Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחירי הדירות- יש עוד לאן לעלות ?

Transporter
שימו לב! השרשור הזה בן 1670 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתה צודק, אבל כל השאר כן. כי קבלנים כן הראו שהם יודעים להיות חזירים טוב מאוד.

*עריכה *

אני חושב שנפתחו לקבלנים העיניים ברגע שייבוא פרארי ושות.. הגיעו לארץ (-;

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 354
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• חברי המעגל הראשון

הקבלנים לא חזירים, המדינה משווקת להם את הקרקעות במחיר מסויים והם צריכים לפתח וגם להרוויח משהו מזה. אף אחד לא עובד מתוך אלטרואיזם. לצעוק שהקבלנים חזירים זה מה שהפוליטיקאים מלמדים את העדר לעשות דרך ערוצי מידע רדודים כמו טמקא ושות', במקום לקחת אחריות על המצב.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק שאלה - מה בעצם כל כך מטומטם בתכנית מחיר למשתכן?

נכון שהיא לא אופטימלית, נכון שהיא טלאי על מצב גרוע, נכון שיכלו לעשות אותה טוב יותר בפועל.

א-ב-ל, מכיר 3 זוגות חברים שרכשו דירה באמצעות תכנית זו ולא יכלו להרשות לעצמם לקנות דירה בשוק החופשי בשום דרך.

אם התכנית הזו היא הדרך היחידה שלהם להגיע לדירה בבעלותם, אז כנראה שהיא כן תורמת באופן פרטני.

האם התכנית דפוקה או שמא המציאות דפוקה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התוכנית דפוקה, אבל המציאות דפוקה יותר, לדעתי.

אגב אני חושב שהכוונה היא לזה שהיזמים הם החזירים, לא הקבלנים.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקבלנים קונים את הקרקעות מהמדינה במכרזים שמי שמציע את המחיר הגבוה ביותר זוכה.

מה יוצא לנו? אם יש מכרז לקרקע של 100 דירות.

הקבלנים יודעים שהם יכולים למכור את הדירות ב 2 מיליון .. כי זה מה שהקונים מוכנים לשלם באותו איזור.

אז הם מתחרים בינהם על המחיר שהם ישלמו למדינה..

זוכה בקרקע דווקא הקבלן שהיה הכי פחות "חזיר", דווקא הקבלן שהסכים לעבוד הכי בזול..

ונתן את המחיר הכי גבוה לקרקע...

מי שגורם לעליית המחירים הם דווקא הקונים והבנקים שעוזרים להם..

רוב הקונים לא מבינים ולא מצליחים להבין מה המשמעות של מחיר הדירה.

הם שומעים מהקבלן שדירה עולה XXX ש"ח ... הולכים לבנק , הבנק מסביר להם שהם יצטרכו לשלם 5,000 לחודש

על מנת לשלם XXX ש"ח לקבלן ..

רוב הקונים יודעים רק להבין את התשלום החודשי .. הם לא מבינים בריבית , הם לא מבינים מה זה אומר 20 שנה , 25 שנה או 30 שנה משכתנא.

ריבית נמוכה מאפשרת לקונים לקבל יותר XXX מהבנק עבור אותם 5,000 ש"ח בחודש שהם מבינים בהם..

ולכן גם הבנקים תרמו את חלקם לעליית המחירים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחת המחשבות שעוברות לי בראש (מבלי לצדד לטובתם או רעתם של משקיעי הנדלן שאני נמנה מביניהם) - איך העולם היה נראה ללא משקיעי נדל״ן? נגיד השקעה בנכסי השכרה בישראל היתה ממוסה בצורה כה אגרסיבית שמשקיעים לא היו מעוניינים להשכיר דירות, האם אנשים היו צריכים לבחור בין אלטרנטיבה של לקנות או להשאר אצל ההורים בלבד ?

משקיעים היו תקופה ארוכה תחת מתקפה בניסיון להסיט את הכעס של הציבור מפוליטיקאים אל עבר אויב ערטילאי בשם "משקיעי נדל"ן". זה ה-Bogeyman של חסרי דיור של מדינת ישראל.

רוב המוחלט של משקיעים הם לא חזירים קפיטליסטים שאוגרים דירות ויושבים על אסלה מזהב אלא אנשים רגילים נורמטיביים לחלוטין שעבדו במשך עשרות שנים בתור שכירים והשקיעו את חסכונותיהם באפיק השקעה הכי סולידי שרק ניתן לעלות על הדעת.

מי שחושב שהוצאה של משקיעי נדל"ן מהשוק תביא לירידת מחירים טועה ובענק.

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק, אבל כל השאר כן. כי קבלנים כן הראו שהם יודעים להיות חזירים טוב מאוד.

*עריכה *

אני חושב שנפתחו לקבלנים העיניים ברגע שייבוא פרארי ושות.. הגיעו לארץ (-;

מה אחוז הרווח הממוצע של "הקבלנים" (המונח שאתה מכוון אליו הוא ככל הנראה יזמים) על פרויקט יזמי?

מה אחוז הרווח הממוצע של קבלן ביצוע?

יש לך בשלוף את הנתונים האלה, או שאתה מדקלם את מה שמפמפמים בעלי האינטרסים?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי natco

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון שהיא לא אופטימלית, נכון שהיא טלאי על מצב גרוע, נכון שיכלו לעשות אותה טוב יותר בפועל.

א-ב-ל, מכיר 3 זוגות חברים שרכשו דירה באמצעות תכנית זו ולא יכלו להרשות לעצמם לקנות דירה בשוק החופשי בשום דרך.

אם התכנית הזו היא הדרך היחידה שלהם להגיע לדירה בבעלותם, אז כנראה שהיא כן תורמת באופן פרטני.

הגרלות והעובדה שחלק מהציבור מסבסד לחלק השני דירות להשקעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נלך למצב קיצוני.. אסור להשכיר דירות..

כל אחד יכול לקנות דירות לשימושו האישי ואסור באיסור חמור להשכיר דירות..

אז נכון. הביקוש לדירות ירד .. כל מי שקונה יצטרך לחשוב טוב טוב..

אולי מחיר הדירות ירד באיזורים מסוימים , אבל איזורים שטוב לגור בהם ישארו יקרים ועלולים אפילו להיות יותר יקרים מהיום.

תהיה בעיה חמורה הרבה יותר של מגורים זמניים, מה יעשו סטודנטים שצריכים דירה לשנה שנתיים בחיפה/תל אביב/ באר שבע?

מה יעשו זוג צעיר שעדיין לא סגור על מקום המגורים הקבוע שלו?

בקיצור עולם ללא משקיעים שקונים דירות לצורך השכרה הוא גרוע דווקא לציבור שוכרי הדירות.

המשקיעים ימצאו את האפיקים האחרים להשקיע את כספם....

שוכרי הדירות יצטרכו לסמוך הממשלה שתתן להם פתרונות .. ומניסיון זה לא יהיה טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
מכיר 3 זוגות חברים שרכשו דירה באמצעות תכנית זו ולא יכלו להרשות לעצמם לקנות דירה בשוק החופשי בשום דרך.

המציאות דפוקה כי בתכלס אין פה שוק חופשי בדיור. אנחנו בפורום רכב, אז הדרך הטובה ביותר לתאר את התכנית הזו היא קומבינה עקומה בהתקנה מקומית, שמנסה לתקן בעיה מקומבינה קודמת שעשה הבעלים הקודם, שניסתה לסדר תקלה מקומבינה שמישהו אחר עשה. הקטע הוא, שלפני כל ההתערבויות וההתחכמויות האלה האוטו נסע מצויין.

גם מתכניות גרועות יש מי שמרוויח. הבעיה היא שהרוב מפסיד, בדומה לעוד הרבה מצבים שכספי מיסים של כולם מועברים לאוכלוסיות ספציפיות ולשאר האזרחים לא יוצא מזה כלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהפיתרון הטוב ביותר היה לא להתערב כלל בשוק הנדל"ן ובמקום זה להשקיע את הכסף והמשאבים בפיתוח תחבורה ציבורית. מי שלא בכבוד שלו לנסוע ברכבת שישאר להצטופף במרכז.

אבל הציבור דרש פתרונות מיידים וזה מה שקיבלנו. תחילה תוכנית מע"מ 0 של אדון לפיד ואחר כך מחיר למשתכן של אדון כחלון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב המוחלט של משקיעים הם לא חזירים קפיטליסטים שאוגרים דירות ויושבים על אסלה מזהב אלא אנשים רגילים נורמטיביים לחלוטין שעבדו במשך עשרות שנים בתור שכירים והשקיעו את חסכונותיהם באפיק השקעה הכי סולידי שרק ניתן לעלות על הדעת.

מי שחושב שהוצאה של משקיעי נדל"ן מהשוק תביא לירידת מחירים טועה ובענק.

הבעיה עם טיעונים בינאריים כאלה היא שהם נאמרים ללא שום סיבה חוץ מאשר להגחיך, ואז אי אפשר לענות להם עניינית. משקיעי נדל"ן הם חלק אינטגרלי מהשוק. הם נחוצים לו וחשובים להתנהלות תקינה של שוק השכירות. אף אחד לא אומר "להוציא" אותם, אבל כמו בכל דבר אחר בחיים מה שחשוב זה המידתיות. מעט מדי זה לא טוב בדיוק כמו שהרבה מדי זה לא טוב.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאת ההנחה שהמדינה נותנת אני ואתה מסבסדים (אנחנו נתקן על חשבוננו את הגירעון העצום שנוצר בכלל התוכנית).

אי אפשר להוריד מחירים בדרכים מלאכותיות כאלו.

מה שכן אפשר, להוריד בירוקרטיה, לשחרר קרקעות והכי חשוב, לפי דעתי, להתחיל וכמה שיותר עם שכירות מפוקחת ארוכת טווח, זה מה שיוריד או לפחות יבלום את עליית המחירים.

Daihatsu YRV 01' 86 HP << Sold

KIA Cerato 08' LX 122 HP

Chevrolet Cruz 13' LT Wagon 141 HP 1.8L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וגם זה לא ממש מדוייק.. אף אחד לא יכול לדעת מה בדיוק ההנחה שהמדינה נותנת ומי הולך לשלם עליה..

במחיר למשתכן יש אכן מקומות (איזורי הביקוש) שהמדינה מכרה קרקעות בהנחה וזה באמת כולנו משלמים על מעטים (בדר"כ עשירים) שקנו את הדירות האלה.

אבל יש מקומות (עפולה/ ראש העין) שהמדינה ניצלה את הבהלה לדירות, מכרה קרקעות אולי בהנחה אבל הנחת כמות,

והצליחה לדחוף למאות אנשים דירה במחיר כאילו מציאה .. אבל אם השוק היה חופשי היא לא הייתה מצליחה לעשות זאת...

אני לא חושב שאם המדינה הייתה משווקת בצורה חופשית את הקרקעות בעפולה בכמות שהיא שווקה, היו באמת יזמים וקבלים שהיו הולכים על זה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ממתי המדינה צריכה לדחוף דירות לאנשים?

יד אחת מעיקה על הבניה ומציבה מחירים גבוהים על קרקעות, היד השניה דוחפת לאנשים (שחלקם בכלל משקיעים) דירות בהגרלות בכל מיני חורים שספק שהיו קונים בהם. חורים שכדי להתפרנס בהם צריך לנסוע שעתיים כל יום, לשרוף דלק ולזהם את האויר. זה עקום.

למה לא לפתח את המקומות הבנויים במקום?

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...