Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אני שמן - מה עושים?

nimrod7676
שימו לב! השרשור הזה בן 1421 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אכן זו היתה כוונת המשורר.

הסקירה שהבאתי מגמדת אותו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 290
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כי התגובות שלכם לא מועילות.

באותה מידה אפשר לומר לבן אדם עני "תרוויח יותר, תבזבז פחות", לא מועיל, לא מעניין וברור לכל אחד.

התגובות עם כל השטויות האלה לא מועילות. כשאומרים לבן אדם אל תאכל לחם ואל תשתה משקאות מתוקים, אבל יאכל דברים אחרים ויגיע ל4000 קלוריות נו אז מה עשינו בזה?

אני אמרתי את העיקרון הפשוט ביותר, מה שעומד מאחורי תכלס ירידה במשקל. מעבר לזה אני לא אבוא ואתחיל לשקול לכם את האוכל.

כנסו למחשבון RMR תבדקו כמה קלוריות הגוף שורף ביום, תאכלו כמות של 500-600 קלוריות פחות מזה, כמובן תבדקו כמה קלוריות אתם מכניסים וזהו.

וכל אחד עם הדרך שלו, יש כאלה יפצלו את זה ל5 ארוחות קטנות, אם מישהו ירצה יאכל ארוחה אחת כל היום, מי שיעשה אירובי, מי שלא בא לו, חד"כ או לא, אבל בסופו של דבר - קלוריות.

יש פה פאקינג 12 עמודים מפוצצים בשטויות ואז אנשים לא מבינים למה לא הולך להם.

יש המון פורומים טובים, מאמרים, תקראו, תלמדו, תקנו משקל (לאוכל) ותתחילו לעקוב ולהקפיד.

מישהו פה בהודעה בחיים לא יצליח להסביר הכל לבן אדם שאין לו מושג עד עכשיו.

עריכה אחרונה על ידי non22

Renault fluence 2.0L 10

01 FIAT Punto HGT

01 FIAT Punto ELX

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחקר סטטיסטי שבדק DATA על כ-70000 אנשים ובאופן מובהק גילו שאנשים עם כולסטרול LDL גבוה יותר חיו יותר זמן מאנשים עם כולסטרול נמוך יותר.

הנה המחקר עצמו:

http://bmjopen.bmj.com/content/6/6/e010401

איך מזה הגעת לעובדה שזה שקר? ומה בדיוק יש לבדוק פיזית?

לא יודע למה שלומי התכוון, זה המאמר המדובר:

http://bmjopen.bmj.com/content/6/6/e010401.long

זה מה שקורה כשקוראים רק את הכותרת של המאמר ומרפרפים על האבסטרקט.

ראשית, המאמר מנסה לנתח תוצאות קודמות כדי להגיע למסקנה האם יש קשר בין ערכי כולסטרול LDL גבוהים לתמותה אצל אנשים מבוגרים - מעל גיל 60. כלומר לא רלוונטי עבור גילאים צעירים יותר, ולא עבור סיבוכים רפואיים שאינם מובילים ישירות למוות. אגב, עדות לכך שבגילאים מוקדמים יותר הקשר הסטטיסטי כן קיים אתה יכול למצוא באבסטרקט, שמציין שהקשר הזה קטן עם הגיל.

שנית, יש לא מעט בעיות בהסקת המסקנות שלהם המבוססת על שילוב כ״כ הרבה ניתוחים סטטיסטיים שונים. הכותבים אפילו הודו בכך בעצמם (עמוד 3 ואילך) אבל הנסיונות שלהם לפטור (כן, ב-ט׳) את הבעיות האלה הם, איך לומר, לא מאוד משכנעים - במיוחד (לטעמי) לגבי התיקון לגורמי סיכון שונים, שם נראה שפשוט אין להם משהו אינטיליגנטי (או בכלל) לומר.

שלישית, המספרים עצמם (המצוטטים ממאמרים אחרים) לא תמיד משכנעים ויותר מזה, לא תמיד מובהקים.

לעניות דעתי, כפי שכבר נאמר כאן, ה״מאמר״ הזה פשוט לא משכנע - בלשון המעטה.

לנפנף בו כאילו זו הוכחה כללית מאיזשהו סוג שכולסטרול LDL גבוה לא מסוכן לבריאות - זה כבר ממש חוסר אחריות (ואני עדין פה בניסוח שלי).

עריכה אחרונה על ידי malcishua
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכולסטרול כגורם סיכון לטרשת העורקים מוכח חד משמעית.

זה פשוט לא נכון. כמו שכבר אמרתי, הוא נמצא בכמות גבוהה אצל אנשים שחוו התקפי לב אבל לא הוכיחו שהוא הגורם להתקפים.

עכשיו אני אספר לך משהו על הרופאים, חברות התרופות, המחקרים ומנגנוני הבקרה:

הסיפור על הרופאים המשוחדים מוכר שנים רבות. בוא אגלה לך משהו: בעבר חברות התרופות חילקו מתנות יקרות ערך. יחסית. כיום הן מוגבלות ל"מתנות" ברמה של עט כדורי או יומן פגישות, כזה שאף אחד לא משתמש בו.

אתה יודע מה הבעיה? גם אם היום המצב הוא קצת שונה, אנחנו עדיין מקבלים תרופות על בסיס מחקרים ותובנות שעשו לפני 30 שנה. תעשיית התרופות עובדת לאט.

עכשיו אני צריך לרדת לפרט שולי, אבל מרכזי בתלונות שלך: הסטטינים. לידיעתך, כבר מזמן לא מדובר ב-Blockbusters שהיו לפני 20 שנה. התרופות האלה נכנסו כבר מזמן לפאזת התרופות הגנריות. אף חברת תרופות לא עוסקת בדחיפה שלהם, ולמרות זאת כל הגופים העוסקים ברפואה מקפידים על השימוש בהם. רק כדי שתדע, מבחינת משרד הבריאות רמת הכולסטרול של אנשים שעברו התקף לב היא "מדד איכות" (אחד מבין כמה) לטיב הטיפול שהם מקבלים.

תעשיית הסטטינים מגלגלת כ-30 מיליארד דולר בשנה. סכום נמוך...

בכל מקרה, תראו את ההרצאה של דר' סאלים יוסוף, שמטלטלת את עולם הרפואה (ואגב הוסרה פעמיים מיו-טיוב). דר' יוסוף הוא קרדיולוג קנדי ממוצא הודי ונשיא איגוד הלב העולמי (World Heart Federation).

בפברואר 2017 נשא נאום בכנס קרדיולוגים בציריך וטלטל את עולם הרפואה בקביעות שלו מה מועיל ומה מזיק לבריאות לבבית (ספויילר- ההפך ממה שאמרו לנו שנים).

הוא יצא נגד ארגון בריאות הלב האמריקאי (The American Heart Association) וארגון הבריאות העולמי של האו"ם (The World Health Organization). הוא אומר שהם פשוט טעו ונתנו הנחיות תזונה לא נכונות.

אולי מפי מי שהיה נשיא איגוד הלב העולמי זה ישמע לכם יותר הגיוני.

אנחנו נתונים למניפולציות של תעשיות המזון והרפואה. מהתעשיות הגדולות בעולם.

רוצים לטמון את ראשכם בחול? לבריאות (או שלא...)

רוצים להיות בריאים? תורידו לחלוטין מהתזונה שלכם את הסוכר, את האוכל המעובד ואת השמנים המעובדים ותראו איך הכול משתנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה פשוט לא נכון. כמו שכבר אמרתי, הוא נמצא בכמות גבוהה אצל אנשים שחוו התקפי לב אבל לא הוכיחו שהוא הגורם להתקפים.

עורק סתום --->התקף לב כתוצאה מחוסר אספקת דם ללב.

ממה נוצרת חסימה בעורקי הלב ?

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עורק סתום --->התקף לב כתוצאה מחוסר אספקת דם ללב.

ממה נוצרת חסימה בעורקי הלב ?

מתוך ויקיפדיה:

עד כה ידועים מספר גורמי סיכון העלולים להשפיע על התפתחות המחלה. גורמי סיכון אלו נקראים "גורמים אתרוגנים" (מזרזי תהליך טרשתי). הגורמים עלולים להגביר את התפתחות הנגע הטרשתי, להביא למעורבות מהירה של מקרופאגים ולהתפתחות דלקת חריפה באזור הנגע. בשלבים מאוחרים יותר, ניתן יהיה לצפות מעורבות של תאים מה-media ומה-adventitia בתהליך הטרשתי.

גורמי הסיכון:

תזונה עתירת שומן טרנס מלאכותי: שומן צמחי שעבר תהליך כימי - הידרוגינציה חלקית, והפך לשומן מוקשה חלקית. שומן שעבר הידרוגינציה מלאה הפך לשומן רווי שאינו יכול להיות טרנס.

עישון: העישון עלול להגביר ייצור רדיקלים חופשיים בגוף ולהעלות את כמות הכימיקלים בדם. הרדיקלים החופשיים והכימיקלים הם מולקולותראקטיביות מאד, היכולות להשתתף בתהליכי חמצון כולסטרול ה-LDL בדם ולגרום להצטברותו בדפנות העורקים. נחשב לאחד הגורמים המסכנים ביותר.

השמנה. עודף משקל מהווה גורם סיכון.חוסר פעילות גופנית, שהרי מעכבת את התפתחות טרשת העורקים. גם זה נחשב גורם סיכון "חזק".

סוכרת וסוכרת סמויה.יתר לחץ דם תורשה: לבעלי גנים מסוימים סיכון גבוה לפתח את המחלה מהר יותר.גורמים נוספים כגון עודף סידן הגוף אינו מצליח להוציא את הסידן מהגוף (אינו קורה בדרך כלל) ואי ספיקת כליות כרונית.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שלsperial נוח או יותר מתאים להאמין במשהו מסויים, וכך גם לי ולשלומי.

כל עוד יש בעלי אינטרסים ומחקרים ממומנים מטעם...

אין אמת מוחלטת ואין מסקנה חד-משמעית.

אני גם לא איש אקדמיה, שמתיימר לקרוא ולהבין מחקרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנאור - אצלי לא מדובר באמונה. אצלי מדובר בידע מקצועי שהצטבר בעשורים האחרונים.

שלומי - המחקר של סלים יוסיף התפרסם רשמית השבוע ב"לנצט". חפש PURE. הממצאים אכן אינם תואמים לחלק מההמלצות המוכרות(אבל ממש אינם מתנגשים, למשל, עם התזונה הם תיכונית שהוזכרה קודם). מכל מקום, הממצאים מעלים לא פחות סימני שאלה מאשר סימני קריאה. לדוגמא - מרבית האוכלוסיות שנבדקו לא היו מערביות. זה אומר מבנה תזונה שונה לחלוטין, אורחות חיים שונים לחלוטין, סיבות מוות שונות, אולי גם גנטיקה שונה. ויש גם שאלות לגבי שיטות המחקר עצמן. כמובן שמי שיכתוב את ההמלצות הבאות (וזה קורה בתדירות של אחת למספר שנים) יצטרך להתחשב במידע החדש. בדיוק כמו ההמלצות בתחום אחר. גישות ברפואה משתנות חדשות לבקרים בהתאם ממצאי מחקרים.

לגבי הסטטינים:

קודם כל, למחקר האמור אין שום קשר לסטטינים. מדובר באוכלוסיות בריאות לכאורה. עדיין לא ראיתי את המאמר המלא, אבל למחקרים מסוג זה

שנית - בקהיליה הרפואית אין עוררין על חשיבותם של הסטטינים במניעת מחלות לב וכלי דם. איפה יש ויכוחים? מה דרגת הסיכון המהווה סף לטיפול בסטטינים, ועד כמה להפחית את הכולסטרול. אבל גם כאן ההבדלים בין מרבית ההמלצות די קטנים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

בא לי על "אמרתי לכם"...

אז זוכרים את הויכוח הזה? לכו אחורה כמה עמודים ותקראו.

רשמתי שהבעיה העיקרית בתזונה הנוכחית היא הסוכר והפחממות.רשמתי שומן לא מזיק ואפילו להפך.

רשמתי שהרופאים נתונים למניפולציות ולא מבינים כלום בתזונה.

היו פה כמה שהיה להם קשה לקבל את זה.

אבל הנה, מהמאמי הלאומית שלנו מיקי חיימוביץ'. תחקיר הסוכר.

זה נכון שהיא מקדמת אג'נדה טבעונית ונמנעת במהלך התחקיר להגיד שמה שבריא לנו באמת זה שומן וחלבון מהחי אבל זה בסדר.

חלק מהראיונות שיש שם די מוכחים את כל מה שאמרתי בשרשור הזה.

אז אני מקפיץ אותו בשביל מי שרוצה לעשות שינוי באמת.

http://reshet.tv/item/news/the-system/season-05/episodes/season-05-episode-02-533708/

5:40 - המחקר השיקרי בארה"ב שהוכיח ששומן זה הבעיה.

6:30 - רופא שמודה שהרופאים "טעו". הוא רומז שהמחקרים שבוצעו היו "בעיתיים" אבל לא אומר את זה בפה מלא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שצריך זה לסתום את הפה ולהוזיז את התחת.

פשוט גאון.

איך לא חשבו על זה לפניך?

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא לא המחשבה אלא המעשה.

כמו כל דבר בחיים, או שיש משמעת עצמית או שזה לא קורה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...