Jump to content

TZR84

 • הודעות

  370
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

כל מה שפורסם על ידי TZR84

 1. TZR84

  עייפות בנהיגה

  בנוסף לטיפים הנכונים והחשובים שקיבלת של קפה, עצירה, נמנום, מתיחות וכו' שהם כנראה הפתרון הכי טוב אני אוסיף. אני נמצא המון בכביש טיפ ממני - מסטיקים או גרעינים (וכמובן לא לזרוק מהחלון). כשאתה לועס הקטע הזה של העיניים שנעצמות פשוט לא קורה. שים חבילת מסטיקים גדולה ברכב עדיף אפילו אלה שיש בהם קצת סוכר ולא הנטולים וזה מאוד עוזר מניסיון.
 2. בושה לנהוג ברכב ישן זה משהו שאתה צריך להוציא מהראש שלך. אתה באמת חושב שאם תנהג בקורולה בת 10 או אפילו ביונדאי גטס בת 12 ותעמוד בפקק אנשים יצביעו עלייך ויצחקו? הבושה היחידה שלך תהיה מעצמך אם תקנה רכב שהוא מעל הפופיק ומעל היכולת שלך ועוד שנה תצטרך למכור אותו כי נכנסת לחובות בגללו. עדיף שתעשה המון שיעורי בית קודם ותבין באמת מה ההגיון והצורך האמיתי, היכולת הכלכלית והשימוש שלך. רכב בן 4-5 ממש לא נחשב רכב ישן וכנראה יהיה הכי מתאים לך וסביר שלא יסבול מתקלות רבות או גדולות אלא אם לקחת רכב ליסינג עם 200 אלף ק"מ. אגב, חלק גדול מהרכבים שתקנה היום חדש מהחברה זה בדיוק אותו רכב למעט שינויים קוסמטיים שכמעט אף אחד לא שם לב. למשל ספארק זה רכב שנמכר מ2016 ובמתיחת הפנים ב2019 השינויים קוסמטים מינורים שקשה להבדיל ותוספת מערכות בטיחות. תא הנוסעים זהה כמעט לגמרי והמנוע והגיר זהים לחלוטין.
 3. אישית הייתי פוסל וממשיך הלאה. הרכב הזה קיים בכביש ומגרשים כמו זבל. רכב שלא טופל ואתה באמת לא יכול לדעת כי אין היסטוריה הוא מתכון לצרות וגרוע מכך אולי היא מוסתרת בכוונה כי היו בעיות או תיקונים שלא רוצים שתדע עליהם.
 4. מי שהפרוטה בכיסו תפאדל. אבל בכללי זה כנראה רכב שיקבל כמה מכות וצורת הנהיגה בו לא תהיה הכי BY THE BOOK ובהתאם כשימכר זה יגולם כנראה בהפסד הכספי. לדעתי האישית בתור רכב ראשון גם רכב בן 3 זה רכב חדש וכבר ספג ירידת ערך משמעותית ככה שפחות יכאב בכיס. בנוסף קח לתשומת לבך את נושא הגיר בI10 החדשה. אישית לא הייתי נותן לנהג חדש לנסוע בגיר רובוטי חד מצמדי. עדיף שיחווה משהו יותר קליל אם בידני שישפר מאוד את כישורי הנהיגה שלו או עם תיבה פלנטרית או רציפה. אם מה שמחפש זה מיני יש ספארק 2019 עם מערכות בטיחות ונשאר עוד 3 שנות אחריות מתוך ה5.
 5. יש אצלנו בעבודה 2 כאלה שבחרו לאתגר את עצמם סדאן 1 ליטר טורבו בינתיים מראות עמידות יפה וצריכת דלק טובה ואין יותר מדי תלונות. הזמן יגיד לגבי הגיר... זאת תיבה חדשה לגמרי ושונה מהפוקוס 3 אבל לך תדע.
 6. קיה סיד בשנתונים האלה 2013 בבנזין הגיעה עם גיר רובוטי כפול מצמד.
 7. TZR84

  שטח בפשטות

  הזכרת לי נשכחות, בגיל 16 (לפני 2 עשורים) למשך חצי שנה היה לי ריינגר 6 גלגלים שהיה מוצר חובה לתלמידי כיתה י' והגיע יחד עם הנפקת ת.ז. ראשונה. הייתי גם נהנה איתו בשטח (היה עובר כל דבר אפשרי בקלות) ושימש לי ככלי תחבורה דיילי בגיל הזה. אבא שלי העיף אותו אחרי חצי שנה הוא לא היה מפסיק להתקלקל והשכנים היו מתלוננים על הרעש כשייתי חוזר באמצע הלילה מבילוי
 8. לי הייתה סיד 2013 עם גיר כפול מצמד. הוחלפו מצמדים וגלגל תנופה כשהרכב היה בן 3 באחריות ב40K בערך בעקבות רעידות בעמידה וחבטות בהילוכים נמוכים. ממליץ לך לחפש רכב עם גיר פלנטרי רגיל.
 9. אצלי הוחלפה שמשה קדמית ובעקבות כך נדלקה נורת תקלה על מערכות הבטיחות. היה נדרש לבצע כיול כדי שהתקלה תעלם.
 10. בעיר נסיעה רגילה אחרי התוכנה (לא קצב סבתא ולא מתגרזן) באיזור 1 ל8/8.5 מחוץ לעיר בשיוט רגוע אפשר לגרד 1 ל13
 11. לי יש ניסיון טוב עם אופרייט ליס ועם לובינסקי טרייד. ניסיון רע עם טריידמוביל שאף נגמר בתביעה שזכיתי (לפני מעל עשור אבל לך תדע מה המצב היום). כל הנ"ל לא גורע מזה שחייב בדיקה עצמאית משלך.
 12. אני לא מאמין שאתה עדיין כועס עליי על זה אחרי שכבר התנצלתי בלי סוף השלב הבא נארגן סולחה המונית. ובנימה רצינית יותר אני שמח לשמוע שמצאת אחת במצב טוב, שלי גם הייתה סטיישן לבנה. אני עד היום מצטער שמכרתי אותה (אישתי אשמה) והיא מעלה בי זכרונות נהדרים, המטורבתת הראשונה שלי בגיל 32. לגבי בחירת הצמיגים - מושלם. אין מה להגיד. בחצי שנה לפני המכירה שמתי גם אסימטריק 5. תענוג של צמיג ומתאים בול לאופי של הרכב. המון אחיזה ויחסית נוח ורך ביחס לקונטיספורט המקוריים שהיו קשים מאוד. ב-2 הנקודות הנוספות נגעת בול במה שרשמת וגם לי זה הפריע וטופל כשהייתה אצלי. הרכב זועק לתוכנה. פשוט זועק. למנוע הזה יש ים פוטנציאל (למה הביאו רק את ה150 ולא ה182 לא יודע) ועם STAGE1 מוציא בקלות 190 כ"ס ו30 קג"מ+. הגיר קצת איטי ומסרס אבל לא נורא. כמובן לקחת בחשבון שצריכת דלק אחרי התוכנה זה לאמיצים בלבד. הנקודה השנייה מערכת המדיה הטורקית הנוראית של קוברה, כל תחליף סיני זול יעשה עבודה עדיפה וגם אצלי הותקן מסך טסלה סטייל מאליאקספרס ששירת בנאמנות רבה ובביצוע עדיף. חוץ מזה מה אאחל, תהנה ממנה ותשמור עליה היא תשרת אותך היטב ותעלה מדי פעם חיוך על השפתיים. סע בדרכים טובות.
 13. הגזמת קצת. פצצה מתקתקת זה לא. אי אפשר להגיד שהרכב אמין מאוד עם המנוע הישן כי הרי הסטטיסטיקה לא לטובתו אבל יש המון פוקוסים יוצאי ליסינג עם המנוע עם התכנון הישן שהגיעו גם ל150 ו200 אלף עם אחזקת שבר. ההנחה ששמעתי במוסך מורשה היא שכ20-30% מרכבים עם המנוע הישן יצטרכו החלפת מנוע. במנוע עם התכנון החדש זה המקרה הראשון והיחיד ששמעתי עליו (בהנחה והוא באמת קיבל את המנוע עם התכנון החדש בהחלפה הראשונה) ולא מצאתי גם עדויות נוספות שיש לו בעיה ברשת . לא צופה שזה יקרה שוב. ביש מזל גדול ומאוד חריג. לדעתי אחת מ2 אפשרויות: או שקיבל בהחלפה הראשונה מנוע מהסוג הישן או שפשוט צירוף מקרים נדיר והמנוע נהרס בלי קשר לבעיית התכנון שלו (מעבר המים בבלוק והאטם). בכל מקרה באמת בגלל האנטי שיש לשוק לרכב הזה המחירון שלו צנח בלי מצנח. אם תמכור אותו בתמורה אולי תוכל לקנות קורולה 2014 בתקציב זהה והפוקוס רכב באמת נהדר שאני מתגעגע אליו עד היום. אז מה עדיף?
 14. קשה מאוד המון דרישות מנוגדות. מה שהכי סביר שיתן לך חסכון ואמינות כנראה יהיה דיזל ידני כמו רנגו קנגו / פורד קונקט וכאלה מאזור מודל 2012-2015 יכנס לך בתקציב של עד 30 אלף. אפשר אולי גם פרייבט ידני דיזל כמו קיה ריו. רוצה יותר גדול אז היילקס ידני מודל 2005 ודומיו. בנזין ישן עם נסועה גבוהה ושנתון נמוך בגלל התקציב יהיה לא חסכוני והאמינות שלו לא תהיה טובה כמו הדיזל.
 15. קורה גם ב3008 אחת לכמה חודשים ולא רק אצלי. מסך שחור שלא מגיב וחוזר לעבוד לבד אחרי כמה שעות או ניתוק המצבר. אצלי מעודכנת גרסה הכי חדשה (93C של 07/2021) זה לא משהו שקשור לתוכנה לדעתי. פעם אמרו לי במוסך שזה בגלל שהרכב עמד בשמש המסך מגן על עצמו מהחום אבל הוא בכלל היה בחניה מקורה. מעצבן אבל בהחלט לא נורא וסביל שזה קורה פעם בחצי שנה. בקיצור תופעה מוכרת בצרפתיות החדשות אין מה להתרגש.
 16. קודם כל תתחדש וסע בדרכים טובות. אני בשנים האחרונות מגלה את עולם הצרפתיות ובהחלט לא מתאכזב מחווית הנהיגה ובינתיים גם האמינות טובה. גם במשפחה למי שהמלצתי ולקח צרפתייה (208 \ 3008 \ C4 ספייסטורר) מודה לי ושמח על הבחירה. נוחות זה כנראה עניין אישי מאוד. אני עברתי מפורד פוקוס 2017 לפיגו 3008 2019 ואני נשבע שהמושב פחות נוח לי בנסיעות ארוכות. לעומת זאת חמתי וחמי עברו מפורד קוגה 2016 לפיגו 3008 2021 עם מושב זהה לשלי טוענים שזה הכי נח שהיה להם, ברמה כזאת שבקוגה היה להם תוספת למשענת הכסא של דר" גב ועכשיו הם הורידו אותה.
 17. TZR84

  סטוניק 2021 שאלות

  אני לא חושב שיש קשר ישיר בין צריכת הדלק לגלגל התנופה. הצריכה אם היא בינעירונית בלבד בתנועה זורמת נחשבת בהחלט גבוהה. השאלה אם אתה תקוע בפקק בכביש 6 זה נחשב מבחינתך בינעירוני? מציע שתנסה לעשות בדיקה מול המשאבה תעשה טיול בערב כשהכבישים ריקים ותבדוק כמה צריכה לאחר המילוי בסוף הטיול. לגבי התחממות הגיר תופעה מוכרת אך לא נפוצה מאוד בגיר DCT של קיה \ יונדאי אצלי גם החליפו מצמדים וגלגל תנופה ב40 אלף בקיה סיד שהייתה מבלה המון בתנועה עירונית ופקקים. כשאתה רוכב על הברקסים בפקק את מחמם את המצמדים ואז הרכב מתריע שצריך לעצור ולקרר את הגיר לפני שתמשיך בנסיעה.
 18. כרגע נוותר על בדיקה נוספת, המגרש נתן אחריות של שנה למנוע ולגיר וחצי שנה לחלק מהמכלולים (מזגן, מתלים וכו'). אני מאמין שאם תהיה בעיה היא תצוץ בפרק הזמן הזה. למערכת ההיברידית/סוללה אין אחריות. מה גם שהרכב צריך לעבור טיפול עוד כחודש בערך ונבקש לבדוק אותו ביסודיות אז אם יצוץ משהו נקווה שיתוקן.
 19. אתה יכול לספר לעצמך מה שאתה רוצה ולהאמין לזה, בסופו של יום גיר ברכב בן 6 עם נסועה נמוכה זה לא דבר נורמלי וממש לא שכיח. זה אמנם לא נרשם ברישיון ולא מוריד ערך מהרכב אבל אני אישיתבעשור האחרון כל 3 שנים מחליף רכב ולא מבלה אף פעם יותר מיום עבודה במוסך וזה רק לטיפולים שוטפים אז אם 3 ימים זה בסדר מבחינתך על חלק שעולה 22 אלף תפאדל. כל ההתעסקות שרשמת בפוסט היא חד משמעית כאב ראש ללקוח. וכן גיר ומנוע מקוריים שמחזיקים 270 אלף זה יפה מאוד ובהחלט נחשב אמין. תקלות קטנות יש בכל רכב גם בטויוטה קורולה, מלכת האמינות בפי עמנו שהייתה לי שהאכילה אותי מרורים החל מהמזגן ועד אלקטרוניקה ושלדה.
 20. *** אני מדגיש מראש ואומר שאין לי הוכחות לרמאות / פלילים וכו' והמטרה של הפוסט היא לא להכפיש אלא פשוט לשתף בהרגשה שלי ולהבין מה עומד מאחורי זה *** אחותי חיפשה רכב משומש בתקציב מסוים. במסגרת החיפושים נמצאה יונדאי איוניק מודל 2018 מליסינג. הרכב נמצא באחד ממתחמי המגרשים המרובים במרכז (כן אלה שעל בלוק קטן מגרשים של 10 חברות שונות) והוא של חברה גדולה ומוכרת והמחיר היה מפתה ומפתיע בתקופה הזאת מתחת למחירון. אז מה הבעיה? הרכב ליסינג נהג יחיד, עם ק"מ גבוה מאוד של 113 אלף ק"מ ב3 שנים. נמצא כי יש ספר טיפולים מלא ובזמן והרכב עבר תיקונים קוסמטיים בפח. למרות הק"מ הגבוה , הליסינג וחוסר ההתלהבות שלי היא החליטה שזה מתאים לה משיקוליה ואז צירפה אותי לעניין רק כדי לבדוק את הרכב ותקינותו. ניגשתי למגרש בדקתי את הרכב ואכן ראיתי שבוצעו תיקוני צבע בפגוש הקדמי ובדלת האחורית (קשה לפספס כי צבעו כל כך גרוע שנשארו שאריות צבע על פסי קישוט והגריל), ראיתי שהשמשה הקדמית הוחלפה (סמל שונה בפינה משאר החלונות) . תא הנוסעים נראה בסדר וגם כשפתחתי את תא המנוע לא ראיתי משהו חריג כמו הזעות, נזילות או קורוזיה. חיברתי בחשאי גם סורק OBDII לא מצא כלום. לקחתי את הרכב לסיבוב הנסיעה הרגישה בסדר למעט כמה דברים: * שמתי לב לרעידות בעמידה ולהחלפה לא נעימה בין הילוך 1 ל2 (גיר רובוטי כפול מצמד כנראה שהק"מ כבר משפיע והמצמדים שחוקים) * משהו בשילוב ההיברידי לא עובר חלק כשהבנזין מתעורר ולא זכור לי שזה ככה * הרגיש לי שהבולמים חלשים והרכב לא משכך טוב * במהירות גבוהה ההגה משך ימינה (היו גם צמיגים סינים שחוקים שרעדו במהירות גבוהה) סיימתי את הסיבוב ומיהרתי לפגישה, אחותי נשארה שם והחליטה למרות כל מה שאמרתי לקחת לבדיקה ולא ויתרה על הרכב. הסוכן במגרש אמר שאין בעיה ללכת לבדיקה ואז בצמידות ליווה אותה כמעט יד ביד למכון בדיקה שנמצא בדיוק באמצע בין כל המגרשים (מיקום קצת חריג) בלי ממש לשאול אותה לאן הולכים אלא פשוט מין קבע לה עובדה. הבדיקה בוצעה ושולמה על ידי אחותי וקיבלנו טופס בדיקה, מה אני אגיד לכם כאילו רכב חדש מהחברה. לא שמו לב שהשמשה הוחלפה, אין שום אזכור לתיקון צבע מקדימה אלא רק לדלת, שום מילה על הרעידות, המערכת ההיברידית, הבולמים החלשים והסטייה ימינה של ההגה. טופס כמעט נקי. בגדול נרשם נקישות בהעברת הילוכים (הכסתח הרגיל שאולי פה זה לא כסתח בכלל אין לדעת), לבדוק תצרוכת שמן בנסיעה והיסטורית טיפולים, צמיגים יבשים ועל התיקון בדלת מאחורה. בהערות: לא נבדקה המערכת ההיברידית / חשמלית ואין אחריות לגיר מעל 70 אלף ק"מ. כח מנוע 137 כ"ס בבדיקה (כן ק"מ גבוה מאוד אבל רק 4 כ"ס אבדו - מה אני אגיד לכם אריה אמיתי המנוע הזה ?!?!?!). בשיחה עם אחותי הסתבר שהבוחן "המליץ" לה לקחת את הרכב הוא לא מצא כלום רציני. כששאלתי אם הסתכלה על הבדיקה מה עשה נראה שבדק אותו על ליפט ואז בדיינו כזה. לא יצא איתו לנסיעה מחוץ למקום (שזה מוזר מאוד). בסוף היא רכשה את הרכב והמגרש היה הוגן הסכים להכניס את הרכב למוסך מורשה ולעבור על הליקויים שאני מצאתי. ממה שהבנתי ממנה אכן בוצע לרכב כיוון פרונט, הוחלפו 2 כריות בולם קדמי (או משהו בסגנון), צמיגים סינים (חלאס עם זה כבר) דנדשים מקדימה, הגיר עבר עדכון גרסה או כיול כלשהו ויש שיפור. וכאן בעצם התהייה שהתעוררה לי עם שילוב של הרגשה לא טובה, האם בגלל המיקום של המכון יתכן כי שם איזה התקשרות בעייתית בין המגרשים שמספקים את הלקוחות לבין המכון הזה שמספק את ההמלצה לקנות? איך יכול להיות שהבדיקה יצאה כל כך נקייה ברכב כל כך "משומש" ובוצעה בצורה כזאת חפיפניקית? הליווי הצמוד של הסוכן וה"המלצה" של הבוחן הוסיפו לחשד שלי. מעלה אצלי קצת תהיות וחשש האם פספסנו משהו בבדיקת הרכב. אשמח לשמוע את דעתכם. (השמות של המגרש והמכון לא נרשמו מסיבות ברורות)
 21. אתה מצחיק וסותר את עצמך. החלפת גיר עם ק"מ כזה נמוך זה לא כאב ראש בשבילך? כל ההתעסקות שלך בנושא פה באשכול והשיחות עם המוסך והנציגי שירות, ההשארה של הרכב במוסך זה לא כאב ראש? תיקון של 22 אלף שקל ברכב בן כמה שנים בודדות נראה לך סביר ולא כאב ראש? או שאני ואתה מגדירים כאב ראש אחרת. כל הכבוד ליבואן ולמוסך על השירות המופתי אבל תסלח לי, רכב אמין סוחב עם מנוע וגיר מקוריים גם מעל 200 אלף בלי בעיה רק עם שגרת טיפולים רגילה.
 22. איך אפשר להשוות בין 3008 לסטוניק אלוהים יודע. בכל מקרה ה1.6 טורבו בנזין ב3008 רכב מאוד אמין עם גיר יפני פלנטרי (לא כמו הDCT המזעזע של קיה שהצריך ממני החלפת מצמדים וגלגל תנופה ב40 אלף ק"מ) אפשר למצוא בתקציב שלך מודל 2018 או 2019 מליסינג.
 23. חוץ מצפיה בסרטונים (שזה לא חוקי ולא בטיחותי) מה חסר לך באנדרואיד אוטו? אני מחובר עם 2 מכשירים שונים לסירוגין (S21+ / A72) ברכב שלי עם כבל איכותי של ANKER וגרסת מערכת מעודכנת ל93C המערכת רצה מהר ויש כל מה שצריך לשעות מאחרי ההגה. ספוטיפי, יוטיוב מיוזיק, וויז, גוגל מפס, השמעת מוזיקה, רדיו אינטרנט, שיחות והקראת הודעות במסך ואפילו משחקים בעמידה דרך המסך. באמת שלא חסר כלום והכל עובד כמו שצריך ומהר. הלובינסקי טאץ זה זבל של מוצר גם בגרסה הישנה (שעבדה בהשמעה על תדר רדיו) וגם בגרסה החדשה דרך הAUX. המון תקלות, תקיעות, איטיות ובעיות ממשק וסאונד. כנראה מרב תלונות הפסיקו לשווק את זה. אצלי זה מותקן ברכב וניתן בחינם כהטבת רכישה מרב עצבים חתכתי לו את הכבל של PWR והוא בעצם תקוע סתם מתחת לקונסולה בלי לעבוד.
 24. המוסך הסביר לך האם הנזק הפעם הוא גם עקב חדירת מים כמו בבלוק הקודם עם הבעיית תכנון או שהמנוע הלך בגלל סיבה אחרת? בכל מקרה ראוי לציין לשבח שהסכימו להחליף בחינם ברכב בן 5. ממש מבאס לשמוע.
 25. השורה השלישית ב5008 עדיפה מהקודיאק וזה בהחלט בא על חשבון הבגז שהוא קטן יותר. לגבי שמירת הערך, יש לך נתון לאמת את ההצהרה הזאת? השוק של יד 2 אומר בדיוק הפוך. ב2019 הג'יפונים של פיגו היו הכי מבוקשים ובפער (מנתונים שפירסם לוח יד 2) ואני אישית עד לכמה מקרים לאחרונה של 3008 / 5008 שנמכרו באלפי שקלים מעל מחירון לוי יצחק. ה5008 שומר מצוין על השווי שלו והשוק שלהם רותח והם נחטפים מהר.
×
×
 • תוכן חדש...