Jump to content

netco

 • הודעות

  107
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

הנקודות של netco

נהג חדש

נהג חדש (2/14)

122

מוניטין

 1. בדיוק היום שמעתי על השיטה הזו, וגם הסבר למה היא כבר לא ממש אפשרית (עלו על זה, מונעים את זה)
 2. נראה שהזינוק במחירי המכולות והשילוח וכן המחסור בצ'יפים עושה את שלו...
 3. להבנתי הדלה ביותר, יש פער מאוד גדול בין החוף המזרחי של סין שהוא עשיר למדי, לבין שאר המדינה שהיא ענייה למדי. וככלל ההתנהלות של המפלגה הקומוניסטית בסין שונה משמעותית ממה שהייתה המפלגה בבריה"מ, הם גם למדו מהכשלונות שלהם, אבל הם גם נמצאים תרבותית במקום אחר לגמרי, לכן אני לא חושב שיקרה תהליך מקביל לנפילת חומת ברלין במרחב הוירטואלי. מצד שני גם יש להם אתגרים לא קטנים בכלל, הן מבחינה דמוגרפית והן מבחינה כלכלית. וכדי להבין את סין (ושי) מעט יותר טוב (וגיאופוליטיקה בכללי), אמליץ שוב על סדרת הפודקאסטים של "המשחק הגדול"- קיסר אדום.
 4. קראת את הכתבה? נושא הכשרות מוזכר שם בחצי משפט כללי בלי אף נתון רלוונטי, מה עוד שהכתבה מדבר על כל ענפי החקלאות כולל הבקר והעוף שם מן הסתם לכשרות יש משקל גבוה יותר במחיר הסופי לצרכן, מה שלא בהכרח רלוונטי בענפי הצומח וזה מה שטענתי. אתה גם יכול להשוות למשל את הפרשי המחירים בין חסה (ושאר ירקות העלים) בגידול ללא חרקים, לעומת חסה סטנדרטית בסופר- שם אפשר לראות את הפערים שנגרמים מהכשרות, אבל במקרה הזה אין שום בעיה- שני מוצרים שונים. הבעיה בסופו של דבר בענף החקלאות נובעת מחסמי הכניסה שמונעים כל אפשרות לתחרות ולכן גם להתייעלות, מה שמשמר מחירים גבוהים לצרכן, כאמור זה הוכח בכמה וכמה בדיקות שנעשו בעניין. זה לא אומר שלכשרות אין משקל, זה רק אומר שהמשקל שלה נמוך בהרבה ממה שנוטים לייחס לו וזה גם לא אומר שלא צריך לעשות רפורמה במערך הכשרות ואיפה שהיא כן מהווה חסמי כניסה (למשל ביבוא של בשר לא כשר) זה דורש שינוי.
 5. יש לך סימוכין לזה? כי להבנתי זו ממש לא הסיבה, לא מדו"ח של מבקר המדינה, ולא מבדיקה שועדת פיקוח המחירים כמדומני עשתה. מכסות יבוא, מכסים גבוהים, מכסות חלוקה, ורשות להגנת הצומח- להבנתי אלו החסמים המרכזיים שגורמים ליוקר המחיה בענף החקלאות. בסופו של דבר למעט נושא 3 שנים לגידולים חדשים (ובוא אף אחד לא חייב שהתוצרת שלו תהיה כשרה כדי למכור בארץ/חו"ל), אני לא מכיר כמעט מגבלות כשרות בתחום הצומח מצד החקלאי, וכמעט לכל בעיה יש גם פיתרון כזה או אחר. כנ"ל בתחום החלב. אז כאמור, יש לך סימוכין לטענה הזו שיוקר המחיה והמחסור בתחום המזון נובע מהכשרות דווקא, ולא משלל הסיבות האחרות שעולות בערך בכל השוואה וניתוח?
 6. דווקא די מתבקש לחייב במע"מ על שירותים דיגיטליים, העלות לצרכן הסופי לא כ"כ גבוהה, עלות הגבייה לא גבוהה וזה לא צפוי לייצר התנגדות אצל החברות הללו. בהקשר הזה דומני שיש הסכמה די גורפת בקרב אנשי המקצוע שמע"מ על אף שהוא מנגנון די מורכב עד כמה שאני מבין, הוא מס די יעיל. הבעיה האמיתית היא בנסיון להכפיף את החברות הללו לכל מיני רגולציות הזיה כגון חובות השקעה בהפקות מקור, סוגה תחתית וכל השיט הזה. או בקצרה- לחייב אותן לתמוך בעוד קבוצת לחץ, זה ייצור בעיה. ואם כבר ראנט על חוק ההסדרים, רוב הרפורמות נראות טוב (והלוואי ויעברו), אבל הקשקוש הל מיסוי ב40% של רפואה פרטית (ולא משנה כרגע על מי הוא מוטל) זו זוועה אמיתית בעיני, במקום לתת לרפואה הפרטית לשגשג ובאמצעותה לשפר את הציבורית, מנסים להרוג את הפרטית כדי שהציבורית תישאר רעה לכולם, נשגב מבינתי (וכן אני יודע שהמערכת הציבורית פה טובה יחסית בקנ"מ בינלאומי ועדיין "כצרכן" של שירותי רפואה מעל הממוצע לגילי כנראה, הרפואה הפרטית לגווניה נתנה לי מענה בלא מעט מקרים שבציבורית המשכתי לסבול. אני מניח שלעוד לא מעט אחרים שהם לא עשירים בהכרח, אז למה להרוג את זה?)
 7. netco

  מעבר מ 2 ילדים ל 3

  פות"ש לא יודע אם מה שיש לי לומר יועיל כל כך, אבל אני חושב שנק' המוצא של אני לא רוצה היא רוצה זו לא סיבה מספיק טובה לעשות את זה. וואלה לנו לפני שבועיים בערך נולד השלישי, והוא לא היה מתוכנן- והוא גם מאוד צפוף (הגדול 3.5, השניה שנה וחצי) עם האחים שלו. אישית היה לי נורא קשה בהתחלה עצם הגילוי על ההריון, זה הכניס אותי לסטרס לא קטן בעיקר מה יהיה מבחינה כלכלית אבל גם מבחינה מקצועית ועוד. עם הזמן וכשהתרגלתי לרעיון ולאט לאט חלקי הפאזל הסתדרו במקום (מעבר דירה, רכב אחר וכו'), גם התחושות הללו הפכו ממשהו לא נעים לציפיה מבורכת. כן יש לזה מחירים ועוד יגיעו בהמשך הקשיים אין בכלל ספק, אבל הדבר הכי משמעותי שעוזר לי להתמודד עם זה, זו אך ורק העובדה שאשתי ואני בראש אחד לגבי זה (מעבר לעניין האמוני/דתי, שנינו רוצים משפחה גדולה וכו' וכו') כולל גם ברמת ההתמודדות היומיומית. אלמלא זה אם היינו מגיעים לעניין עם הפער שלכם, אני לא רואה איך היינו מצליחים ואיך נצליח להתמודד עם זה בכלל, לטעמי כל מה שקשור לילדים בני הזוג חייבים למצוא את עמק השווה ביניהם, גם אם לעתים זה דורש לעבור תהליך מסוים כדי לגשר על הפערים.
 8. רק בתנאי הפעוט להזכירך שאשכרה יש פוגע שרצח פיזית את הקרבן. כוונה כשלעצמה עדיין איננה עבירה פלילית במשטרים דמוקרטיים לפחות.
 9. לא, לא נעשתה שום פעולה אקטיבית שאמורה להביא למותו של אדם. זה שמבצעי הטקס חושבים ככה, לא הופך את זה למציאות, אין כאן שום פעולה שמביאה למותו של אדם ולכן אין הבדל בין זה לבין כל קריאה משוגעת אחרת לאלימות, באמצעות פוטושופ או טקס קבלי. מה השלב הבא? מי שמתפלל "השיבה שופטינו כבראשונה" פועל אקטיבית למותם של שופטי בג"ץ? בחייאת דינק נו מה.
 10. כן נו בסדר, אבל בוא זה לא שונה מכל פרסום של תמונה של חבל תלייה לביבי או משהו בסגנון קריאות אלימות יש בכל שוליים מסתבר. אני מדבר בעיקר על החיבה של התקשורת להדהד את זה כשזה "פולסא דנורא" ופחות כשזה סתם פוסטים/תמונות/יצירות בוטות אחרות, בטח בגלל הארומה המיסטית של העניין...
 11. לא מופנה ספציפית אליך- אבל וואלה שאשתי תאהב אותי כמו שבתקשורת אוהבים להבליט טקסי פולסא דנורא לפוליטיקאים. נשגב מבינתי מה מתרגשים מזה (במיוחד אנשים חילוניים אגב, שזה הכי מצחיק).
 12. אצלי יש שני מושבים של ברייטקס שלא מסתובבים, את זה לקטנה (שנה וחצי) ואת זה לגדול (3.5). הסיבה שהלכתי דווקא על אלו, זה כי הבנתי א. שלאיזופיקס יש הגבלת משקל שהיא ברוטו למעשה כולל הכסא, ולא רציתי להסתבך עם זה בעתיד (כי מגיל מסוים אתה לא עוקב באופן קבוע אחרי משקל הילד) ב. ממה שאני הבנתי (כשחפרתי באתר של אבי ורון בזמנו, בהנחה והוא מדייק) כשנדרש עיגון של הכסא באמצעות החגורה, עוצמת המתיחה של החגירה היא קריטית על מנת שהכסא אשכרה יתפקד בעת הצורך חלילה, וזה כנראה אחת מנק' הכשל הכי משמעותיות כשהמתיחה לא מדויקת לפי הנחיות היצרן. מנגנון הקליקטייט של ברייטקס לא פשוט כמו כמו איזופיקס, אבל הוא לא רחוק מזה ולמעשה מאפשר מתיחה כמו שצריך של החגורה בלי להסתבך עם זה. כאמור עד כמה זה מדויק החשיבות של זה אני לא יודע, אבל זה היה נראה לי מספיק הגיוני כדי להתמקד דווקא בכיסאות של ברייטקס עם המנגנון הזה, מה עוד שהחגירה איתו באמת פשוטה.
 13. הציטוט השני הוא בדיוק מסוג הדברים שיכולים לגרום להורדת יוקר המחיה על אף המשבר הכלכלי, אדרבה זה בדיוק הזמן לעשות את זה. תוסיף לזה גם ביטול מועצות חקלאיות (יש מודלים של תמיכות ישירות וכד') וביטול מכסים בתחום המזון (ותחומים נוספים), אישור תקינה בינלאומי ועוד ועוד צעדים קטנים שאפשר לבצע חלקם דה רגולציה וחלקם פשוט פתיחה של השוק, שרובם אגב משרתים בעיקר קבוצות לחץ כאלו ואחרות (גדולות יותר או פחות) וזה כנראה כן יגרום להורדת יוקר המחיה מבלי לפגוע משמעותית בהכנסות המדינה. ככה שיש לממשלה הזו לא מעט אפשרויות לפעול בתחום, משברים כלכליים זו בדיוק ההזדמנות לבצע רפורמות משמעותיות.
 14. בעיניים ימניות (ודומני שעמדותי מוכרות) פייר עם כל כמה שקשה לי לעכל את ההישענות על רע"מ, ועם כל כמה שאני סקפטי מבחינת ימין לגבי הממשלה הזו (אם כי אני לא מאלו שסבורים שבנט חצה את הרוביקון, אלא שבאמת לקח כאן החלטה קשה ובעייתית מתוך כוונה אולי קצת נאיבית. אילו רצה היה יכול לחצות מזמן), ככל שאני נחשף ליותר ויותר תגובות מאנשי ליכוד ותומכיהם, אני רוצה שהממשלה הזו תקום ולו רק כדי שהליכוד כמפלגה (ולא ביבי בהכרח) יהיו באופוזיציה ונזכה אולי לראות משהו אחר (כן אולי אני נאיבי, אבל מותר לקוות). ראבאק אם היו משקיעים רבע מהאנרגיות האלו (הם וכל אנשי המפלגה ותומכיהם) כדי ללחוץ על ביבי בעשור האחרון לקדם נושאים שחשובים לימין באמת, אולי לא היינו מגיעים למצב הזה, או לפחות מגיעים אליו בנק' פחות נוחה לשמאל (כאמור בעיניים ימניות). מילא סמוטריץ' שההתנגדות שלו עקבית, אבל את הליכודניקים זה לא מעניין וכולם יוצאים מהחורים ומקשקשים על ערכים והפרת הבטחות כשחלילה הם עומדים לאבד את השלטון, כשכל העולם ואשתו יודעים שאילו לנתניהו היתה הזדמנות הם היו מקימים את אותה ממשלה עם רעם בלי לחשוב פעמיים, ושוב משאירים את הימין עם ה$%^ ביד (סליחה על הצרפתית).
 15. אני חושב ש-2 כי תחביבים פרויקטים וסיפוק אפשר למצוא במהלך החיים כמה וכמה פעמים. מאידך זמן הוא המשאב שמתכלה לנו הכי מהר, ועל פניו עבודה 1 פשוט תצרוך ותכלה באופן בלעדי את המשאב הכי יקר שלך בחיים. having that said, אני חושב שאתה מציג פה שתי נקודות קצת קיצוניות והחיים בד"כ לא בדיוק כאלה, אבל היי אתה מכיר את הסיטואציה טוב ממני.
×
×
 • תוכן חדש...