Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקירה בנושא שמן מנוע לרכבי GM , שברולט ואופל.

אלמוג א.

פוסטים מומלצים

אני גר בצפון וקצת קשה למצוא כאן חנויות שמתמחות בחלפים ושמן מנוע מקורי לרכבי GM. 

יש כאן סקירה של כל החלופות לשמן המנוע של רכבי אופל ושברולט חלקם ניסיתי ויכול לתת חוות דעת לא מקצועית אך מהרגשה 

ותגובת הרכב לשינויי בשמן המנוע לאחר הטיפול.

אני יקדים ויאמר עד כמה שזה נדוש יחזור ויאמר שהחלפת שמן מנוע לרכב שאנחנו רוצים להחזיק לתקופה של כמה שנים טובות היא הכרחית.

תדירות החלפת השמן אני מבצע אחת לשנה מאחר ואני לא עובר את ה-10K ק"מ בשנה לפעמים גם אני עושה עם הרכב 6K בשנה ומחליף עם פילטר שמן מקורי או אירופאי מחברות מוכרות כמו MANN , Febi .

תקן וצמיגות שמן מנוע לרכבי אופל ושברולט:

יש להסתכל בספר הרכב ולקבל מידע מדוייק על צמיגות השמן הנדרש ברכב ולתקן שהיצרן דורש.

ברוב רכבי GM בארץ הצמיגות הנידרשת היא 5W30  ובתקן Dexos2  -   GM-LL-A-025

GM-LL-A-025  : התקן הזה מציין long life =  LL 

תקנים אחרים שניתן להשתמש Acea A3/B4, Acea A3/B3

שמני מנוע מומלצים לרכבי GM:

1. שמן מנוע מקורי לרכבי GM - עומד בכל התקנים.

2. OWS Tourer - עומד בתקן Dexos 2 ובתקן Acea A3/B4  תוצרת גרמניה. אני משתמש בו ועד היום הוא הכי מוצלח עבורי.

3. Motul 8100 X-clean efe - עומד בתקן Dexos 2  תוצרת צרפת כ-3 שנים השתמשתי בשמן הזה אין כל תלונות.

4. AC DELCO - עומד בתקן Dexos 2

5. Valvoline Advanced - עומד בתקן Dexos 1 דור 3.

לעולם על תשימו ברכב שמן של cyclon או LUK מרוסיה שמנים זולים ונזק לא ידוע למנוע אפילו אם "עומדים בתקן".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדגמי הטורבו לכל הפחות יצאה הוראה חדשה לפני מספר שנים וכעת הם דורשים תקן דקסוס 1 ג'ן2. לא רלוונטי מה שכתוב בספר הרכב. לאחר מכן יצא תקן דקסוס 1 ג'ן3 שמומלץ אף יותר.

המסננים של מאן טובים אבל פבי בילשטיין אינה יצרנית מסננים והמוצרים שלה באיכות לא אחידה. לא מציע להשתמש במסנני שמן שלהם.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 27.4.2024 בשעה 12:05, אלמוג א. כתב:

מי שישמע אתה גר בסוף העולם/עולם שלישי.....בכלל לא נסחפת, מה קשר לנושא שלך מיקום הגאוגרפי שלך במדינה פיצפוני כמו שלנו?
מאז שיצא GEN.3 מבחינת GM לא חשוב מה כתוב בספרי רכב

GM dexos 1 Gen 2 has been discontinued and replaced by GM dexos 1 Gen 3. Vehicles calling for GM dexos 1 or GM dexos 1 Gen 2 will use a GM dexos 1 Gen 3 licensed engine oil of the appropriate viscosity grade at their next oil change.

והכל מרוכז באתר ייחודי
https://www.gmdexos.com/brands/dexos1_3/index.html

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כל כך הבנתי את ההקשר,

בפעם האחרונה שהייתי פיזית בחנות חלפים הייתה לפני יותר מ2 עשורים,

אני גר במקום קטן בלי חנויות חלפים כלל, אבל האינטרנט קיים כבר הרבה זמן והצלחתי להשיג בארץ כל מה שהייתי צריך באיזה תקן שצריך,

בלי לבדוק, אני בטוח שכל אחד מהשמנים שציינת מעלה תוכל להזמין כעת באינטרנט מחנות בארץ

כבר חתמתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, קיורטוש אוטומוטיב כתב:

מי שישמע אתה גר בסוף העולם/עולם שלישי.....בכלל לא נסחפת, מה קשר לנושא שלך מיקום הגאוגרפי שלך במדינה פיצפוני כמו שלנו?
מאז שיצא GEN.3 מבחינת GM לא חשוב מה כתוב בספרי רכב

GM dexos 1 Gen 2 has been discontinued and replaced by GM dexos 1 Gen 3. Vehicles calling for GM dexos 1 or GM dexos 1 Gen 2 will use a GM dexos 1 Gen 3 licensed engine oil of the appropriate viscosity grade at their next oil change.

והכל מרוכז באתר ייחודי
https://www.gmdexos.com/brands/dexos1_3/index.html

תבורך מפי עליון 

לפני 6 דקות, yairw כתב:

לא כל כך הבנתי את ההקשר,

בפעם האחרונה שהייתי פיזית בחנות חלפים הייתה לפני יותר מ2 עשורים,

אני גר במקום קטן בלי חנויות חלפים כלל, אבל האינטרנט קיים כבר הרבה זמן והצלחתי להשיג בארץ כל מה שהייתי צריך באיזה תקן שצריך,

בלי לבדוק, אני בטוח שכל אחד מהשמנים שציינת מעלה תוכל להזמין כעת באינטרנט מחנות בארץ

תבורך מפי עליון.

לא אוהב לחכות למוצרים שיגיעו הזמנתי פעם חיכיתי מעל 10ימים מחנות בארץ. אבל צודקים אני יזמין און-ליין פעם הבאה.

לגבי Gen3 של Dexos ציינתי שיש להשיג בארץ של Valvoline אחרים לא ראיתי שיש.

עריכה אחרונה על ידי אלמוג א.
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל זה אני מזמין הרבה מראש, לפני שאני צריך, וזה מחכה לי איזה חודש עד שמגיע לעשות בזה שימוש.

אני יקדים ויאמר עד כמה שזה נדוש יחזור ויאמר שהחלפת שמן מנוע לרכב שאנחנו רוצים להחזיק לתקופה של כמה שנים טובות

באותו הראש - תרכוש כמה פילטרים מכל סוג, שיספיק לכמה טיפולים, ולרוב גם שמן אני מזמין לשני טיפולים לפחות.

כבר חתמתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, אלמוג א. כתב:

אחרים לא ראיתי שיש

באוטוסטור ואבי חלפים למשל יש גם אחרים שעונים על דור 3 (3 לפחות בכל אחד מהם בצמיגות 5w30): 

https://www.autostore.co.il/product-category/שמני-מנוע/שמני-מנוע-5w30/?yith_wcan=1&filter_תקינה=gm-dexos1-gen3&query_type_תקינה=or

https://www.justmotor.co.il/items~140~0~21583-16514.htm

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם גר בצפון, מעולם לא נתקלתי בקושי למצוא שמן בתקן Dexos. איזה אזור אתה בצפון?

בשנה האחרונה כבר לא קיים gen 2 אלא רק 3. אם אתה נתקל בדור הקודםכנראה שמדובר במלאי ישן.

בכל מקרה לא זוכר שהיה פעם שנכנסתי לחנות חלפים כלשהי ולא היה את המקורי של ACDelco או Motul/Champion מקבילים שעומדים בתקן במחירים דומים.

אני לרוב קונה במקומות רנדומלים "על הדרך" כשאני לקראת טיפול אז חלק מהמקומות שהייתי בהם לדוגמא והיה:

קריות - סביון חלפים, ים חלפים.

אזור מעלות - מרכז החלקים במעיליא (אחים עבד)

אזור כרמיאל - אמיר חלפים (אזור תעשיה ליד מיקה), חלקי חילוף הצפון (נחף על הכביש הראשי).

מה שאולי לא כולם מחזיקים זה פילטרים מקוריים, הזמנתי כבר לפני כמה שנים סטוק מאמזון (פילטר שמן מקורי 6 דולר, אוויר 15-20~) אז לא התעמקתי מי מחזיק אותם במלאי.

Chevrolet Cavalier 1999 - 2012-2015 | Citroen C5 2003 - 2015-2017 | Oldsmobile Alero 2002 - 2017-2017

Chevrolet Sonic RS 2015 1.4T 2017-Unknown

BYD Atto 3 2024 Design 2024-Unknown

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שנכתב כבר, מנועי בנזין אטומספירים משתמשים בדקסוס 2

מנועי טורבו בנזין צריך כבר דקסוס 1 ג'ן 3.

בגלל שאני מקפיד על שמן איכותי אישית השתמשתי בסוניק 1.6 אטמוספירי בג'ן 3 כבר 2 טיפולים לא נראה שיש מניעה להשתמש בו אין צריכת שמן בכל מקרה.

יש כבר לרב יצרני השמן בארץ תקן ג'ן 3, אישית נתקלתי אצל משה חלפים במוטול, קסטרול, פרוטק, ולוולין, ליקווימולי , וולף ועוד.

פילטר שמן ממליץ להצמד למקורי של AC DELCO יש בכל חנות חלפים או לשים תחליפי רמה גבוהה כמו MANN או MAHLE.

עריכה אחרונה על ידי TZR84

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...