Jump to content

dorgo

 • הודעות

  101
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

הנקודות של dorgo

נהג חדש

נהג חדש (2/14)

17

מוניטין

1

תכנים שנפתרו

 1. לרוב אלו מקומות די מבודדים, אני מכיר מספר מקרים שבהם זה נגמר על בלוקים אז הייתי ממליץ להימנע.
 2. הF30 באמת רכה ובכביש מהיר מעט גלי מגישים את זה טוב. הG30 מגיעה עם מתלים יותר קשים ומתנהגת יותר טוב מהדגם היוצא.
 3. במידה ואתה מחפש רכב שישמש אותך גם ביומיום וגם בסופי שבוע, אישית אני חושב שאם תרכוש 235/240 אתה תהנה ממש. תחפש קצת חומר בפורומים בחו״ל, הרוב שם מתחילים בהחלפה של המתלים ותוספת של LSD. השוני בין הדגמים לM2 בא לידי ביטוי גם בתוכנה, גיר, סרנים רחבים יותר (קדימה ואחורה), מתלים ודיסקים מעט יותר גדולים. אני לא יודע כמה היא נוחה בתור דיילי. קשה יותר למכור רכבים משופרים ולדעתי גם מעט בצדק (אבל זה כבר דיון אחר), במידה ואתה מחליט לקנות רכב משופר, ממליץ לך לבדוק אותו טוב ולוודא שטיפלו בו כראוי.
 4. לשלם מעל למחירון על רכב ש״מצדיק״ את זה (וזאת הגדרה רחבה) - מבחינתי זה מובן מאליו. לשלם את הפרמיה הזאת על רכבים שניראים סבירים - יכול להיות יותר קשה לבלוע את זה אבל צריך לקחת בחשבון את מה שקורה גם מסביב ולנסות לנצל הזדמנות כשרואים אותה. רובנו פה רואים דברים מסויימים כmast have שאנשים ״בחוץ״ לא יבינו אבל זה לא אומר שצריך להתפשר. יש הרבה כסף פנוי בחוץ ואנשים שלא החזיקו רכב שנים (או מעולם) רוכשים כעת רכבים ממגוון סיבות - צריך לקרוא את התמונת מצב ולהחליט איך לפעול. ההמלצה שלי היא להיות סבלני ולא להתפשר על הדברים שחשובים לך.
 5. כל 10 אלף קמ (או שנה, מה שמגיע קודם), עושים טיפול בסיסי שכולל שמן מנוע ופילטר. על הטיפול הבסיסי אתה מוסיף מה שצריך (פלאגים, מסננים נוספים וכו..). כבר ממזמן אין צורך להחליף פלאגים כל 10 אלף קמ.
 6. dorgo

  מים בפנסים

  כדאי שתכתוב באיזה רכב מדובר, במידה והחלפת נורה מתישהו, כדאי לבדוק שסגרת את כל המכסים כמו שצריך. תיקון אטימה של פנס זה לא קל ולרוב מומלץ להחליף.
 7. אתה צריך לראות איזה מידות וחתך מאושרים לך להרכבה. כמו שאמרו מעליי, לפעמים זה יכול לפגוע לך באיכות הנסיעה. במידה ואתה קונה, הייתי ממליץ לקנות רק מקורי (יד שניה של אותו קונצרן) ולהימנע מג'אנטים זולים. https://www.wheel-size.com/size/skoda/rapid/2018/
 8. אם יש לך מקיף שכולל ביטוח שמשות, אתה יכול לבדוק אם ניתן להפעיל אותו על זה. בכל מקרה, לדעתי כדאי לקחת את הסיכון ואולי גם להחליף שמשה אם צריך, מים יכולים לגרום לך לנזקים יותר חמורים מהמצב הנוכחי.
 9. לגבי הנושא של האחריות כדאי שתצלצל לקיה או למוסך ותשאל כדי להיות בטוח. לפי מה שאתה מתאר נשמע שהפרונט של הרכב קיבל מכה, יכול להיות סתם פלסטיקה שעשתה רעש או שגם המנוע או מכלול אחר קיבל מכה, כדאי להיות על הצד הבטוח וללכת לבדוק. הרמה של רכב על ליפט לבדיקה (בכל מוסך) לא מסירה אחריות. אני ממליץ לפנות למקום הקבוע שאתה מטפל בו (אלא אם אתה מחפש להחליף מוסך) לביצוע בדיקה. לאחר ההבנה של המצב (אם יש תקלה או אין) תוכל לדעת איך להמשיך. השיקול אם לגרור או לנהוג לשם הוא שלך בלבד, יש צורך לבדוק שאין נזילות (לפעמים יש כיסויים מתחת למנוע אז הנזילות לא יראו מתחת לרכב) ורעשים שלא היו לפני זה.
 10. לרוב לאנשים יש את המוסך שהם מטפלים בו קבוע ועליו הם סומכים ואליו הם גוררים. כשנתקלתי במצב שאני צריך לטפל ברכב שאני לא מכיר מוסך שמתמחה בו, חיפשתי פה בפורום ובאינטרנט וקראתי ביקורות ו״לקחתי את הסיכון״. במקרה שלי, המוסך שמצאתי הסתבר כ״לא מומחה״ לדגם. אבל כשהבעיה נפתרה כן קיבלתי החזר (והחלפה חזרה לרכיבים הישנים שהיו מורכבים) של כל מה שהוחלף בדרך לפתרון של הבעיה שהייתה (רעידות בעמידה בהילוך) - ואת זה סגרנו לפני תחילת העבודה (שנמשכה על פני מספר ביקורים).
 11. תברר טוב טוב עליות אחזקה וביטוחים, תלוי איפה אתה מטפל אבל כשאני התעניינתי הבנתי שלהחזיק את הברז או מיאטה זה הרבה יותר זול. בנוגע לכוח, כמו שניקו אמר, זה לא רכב שמעיף אותך ברגע למעקה (תלוי בסיטואציה כמובן) אבל מומלץ תמיד לקחת קורס נהיגה עם מדריך.
 12. לא ציינת תקציב אבל פולקסוואגן ידניות יש GTI (פולו או גולף). בנוגע לתיבת הילוכים אוטומטית, היא השתפרה עם השנים וההחלפה של המצמדים הפכה ליותר זולה. לנו במשפחה יש מספר רכבים של פולקסוואגן וסקודה כבר כמה שנים ויש הבדל ושיפור, ברכב האחרון (גולף 2019) אין בעיות בכלל (80 אלף קמ)
 13. "רזרבי" יש רק גלגל וגם זה כבר נעלם מהנוף. כמו שהבחור מעליי אמר, הכוונה הייתה שכשהמחוג מגיע ל0 אז עדיין יש לך כמה ליטרים לנסוע עליהם (לא בכל אוטו ואני לא ממליץ להסתמך על זה).
 14. אז הנה ההפרש שהוא מדבר עליו
 15. אני זוכר שקראתי משהו על זה שברוב המכוניות קו האפס הוא לא באמת אפס אלא יש עוד איזה 5 ליטרים בערך אחריו. זה קרה לי מספר פעמים עם מספר רכבים חוץ מברכב אמריקאי שהיה לנו, כשהמחוג הגיע לאפס המנוע היה נכבה.
×
×
 • תוכן חדש...