Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

רגע שאני אבין, אנשים באמת חושבים שהמחירים של הנדל"ן ימשיכו לעלות ולעלות כול הזמן?

אז מה? צריך להתכונן לזה שדירת בת 40 בירוחם תעלה 2 מיליון? ודירה בראשון לציון 4 מיליון? או שאולי 6,8,10 מיליון? איפה הגבול.

האם בגלל שחושבים שדירות זה קרקע , וקרקע זה משאב "מוגבל" כביכול, אז לכן עליית המחירים תהיה אינסופית?

שואל בשיא הרצינות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק לפני שנה בשרשור אחר:

אז היום הקבוצה היא 70K איש שנוהגים ככת ובטוחים שדירה לא צריכה לעלות מעל 500K.

מוזמנים:

https://www.facebook.com/mechaat.dior/

אוי לא...

הייתי בטוח שאמרת לו לעשות לייק בתור הטרלה, מסתבר שטעיתי.

עריכה: אוקיי אחרי התגובה האחרונה שלך נדמה לי שלא טעיתי? יאייי

אחד העמודים הכי אינפנטיליים (מלשון ילדותי) ברשת, בדיוק היום קראתי תגובה שנכתבה מתוך יוזר הנהלה בסגנוו

רגע, למה לעוות כשאפשר לצטט

אוקיי חזרתי, עם ציטוט מילה במילה מיוזר שלהם, לא נגעתי!!!:

"פשוט לא קונים ולא שוכרים דירה במחיר בועה"

ופרשנות שלי: עוברים לאוהל?

ועכשיו, סיפור

אי שם לפני שנה ומשהו פניתי למנהל הדף, אמרתי לו 'וואלה, ראה איזה יופי, אתה רוצה לעזור לציבור ע"י הורדת מחירים ואני רוצה ע"י הקניית יכולת להבין את מונחי הבסיס של התחום, בוא נסייע זה לזה!'

הוא לא היה מעוניין, מבחינתו מה שאני עושה זה רע מאוד, אנשים לא צריכים ידע בתחום כי זה עלול לגרום להם לקנות! צריך חרם! בוגהבוגהבוגה!

הבנתי מול מה אני עומד, הודתי לו על זמנו, מאז כל כמה הרצאות מגיע איזה משתמש ומפרסם את הדף שלהם בעמוד שלי. הם על 70,000 איש בעקבות בכיינות קולקטיבית מהספה בפייסבוק, אני על 12,000 בעקבות הרצאות של פאקינג 3 שעות כל אחת בכל הארץ.

וזו מהות הקולקטיב העכשווי בעיני, לא רוצים להתמודד - רוצים להתבכיין!

מאלף. באמת.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטרלה. רק הראתי שאפילו הם שבטוחים מאוד בעצמם, צועקים כבר שנה לפחות - כל אחד הוציא איזה 30K לפחות על שכירויות מאז והמחיר עלה ב-4.5% לפי הנתונים של יום שישי.

הכי הרג אותי הפוסט "מורידים לבעל הדירה את השכירות ב200 ש"ח!".

ואם הוא לא מסכים?

"פשוט עוזבים..." (כי התנינים באגם ליד פחות רעבים).

רגע שאני אבין, אנשים באמת חושבים שהמחירים של הנדל"ן ימשיכו לעלות ולעלות כול הזמן?

במונחים ריאלים? נומינלים?

זה כמו לא להשקיע בבורסה אחרי 2008, כי תבוא מפולת - עד שהיא תבוא יכולת לעשות כפול על הכסף שלך.

גם בנדל"ן - אתה יכול לסיים את המשכנתא או להתגלגל לנכס "יותר שווה"/"יותר משתלם" הרבה לפני שהמחירים ירדו (לרכב על הגל).

הם יירדו - עד אז מה תעשה תלוי בך.

עריכה אחרונה על ידי Fitch

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מה? צריך להתכונן לזה שדירת בת 40 בירוחם תעלה 2 מיליון? ודירה בראשון לציון 4 מיליון? או שאולי 6,8,10 מיליון? איפה הגבול.

האם בגלל שחושבים שדירות זה קרקע , וקרקע זה משאב "מוגבל" כביכול, אז לכן עליית המחירים תהיה אינסופית?

שואל בשיא הרצינות.

כן.

תקנה עכשיו, עוד מעט לא יהיה. לא משנה בכמה, לא משנה איזו הלוואה אתה (סליחה, "קרוב משפחה") לוקח להשלמת ההון עצמי, העיקר שיהיה רשום על שמך בטאבו. אפילו בפריפריה, ותשכיר עד שהמחיר שלה יעלה. בטוח יעלה, אין שום סיכוי שירד, ביקוש מטורף ולא בונים בכלל.

כבר היו פה בעבר הלא רחוק כמה שרשורי התייעצות בסגנון.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וזו מהות הקולקטיב העכשווי בעיני, לא רוצים להתמודד - רוצים להתבכיין!

אתה דורש מאנשים לחשוב, הם דורשים מאנשים ליבב. מי יצליח יותר?

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השוק באמת תקוע:

תוך שעות ספורות מכרה גינדי את כל 354 הדירות תמורת סכום כולל של 580 מיליון שקלים, כלומר מחיר דירה ממוצעת עמד על 1.6 מיליון שקלים. ונציין כי מחיר דירת 4 חדרים (95 מ"ר) עמד על החל מ-1.429 מיליון שקלים.

http://www.bizportal.co.il/realestates/news/article/555791

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא באמת משנה. אפשר להביא כל יום 20 כתבות שאומרות כך ועוד 20 כתבות שאומרות אחרת.

החברה משווקת בשיטת הכסא החם - והיות והקהל די יציב בהכנסתו - אני מנחש שכל הדירות באמת נמכרו כך או אחרת (לזכאים האלה או לאחרים שאחריהם בתור).

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטרלה. רק הראתי שאפילו הם שבטוחים מאוד בעצמם, צועקים כבר שנה לפחות - כל אחד הוציא איזה 30K לפחות על שכירויות מאז והמחיר עלה ב-4.5% לפי הנתונים של יום שישי.

הכי הרג אותי הפוסט "מורידים לבעל הדירה את השכירות ב200 ש"ח!".

ואם הוא לא מסכים?

"פשוט עוזבים..." (כי התנינים באגם ליד פחות רעבים).

במונחים ריאלים? נומינלים?

זה כמו לא להשקיע בבורסה אחרי 2008, כי תבוא מפולת - עד שהיא תבוא יכולת לעשות כפול על הכסף שלך.

גם בנדל"ן - אתה יכול לסיים את המשכנתא או להתגלגל לנכס "יותר שווה"/"יותר משתלם" הרבה לפני שהמחירים ירדו (לרכב על הגל).

הם יירדו - עד אז מה תעשה תלוי בך.

ריאלית כמובן. נומינלית, בראייה היסטורית כוללת, המחירים תמיד עלו.

הבעיה היא שבבורסה אתה קונה מניות כאוות נפשך בהתאם להון העצמי שיש לך, ולא צריך לקחת משכנתא מטורפת שמרוכזת כולה בנכס אחד, שמספיק שהמדד או הפריים יעלו(בהנחה שהמשכנתא צמודה) בשביל לכסח אותך בעוד 800 שקל לחודש.

כמובן שאם יש לך את כול הסכום, או שאת רובו הגדול, הסיפור שונה לגמרי.

כן.

תקנה עכשיו, עוד מעט לא יהיה. לא משנה בכמה, לא משנה איזו הלוואה אתה (סליחה, "קרוב משפחה") לוקח להשלמת ההון עצמי, העיקר שיהיה רשום על שמך בטאבו. אפילו בפריפריה, ותשכיר עד שהמחיר שלה יעלה. בטוח יעלה, אין שום סיכוי שירד, ביקוש מטורף ולא בונים בכלל.

כבר היו פה בעבר הלא רחוק כמה שרשורי התייעצות בסגנון.

לא בטוח אם אתה ציני או לא... :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין אם הלכו שם מכות. 12% הנחה ממליון וחצי זה הרבה כסף.

מצד אחד זה הרבה כסף, מצד שני אלו דירות עוד לפני היתרי הבניה כך שיקח עוד הרבה זמן עד שיהיו קיימות, ובנוסף המיקום שלהם קצת בעייתי (סמיכות לקרית משה). לא אופתע לגלות שכל הקונים אינם תושבי המקום ואין להם מושג על המיקום מעבר למה שמכרו להם בפרוספקטים.

יהיה מעניין לגלות מה שווי הדירות ביחס לסביבה בעוד ארבע שנים או יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד אחד זה הרבה כסף, מצד שני אלו דירות עוד לפני היתרי הבניה כך שיקח עוד הרבה זמן עד שיהיו קיימות, ובנוסף המיקום שלהם קצת בעייתי (סמיכות לקרית משה). לא אופתע לגלות שכל הקונים אינם תושבי המקום ואין להם מושג על המיקום מעבר למה שמכרו להם בפרוספקטים.

יהיה מעניין לגלות מה שווי הדירות ביחס לסביבה בעוד ארבע שנים או יותר.

לא מכיר את האזור, אז מתוך סקרנות, מה הבעיה בסמיכות לקרית משה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזכרון יעקב מורידים עכשיו וילות ישנות ובונים במקומן בתי מגורים קטנים שיתאימו לאופי הישוב.

ממש בסמיכות אלי הורידו בית שמו שלט יפה "כאן יוקמו דירות 4 חדרים".

4 דירות בקומה, 4 קומות = 16 דירות.

למחרת היה באנר אלכסוני על השלט, "כל הדירות נמכרו בארוע ההשקה".

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לפעמים פרוייקט יוקרתי באזור שנחשב לגרוע תורם לשיפור המצב שם.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...