Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחירי הדירות- יש עוד לאן לעלות ?

Transporter
שימו לב! השרשור הזה בן 1672 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא רק שזה לא נכון, אלא שאתה כרגע צימצמת את שוק השכירות לאזור גיאוגרפי אחד ספציפי.

זה הרי שטויות במיץ, ואיפה אתה שם את הגבול של "הסביבה"? ירושלים בסביבה של ת"א? מה עם רמלה? בני ברק? רמת גן? כמה קרוב זה סביבה?

אני אומר שזה כן נכון. הזמן יגיד אם צדקתי או לא.

תספר את זה לרוכשים של חפציבה שנשארו בלי כלום, הרוכשים של ענבל אור שקיבלו קדחת, או הרוכשים היום שדואגים לקבל מהקבלן ערבויות.

בנוגע לחפציבה לפי ויקיפדיה זה גורל הרוכשים:

חלק מרוכשי הדירות מחפציבה קיבלו את המפתחות לבתיהם עוד לפני המפולת וכמעט לא נפגעו כתוצאה מהקריסה. הפגיעה בהם יכולה להיות באי השלמת מבני ציבור או פיתוח סביבתי שהקבלן התחייב להם ונבצר ממנו להשלים.

חלק מרוכשי הדירות, ובהם כמעט כל החרדים, פלשו לדירות בשלבי בנייה שונים, התארגנו בקבוצות בחסות הרבנים ועמדו ככוח מול כונס הנכסים, יצחק מלכו והבנקים. בזכות כוחם והתארגנותם הצליחו להביא את הבנקים לממן כ-70% מההפסד ושילמו בעצמם חלק מההפסד. לרובם יש כבר דירות ראויות למגורים ויתרתם יקבלו דירות אלו בעתיד הקרוב.

קבוצה קטנה של רוכשים רכשו דירות "על הנייר". בחלק מהפרויקטים הקרקע עוד לא הייתה בבעלות חפציבה או שהתמורה עבורה לא שולמה והיא חזרה לבעלים. קבוצה זו ניזוקה יותר למרות שההתארגנות הכללית העבירה לזכותם סכום כסף מתוך הגבייה הכללית ומימוש הנכסים. אולם סכומים אלו לא מספיקים לבנייה או לרכישת קרקעות.

וזה היה ב-2007. הרבה השתנה מאז.

ברור, כי כל אחד נולד עם 200 אלף שקל בכיס בשביל הון עצמי למשכנתא של 800 אלף שתקנה לו חורבה בחור.

כי הרי ברור שלפני 10 שנים מי שקנה שם 200 או 300 או 400 אלף שקל הון עצמי נכון?

הרי מה היה ההון העצמי הנדרש עד לא מזמן? 10%, ומחירי הדירות? פחות מחצי מהיום.

משמע לפני 10 שנים היית צריך בערך 20% מההון העצמי שאתה צריך היום לאותה דירה בדיוק.

בוא תספר לי על הדור המפונק הזה שלא יכול לתת בדיוק פי 5 מהדור שלפניו

למה חורבה? אתה יכול לרכוש יופי של דירה בפריפריה במחיר הזה. תבדוק מה היה אפשר לקנות בחריש ב-800 אלף שקל לפני מספר שנים.

הרבה אזורי ביקוש לפני 10-20-30 שנה היו חורים שכלב לא רצה לגור בהם.

שוהם חור. מודיעין חור. אשדוד חור.

היום יופי של מקומות לגור בהם.

היה לי לקוח שרכש דירה במודיעין ליד הקניון לפני 11-12 שנים. הוא סיפר לי שכאשר הוא רכש את הדירה צחקו עליו שהוא אידיוט ומי קונה דירה בחור כמו מודיעין. נו, מי היום צוחק אחרון?

זה בדיוק העניין אנשים רוצים לגור במקום יפה ומפותח ושזה גם יהיה זול.

זה לא עובד ככה. או שיפתחו את הארנק וישלמו כמה שצריך לשלם בשביל לגור באזור מפותח או שילכו לחפש את ההזדמנות שלהם במקום מרוחק יותר, יפתחו את האזור ועוד 20-30 שנה יקצרו את הפירות.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 354
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בעקבות מקרה חפציבה נעשו שינויים. קשה היום לאבד את הכסף כשקונים דירה עם חוק מכר.

אתה קונה דירה בלי חוק מכר? זב״ש.

אתה בונה בית ונגמר לך הכסף? זב״ש.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אומר שזה כן נכון. הזמן יגיד אם צדקתי או לא.

הכללות נוטות להיות לא נכונות, ומה שכתבת זו גם הכללה וגם תוספת של משהו מעורפל ("הסביבה")

בנוגע לחפציבה לפי ויקיפדיה זה גורל הרוכשים:

חלק מרוכשי הדירות מחפציבה קיבלו את המפתחות לבתיהם עוד לפני המפולת וכמעט לא נפגעו כתוצאה מהקריסה. הפגיעה בהם יכולה להיות באי השלמת מבני ציבור או פיתוח סביבתי שהקבלן התחייב להם ונבצר ממנו להשלים.

חלק מרוכשי הדירות, ובהם כמעט כל החרדים, פלשו לדירות בשלבי בנייה שונים, התארגנו בקבוצות בחסות הרבנים ועמדו ככוח מול כונס הנכסים, יצחק מלכו והבנקים. בזכות כוחם והתארגנותם הצליחו להביא את הבנקים לממן כ-70% מההפסד ושילמו בעצמם חלק מההפסד. לרובם יש כבר דירות ראויות למגורים ויתרתם יקבלו דירות אלו בעתיד הקרוב.

קבוצה קטנה של רוכשים רכשו דירות "על הנייר". בחלק מהפרויקטים הקרקע עוד לא הייתה בבעלות חפציבה או שהתמורה עבורה לא שולמה והיא חזרה לבעלים. קבוצה זו ניזוקה יותר למרות שההתארגנות הכללית העבירה לזכותם סכום כסף מתוך הגבייה הכללית ומימוש הנכסים. אולם סכומים אלו לא מספיקים לבנייה או לרכישת קרקעות.

וזה היה ב-2007. הרבה השתנה מאז.

ב-2007 הייתה הקריסה, ואת החשוב הדגשתי לך.

האם אותם רוכשים הפסידו או לא? מה עם רוכשי ענבל אור? הפסידו או לא?

למה חורבה? אתה יכול לרכוש יופי של דירה בפריפריה במחיר הזה. תבדוק מה היה אפשר לקנות בחריש ב-800 אלף שקל לפני מספר שנים.

זו בדיוק הנקודה שלי, לפני מספר שנים, ונוסיף את העובדה שהיום בשביל דירה של 800K אתה צריך 200K, לפני כמה שנים היית צריך 80K.

הרבה אזורי ביקוש לפני 10-20-30 שנה היו חורים שכלב לא רצה לגור בהם.

בהחלט, אבל התמחור שלהם היה כמו חור.

שוהם חור. מודיעין חור. אשדוד חור.

היום יופי של מקומות לגור בהם.

מודיעין מעולם לא הייתה חור, מתחילת הבנייה היא ומכבים-רעות ממש לא היו חורים

היה לי לקוח שרכש דירה במודיעין ליד הקניון לפני 11-12 שנים. הוא סיפר לי שכאשר הוא רכש את הדירה צחקו עליו שהוא אידיוט ומי קונה דירה בחור כמו מודיעין. נו, מי היום צוחק אחרון?

אולי מי שצחק עליו גר בוילה בסביון, אבל אני יכול להגיד לך שהמון משפרי דיור מבית שמש עברו למודיעין עם ההקמה (לפני יותר מ-20 שנה, לא לפני 11), והמון עובדי הייטק עברו למודיעין (גם לפני 20 שנה, 25 שנה וגם לפני 5 שנים), אף אחד לא צחק עליהם.

זה בדיוק העניין אנשים רוצים לגור במקום יפה ומפותח ושזה גם יהיה זול.

זה לא עובד ככה. או שיפתחו את הארנק וישלמו כמה שצריך לשלם בשביל לגור באזור מפותח או שילכו לחפש את ההזדמנות שלהם במקום מרוחק יותר, יפתחו את האזור ועוד 20-30 שנה יקצרו את הפירות.

שוב, השוויתי את אותה דירה, היום ולפני 10 שנים, באותו איזור, מפותח לחלוטין שהיה מפותח לחלוטין גם אז.

עבודה בדיוק פי 5, ואתה לא יכול להתווכח עם המספרים האלה, מחירי הדירות עלו פי 2 ב-10 שנים, וההון העצמי הנדרש עלה פי 2.5.

אלה עובדות פשוטות שאתה לא יכול להתווכח איתם.

ואפילו לא נכנסתי לעלויות הנגזרות, כי הריביות על הלוואה של 600K לא זהה לריביות על הלוואה של 1.2M, גם אם הריביות זהות.

בעקבות מקרה חפציבה נעשו שינויים. קשה היום לאבד את הכסף כשקונים דירה עם חוק מכר.

אתה קונה דירה בלי חוק מכר? זב״ש.

אתה בונה בית ונגמר לך הכסף? זב״ש.

לא טענתי שלא, טענתי שזה אידיוטי להגיד שלא מפסידים בהשקעות נדל"ן

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב-2007 הייתה הקריסה, ואת החשוב הדגשתי לך.

האם אותם רוכשים הפסידו או לא? מה עם רוכשי ענבל אור? הפסידו או לא?

ממש לא הפסידו.

שוב, השוויתי את אותה דירה, היום ולפני 10 שנים, באותו איזור, מפותח לחלוטין שהיה מפותח לחלוטין גם אז.

עבודה בדיוק פי 5, ואתה לא יכול להתווכח עם המספרים האלה, מחירי הדירות עלו פי 2 ב-10 שנים, וההון העצמי הנדרש עלה פי 2.5.

אלה עובדות פשוטות שאתה לא יכול להתווכח איתם.

ואפילו לא נכנסתי לעלויות הנגזרות, כי הריביות על הלוואה של 600K לא זהה לריביות על הלוואה של 1.2M, גם אם הריביות זהות.

זה כי אנשים בוחרים להצטופף במרכז ולריב על דירות כמו שעכברושים מורעבים רבים על חתיכת גבינה ליד פח זבל של יוחננוף.

בהחלט, אבל התמחור שלהם היה כמו חור.

יחסית למרכז גם היום דירות בפריפריה מתומחרות כמו חור. 1.0 - 1.3 מיליון שקל קונים לך יופי של דירה. מה אתה קונה במחיר הזה במרכז?

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הראיתי לך במפורש שהם הפסידו, ורק שלשום הייתה כתבה על ההפסדים של לקוחות ענבל אור, אבל אתה בטוח שהם לא הפסידו.

והמספרים לא קשורים למיקום, המרכז היה שם גם לפני 10 שנים ולא זז, המחירים טיפסו פי 2, ההון העצמי הנדרש פי 2.5, סה"כ פי 5 תתווכח עם המספרים.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים.

מי גר במנהטן? עשירים.

שדירה בתא תעלה גם 100 מיליון. זה ששלל צעירים מוכנים לגור שם בדירות בלי כיור בגודל של מחסן תמורת 4000 שקל זה בעיה שלהם.

איפה הבעיה שלנו? שמהרבה מקומות צריך אוטו כדי להגיע לתא עם פקקים כל הדרך. זו הבעיה שלנו. לא המחירים בתא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ובגלל זה צריכים להשקיע בתחבורה הציבורית במקום לשפוך כסף על ההגרלות של כחלון.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתנצל על העיכוב בתגובה, הייתי עמוס.

חולק על מה בדיוק? הגרף מחזק את מה שכתבתי.

חולק על זה שהריבית אפסית 30 שנה. ב-2006 היא הייתה 2% וב-1990 היא הייתה 8%.

בנוגע לארה"ב היא יכולה להמשיך להתאושש מהמשבר גם עוד 30 שנה בדיוק כמו שיפן עדיין מתאוששת מהפיצוץ שהיה להם בשנות ה-90.

יכולה, נכון. אולי. אני לא מאמין שזה סביר, כי ארה"ב כלכלה יותר גדולה וחזקה (פי 4) מיפן, אבל זה הכל ניחושים.

*קטע מצחיק. כשחיפשתי מידע לבסס עליו את מה שכתבתי, מצאתי את זה. דירוג ארצות לפי התמ"ג שלהן. ותראה מה כותבים על יפן:

During the 1990s, also termed the Lost Decade, growth slowed significantly, largely due to the burst of the Japanese asset price bubble.

המינוחים מצלצלים מוכר?

בקיצור מה שאני מנסה להגיד זה שריבית יכולה להישאר נמוכה מאוד במשך עשרות שנים.

יכולה, כן. הכל יכול להיות. אבל נדיר מאוד שזה קורה. אלא אם כן אתה מכיר עוד עשרות מדינות כמו יפן עם ריבית אפסית (שכאמור גם זה לא מינוח מדוייק) שמחזיקה ללא שינוי במשך 20 ו-30 שנה, בסופו של דבר אתה הכלכלן מביננו, ואם תביא עוד מלא דוגמאות דומות אז אולי יהיה אפשר לבנות על זה איזשהו טיעון.

אגב, עלייה בריבית שתיצור תגובת שרשרת שתרסק את מחירי הנדל"ן זו פנטזיה נוספת של טוקבקים ישראליים.

זה לא פנטזיה של אף אחד, זה תאוריה כלכלית של לא מעט אנשים שמבינים דבר או שניים. ובאופן כללי גם מתיישבת טוב מאוד עם התער של אוקהם.

בינתיים הדבר היחיד שמתרסק זו המציאות לתוך הפנים שלהם.

אם זה אין לי אלא להסכים. בצער, אבל להסכים.

קבלן / יזם לא יציע פי שש על הקרקע (או פי 10, או פי 9163, לא משנה) בשביל "לתקוע" מחיר. אם לא היתה תחרות על הקרקע הוא היה יכול להציע גם את המחיר שהמדינה קבעה ועדיין לתקוע מחיר, ואז להרוויח הרבה יותר. הוא מציע פי X על הקרקע כי אם הוא לא יציע פי X, קבלן אחר יציע פי X-1 ויזכה במכרז. הצע וביקוש קלאסי.

וכן, הוא יכול להציע פי X ואז "לתקוע" מחיר כי יש מי שמשלם. ויש מי שמשלם כי יש כסף / ריבית נמוכה / ההורים עוזרים / שוק שחור / כל התשובות נכונות. ברגע שכבר לא יהיה מי שמשלם, אז הוא לא יוכל להציע פי X.

כשאני אומר "לתקוע מחיר" אני לא מתכוון לגביית מחיר עם שולי רווח גבוהים מאוד, אלא בדיוק למה שזה - לשים על משהו מדבקה עם מחיר לא ריאלי (עכשיו כולם יקפצו עלי שמי אני להחליט מה ריאלי, הרי קונים. עובדה. לטעמי - מוצר חוקי שמחירו הוכפל ב-8 שנים, זה לא ריאלי). זה בוודאי אומר שמישהו בשרשרת מרוויח יפה, זה לא חייב להיות אותו אחד אחרון שמוכר את המוצר ללקוח הקצה.

הנקודה שלי היא שהקבלנים/יזמים (מישהו מוכן להגיד לי פעם אחת ולתמיד מי קונה את הקרקע במכרז?!) לא יכולים לבכות ולבוא בטענה שהם לא מרוויחים כלום. הם מתחרים בינם לבין עצמם, ובמקום להשאיר לעצמם שולי רווח סבירים הם מציעים על הקרקעות מחירים מופקעים (זה לא רק יזם X, זה הרי כולם רוקדים את הריקוד הזה) ואחרי זה בוכים על זה שהם לא מרוויחים כלום. talk about להחזיק את החבל משני קצותיו. זה לא בורסה או קפה הפוך ש"זה המחיר, טייק איט אור ליב איט" - יש מחיר התחלתי מסוים, והם קובעים בכמה להעלות אותו. אם היו רוצים, היו הם בעצמם מונעים מהשוק לזנק ככה. אבל הם רצו להרוויח יפה, ידעו שיהיה מי שישלם כל מחיר שהם "יתקעו" על השלט, אז הרשו לעצמם להציע מחירים גבוהים יותר על הקרקע ואז לגלגל את זה הלאה לצרכן. בסוף זה חזר לנשוך אותם בתחת. באסה להם, אבל אין לי שום סימפתיה.

תמיד יהיה מי שישלם בשביל לגור בתל אביב והסביבה. אולי ישלמו פחות בהשוואה להיום, אבל תמיד יהיו שוכרים.

מסכים, ויותר מזה - גם בתרבות של "חייב שיהיה לך בית בבעלותך" תמיד יהיה מי שישכור כי תמיד יהיה מי שעדיין חוסך להון התחלתי. זה נון אישיו. היום זה יחסית הרבה אנשים, מחר זה יחסית מעט אנשים, מחרתיים זה עוד יותר מהיום ובעוד שבוע זה עוד פחות ממחר, אבל תמיד יהיו.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים.

מי גר במנהטן? עשירים.

שדירה בתא תעלה גם 100 מיליון. זה ששלל צעירים מוכנים לגור שם בדירות בלי כיור בגודל של מחסן תמורת 4000 שקל זה בעיה שלהם.

איפה הבעיה שלנו? שמהרבה מקומות צריך אוטו כדי להגיע לתא עם פקקים כל הדרך. זו הבעיה שלנו. לא המחירים בתא.

מסכים ב-100%.

כסף צריך ללכת לפיתוח תחבורה ציבורית ותשתיות. אסור לבזבז כסף בשביל לסבסד דירות באזורי ביקוש לצעירים שלא בכבוד שלהם לגור בפריפריה כי הם כל כך "איכותיים" ובפריפריה אנשים "לא איכותיים".

אם הם כל כך איכותיים שימצאו מישהו שישלם להם 30-40-50 אלף שקל בחודש ויגשימו את החלום התל אביבי שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^חבל שיש רק "תודה" אחת לתת, כי בואו, מישהו היה צריך להגיד את זה.

יש אנשים, בעשור החמישי/שישי לחייהם, שבנו קריירות/עסקים בעמל שנים, שמעבירים לרשות המיסים סכומים של 6 ספרות בשנה (בלי לכלול בזה את תשלומי המע"מ), ושגרים בחדרה. כי עם כל הכסף שהם מעבירים למדינה, ועם הכסף שעולה המחייה בארץ- זוהי האופציה השפויה שהם רואים.

אותם אנשים היו רוצים שהכסף שהם מעבירים, ישמש למשל, לשיפור החינוך שילדיהם מקבלים, או למשל לתח"צ שיאפשר לאותם ילדים לצאת (אולי אפילו בשישי בערב, רחמנא ליצלן) לבילוי בעיר האורות, "התפוז הגדול"- ת"א.

אין להם שום עניין שהכסף הזה יממן לאיזה מילניאל בכיין בן 25 דירה ברוטשילד, כי זה דקה עם הליים משם למשרדי הסטרטאפ שבו הוא מפתח אפליקציה לגירוד בת*ת.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצעירים בני 25 שעובדים בפיתוח אפליקציות כנראה שיש מספיק כסף כדי לשכור מחסן ראוי. יש בזה גם מן ההגיון. אתה לא מחזיק אוטו גר קרוב ומרוויח הרבה, כל עוד יש לך את ההבנה שכנראה לא תצליח לקנות שם בית למה לא?

מצד שני יש המון צעירים שעם השכר שלהם אני לא מבין מה הם עושים שם.

מצחיק שהזכרת את חדרה.

אני בעצמי כמעט שכרתי בתא. יום לפני ביטלתי הכל כי שאלתי את עצמי שאלה פשוטה ״אתה מטומטם?״.

מאז אני גר באולגה באושר ועושר.

אם צריך להגיע מפה לתא, באוטובוס/אוטו זו משימה קלה.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חייבים אפילו להרחיק עד הפריפריה/חיפה/באר שבע/צפון הארץ.

לגבי חדרה - באיזורים טיפה פחות טובים ונחשבים יש יופי של דירות 3/4 חדרים אפילו 5 חדרים.

באיזור המיליון - מיליון 200.

אפשר גם למצוא בניינים מאמצע שנות ה-90/תחילת שנות ה- 2000 שזה בכלל לא נורא.

בכל מקרה, זוהי אופציה עדיפה לדעתי מחריש לעת הזו. אפילו שבחריש אתה מקבל דירה חדשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אנשים, בעשור החמישי/שישי לחייהם, שבנו קריירות/עסקים בעמל שנים, שמעבירים לרשות המיסים סכומים של 6 ספרות בשנה (בלי לכלול בזה את תשלומי המע"מ), ושגרים בחדרה. כי עם כל הכסף שהם מעבירים למדינה, ועם הכסף שעולה המחייה בארץ- זוהי האופציה השפויה שהם רואים.

אותם אנשים היו רוצים שהכסף שהם מעבירים, ישמש למשל, לשיפור החינוך שילדיהם מקבלים, או למשל לתח"צ שיאפשר לאותם ילדים לצאת (אולי אפילו בשישי בערב, רחמנא ליצלן) לבילוי בעיר האורות, "התפוז הגדול"- ת"א.

אין להם שום עניין שהכסף הזה יממן לאיזה מילניאל בכיין בן 25 דירה ברוטשילד, כי זה דקה עם הליים משם למשרדי הסטרטאפ שבו הוא מפתח אפליקציה לגירוד בת*ת.

סורי, בנאדם. דמגוגיה לא יושב עלייך יפה. אני יודע שאתה יכול להיות יותר ענייני מזה.

אני אשמח אם תראה לי על המפה של מחיר למשתכן באיזה מס' ברחוב רוטשילד מומנו דירות למילניאלים בכיינים בני 25.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיטפסו גם פי 100.

לא חייבים לגור במרכז ומי שכן שימצא דרך לשלם.

אתה שוב נדבק למרכז כאילו זה גבולות הגזרה של המדינה.

המחירים בבית שמש עלו פי 2.

לצעיר שרוצה לקנות בבית שמש היום זה פי 5 יותר קשר מאשר לפני 10 שנים.

לא בערך, לא כמעט, בדיוק פי 5.

מסכים ב-100%.

כסף צריך ללכת לפיתוח תחבורה ציבורית ותשתיות. אסור לבזבז כסף בשביל לסבסד דירות באזורי ביקוש לצעירים שלא בכבוד שלהם לגור בפריפריה כי הם כל כך "איכותיים" ובפריפריה אנשים "לא איכותיים".

אם הם כל כך איכותיים שימצאו מישהו שישלם להם 30-40-50 אלף שקל בחודש ויגשימו את החלום התל אביבי שלהם.

גם בפריפריה המחירים עלו פי 2, ולהון העצמי 25% זה לא משנה אם זה בלב תל אביב או בערד.

בכמה עלו המחירים בחדרה בעשר שנים האחרונות?

כמה מתוך המכרזים של מחיר למשתכן היו בתל אביב?

יודע מה בוא נרחיב את השאלה, כמה מכרזים היו בת"א, ר"ג, גבעתיים?

בוא נרחיב עוד, כמה היו בת"א, ר"ג, גבעתיים, פתח תקווה, בני ברק, חולון, הרצליה?

כמה מכרזים היו בסה"כ?

המכרזים של מחיר למשתכן צמוד לת"א הם אנקדוטה, כמעט ולא קיימים.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...