Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחירי הדירות- יש עוד לאן לעלות ?

Transporter
שימו לב! השרשור הזה בן 1643 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כאילו שהמחיר למשתכן אין ביורוקרטיה.

ומה לעשות, במקרים רבים ביורוקרטיה חיונית. מישהו צריך לשמור על הסדר.

אם אתה מתייחס עכשיו לבירוקרטיה אני מבין שאין לך בעיה עם מה שהלנת עליו בהתחלה - עצם קיום ההגרלות.

רק שבדרך הגרעון יגיע ל20% מהתוצר, ומאיזושהי סיבה נראה שזה לא מטריד אותך - למרות שגרעון גבוה משפיע על כולם ולא רק על כמה זוגות שזכו בהגרלה.

פרסמתי כאן את הגרף, תוך קדנציה אחת נראה שכחלון הכפיל את הגרעון +/-.

למה אתה חושב שזה לא מטריד אותי? ברור שכן. אבל: גרעון אפשר לסגור ע"י קיצוצים במקומות אחרים שמטיבים עם קבוצות ספציפיות. ועוד יותר מזה, לא רציני לקחת מישהו שעשה הרבה דברים, שהיו להם הרבה תוצאות, להוציא מהם מעשה אחד ותוצאה אחת ולקשור ביניהם יחס חד-חד-ערכי. אולי הגרעון הגיע ל-20% בגלל דברים אחרים? אולי אם הוא היה נשאר בתפקיד לעוד קדנציה הגרעון היה נסגר בעוד X שנים בגלל העלאת מס Y על תעשיה Z? אני לא יודע. אני רק יודע שיש פה יותר מדי משתנים בשביל אמירות כאלה חדות.

אגב, אני אגיד שוב - אני לא חושב שהפתרון הזה היה אופטימלי, אבל אני באמת לא רואה איך תוכנית אחרת שלא מגדירה איזשהו מחיר מקסימום/קבוע היתה מצליחה לפתור משהו בסביבה בה הביקוש היה אסטרונומי ולא משנה מה תעשה, בכל רגע נתון יהיו יותר רוכשים מדירות. במיוחד - בוא נזכור - שב-2015 זה היה שוק שכבר עלה ב-90% ב-7 שנים ולא נראה שהיה בדרך להאט.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 354
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תחמיר את הקריטריונים עד שישארו 10 מועמדים. אחרת תשאר עם 10 שבעי רצון ו-90 בעלי רגשות קיפוח.

גם קביעת קריטריונים לא מונעת רגשי קיפוח, כמו למשל (גם אם בצורה קצת בוטה):

למה נמנע ממני רווק בן 33 להשתתף בתוכנית רק כי לא מצאתי מישהי שהייתה מוכנה לפתוח את הרגליים?

3,000 שקל בחודש אפשר לחסוך ממשכורת ממוצעת גם כאשר גרים במרחק יריקה מכיכר רבין. הכל תלוי כמה אתה מוכן להקריב וכמה משמעת עצמית יש לך.

ברור, הכל זה שאלה של כמה ימים בחודש אתה מוכן לאכול, שמעתי שדיאטת מים הולכת חזק היום

מזל טוב. מדליה בדואר. אבל מה הקשר? לא הבנת את הכוונה שלי.

אל תשלח בדואר, הם יאבדו את זה, הבנתי יופי את הכוונה שלך, זה היה בתגובה לעצבות שלך שהמקצוע שלך לא נדרש בחו"ל.

מת על האופטימיות שלך. אנשים מחכים כבר כמה? 10 שנים? 11 שנים? נו, איפה הנפילה?

יש הרבה אנשים שאין להם אינטרס שתהיה נפילה, ראה ערך מס דירה שלישית.

כתפיסה אתה טועה. בראשון לציון, חולון, בת ים, חיפה, בנימינה ובדרום תל אביב יש שכונות צמודות לרכבת.

כתפיסה ראשון לציון משה דיין קרובה לקדחת, לא לשכונות.

כתפיסה תל אביב ההגנה קרובה למחסנים, לא לשכונות.

ואני בכלל לא מדבר על זה שכל אלה ביחד לא מקומות זולים בעליל, למעט בנימינה, לא יודע מה המחירים שם.

וגם אם זה רחוק הולכים ברגל/נוסעים באוטובוס/רוכבים על קורקינט. מסתדרים.

מי שבאמת רוצה לחסוך ימצא דרך.

ברור, הרי מפסגות אפק לרכבת ראש העין עד לפני כשנה לא היה בכלל אוטובוס, הליכה ברגל זה לא אופציה וגם לא רכיבה על קורקינט.

אבל אני חולה על זה שזורקים איזה חירטוט כללי כדי לצאת צודקים, ולעזאזל עם האמת.

בבית שמש מהדירה שגרתי בה לתחנת הרכבת זה בערך 45 דקות נסיעה לכל כיוון, כמובן שהאוטובוסים לא מסונכרנים לרכבות, ורכבת נניח לפתח תקווה קריית אריה לקחה בערך שעה וחצי מקצה לקצה, עוד שעה וחצי אוטובוס לתחנת רכבת בבית שמש, והליכה של 20 דקות לכיוון מתחנת הרכבת של פ"ת עד לפארק היי טק (כי חשוב יותר שהרכבת תהיה צמודה נניח למגרש כדורגל שפעיל במקרה הטוב פעם בשבוע).

מה היה לנו, 45 דקות לרכבת, שעה וחצי רכבת עם החלפה, 20 דק' הליכה, והפוך בחזרה, סך הכל כ-5 שעות בדרכים ביום. לגיטימי בסך הכל.

ועוד לא הלכנו לפריפריה פריפריה, בית שמש איכשהו בין ת"א לירושלים, קצת דרומה.

מקס, צל"ש למרוקאי (אני מניח שגם אתה וגם הוריך נולדתם בארץ, אז מה זה "מרוקאי"?) שהפך למתכנת. במשפחה שלתוכה התחתנתי העדיפו להיות משפטנים, מחנכים טייסים ורופאים. על המוצא המרוקאי הם מסתכלים כשיש חינה שמחה, על העתיד הם חושבים בעברית צחה.

זה מה שאמרו לי כשרציתי להתקבל לכיתה מסוימת, זה מרוקאי.

אבל בוא, הרי כולנו יודעים שאין באמת שוויון הזדמנויות, כולנו יודעים שלא כולם מתחילים מאותו קו (ואני מקבל את זה, אחרת היה יותר קל לי להאשים את כל העולם ואחותו בגזענות ולהישאר נהג מונית בבית שמש).

Side note, אמי נולדה בארץ, אבי עלה ממרוקו.

ולתקן לך עוד טעות. לחברות האפ"ס שלום? אכן פוטרו אלפי עובדים, ורשתות הסלולר בישראל, שהיו המתקדמות והאיכותיות בעולם, הדרדרו לרמה של רכב ישן בתחזוקת שבר, וצפויות לפגר אחר העולם גם בעתיד. לא כל מהלך פופוליסטי טוב למדינה לטווח ארוך.

אז מה? בכל חברה מתישהו יש פיטורים, אבל לחברות האפ"ס שלום, קיימות ועובדות, ואפילו משקיעות כסף בקניית תדרים וציוד לדור ה-5.

אז כן הם במצב סבבה לגמרי, הייתה התייעלות שהיא Long overdue זה הכל.

שני הפסקאות האלה מציגות את מה שלדעתי הוא מהות הבעיה. כל עוד בונים פרברים על סטרואידים במקום להשקיע בתשתיות, תח"צ ועירוב שימושים (ע"ע עירוניות) אזורי הביקוש לא באמת ישתנו וגם המחירים לא. זאת בעיה תכנונית שנובעת מגישה מיושנת שבגללה הגענו למצב שת"א זה מרכז העולם ואנשים מוכנים לגור בבויידם תמורת 4 אלף בחודש.

הבעיה השניה היא עם הפוליטיקאים והציבור שמביא את זה על עצמו בכך שהוא בוחר באנשים שמבטיחים פתרונות קסם לבעיות מורכבות.

איך פותרים את זה? אין לי מושג. כל מה שנשאר לנו לעשות זה כמו שכמגאי כתב, להוציא את המיטב ממה שיש.

כי בחייאת כמה זמן לוקח לבנות שכונה חדשה בעיר קיימת? אתה יכול לגזור את הסרט באותה קדנציה.

וזה נכון לגוזרי הסרט מהממשלה, מהכנסת ומהשלטון המקומי.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור, הכל זה שאלה של כמה ימים בחודש אתה מוכן לאכול, שמעתי שדיאטת מים הולכת חזק היום

אוי נו די עם זה. אתה מכליל את חוסר היכולת שלך לחסוך על אחרים.

8,000 נטו בחודש. 3,000 על דירה עם שותף במרכז תל אביב. נשאר 5,000. תוריד חשבונות, אוכל, ביגוד, יצאה פה ושם. לעבודה תלך ברגל. מה, לא תחסוך?

הכרתי אנשים שהצליחו לחסוך גם מ-5,500 אלף שקל בחודש משכורת של סטאז'ר. כן, גרו עם 3 שותפים ואכלו אורז ועוף, אבל חסכו.

אל תשלח בדואר, הם יאבדו את זה, הבנתי יופי את הכוונה שלך, זה היה בתגובה לעצבות שלך שהמקצוע שלך לא נדרש בחו"ל.

לא עצוב כלל. מרוצה מאוד מהבחירה שלי. בסך הכל ציינת שאני מודע למגבלות שיש לי בהעתקה של העבודה לחו"ל. משום מה החלטת לנפנף בנקניקה שלך מולי. מצטער, לא בקטע.

כתפיסה ראשון לציון משה דיין קרובה לקדחת, לא לשכונות.

כתפיסה תל אביב ההגנה קרובה למחסנים, לא לשכונות.

ואני בכלל לא מדבר על זה שכל אלה ביחד לא מקומות זולים בעליל, למעט בנימינה, לא יודע מה המחירים שם.

כתפיסה כדאי שתפתח Google Maps ותסתכל היטב.

תחנת רכבת משה דיין נמצאת במרחק 10-15 דקות על קורקינט משכונת פרס נובל, נאות שקמה, קרית כרמים.

כתפיסה תחנת תל אביב ההגנה צמודה לשכונת יד אליהו, שפירא, שכונת התקווה. ניתן בקלות ללכת לרכבת ברגל.

באופן יחסי מדובר בשכונות די זולות. ביד אליהו ניתן למצוא דירת 3 חדרים ב-4,000 - 4,500 אלף שקל.

הרעיון הוא לשלם קצת יותר על דיור ליד הרכבת ולחוסך הוצאות אחזקת רכב.

ברור, הרי מפסגות אפק לרכבת ראש העין עד לפני כשנה לא היה בכלל אוטובוס, הליכה ברגל זה לא אופציה וגם לא רכיבה על קורקינט.

אבל אני חולה על זה שזורקים איזה חירטוט כללי כדי לצאת צודקים, ולעזאזל עם האמת.

אתה המומחה.

בבית שמש מהדירה שגרתי בה לתחנת הרכבת זה בערך 45 דקות נסיעה לכל כיוון, כמובן שהאוטובוסים לא מסונכרנים לרכבות, ורכבת נניח לפתח תקווה קריית אריה לקחה בערך שעה וחצי מקצה לקצה, עוד שעה וחצי אוטובוס לתחנת רכבת בבית שמש, והליכה של 20 דקות לכיוון מתחנת הרכבת של פ"ת עד לפארק היי טק (כי חשוב יותר שהרכבת תהיה צמודה נניח למגרש כדורגל שפעיל במקרה הטוב פעם בשבוע).

מה היה לנו, 45 דקות לרכבת, שעה וחצי רכבת עם החלפה, 20 דק' הליכה, והפוך בחזרה, סך הכל כ-5 שעות בדרכים ביום. לגיטימי בסך הכל.

ועוד לא הלכנו לפריפריה פריפריה, בית שמש איכשהו בין ת"א לירושלים, קצת דרומה.

בסדר אז אכלת אותה בבית שמש. מצד שני עבדתי שנים עם בחורה שהייתה נוסעת כל יום באוטובוס מבית שמש לתל אביב למרות שהייתה יושבת על איזה 20,000 שקל בחודש. אז אתה רואה כשיש רצון יש פתרונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שבמקומות שונים בארץ ההתייחסות שונה. סתם, כדוגמא, שני החברים הטובים ביותר שלי בפקולטה יוקרתית בטכניון ענו לשם אוחנה. בכלל, כל נושא העדתיות היה זר לי לחלוטין עד שלב מאוחר מאד בחיים.

אז אין ספק שההזדמנויות לא שוות. מה לעשות, אנשים גדלים במקומות שונים, הולכים לבתי ספר שונים מקבלים גנים שונים ותמיכה שונה מההורים. אתה יודע, גם לאחים שגדלו באותו בית, אפילו תאומים, יכולות שונות. אבל אני מבטח לך. ההורים שלי, שניהם ניצולי שואה, התחילו מאפס, חוץ מדבר אחד: באו ממשפחות משכילות והכירו בחשיבות ההשכלה. אז קרעו את התחת כדי שאחותי ואני נזכה ללמוד בבית הספר הטוב ביותר שאפשר, ואחר כך באוניברסיטה. ואצל אשתי, שהיא בת לעולים קשי יום ממרוקו, עשו כל מאמץ ושלחו אותה לבית ספר משובח לאחר שמנהל בית הספר בו למדה קרא להם והודיע להם שהיא מבוזבזת בבית הספר בו למדה. אתה מבין: מנהל בית ספר מוותר על התלמידים המצטיינים שלו כדי שיתקדמו, בלי קשר למוצאם העדתי. ועוד אני יכול לומר לך, יש לי לא מעט קולגות שהגיעו מעיירות פיתוח ולמרות (?) זאת התקבלו ללימודים מהקשים שקיימים, סיימו בהצלחה והתקדמו לקריירות ארוכות ומוצלחות. בין אם הם שוורץ ובין אם אבוטבול.

כמובן שיש צד שני לעניין - עד היום יש אנשים ששואלים אותי איך הגיבו ההורים שלי כאשר הבאתי הביתה בחורה מרוקאית (הם קלטו מייד עם מי שיש לבן שלהם עסק, היו מרוצים מאד). אבל אלה הולכים ומתמעטים.

לגבי חברות האפ"ס - אתה נשמע לי אופטימי מדי. בינתיים מפרקים עמדות וטיב השירות הולך ופוחת. לפחות לפי מה שנכתב בעיתונות, וגם לפי טיב הקליטה שיש לי במכשירים שלי.

לגבי מי ששאל על בנימינה - נפלאה. אבל לא זולה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

8,000 נטו בחודש. 3,000 על דירה עם שותף במרכז תל אביב. נשאר 5,000. תוריד חשבונות, אוכל, ביגוד, יצאה פה ושם. לעבודה תלך ברגל. מה, לא תחסוך?

הכרתי אנשים שהצליחו לחסוך גם מ-5,500 אלף שקל בחודש משכורת של סטאז'ר. כן, גרו עם 3 שותפים ואכלו אורז ועוף, אבל חסכו.

לא עצוב כלל. מרוצה מאוד מהבחירה שלי. בסך הכל ציינת שאני מודע למגבלות שיש לי בהעתקה של העבודה לחו"ל. משום מה החלטת לנפנף בנקניקה שלך מולי. מצטער, לא בקטע.

תחנת רכבת משה דיין נמצאת במרחק 10-15 דקות על קורקינט משכונת פרס נובל, נאות שקמה, קרית כרמים.

כתפיסה תחנת תל אביב ההגנה צמודה לשכונת יד אליהו, שפירא, שכונת התקווה. ניתן בקלות ללכת לרכבת ברגל.

באופן יחסי מדובר בשכונות די זולות. ביד אליהו ניתן למצוא דירת 3 חדרים ב-4,000 - 4,500 אלף שקל.

אתה המומחה.

בסדר אז אכלת אותה בבית שמש. מצד שני עבדתי שנים עם בחורה שהייתה נוסעת כל יום באוטובוס מבית שמש לתל אביב למרות שהייתה יושבת על איזה 20,000 שקל בחודש. אז אתה רואה כשיש רצון יש פתרונות.

אפשר גם לחיות ברחוב ולאכול מהפח, וככה לחסוך עוד יותר. ברור ש"אפשר". להבדיל אלפי הבדלות, אנשים הצליחו לשרוד ואפילו להתקדם גם בבריה"מ הסובייטית ובגרמניה הנאצית.

השאלה היא האם זה נראה למישהו הגיוני שבנאדם שמרוויח משכורת ממוצעת צריך להחליט האם ב-15 השנים הקרובות הוא בוחר לנסוע על קורקינט, גר בשכנות לרקומנים/פליטים, יושב 4 שעות בפקקים כל יום או סוגר כל חודש על 0+ בעו"ש.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חסכון של רווק לא זהה לחסכון של משפחה עם ילד, אבל כמו ש-Kreios כבר כתב, אין לך מושג ירוק

לא מנפנף בשום נקניקיה, את האמת זה אפילו כואב לי שאני שוקל לעזוב את ישראל לכמה שנים.

זה ה-Plan B שלי למקרה שהפוליטיקאים לא יעשו מה שצריך כדי לאפשר לי לקנות בית או שכירות הוגנת לטווח ארוך.

2 ק"מ מתחנת הרכבת עד לכניסה לנאות שקמה, נווה דקלים קצת קרובה יותר, אבל לא באמת חוסכת לך כסף.

וזה לא קצת מתנגש עם הטענה שלך לעבור לפריפריה?

איך פתאום הגעת לראשון לציון או תל אביב, מה פריפריה פה?

ולא רק זה אלא שהגעת כבר ל-4500 שקל שכירות לדירה עם שתן במדרגות ושיכורים אריתראים וסודנים.

כבר ב-2009 כשהייתי ישן בבית השריון במהלך השבוע בשעות שבהן הסתיים קורס תכנות והייתי מגיע לאכסניה זה היה איזור מפוקפק.

אתה יודע שקולגות שלי יכלו לכתוב בערך את אותו משפט עם סכום יותר גבוה?

ובאופן עקרוני התחבורה בארץ עוד איכשהו נסבלת לערים הגדולות, ירושלים, תל אביב, חיפה (מיישובים רלוונטיים באיזור), למרות ש-411 מבית שמש לתל אביב לא אטרקציה מכמה סיבות, אבל זה לא המקום.

ברגע שאתה מדבר על יעד שהוא לא בצנטרום של הפיילה אתה בבעיה.

לדוגמה בוא תמצא מסלולים מבית שמש לפתח תקווה אם המושבות (מרכז תעסוקה אחד מהגדולים היום, בטח אחרי הבניין החדש של אינטל ופארק עופר 2)

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חסכון של רווק לא זהה לחסכון של משפחה עם ילד, אבל כמו ש-Kreios כבר כתב, אין לך מושג ירוק

אוי די עם זה כבר. דבר לעניין.

2 ק"מ מתחנת הרכבת עד לכניסה לנאות שקמה, נווה דקלים קצת קרובה יותר, אבל לא באמת חוסכת לך כסף.

וזה לא קצת מתנגש עם הטענה שלך לעבור לפריפריה?

איך פתאום הגעת לראשון לציון או תל אביב, מה פריפריה פה?

ניסיתי להסביר לך שגם במרכז אפשר לחיות במיקום נגיש במחיר סביר. אם זה יעשה לך טוב תחליף ראשון לציון באשדוד או יבנה הירוקה.

חוץ מזה 2 ק"מ זה כלום. תעשה הליכת בוקר.

ולא רק זה אלא שהגעת כבר ל-4500 שקל שכירות לדירה עם שתן במדרגות ושיכורים אריתראים וסודנים.

והנה מתחילים עם ההגזמות בשביל להוכיח למה זה "למה יכול לעבוד".

ממים וימי צום עברו לשיכורים, אריתראים וסודנים.

ספציפית יד אליהו שכונה נעימה וירוקה מזכירה באופיה יותר את רמת גן מאשר את תל אביב.

כבר ב-2009 כשהייתי ישן בבית השריון במהלך השבוע בשעות שבהן הסתיים קורס תכנות והייתי מגיע לאכסניה זה היה איזור מפוקפק.

ברגע שאתה מדבר על יעד שהוא לא בצנטרום של הפיילה אתה בבעיה.

לדוגמה בוא תמצא מסלולים מבית שמש לפתח תקווה אם המושבות (מרכז תעסוקה אחד מהגדולים היום, בטח אחרי הבניין החדש של אינטל ופארק עופר 2)

נכון. אז? תעבוד עם מה שיש. חפש עבודה במקום שיש אליו נגישות של תחבורה ציבורית.

אפשר גם לחיות ברחוב ולאכול מהפח, וככה לחסוך עוד יותר. ברור ש"אפשר". להבדיל אלפי הבדלות, אנשים הצליחו לשרוד ואפילו להתקדם גם בבריה"מ הסובייטית ובגרמניה הנאצית.

השאלה היא האם זה נראה למישהו הגיוני שבנאדם שמרוויח משכורת ממוצעת צריך להחליט האם ב-15 השנים הקרובות הוא בוחר לנסוע על קורקינט, גר בשכנות לרקומנים/פליטים, יושב 4 שעות בפקקים כל יום או סוגר כל חודש על 0+ בעו"ש.

אין כזה דבר הגיוני או לא הגיוני. יש מציאות. עם מציאות צריך להתמודד.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שבמקומות שונים בארץ ההתייחסות שונה. סתם, כדוגמא, שני החברים הטובים ביותר שלי בפקולטה יוקרתית בטכניון ענו לשם אוחנה. בכלל, כל נושא העדתיות היה זר לי לחלוטין עד שלב מאוחר מאד בחיים.

לי זה היה דיי זר עד כיתה ט' (למעשה קצת לפני אבל לא משנה).

את האמת לא הבנתי מה לעזאזל היא רצתה ממני כי זה היה כזה זר לי.

אז אין ספק שההזדמנויות לא שוות. מה לעשות, אנשים גדלים במקומות שונים, הולכים לבתי ספר שונים מקבלים גנים שונים ותמיכה שונה מההורים. אתה יודע, גם לאחים שגדלו באותו בית, אפילו תאומים, יכולות שונות. אבל אני מבטח לך. ההורים שלי, שניהם ניצולי שואה, התחילו מאפס, חוץ מדבר אחד: באו ממשפחות משכילות והכירו בחשיבות ההשכלה. אז קרעו את התחת כדי שאחותי ואני נזכה ללמוד בבית הספר הטוב ביותר שאפשר, ואחר כך באוניברסיטה. ואצל אשתי, שהיא בת לעולים קשי יום ממרוקו, עשו כל מאמץ ושלחו אותה לבית ספר משובח לאחר שמנהל בית הספר בו למדה קרא להם והודיע להם שהיא מבוזבזת בבית הספר בו למדה. אתה מבין: מנהל בית ספר מוותר על התלמידים המצטיינים שלו כדי שיתקדמו, בלי קשר למוצאם העדתי. ועוד אני יכול לומר לך, יש לי לא מעט קולגות שהגיעו מעיירות פיתוח ולמרות (?) זאת התקבלו ללימודים מהקשים שקיימים, סיימו בהצלחה והתקדמו לקריירות ארוכות ומוצלחות. בין אם הם שוורץ ובין אם אבוטבול.

כמו שאמרתי, מקבל את זה לחלוטין, יודע שהתחלתי ממקום נמוך יותר (וגם יודע שיש שהתחילו נמוך ממני).

אגב זה לא בכל המקומות ככה, בבית שמש היה מאוד נפוץ בזמנו בית ספר מקצועי, בנים ממשפחות מזרחיות כברירת מחדל התחילו בבית ספר מקצועי.

לגבי חברות האפ"ס - אתה נשמע לי אופטימי מדי. בינתיים מפרקים עמדות וטיב השירות הולך ופוחת. לפחות לפי מה שנכתב בעיתונות, וגם לפי טיב הקליטה שיש לי במכשירים שלי.

אין לזה קשר לאופטימיות, חברה בקשיים נמצאת בסטגנציה, חברה שמשקיעה בטכנולוגיה חדשה (ויקרה) לא נמצאת בקשיים.

גם אם זה אומר שהם חוסכים במקום אחד כדי להשקיע במקום אחר.

ומקובל שיחסכו בהכל פחות או יותר כדי להשקיע בדור 5, זה בכל זאת ה-Backbone שלהם.

לגבי מי ששאל על בנימינה - נפלאה. אבל לא זולה.

אני כחלק מהשאלות על תחנות רכבת קרובות לשכונות מגורים.

אוי די עם זה כבר. דבר לעניין.

אתה זה שלא מדבר לעניין.

אולי הבעיה היא לא שלא מצאת מישהי ש"תפתח את הרגליים" אלא שרצית לגדל את הצאצאים הפוטנציאליים שלה בתפיסה שיד אליהו זה סבבה לגמרי.

בכל זאת נשים מתוכנתות לדאוג לצאצאים (כולל עתידיים פוטנציאליים תיאורטיים) וגברים פחות.

ניסיתי להסביר לך שגם במרכז אפשר לחיות במיקום נגיש במחיר סביר. אם זה יעשה לך טוב תחליף ראשון לציון באשדוד או יבנה הירוקה.

חוץ מזה 2 ק"מ זה כלום. תעשה הליכת בוקר.

נעשה לך סדר, התחלת את הסיפור מזה ש-Kreios כתב הוצאות של 5000 שקל שכ"ד, וכתבת שזה מוגזם, ואז בהמשך של אותו דיון הבאת דוגמה של שכ"ד 4500 שקל.

היגיון?

ולגבי הליכת בוקר, כמה זמן לוקח ללכת 2 ק"מ בחום הישראלי שתקף בין מאי לספטמבר? באיזור החצי שעה, רבע שעה אם אתה הולך מהר.

הלוך וחזור הוספת עוד חצי שעה עד שעה לקומיוט היומי שלך.

והנה מתחילים עם ההגזמות בשביל להוכיח למה זה "למה יכול לעבוד".

ממים וימי צום עברו לשיכורים, אריתראים וסודנים.

ספציפית יד אליהו שכונה נעימה וירוקה מזכירה באופיה יותר את רמת גן מאשר את תל אביב.

זה התגובה היחידה ההגיונית למה שאתה כתבת, ועובדה ש-Spire כתב משהו לא רחוק ממני.

אולי הבעיה היא בטיעון שלך?

לא יודע איך יד אליהו היום, ב-2009 היה לא נעים (בלשון המעטה) ללכת ב-8-9-10 בלילה מהמסגר לבית השריון.

נכון. אז? תעבוד עם מה שיש. חפש עבודה במקום שיש אליו נגישות של תחבורה ציבורית.

תגיד את זה לכל החברות שנמצאות בקריית אריה, כולן יעברו לת"א, מחירי השכירות למשרדים יעלה פי כמה, ותוסיף עוד איזה 20 או 30 אלף לפקקים התל אביביים או הרכבות שגם ככה מפוצצות עד שאי אפשר לעלות עליהם לפעמים.

או לשנות.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

m3x7r3m3, לגבי בית שמש. זו הייתה בחירה שלך. אני מניח (לא בדקתי) שיש אלטרנטיבות אחרות טובות יותר מבחינה תחבורתית ובמחיר סביר או דומה.

כל אחד וסדר העדיפויות שלו, מבחינתי זה בלתי הגיוני בעליל לשכור ב5000-6000 ש"ח נכס בת"א/גבעתיים/רמת-גן. אלא אם כן אתה יושב על משכורת של 15-20 נטו.

אני כבר הרבה זמן חושב שהמדינה זקוקה "לת"א 2 " עיר עם אוכלוסייה צעירה, מקומות תעסוקה ובילוי וערי לויין שחובקות אותה.

כרגע לצערינו, אין אלטרנטיבה כזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בית שמש דווקא סבירה בנושא תחבורה יחסית לפריפריה, אבל בוא לא נשכח שדיברנו על פריפריה.

אם נדבר על עבודה בת"א ומגורים בבאר שבע או בדימונה או בירוחם, המצב רע בהרבה.

אבל שוב, תחבורה סבירה יחסית זה אומר שיש לך דרך להגיע לתל אביב ולירושלים, זהו.

אגב מסכים איתך לחלוטין לגבי שכירת בית, ולכן לא שכרתי במרכז, וגם מפתח תקווה עברתי לראש העין, שבוא, גם זה לא מרכז.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Thanks, Cap.

אני יודע, אבל הדיון הוא לא על "האם" צריך להתמודד, אלא "איך" לעשות את זה ו"למה" זה קרה.

כל אחד וסדר העדיפויות שלו, מבחינתי זה בלתי הגיוני בעליל לשכור ב5000-6000 ש"ח נכס בת"א/גבעתיים/רמת-גן. אלא אם כן אתה יושב על משכורת של 15-20 נטו.

ברור, אף אחד לא אמר שכן. הנקודה היא האם הגיוני ששירות של דירה ממוצעת שנמצאת בעיר לווין (או לחלופין פחות מממוצעת במרכז המטרופולין) אמורה לדרוש משכורת פי 3(? לא יודע חשבון. תקנו אותי אם אני טועה) יותר גבוהה מהשכר הממוצע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקס, צל"ש למרוקאי (אני מניח שגם אתה וגם הוריך נולדתם בארץ, אז מה זה "מרוקאי"?) שהפך למתכנת. במשפחה שלתוכה התחתנתי העדיפו להיות משפטנים, מחנכים טייסים ורופאים. על המוצא המרוקאי הם מסתכלים כשיש חינה שמחה, על העתיד הם חושבים בעברית צחה.

אם אתה חושב שלמוצא ולעדה של אדם אין משמעות, אז אתה לא חי במדינת ישראל. וכל הכבוד על ההעדפות המשפחתיות, המדליה בדרך גם אליכם. מכל הדברים שנכתבו ונכתבים בשרשור הזה, תהרוג אותי, אני לא מבין למה דווקא התגובה של מ3מ3 זכתה ליחס כזה מזלזל.

צ׳מגיא, יד אליהו ממה שזכור לי אחת השכונות העניות בישראל.

אם לא היית מדבר על אנשים כ״אחת שתפתח את הרגליים״, אז אולי גם זה היה עוזר - חבל שהשרשור האגדי עם אושריקו נסגר.

אנשים ברמה העקרונית לא רוצים להתכלב כשהם מרוויחים משכורת גבוהה יחסית. וחסכון של רווק אכן לא זהה לחסכון של משפחה.

אגב, בלי שום הקצנה, כשהייתי עלה חדש בשנות ה90, היו להורים שלי מכרים שהיו ממלאים אמבטיה במים ומתקלחים כל המשפחה ביחד. הם קנו דירה תוך איזה שלוש שנים. ההרגלים נשארו. לא כולם השרדותיים עד כדי כך.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

דווקא יד אליהו היום לא כזאת גרועה. אמנם הבתים ישנים אבל הרוב בסדר גמור וזה לא מוזנח כמו למשל ג'סי כהן בחולון.

לדעתי יותר גרוע מזה שצריך 200 משכורות בשביל לקנות דירה ממוצעת שלא באזורי הביקוש, זה שלא קיים מסלול של שכירות לטווח ארוך. זה כאילו יש רק פיתרון אחד לשקט נפשי בתחום הדיור - דירה עם משכנתא לכל החיים.

אין היתכנות כלכלית לדיור במתכונת כמו של כביש 6, למשל חברה שזוכה במכרז בונה שכונת מגורים עם מסחר ותעסוקה ומשכירה הכל במחיר קבוע מראש לX שנים?

פרוייקט כזה יוריד את מחירי השכירות בסביבה שלו, וכנראה גם את מחיר הדירות הפרטיות בגלל שהביקוש לקניית דירה ירד כי משתלם לשכור.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Thanks, Cap.

אני יודע, אבל הדיון הוא לא על "האם" צריך להתמודד, אלא "איך" לעשות את זה ו"למה" זה קרה.

ברור, אף אחד לא אמר שכן. הנקודה היא האם הגיוני ששירות של דירה ממוצעת שנמצאת בעיר לווין (או לחלופין פחות מממוצעת במרכז המטרופולין) אמורה לדרוש משכורת פי 3(? לא יודע חשבון. תקנו אותי אם אני טועה) יותר גבוהה מהשכר הממוצע.

אני לא מבין בנושא הכלכלה /נדל"ן אבל למיטב הבנתי השוק קובע את המחירים.

כל עוד אנשים מוכנים ויכולים לשלם את המחיר הזה אז כן, יש סיבה והגיון למחיר הגבוה.

תדרוש את אותו הסכום בשכונת דורה או סלע בנתניה וכנראה שאף אחד לא ידבר איתך. לעומת זאת, במחיר הנכון אנשים יגיעו.

כנראה שיש עודף ביקוש וחוסר היצע באיזורים האלה מה שגורם לעליית מחירים.

יצא לי להכיר אנשים שגרו בחורבות צפופות בת"א במצב מוזנח ב4000-4500 ש"ח. האם זה מוצדק? כנראה שלא, אבל כל עוד אנשים מוכנים לשתף עם זה פעולה המצב הזה יימשך.

אני יודע שאין לי את היכולת הכלכלית לגור שם אז אני לא אגור שם נקודה.

יש אנשים שמבחינתם זה או ת"א או כלום גם אם הם בקושי יסגרו את החודש ויחיו על השקל.

אני באופן אישי ,מעדיף לקחת אוטובוס/רכבת/אוטו ולנסוע 45 דק' למקום העבודה ולחיות בדירה סבירה של 2-3 חדרים מחוץ למרכז מאשר להתכלב ולחיות בצמצום בת"א.

כל אחד ושיקוליו הוא.

גם אני משלם מחיר על הבחירות שלי.

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אתה חושב שזה לא מטריד אותי? ברור שכן. אבל: גרעון אפשר לסגור ע"י קיצוצים במקומות אחרים שמטיבים עם קבוצות ספציפיות. ועוד יותר מזה, לא רציני לקחת מישהו שעשה הרבה דברים, שהיו להם הרבה תוצאות, להוציא מהם מעשה אחד ותוצאה אחת ולקשור ביניהם יחס חד-חד-ערכי. אולי הגרעון הגיע ל-20% בגלל דברים אחרים? אולי אם הוא היה נשאר בתפקיד לעוד קדנציה הגרעון היה נסגר בעוד X שנים בגלל העלאת מס Y על תעשיה Z? אני לא יודע. אני רק יודע שיש פה יותר מדי משתנים בשביל אמירות כאלה חדות.

אילו רפורמות גדולות אחרות כחלון עשה במשרד האוצר, שהובילו להגדלת הגרעון ברמה כזו?

או לחלופין - אילו משברים גדולים עברו על המשק בזמן הזה?

האם ייתכן שהלוליינות של כחלון בנוגע לפרסומי סטטיסטיקות, יחד עם חוסר שקיפות, קשורה איכשהו לסיטואציה? או שזה הכל מקרי? אולי הטענה היא שכחלון מבין כלכלה הרבה יותר טוב מפקידי האוצר ו/או הכלכלנים ולכן כל הטריקים שלו בסה״כ משרתים את האינטרס הציבורי(?)

אני סבור שלטעון שאי אפשר לבוא אליו בטענות זה לנתק כל קשר בין סיבה ומסובב, לקחת את עניין האחריות בין שר למשרדו ולרדד אותה לכלום - שזה מה שפוליטיקאים אכן עושים, אבל לא בדיוק best practice.

אז אולי אם כחלון היה נשאר במשרד האוצר (אל תאמר נואש, יש תקווה שזה יקרה עוד שבועות מספר) הגרעון היה יורד ל1%, ואולי הוא היה עולה ל20%. אף אחד לא נביא, אז אפשר רק לבצע ניחוש מושכל

בהינתן פוליטיקאי שמאמין, ופועל אקטיבית ל:

1. הגדלת ההוצאה הציבורית ללא הגדלת תקבולי מס ו/או ייעול המערכת (=צמצום הוצאות)

2. העדפת פיזור סובסידיות לבודדים ע״פ קידום מדיניות ארוכת טווח

אז הניחוש שלי הוא שההתנהלות של כחלון לא הולכת לסייע לכלכלה הישראלית, ולא לזוגות הצעירים (כקבוצה). מי שמסתכל על הנתונים ועדיין חושב שכחלון מתנהל בצורה אחראית, כנראה שלא ישוכנע אחרת.

עריכה אחרונה על ידי oryo

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 Performance | Palisade Calligraphy | F250 Duper Duty Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...