Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחירי הדירות- יש עוד לאן לעלות ?

Transporter
שימו לב! השרשור הזה בן 1643 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אדם פרטי ששוכר בית ב-5300 שקל יכול לקזז את שכר הדירה שלו? (לא מדובר על המשכיר אלא על השוכר)

וזה לא משנה מה הרווח הצפוי, אין תבחין כזה בפטור, יש תבחין לפי מקור הכנסה.

קח הנדימן שעושה עבודות קטנות בזמנו הפנוי, מכניס אותו סכום ברוטו כמו שכירות מסוימת, האחרון נהנה מפטור והראשון בשביל לקבל עוסק פטור צריך למלא טפסים וגם זה בתנאים מסוימים

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 354
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כיום בוודאי שלא, אבל אם יוטל מס על השכרה מהשקל הראשון הגיוני שיאפשרו קיזוז.

עוסק פטור הוא רק לענייני מע"מ, לא קשור לשום דבר אחר.

כמה הנדימנים כאלה כבר יש שמרוויחים 1,000 ש"ח בחודש או פחות? בכלל כמה עוסקים מורשים יש שמרוויחים 1,000 ש"ח בחודש או פחות?

אין לי גישה לנתונים אבל אני מניח שמעט מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה היה רלוונטי אולי בשנות ה-90, בעידן הדיגיטלי וכשמחפשים כל באסטיונר בשוק, התעסקות במס כזה תניב הרבה יותר מההוצאה

הם לא יתעסקו בזה.

הם אפילו לא טורחים לחפש משכירי דירות ב-Airbnb שלא מדווחים על הכנסות שכ"ד למרות שזה literally להרים כסף מהרצפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזמנו אני זוכר גם כי נטען שהעלות של רשות המיסים בהתעסקות עם המס בסכומים אלה תהיה גבוהה מהמס שיגבה.

טענה מעט מוזרה אסביר למה.

אם אתה רוכש דירה בחול ומשכיר אותה אתה מחוייב במס מהשקל הראשון.

כנראה שכמות המס שנגבת בדרך זו היא הרבה יותר קטנה מהפוטנציאל של מס כזה על דירות בארץ, אז ההסבר נשמע קצת תלוש.

מה גם שהרבה יותר קשה לרדוף אחרי אנשים עם דירות מחול מאשר עם דירות בארץ.

יותר הגיוני שהעבירו את זה בזמן שאולי זה היה נכון, והיום לא מבטלים את זה כי מי שמרוויח מכך גם מושך בחוטים.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכן החליטו לתת מסלול 15% מס על הכנסות שכ"ד בחו"ל בלי לשאול שאלות כי הבינו שלא ריאלי לרדוף אחרי כל ישראלי שרכש איזה צריף להשקעה בארה"ב/בולגריה. זה סוג של מס מתנה. שלם לנו כמה גרושים ותישן בשקט בלילה. כנ"ל לגבי 10% מס על הכנסה משכ"ד ותקרות פטור. זה פשוט מס מתנה בשביל לגבות את המעט שאפשר לגבות כי הבינו שלא ריאלי לרדוף אחרי כל פנסיונר שמוסר לשכירות דירה 2 חדרים בקריות.

לפעמים יש מקרים שנופלים על כל מיני חזירים שמחזיקים 40 דירות ולא טרחו לשלם שקל מס לאורך שנים, אבל זה מקרי קיצון.

יותר הגיוני שהעבירו את זה בזמן שאולי זה היה נכון, והיום לא מבטלים את זה כי מי שמרוויח מכך גם מושך בחוטים.

אתה צודק. היום אין שום בעיה לאכוף את זה. Airbnb עושים להם את רוב העבודה לפחות באזור תל אביב. אבל זה לא נעשה חלק בגלל עצלנות של המערכת וחלק בגלל כוח אדם הירוד שנמצא בתוכה.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

*זורק ניחוש לדיון,מבלי שאני מתמצא בנושא*

אולי הסיבה שלא ממסים שכ"ד של דירות "לחם וחמאה", היא שיודעים שהמשכירים יגלגלו את העלות מיד לשוכרים, מה שיעלה את שכ"ד, מה שיביא שוכרים לחשוב על קניית דירה, מה שיביא לעליית מחירי הדיור...

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כימגאי, אתה מתעלם מהעובדה שבארץ נותנים פטור עד 5300 שקל ובחול אין פטור כזה. אתה משלם מהשקל הראשון. בארץ גם המס הוא נמוך יותר, 10%, מה בדיוק ההבדל? רוצים למנוע מכסף לצאת מפה? אנחנו לא בשנות ה-80 כבר, תתקדמו.

במקביל גם העלו את המס על הבורסה... עוד החלטה מטופשת.

נטקו - אולי. מצד שני לא מעט משקיעים יחליטו להיפטר מהדירה וההיצע יגדל.

לתת פטור מהשכרה עד סכום מסויים זה בסדר אולי (קיים במדינות נוספות), אבל לא יכול להיות שזה יהיה עיוות. שאפיקי השקעה אחרים ימוסו בכבדות, חלקם זהים לחלוטין פרט למיקום הנכס.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכן החליטו לתת מסלול 15% מס על הכנסות שכ"ד בחו"ל בלי לשאול שאלות כי הבינו שלא ריאלי לרדוף אחרי כל ישראלי שרכש איזה צריף להשקעה בארה"ב/בולגריה. זה סוג של מס מתנה. שלם לנו כמה גרושים ותישן בשקט בלילה. כנ"ל לגבי 10% מס על הכנסה משכ"ד ותקרות פטור. זה פשוט מס מתנה בשביל לגבות את המעט שאפשר לגבות כי הבינו שלא ריאלי לרדוף אחרי כל פנסיונר שמוסר לשכירות דירה 2 חדרים בקריות.

לפעמים יש מקרים שנופלים על כל מיני חזירים שמחזיקים 40 דירות ולא טרחו לשלם שקל מס לאורך שנים, אבל זה מקרי קיצון.

אני לא בטוח שזו כזו מתנה משמעותית.

אם לוקחים בחשבון תשואה ברוטו של 3% בשנה רק הפחת מתקרב לחצי מזה בלי לקחת בחשבון הוצאות נוספות. בכלל לא מופרך שמסלול המיסוי המלא לפי המס השולי יהיה שווה או זול ממסלול המס המופחת, בטח ובטח אם מדובר באדם מעל גיל 60 ואז מדרגת המס הראשונה היא 10% ולא 31%.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק. לעיתים שווה לשלם על הדירה בחול לפי המס השולי. זה תלוי בסוג הנכס ובמדינת בה הנכס ממוקם.

אם למשל יש לך נכס שהוא מולטיפמיילי אתה משלם את המיסים שלו (ארנונה), וזה יכול להיות יקר. ביטוח על הנכס לא זול. עלויות ניהול לא זול. עלויות תיקון לא זול. בקלות אתה. מגיע למה שעדיף מס שולי.

בכל שנה עושים תחשיב מה משתלם יותר ולפי זה משלמים. מה שבטוח שתמיד משלמים בשונה מפה.

דרך אגב בפחת מכירים בכל מסלולי המס, לפחות בחול. לא מכירים בהוצאות אחרות (כולל מס ששילמת שם).

עריכה אחרונה על ידי farkash7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מקרה לגופו.

עדיין 15% מס סופי + הכרה בפחת זו מתנה יפה עבור ישראלים צעירים יחסית שמרוויחים יפה בארץ.

עד כמה שראיתי במסלולי המס המוטב הן עבור דירת מגורים הן בחו"ל והן בישראל לא ניתן לקזז פחת בכלל.

בגין נכס בחו"ל מותר. בגין נכס בישראל אסור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא מה שזכור לי. בדוק שוב את העניין של דירה בחול. זכור לי שמכירים רק בפחת במסלול של ה15%.

ככה או ככה יש פה עיוות מס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצאתי לבד עוד באג בתיאוריה שלי- אם לאדם יש שלוש דירות של 2500 ש/חודש הוא ישלם מס כמו גדול, למרות שאלו דירות שכמעט בוודאות יושכרו לשכבות הכי חלשות שקיימות...

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...