Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

באפריקה יש אנשים שחיים בארמון ובארצות הברית יש אנשים שחיים מאחורי פח אשפה. השאלה היא איפה נמצא האדם ממוצע. לדעתי הישראלי ממוצע חי פחות טוב בהשוואה לאירופאי/קנדי/אמריקאי ממוצע, עובד הרבה יותר קשה ממנו וחי בסביבה הרבה יותר סגורה, לחוצה, אלימה ומוגבלת.

כנראה שבאירופה עובדים פחות ובארה"ב נוסעים ברכבים טובים יותר. השאלה עד כמה זה משמעותי. אני לא ממש מכיר את התפלגות ההכנסות האמריקאית, אבל להרגשתי גם שם מי שלא מחזיק במקצוע מבוקש (או בעל רוח יזמית) לא חי כמו מלך.

יצא לך פעם להיות ביפן או בדרום קוריאה? מדינות מפותחות ועשירות, אבל חיים בצורה מזעזעת (עובדים המון שעות ביום, חיים בצפיפות נוראית).

אגב, אני ממש לא אדם של מותגים ושופוני. רכשתי רכב חדש כי אני נוסע המון וגם אז רעדה לי היד כשחתמתי על הסכם רכישה של פיג'ו 208. רוב ההוצאות שלי מכסות צרכים בסיסים. אני לא אוכל במסעדות, לא לובש מותגים, לא שותה קפה, לא אוכל מאפים ובכל זאת מתקשה לחסוך.

אבל הרבה יותר קל לבוא בטענות לדור "המפונק" של היום במקום לשאול שאלות למה מוצרים בארץ עולים פי 2-3 בהשוואה למדינות מערביות אחרות.

לא באים אליך בתלונות. רק אומרים שאף פעם לא היה פה קל. חוץ מנדל"ן, שום דבר לא היה יותר זול פה פעם.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באפריקה יש אנשים שחיים בארמון ובארצות הברית יש אנשים שחיים מאחורי פח אשפה. השאלה היא איפה נמצא האדם ממוצע. לדעתי הישראלי ממוצע חי פחות טוב בהשוואה לאירופאי/קנדי/אמריקאי ממוצע, עובד הרבה יותר קשה ממנו וחי בסביבה הרבה יותר סגורה, לחוצה, אלימה ומוגבלת.

אגב, אני ממש לא אדם של מותגים ושופוני. רכשתי רכב חדש כי אני נוסע המון וגם אז רעדה לי היד כשחתמתי על הסכם רכישה של פיג'ו 208. רוב ההוצאות שלי מכסות צרכים בסיסים. אני לא אוכל במסעדות, לא לובש מותגים, לא שותה קפה, לא אוכל מאפים ובכל זאת מתקשה לחסוך.

אבל הרבה יותר קל לבוא בטענות לדור "המפונק" של היום במקום לשאול שאלות למה מוצרים בארץ עולים פי 2-3 בהשוואה למדינות מערביות אחרות.

אם שאלת, אז כן, בארה"ב\קנדה וחלק ממדינות אירופה חיים יותר טוב מבישראל.

מה לעשות, יש להן תוצר לנפש גבוה יותר ופחות הוצאות בטחון.

אבל עדיין, רמת החיים בישראל גבוהה בכל קנ"מ, וגבוהה יותר מכל מדינות דרום אירופה.

ברור שרמת המחירים בארץ גבוהה יותר מזו שברומניה או בולגריה, אבל די דומה לרמת המחירים במדינות אירופה המפותחות.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה, נעלבת? אני משלם על דירה כי אני צריך מקום לישון ואני משלם על רכב כי אני נוסע המון בין לקוחות. אבל הכי קל לתת למישהו קאוצינג בגרוש באינטרנט.

נעלבתי? על מה יש לי להעלב?

אמרתי לך משהו קונקרטי? ציינתי שאתה צריך להפטר מהרכב? או לא לשכור דירה? או לעשות משהו בכלל? על סמך מה? אני לא יודע עלייך כלום.

זה אתה זה שבוחר לעמוד על הרגליים האחוריות, ומיד לקפוץ על כול מי שלא מסכים לדיעה של "אני עושה הכול כמו שצריך, זה הכול מסביבי הוא זה שחרא", ולקטלג את זה בתור "קואצ'ינג באינטרנט".

נו אז שיהיה לך בהצלחה חביבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שבאירופה עובדים פחות ובארה"ב נוסעים ברכבים טובים יותר. השאלה עד כמה זה משמעותי. אני לא ממש מכיר את התפלגות ההכנסות האמריקאית, אבל להרגשתי גם שם מי שלא מחזיק במקצוע מבוקש (או בעל רוח יזמית) לא חי כמו מלך.

יצא לך פעם להיות ביפן או בדרום קוריאה? מדינות מפותחות ועשירות, אבל חיים בצורה מזעזעת (עובדים המון שעות ביום, חיים בצפיפות נוראית).

לא באים אליך בתלונות. רק אומרים שאף פעם לא היה פה קל. חוץ מנדל"ן, שום דבר לא היה יותר זול פה פעם.

מי חי יותר טוב האמריקאי/אירופאי הממוצע או הישראלי הממוצע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם שאלת, אז כן, בארה"ב\קנדה וחלק ממדינות אירופה חיים יותר טוב מבישראל.

מה לעשות, יש להן תוצר לנפש גבוה יותר ופחות הוצאות בטחון.

אבל עדיין, רמת החיים בישראל גבוהה בכל קנ"מ, וגבוהה יותר מכל מדינות דרום אירופה.

ברור שרמת המחירים בארץ גבוהה יותר מזו שברומניה או בולגריה, אבל די דומה לרמת המחירים במדינות אירופה המפותחות.

הישראלי.

אז הנה, כדי להמנע מדיונים בסגנון ״אני מכיר מישהו ב-X שמנקה רחובות ונוהג בלקסוס״ בואו ננסה גישה סטטיסטית - להתבונן ברמת החיים כפי שהיא משתקפת בכוח הקניה של השכר החציוני.

הנה פוסט מעניין (אני מודה שלא אימתתי את הנתונים, אם מישהו חושב שהם מזויפים אני מוכן לעשות מאמץ) שמפרט את הנתונים נכון ל-2014:

http://www.tapuz.co.il/blogs/viewentry/4776678

אמלק - מבין 25 מדינות, כולל ארה״ב, אוסטרליה ורוב מדינות אירופה (הסקר נעשה רק עבור מדינות ה-OECD בהן החוק קובע שכר מינימום), כוח הקניה של השכר החציוני בישראל ממוקם במקום ה-24 (לפני מקסיקו, שהיא האחרונה). רק כדי לקבל פרופורציה, הוא עומד על כ-30% מזה האמריקאי (הגבוה ביותר בטבלה).

כלומר כדי לחיות בישראל באותה רמה שבה חי שכיר חציוני בארה״ב, אתה נדרש לשלוש ושליש(!) משכורות חציוניות ישראליות.

לא יודע מה המצב בשאר העשירונים, סביר להניח שהוא דומה.

נראה לי שזה די מסכם את הנושא.

עריכה אחרונה על ידי malcishua
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגיל, זה שיח חרשים. ישראל היא לא מקום כזה נוראי, כן. אבל צריך להיות מאוד עיוור למתרחש סביבך, כדי לא לשאול לא רק כמה אנחנו משלמים על כל דבר, ביחס לאחרים, אלא גם למה אנחנו משלמים את מה שמשלמים.

יש מי שהציניות והלחץ של ההוויה הישראלית עוברים לידו ולא מפריעים לו, כי הוא התרגל מגיל 0 לצורת החשיבה של "ככה זה בארץ", או "אין לנו ארץ אחרת", או כל דבר דומה. יש מי שלא. זה הכל.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז הנה, כדי להמנע מדיונים בסגנון ״אני מכיר מישהו ב-X שמנקה רחובות ונוהג בלקסוס״ בואו ננסה גישה סטטיסטית - להתבונן ברמת החיים כפי שהיא משתקפת בכוח הקניה של השכר החציוני.

הנה פוסט מעניין (אני מודה שלא אימתתי את הנתונים, אם מישהו חושב שהם מזויפים אני מוכן לעשות מאמץ) שמפרט את הנתונים נכון ל-2014:

http://www.tapuz.co.il/blogs/viewentry/4776678

אמלק - מבין 25 מדינות, כולל ארה״ב, אוסטרליה ורוב מדינות אירופה (הסקר נעשה רק עבור מדינות ה-OECD בהן החוק קובע שכר מינימום), כוח הקניה של השכר החציוני בישראל ממוקם במקום ה-24 (לפני מקסיקו, שהיא האחרונה). רק כדי לקבל פרופורציה, הוא עומד על כ-30% מזה האמריקאי (הגבוה ביותר בטבלה).

כלומר כדי לחיות בישראל באותה רמה שבה חי שכיר חציוני בארה״ב, אתה נדרש לשלוש ושליש(!) משכורות חציוניות ישראליות.

לא יודע מה המצב בשאר העשירונים, סביר להניח שהוא דומה.

נראה לי שזה די מסכם את הנושא.

גישה סטטיסטית היא גם בעייתית.

כי היא מחשיבה את החרדים והערבים, ואולי גם חיילים(צריך לבדוק את זה). וזה שונה לגמרי ממה שמתרחש בארה"ב ובאירופה(לא בסוג האוכלוסיה ובטח שלא בכמות ביחס לאוכלוסיה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואני משלם על רכב כי אני נוסע המון בין לקוחות. .

אתה עצמאי?

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

נגיד שהאמריקאי. אז מה בעצם אתה רוצה לומר בזה?

זה לא נאמר מתוך גישה פטריוטית כמו "אין לנו ארץ אחרת" כי אם היתה לי האפשרות מזמן הייתי מהגר למדינה שתאפשר לי לחיות ברווחה כלכלית גבוהה הרבה יותר, לא לעשות מילואים כל שנה ולא לדאוג לפני כל בחירות מאיזה מצבע צבאי מופלץ.

העניין הוא שאין לי אפשרות כזו, אז צריך לעשות את המיטב פה כדי להבטיח לעצמך חיים טובים יחסית גם בגיל מבוגר יותר שכבר לא תוכל לעבוד.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גישה סטטיסטית היא גם בעייתית.

כי היא מחשיבה את החרדים והערבים, ואולי גם חיילים(צריך לבדוק את זה). וזה שונה לגמרי ממה שמתרחש בארה"ב ובאירופה(לא בסוג האוכלוסיה ובטח שלא בכמות ביחס לאוכלוסיה)

היא לא, כי גם בארה"ב יש אוכלוסיה מאוד מגוונת.

וחוץ מזה, זה חלק מהעניין ומאופי המדינה (שמשפיע גם על תקציבים, מיסוי וכח הקנייה שלנו).

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היספנים, ושחורים מהווים בארה"ב בערך 28 אחוז מהאוכלוסיה, בדומה לערבים וחרדים בישראל.

אבל בעוד שהם מהווים סביבות ה25 אחוז מהעניים בארה"ב, בישראל זה עומד על 50-55 אחוז. זה הבדל של פי 2 ביחס לאוכלוסיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה תלוי איך מודדים, אבל ישראל נמצאת במקום 11 ב"מדד האושר" של האו"ם לשנת 2017. מקדימה את ארה"ב, בריטניה, גרמניה, צרפת, ספרד, איטליה (מקום 48!) יפן (מקום 51!) ודרום קוריאה (מקום 55). אז?

כלכלית, כנראה שהאמריקאי \ האירופאי הממוצע חי טוב יותר. אני נוטה להסכים שבאף מדינה שאתה משווה אליה, אין אוכלוסיה משמעותית כמו בישראל שחיה בעוני מרוד מבחירה, הגברים בה לא עובדים וההשכלה (הלא תורנית) שניתנת לילדים היא ברמה של ימי הביניים. לרובן גם אין בעיות בטחוניות שמתקרבות לאילו שישראל מתמודדת איתן. ושוב, שכחת להזכיר מדינות אסיאתיות כמו יפן וד. קוריאה שגם להן תל"ג דומה או גבוה מהישראלי, ותנאי חיים לא משהו.

עמיתה מארצות הברית התלבטה בין מרצדס ללקסוס. הייתה לך דילמה כזאת בחיים?

בין a180 ל-ct200h? או בין s600 ל-LS600?

שוב יצאת שפוט של מותגים. זרקו לך שמות, ונפלת בפח. שאלת אותה באיזה אחוז מימון היא קונה את הרכבים האלה? כמה עוד נשאר לה לשלם על הלוואת הסטודנטים שלה? חלק (ממש לא קטן) מרמת החיים האמריקאית טמון במימון אינסופי של כל מה שזז. החוב הפרטי האמריקאי גבוה משמעותית מהישראלי.

לשאלתך, אם זו הבחירה הראשונה, אז ההבדל (לדעתי) בינה לבין ההתלבטות הישראלית המקובלת (נניח, מאזדה 3 \ אוקטביה \ 308 ) לא נראה לי כזה אקוטי. אם זו ההתלבטות השנייה, אז כן, יש פה בעיה.

כרגיל, זה שיח חרשים. ישראל היא לא מקום כזה נוראי, כן. אבל צריך להיות מאוד עיוור למתרחש סביבך, כדי לא לשאול לא רק כמה אנחנו משלמים על כל דבר, ביחס לאחרים, אלא גם למה אנחנו משלמים את מה שמשלמים.

יש מי שהציניות והלחץ של ההוויה הישראלית עוברים לידו ולא מפריעים לו, כי הוא התרגל מגיל 0 לצורת החשיבה של "ככה זה בארץ", או "אין לנו ארץ אחרת", או כל דבר דומה. יש מי שלא. זה הכל.

זה לגמרי שיח חרשים. הבחור רק רוצה מרצדס, ולא מעניין אותו שום דבר אחר. שפוט של מותגים? הוא? השתגעת?

אבל לעניין, אתה צודק. יש פה מגוון בעיות: בטחוניות, אוכלוסיות שלא משתתפות בנטל, כלכלה שחורה, שחיתות, שוק סגור you name it. וכן, כל מי שרוצה מוזמן לנסות לפתור את הבעיות האלו במישור הפוליטי, למשל. לא חושב שמישהו כאן מכחיש שיש פה בעיות, רק מזכירים שבמקומות אחרים, בוודאי כמהגר (ועוד יהודי) יש גם בעיות, שונות, אבל לגמרי שם ולגמרי מהותיות.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...