Jump to content

Ranis7

 • הודעות

  109
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

מוניטין

39 נייטרלי

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

 1. Ranis7

  קמצנות

  כשעשיתי את זה בשיטת ה DIY זה לא היה ע"מ לחסוך, זה היה בשביל פעם אחת להחזיר באותו מטבע (ומאוד נהניתי בשעתיים האלו). אם הייתי נדרש הייתי משלם למישהו שיעשה את זה. הוא בא לראות את הדירה כשכבר היה חושך בחוץ (את גופי התאורה שלי פירקתי והחזרתי את הנורות עם הוואט וחצי כמו שקיבלתי) ואישר את הצביעה. באור יום כבר ראו עבודה באופרה אחרת לגמרי. אבל לא שמעתי ממנו מאז.
 2. Ranis7

  קמצנות

  אכן היה סעיף כזה. בא נאמר כשכשעזבתי את הדירה צבעתי אותה לבד, דירת שלושה חדרים תוך שעתיים. וזו היתה הפעם הראשונה בחיי שהחזקתי מברשת. משאיר לך לנחש את התוצאה. (היו עוד הרבה אנקדוטות במהלך השנים שגרמו לי לעשות את המינימום ההכרחי בדיוק כמו שהו נהג לעשות)
 3. Ranis7

  קמצנות

  הוא טען שהוא צריך לתקן רק את הנזק ומבחינתו הוא היה צריך לצבוע רק כ 20-30 ס"מ מעל לפאנלים ולא את כל הקירות שמעל למקום הנזק. אבל בגדול העמדה שלו מופיעה פה בכותרת השרשור. איש ***.
 4. Ranis7

  קמצנות

  גרתי בדירת מושכרת כ 3 שנים, בעקבות פיצוץ בצנרת נוצרו "בועות" בצבע מעל הפאנלים בכמה חדרים בדירה. לאחר התיקון בוא הביא את הבן שלו שיעשה צבע בקירות בהם נוצר נזק. בסוף אותו חודש הוא ביקש ממני לתקן את השיק ולהוסיף את עלות הצבע, כשאמרתי לו שהנזק נגרם בגלל בעיה בצנרת ולא בגללי הוא אמר לי שאני צודק אבל הנזק היה רק מעל הפאנלים והוא צבע את כל הקיר! לאחר ויכוח סוכם שאשלם 80% מעלות הצבע. (אנחנו מדברים על דלי אחד).
 5. Ranis7

  באבל באר x - האם שווה?

  יש לי, מומלץ מאוד לחובבי הסודה. קיבלתי את המכשיר עם 3 מיכלים ומזמין 2 חדשים כשאני מבריג את האחרון למכשיר. (לוקח יומיים - שלושה)
 6. כל רב שרק ינסה לעשות תהליך בכיוון "יישרף" ע"י המיינסטרים. החרדים האורתודוקסיים כבר מזמן לקחו בעלות על היהדות. היהדות החרדית של היום היא יהדות שלא היתה קיימת עד לפני כמה עשורים, אז היתה שכבה דקה של תלמידי חכמים שלמדו כל היום וכל היתר עבדו לפרנסתם, קבעו שיעור יומי ללימוד התורה והקפידו על כל ההלכות קלה כחמורה. האינטרס של רבני המיינסטרים ושליחיהם בכנסת הוא דווקא להחמיר כי זה מה שישמור את הקהל אצלהם. (לדוג' התנגדות חברי הכנסת החרדיים למתן פטור לבני ישיבות בגיל 21. או המהלך בו החתימו מנהלי מוסדות שלא ייפגשו עם יועצים לענייני חרדים של שרים בקואליציה החדשה בשביל שחס וחלילה מישהו אחר לא ידאג להם למה שהם באמת צריכים וכו) לכן נראה לי שמה שהצעת פשוט לא יקרה.
 7. האחרון שאחלוק על זה ולא ציינתי ילדים כסיבה כי אני רוצה להאמין שאין מישהו שמתגרש ולא עושה את השיקול הזה ללא קשר לשיוך הקהילתי שלו. התייחסתי לעניין הילדים רק בהקשר לשידוכים שלהם מאחר ויש הרבה מקרים בהם ללא ספק לטובת הילדים על ההורים להתגרש, עדיין השידוכים שלהם יכולים להיות סיבה ללמה לא להתגרש למרות שהנזק שנגרם להם בדרך הוא גדול בהרבה.
 8. מאחר ואמרת שאין חולק על כך אשמח להיות הראשון שאתה מכיר שכן חולק על כך. אתחיל בזה שאני חרדי לשעבר, מגיע היישר מהמיינסטרים הארד קור לפי כל הפרמטרים הגזעניים של "אצולת" הציבור הזה. יש משהו אחד שכנראה נכון, אחוז הגירושים בציבור החרדי הוא משמעותית נמוך אבל בפועל ממש אי אפשר להגדיר את זה כמוסד נישואים מתפקד ומצליח. אם אתה מסתכל על ניהול משק בית לאורך שנים רבות יחד כמוסד נישואים אז כן. בפועל, רבים מאוד סובלים במשך הרבה מאוד שנים (אם לא רוב שנותיהם) ומטאטאים את כל הבעיות מתחת לשטיח. בדיוק אגב מה שהיה קורה בציבור החילוני אם היתה פחות פתיחות לגירושים. הסיבות לכך הן רבות ומגוונות, החל בזה שלהתגרש עולה המון כסף ומשפחה גדולה בה בדרך כלל רק אחד מבני הזוג עובד זה משהו כמעט בלתי אפשרי. עובר באיך שהדברים מתקבלים בקהילה ובמשפחה וממשיך בזה שכולם מפחדים "לדפוק" לילדים שלהם את השידוכים העתידיים. שלא לומר שרבים מאוד אפילו לא חושבים גירושים כאופציה, זה פשוט מחוץ לסיסטם. נשים רבות בציבור הזה סובלות יום יום בחייהם ועדיין נשארות במסגרת הנישואים. אז הנה מצאת מישהו שחולק על הקביעה הנחרצת שלך. לגבי זה שהאישה ביהדות היא מלכה.. אני אפילו לא יודע מאיפה להתחיל, מזה ש"נשים דעתם קלה"? או שהן פסולות לעדות? או שחייבות בייבום? או שנקנות בפרוטה? ויש עוד המון הלכות שלא מיושמות אבל כל הציבור מתפלל ומייחל לרגע בו יגיע המשיח ונוכל לחיות לפי החוקים האלו. זה שרבות מהן מסכימות לזה כי ככה חינכו אותן מגיל אפס לא הופך את זה לרצון שלהן.
 9. אעלה את זה מאוחר יותר.
 10. אכן, ממתין שזו תחזור למלאי: https://www.amazon.com/Nextbase-622GW-Cam-Bluetooth-Emergency/dp/B08F7RH7NY?ref_=ast_sto_dp&th=1&psc=1
 11. אכן מצמצם את האפשרויות. תודה!
 12. במנוע חיפוש המספר הזה רשום על אאודי A6
 13. היי חברים, מצלמת הדרך שלי צילמה תאונה בה היו מעורבים 2 אופנועים, אחד מהם נפצע והבחור השני ניער את האבק ונעלם מהשטח. הוא נקלט כמובן במצלמה שלצערי נוכחתי לדעת שאינה איכותית מספיק וקשה לזהות את המספר. האם יש בקהל בעלי מקצוע שיכולים לעזור בפענוח? תודה מראש!
×
×
 • תוכן חדש...