Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

לא רואה מה הבעיה הגדולה. שהבנקים יעריכו את הסיכון בכל אחד כרצונם.

90% משכנתא עם ריבית של 15% שנתית אף אחד (אני מקווה) לא יקח.

זה לא שפעם לא היה שקר-כל-שהוא שהיה משלים משכנתא.

גם בארה"ב של 2007 אף אחד לא ראה מה הבעיה, הבנקים העריכו סיכון, חברות הדירוג דרגו, האג"ח נמכרו... עד שלא. שננסה גם?

וגם הגדלת ביקושים היא לא ממש צעד נכון בדרך להורדת מחירים או להקלה על ציבור הרוכשים. זו פשוט דרך "כאילו" לעזור בלי שהמדינה תוציא שקל או תעשה מאמץ אחר (הקלות רגולציה, מישהו?), כדי להגדיל קהל מצביעים. או שהגב' באמת טפשה (ואני לא מאמין שהיא לא מבינה את זה לבד, או שמישהו בסביבתה לא רמז לה על זה) או שהיא פשוט מנסה לקושש מצביעים לבחירות הקרובות, כשאין את ליברמן לעזור בעניין. אני כבר מדמיין פוסטר עם זוג פוטוגני בבית שאן מספר איך בזכותה גם הם רכשו דירה.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב פעם הסיפור הזה עם ארה"ב? להבנתי הבעיה שם הייתה באג"חים מגובי המשכנתאות. הדירוג השקרי וכד'. כמו כן, בארץ החוב ירדוף אותך לקבר ואולי גם בעולם הבא.

כמובן שזה יוסיף ביקושים ולא יגרום להורדת מחירים. אבל זה שווה כתבה בעיתון מפעם לפעם ;)

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו פשוט וואו, קפץ לי השרשור משכנתאות מ-2012

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?424521-משכנתא-100-קיים

כבר לפני 5+ שנים היו הרבה דעות שהשוק בשיא, לא לקנות, עדיף לחכות וכו' :shock:

אני מפחד למצוא גם את השרשור הזה ב2022 ומחירי דירות שעולות כפול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו פשוט וואו, קפץ לי השרשור משכנתאות מ-2012

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?424521-משכנתא-100-קיים

כבר לפני 5+ שנים היו הרבה דעות שהשוק בשיא, לא לקנות, עדיף לחכות וכו' :shock:

אני מפחד למצוא גם את השרשור הזה ב2022 ומחירי דירות שעולות כפול.

יש בעיה בתצוגה של הפורום...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו מקשקשים ובינתיים הדולר והיורו עולים באופן ניכר. אם ימשיכו בקצב הזה, תיקון מתבקש במחירי הדירות .

אין ספק שבשוק המט"ח העולמי יודעים משהו שאנחנו לא.

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או מתערבים כל הזמן:

לאחר החששות מגל של פיטורים בעקבות שער הדולר הנמוך, החליטה המדינה להקצות 1.5 מיליארד דולר להגנה על שער החליפין, בנוסף לכמיליארד דולר בחודש שמוקצה על ידי בנק ישראל

(מתוך: http://www.themarker.com/markets/1.4274470)

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו מקשקשים ובינתיים הדולר והיורו עולים באופן ניכר. אם ימשיכו בקצב הזה, תיקון מתבקש במחירי הדירות .

אתה רציני, לקחת תנודה של שלושה שבועות שמחזירה אותנו לשער הדולר בסוף מאי (סה"כ חודש וחצי אחורה) כמגמה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה שמאוד מסקרנת אותי.. אני רואה כתבות על דירות שנמכרות בתל אביב, דירות 3-3.5 חדרים במחירים של כמעט 2 מיליון ואפילו יותר מזה. ואני באמת שואל את עצמי מאיפה הכסף ומי קונה את הדירות האלה. אני במהלך חיי הצלחתי לחסוך הון עצמי של 320K ועדיין לא יכלתי להרשות לעצמי דירה ביותר מ 1.1 בקריות. אז מאיפה לאנשים הכסף לשלם על 3 חדרים כאלה מחירים בתל אביב. האם המשכורות בתל אביב עד כדי כך גבוהות לעומת המשכורות בצפון או בדרום? הרי המחיה בתל אביב גם יקרה יותר לעומת הצםון או הדרום. האם המחירים האלה מייצגים את רוב הבתים למכירה בתל אביב? כלומר אין מצב נגיד לקנות בתל אביב דירת 3 חדרים בפחות ממיליון ולא באזור חרא? מי יכול להרשות לעצמו לשלם כאלה סכומים על דירות של 3 חדרים.

הנה דוגמא

דירת 2 חדרים ברחוב עירית, 44 מ"ר, קומה 3 מתוך 4, ללא מעלית וחניה, נמכרה ב-976 אלף שקל.

דירת 3 חדרים ברחוב זנגביל בצפון הישן, 68 מ"ר, קומה 1 מתוך 3, חניה, ללא מעלית, נמכרה ב־3.45 מיליון שקל

דירת 3 חדרים ברחוב פרישמן, 60 מ"ר, קומה 2 מתוך 4, עם מעלית וללא חניה, נמכרה ב־2.87 מיליון שקל

מה כזה מיוחד שם?

עריכה אחרונה על ידי mazinya
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. המשכורות במרכז אכן גבוהות יותר מאשר בדרום או בצפון (בממוצע כמובן, תמיד יש יוצאי דופן).

2. דירה סבירה בתל אביב בפחות ממיליון? :roflmao:לא בטוח שאפילו באזור חרא יש מחיר כזה.

3. לא יודע בן כמה אתה, אבל לא חסר אנשים שהצליחו לצבור יותר ממך עד תחילת שנות השלושים. לא שני מיליון כמובן, אבל מספיק בשביל לאפשר לקנות דירה גם של 2 מיליון עם משכנתא חונקת.

4. הרבה מאלו שקונים את הדירות שעליהן אתה מדבר הם משפרי דיור. קנו דירה לפני כמה שנים והרוויחו עליה יפה מה שמאפשר להם לקנות דירה יקרה בהרבה עם אותה משכנתא שלקחו לפי כמה שנים. כשהלכתי למשרדי מכירות של פרויקט מסוים ברחובות, המוכר קצת הותפע שאנחנו לא משפרי דיור, כי מרבית הקונים שלהם הם כאלה. כמובן, שלא קנינו בסוף כי המחירים היו מעבר ליכולות שלנו. אני אתן לך דוגמא אמיתית לגמרי: בחור קנה דירה חדשה לפני ארבע שנים, בשכונה שרק התחילה להבנות, בעיר די קרובה למרכז. היא עלתה לו בערך כמו מה שאתה שילמת על הדירה בקריות. חצי ממחיר הדירה היה לו מהון עצמי (מניח שעם עזרת ההורים) וחצי משכנתא. עברו ארבע שנים והוא מכר את הדירה במחיר שהוא פי אחד וחצי ממחיר הקניה! עכשיו יש לו 1.45 מיליון (אחרי פרעון המשכנתא). הוא לוקח משכנתא חדשה בגובה של המשכנתא שאתה לקחת וקונה דירה ב-2.2 מיליון בתל אביב. זו תהיה דירה סבירה בשכונה טובה, אם כי בבניין עתיק ומתפורר. הוא מקווה שתוך כמה שנים הבניין יעבור תמ"א 38. אם אכן זה יקרה, אז לבחור תהיה דירה ששווה באזור ה-3 מיליון לפני גיל 40.

כבר כתבתי בעבר באחד השרשורים כאן, איזה הבדל עצום קיים בין אנשים שיצאו לשוק העבודה שלוש-ארבע שנים קודם, והגיעו לשלב בחיים של קניית דירה (וכמובן כבר היו עם הון עצמי) לפני שלוש-ארבע שנים. ההבדל הוא של מאות אלפי שקלים שאין שום סיכוי לחסוך בפרק זמן כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בגבעתיים ורמת גן המחירים שפויים יותר מבת"א והקרבה למגוו מקומות עבודה ובילויים עדיין קיימת.

העניין הוא שאם אתה לא עובד באזור, אין לך שום סיבה שבעולם לקנות דירה למגורים באזור ת"א.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה שמאוד מסקרנת אותי.. אני רואה כתבות על דירות שנמכרות בתל אביב, דירות 3-3.5 חדרים במחירים של כמעט 2 מיליון ואפילו יותר מזה. ואני באמת שואל את עצמי מאיפה הכסף ומי קונה את הדירות האלה. אני במהלך חיי הצלחתי לחסוך הון עצמי של 320K ועדיין לא יכלתי להרשות לעצמי דירה ביותר מ 1.1 בקריות. אז מאיפה לאנשים הכסף לשלם על 3 חדרים כאלה מחירים בתל אביב. האם המשכורות בתל אביב עד כדי כך גבוהות לעומת המשכורות בצפון או בדרום? הרי המחיה בתל אביב גם יקרה יותר לעומת הצםון או הדרום. האם המחירים האלה מייצגים את רוב הבתים למכירה בתל אביב? כלומר אין מצב נגיד לקנות בתל אביב דירת 3 חדרים בפחות ממיליון ולא באזור חרא? מי יכול להרשות לעצמו לשלם כאלה סכומים על דירות של 3 חדרים.

הנה דוגמא

דירת 2 חדרים ברחוב עירית, 44 מ"ר, קומה 3 מתוך 4, ללא מעלית וחניה, נמכרה ב-976 אלף שקל.

דירת 3 חדרים ברחוב זנגביל בצפון הישן, 68 מ"ר, קומה 1 מתוך 3, חניה, ללא מעלית, נמכרה ב־3.45 מיליון שקל

דירת 3 חדרים ברחוב פרישמן, 60 מ"ר, קומה 2 מתוך 4, עם מעלית וללא חניה, נמכרה ב־2.87 מיליון שקל

מה כזה מיוחד שם?

מבין כל מכריי רק זוג אחד התחיל את דרכו עם דירה ראשונה בשווי של מעל ל-2 מיליון ש"ח אבל הם חסכו הרבה שנים ועשו את המהלך לאחרונה לקראת שנות ה-40 של חייהם (ועדיין עם משכנתא של מיליון+ ש"ח).

רוב בני גילינו (תחילת שנות ה-30) התחילו עם דירה חדשה שווי של כ-1.5 מיליון ש"ח בממוצע. חלק כבר מכרו/מוכרים ונמצאים בתהליך של שדרוג לאחר מספר שנים בודדות שחיו בדירה. בניכוי מס שבח וריביות ה"פליפ" הזה הניב "רווח" של בין רבע לחצי מיליון ש"ח, שהוא תלוי בעיקר בתזמון הרכישה ומיקום הדירה.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה דוגמא

מה כזה מיוחד שם?

יש את הכתבה הזאת, אמנם מ-2013 אבל עדיין רלוונטית :

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000820081

ע"פ מה שיש שם, רוב קוני הדירות במרכז מגיעים עם הון עצמי של 800 אלף עד מיליון שקל.

מאיפה זה מגיע? לדעתי, כמו שציינתי לפני, חסכונות של ההורים+ הלוואות כנגד הנכס שלהם עצמם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, מקבל את זה. משפרי דיור. אבל מה כזה מיוחד שם? הרי אפילו חניה סביר שאין ליד הבתים האלה.70 60 מ"ר עלובים, לפעמים בלי מעלית, לפעמים בלי חניה. על מה הסכומים האלה? רק כי זה נקרא תל אביב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...