התכוונתי שיש עוד הרבה יותר דברים חשובים מאשר כסף, וזה לא סותר שאני חושב שיש לו חשיבות גדולה בעולם הזה.

כל אחד שיעשה מה שטוב לבית שלו ומה שטוב למשפחה שלו, זה בסדר גמור ובהצלחה בכל מכל כל,

בגדול, אם הבנתי נכון את ניר, ישנם העדפות בחיים וכל אחד יעשה את שלו,

שלי בעיקר משפחה ולכן יש לזה תיעדופים אחרים על פני אחרים, שיא השלם עם זה ונהנה מהחיים תודה לאל,

מודה, לא הכל קל בחיים, ויש לפעמים מורכבויות שצריך לצאת מהם ומתאמצים וב"ה מוצאים כיוון ופיתרון.

קרא לעיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שהבנות ילמדו כדורסל :-)

שים לב, לא אמרתי להביא ילדים בסיטונאות בלי יכולת לעמוד בתשלומים הבסיסיים.

כל עוד מבצעים שיקול כלכלי נכון, ילדים הם לא ברוך כלכלי. הם אושר.

קרא לעיל.

קראתי ולכן הגבתי את מה שאמרתי כחיזוק לדברי, דבריך, דברי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. לא, זה ויכוח די פשוט למען האמת, ואפשר גם להוכיח אותו בצורה די פשוטה:

בודקים כמה כסף עולה לגדל ילד (X), בודקים כמה כסף הילד מייצר (Y), עושים X-Y, התשובה היא כמה כסף הילד מכניס לעו"ש שלך.

קוראים לזה חשבון, אני די בטוח שאני לא מחדש לך כלום למרות שאתה אשכרה גרמת לי להסביר עכשיו איך עושים איקס מינוס וואי.

2. כן, שמנו לב, וזו זכותך המלאה להאמין שילדים מייצרים כסף יש מאין כמובן. פשוט אל תרמוז שאנשים אחרים הם "אירציונליים" כשאתה עושה את זה... תגיד "אני עושה חשבון ע"י רגשות ולא ע"י מספרים", אני חושב שזו עדות מספיק טובה לגבי מי מקובע בדעתו ומי לא.

אגב, אם יש לך הסבר לא מחקרי - אני אשמח לשמוע (לא נאמר בסרקזם - אני רציני לגמרי). אני לא חושב שאתה מטומטם ומסקרן אותי לשמוע מה הרציונל שעומד מאחורי מילים שמפריכות חשבון. כאמור - child labor זו דרך אחת לגרום לילדים לייצר כסף (אבל אתה עדיין צריך להשקיע בהם פחות מהמשכורת שזה די קשה), יש גם את עניין הקצבאות אבל שוב ראה עניין ההשקעה... אז מה הטענה? שתף אותנו כי רק לומר שאתה לא מאמין בחשבון בלי להסביר במה אתה כן מאמין זה חתיכת קליפהנגר עצבני \:

ואני אציין שוב בשביל שלא תוציא את דברי מההקשר: אני לא טוען שילדים זה רע, אני כן טוען שלגידול שלהם יש עלות.

כאילו - "אני"... המציאות טוענת, זו שכן מאמינה בחשבון ושאר מרעין בישין.

שכל יעשה את החושבים שלו בנוגע להאם ומתי העלות הכלכלית מצדיקה את העליה בפרמטרים אחרים (נניח: אושר!), ואיפה שמים את הגבול.

- עריכה (בהתאם להודעה האחרונה של אייסקו) -

הטענה "ילדים מוסיפים לעו"ש" לא שקולה ל"ילדים מוסיפים שמחה לחיים"... עו"ש זה משהו פיזבילי, מדיד.

שמחה ואושר זה משהו סובייקטיבי ואני לא חושב שאף אחד כאן כתב שילדים זה רע, אני בטח לא כתבתי ואפילו כתבתי להיפך.

שים לב שגם לא כתבתי שכסף יותר חשוב משמחה, או שכסף חשוב יותר מילדים, או אדושם יודע אילו עוד מילים אתה מייחס לי...

כולה כתבתי שילדים עולים כסף, זו עובדה חשבונאית, במקום לומר "הא וואלה אבל מה שאני התכוונתי זה שילדים זה אחלה גם אם הם עולים כסף" אתה דבק ב"אי אפשר להוכיח אמפירית שהם לא מסייעים לך בעו"ש"... #מה

עזוב את תאוריית הציילד לייבור שאתה מנחית כאן, לא מתכוון לזה, לא שמעתי על זה מעולם וזה לחלוטין האנטי תזה למה שאני מתכוון, אני כן מתכוון שמה שאני אומר לא מדיד סטטיסטית כי אף אחד לא עשה את זה עדיין וגם אין כאן כלי מחקר מדידים,

אני בעיקר מתכוון שיש כאן עוד אפקט שנקרא: רוחני, תשים לב טוב טוב... לא כתבתי "רוחני" כתבתי רוחני. סוף פסוק. היהדות טוענת שמה שיקבע את הרווחה בחיים שלך הם שני דברים:

א. השתדלות(עם כל מה שמשתמע מזה, עבודה, תארים, הכנסות, השקעות וכו' וכו'

ב. אמונה בבורא עולם (כאן נכנסת חבילת יהדות כפי אמונתך, ישנם דברים מחייבים שמכוונים אותך בעולם הזה, שמירת נידה מאישתך, תפילות, ציצית, חינוך ילדים לערכים של תורה וכו ) ושיתן לך ברכה במה שאתה עושה ומכניס.... ומוציא (יותר נכון האישה) [emoji1]

בראייה כלכלית יבשה אתה צודק, ילד עולה כסף.

בראייה רוחנית בריאה, תעשה השתדלות וה' ייתן לך מה שאתה צריך ותשמח במה שיש, אתה בסה"כ צריך ברכה במה שיש וזה מספיק. גם בעניין ילדים.

אני לא חולק על דעתך אלא מוסיף לך עוד כיוון בחיים שלא נמדד דרך החור בכיס.

חסרי אחריות יש בכל מקום, גם במגזר החילוני וגם במגזר הערבי וכו וכו. אי אפשר להכליל בשביל לחזק אג'נדה של מישהו אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, תודה על ההסבר! באמת שעד כה לא הבנתי בכלל שזו הכוונה שלך... אם הייתי מבין לא הייתי מגיב מלכתחילה כי הרי זה דיון ריק.

ניסוח שהייתי מבין (פחות מבלבל עבור מהנדסים אפיקורסים), ונדמה לי שתסכים איתו: "ילדים אמנם עולים כסף, אבל הקב"ה יתגמל אותך כך שהעניינים הכספיים יסתדרו מעצמם ותהיה במצב טוב מאשר התחלת" - כך לפחות לא משתמע שהילדים עצמם הם המקור לכסף, אלא הקדושה וכו'

עבור האמרה שלך 'אין מחקרים שמוכיחים אחרת' אציין שטכנית אתה צודק, כמו בכל דבר הקשור באמונה ולא במדע או משהו מדיד, אבל כן ארים גבה בנוגע לנתון הגורס כי החרדים הם מהאוכלוסיות העניות ביותר בארץ למרות (/בגלל?) שיש להם את הילודה הגבוהה ביותר, גם ערבים ובדואים מציגים קורלציה דומה, וגם בעולם אוכלוסיות מרובות ילדים הם בד"כ עניות יותר (*כספית*, לא רוחנית או ברמת האושר!). אבל הרי מה שיפה באמונה זה שנותנים לך אקסיומה ואתה לא צריך לשאול שאלות.

מקנא בך על זה - ואני לא ציני בכלל. אני באמת מקנא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביקורת על מה?

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בראייה כלכלית יבשה אתה צודק, ילד עולה כסף.

בראייה רוחנית בריאה, תעשה השתדלות וה' ייתן לך מה שאתה צריך ותשמח במה שיש, אתה בסה"כ צריך ברכה במה שיש וזה מספיק. גם בעניין ילדים.

אני לא חולק על דעתך אלא מוסיף לך עוד כיוון בחיים שלא נמדד דרך החור בכיס.

לדעתי אתה טועה, גם בהלכה יש חובה לפרנס את הילדים, ועל אף ש"לא נברא העולם אלא לפריה ורביה" (אתאיסטי הפורום תרגעו, הכוונה היא לעוצמה שבהבאת חיים לעולם :) )

עדיין קיימת חובה לפרנס ולזון את הילדים.

לכן זו לחלוטין לא ראייה כלכלית יבשה, היא הולכת יד ביד עם הביטחון (הצד השני של מטבע ההשתדלות), ואם אין לאדם יכולת לכלכל ילדים ברמת חיים סבירה והוא עדיין בוחר להביא זה לא ביטחון ואמונה בה', זה נטו לסמוך על הנס, וכידוע לך אסור לסמוך על הנס.

לכן אני חושב שהעמדה שאור מביע כאן היא עוד יותר נכונה וקריטית למגזר הדתי והחרדי המודרני בהם הגישה כלפי ילדים ניזונה ישירות מהאמונה על כל הלחצים הכרוכים בכך, ומאידך הרגל השניה עמוק במציאות הכלכלית של רוב הזוגות הצעירים בישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה שמישהו ירצה בכלל להביא ילדים לעולם הזה, עם כל העוני, פשע, אלימות, מלחמות וכו'?

לי רע, אז אני צריך להביא ילד, שגם לו יהיה רע, ועד גיל 20 לא יגיע לירח (ואם יגיע, מחירי דירות הזויים יהיו גם שם)?

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
למה שמישהו ירצה בכלל להביא ילדים לעולם הזה, עם כל העוני, פשע, אלימות, מלחמות וכו'?

לי רע, אז אני צריך להביא ילד, שגם לו יהיה רע, ועד גיל 20 לא יגיע לירח (ואם יגיע, מחירי דירות הזויים יהיו גם שם)?

כלומר שאם היה לך טוב, היית רוצה להביא ילד. תאמין או לא, יש מטורפים בעולם הזה שאשכרה טוב להם בחיים רוב הזמן.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו רק אושריקו והקורולה חסרים, ותוכלו לייסד עוד שרשור התמרמרות ראוי.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלומר שאם היה לך טוב, היית רוצה להביא ילד. תאמין או לא, יש מטורפים בעולם הזה שאשכרה טוב להם בחיים רוב הזמן.

ויש מטורפים שטוב להם ולא רצים להתרבות, כי כאמור, טוב להם

איש הישר בפינו יעשה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...