Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אני שמן - מה עושים?

nimrod7676
שימו לב! השרשור הזה בן 1420 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כניס פחות קלוריות מהכמות הזאת ותרד במשקל.

מה שאמרתי כמה דפים אחורה אבל אנשים מתחילים לדבר פה שטויות..

כי התגובות שלכם לא מועילות.

באותה מידה אפשר לומר לבן אדם עני "תרוויח יותר, תבזבז פחות", לא מועיל, לא מעניין וברור לכל אחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 290
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

זה נכון. הבעיה היא שה"כמה קלוריות הגוף שורף" הוא משתנה לא ידוע. אתה לא יכול לומר "גבר ששוקל 80 ק"ג צריך 2400 קלוריות ביום" - כיון שזה יכול להיות הרבה פחות וגם הרבה יותר.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלומי, בגדול, אני מסכים איתך. אבל בעולם הרפואה, יש עוד שמץ של אטיקה. איזה אטיקה יש בחברת ענק שהמציאה דיאטה ומממנת מחקרים שמוכיחים שבשר זה הדבר הטוב עליי אדמות ושאין שום קשר בין כל מחלה בעולם לבין צריכת בשר מוגברת? וזה עוד לפני שדיברנו שאנחנו לא בעולם מושלם ולכן הלעטה עצמית בבשר היא בין היתר גם אספקה מפגרת לחלוטין לגוף של הורמונים ותרופות.

הדיאטה הקטוגנית לא פותחה עלידי חברות ענק. היא פותחה ככלי רפואי לטיפול באפליפסיה. משם היא התפתחה לכיוונים של טיפול בסכרת סוג 1 ו-2. יש אסכולה שלמה של רופאים שממליצים לחולי סרטן לאמץ את הדיאטה כי תאים סרטניים מתפתחים מסוכר וריקון הסוכר מהגוף מעכב התפתחות של תאים כאלה.

הורמונים דר"א, יש גם בירקות, פירות ודגנים ואפילו מיי שתיה. אפילו יותר ממה שיש בבשר.

שלומי - אתה מסכן כאן אנשים.

הדבר היחיד שנכון בפוסט שלך הוא שרופאים מבינים מעט מאד בתזונה.

קודם כל, תנמיך... אל תתנשא. אל תהיה בטוח שאתה מבין יותר ואל תצא בהצהרות ריקות.

מי שמסכן אנשים זה מי שדוחף להם סוכר מיותר לתזונה באמצעות אוכל מעובד ולא טבעי ולאחר מכן דוחף להם תרופות להורדת הסוכר, דילול הדם והורדת כולסטרול. אני רק ממליץ לאנשים לחיות יותר בריא.

רופאים לא עובדים באויר. הם עובדים לפי הנחיות שנקבעות על ידי מספר גורמים - מקצועיים, המעבדים את המידע שמתקבל מהמחקרים, ומנהליים, אשר מנהלים את הצד הכלכלי. טיפולים נבחרים לפי יחסי עלות תועלת ובהתאם למסגרות התקציב, הציוד, הידע והיכולות שקיימים בכל איזור, מדינה או מוסד.

הדוגמא שלך עם התרופות להורדת כולסטרול היא קלאסית. מדובר בתרופות מצילות חיים. לא משהו אזוטרי, אלא ממצא עקבי של עשרות אם לא מאות מחקרים שבוצעו בסטנדרטים המדעיים הגבוהים ביותר, עם פיקוח הדוק של רשויות השלטון. אבל מאיזה סיבה לא ברורה יש לתרופות האלה יח"צ גרועים, בעקבות זאת יש אפקט nocebo (אנשים טוענים שיש להם השפעות לואי, כאשר נמצא שכאשר הם אינם יודעים שהם מקבלים את התרופה השעות הלואי נעלמות) ואנשים מתים כיון שאינם מקבלים את הטיפול הדרוש להם. נכון שיש בקהיליה הרפואית ויכוח על הסף למתן התרופות במה שקרוי "מניעה ראשונית", אבל אין שום ויכוח על חשיבותן.

התרגלנו להאמין לרופאים בעיניים עצומות. אבל האמת המרה היא שרופאים מושפעים מתעשיית התרופות הרבה יותר ממה שאתה חושב. ביקור של תועמלן של תרופות אצל רופא הוא משהו שקורה על בסיס יומי. כנסים בחו"ל ופינוקים לרופאים שממונים עלידי חברות תרופות זה דבר ידוע. התעשיה הזו עוצמתית וכוחנית הרבה יותר ממה שאתה יכול לדמיין.

אותם "מחקרים" בסופו של דבר ממונים על ידי חברות התרופות ותאגידי על. זה לא קונספירציה, זה מציאות מוכחת אנשים בוחרים להתעלם מזה ולא לשאול שאלות ולבדוק לבד. הציבור מטומטם ולכן הציבור ישלם.

יש כמה רופאים שכבר מדברים אחרת, למשל זה:

http://www.avni-med.com/

תשמע את ההרצאה שלו (בערך מהדקה ה-8) ואולי תחשוב אחרת:

ולמי שאין כח, פה זה יותר מתומצת:

הדוגמה עם התרופות להורדת כולסטרול היא קלאסית.

ההבחנה שכולסטרול מזיק לנו היא שגויה מיסודה. היא מבוססת על העובדה שגילו שאצל אנשים שחוו התקפי לב היה כולסטרול גבוה.

זה בערך כמו שמוסכניקים יגלו שבמנועים שנתפסים יש נזילות שמן והמסקנה שלוקחים מזה היא שמה שצריך לעשות זה לייבש את השמן מהמנוע.

הכולסטרול הוא אחד מאבני הבניין החשובים ביותר של הגוף והעובדה שגילו כולסטרול גבוה אצל אנשים שחוו התקף לב נובעת מזה שהגוף מטפל בדלקתיות וב"תקלות" אחרות שקורות אצלו באמצעות כולסטרול. כולסטרול היא התרופה של הגוף. התרופה שנקראת סטטנים מונעת מהגוף לייצר את הכולסטרול הטבעי שנחוץ לנו ממש כמו ששמן מנוע נחוץ למנוע.

והיה גם מחקר ענק שכלל 72000 אנשים ומצא, ברמה דיי "מחרידה" של וודאות שאין כל קשר בין כולסטרול גבוה להתקפי לב ושלקיחת סטטנים להורדת הכולסטרול יותר מזיקה ממועילה.

http://smalla.co.il/?p=7899

סטטנים זו אחת התרופות הכי פופולריות בעולם. אין לי כח לחזור על זה אבל תחשוב מה יקרה לחברות התרופות העצומות האלה אם הן יצטרכו להפסיק למכור את התרופות האלה. תחשוב כמה כח שווה להם להפעיל בשביל להמשיך למכור אותם.

מפה לשם, יעלה להם הרבה פחות לשכנע ולשחד רופאים שהתרופות שלהם מצוינות על חשבון בריאות הציבור.

נשמע לי כמו וריאנט של אטקינס תהיה במעקב של תפקודי כבד ותפקודי כליה.

לא קשור לאטקינס. שוב, מדובר בתזונה שהתפתחה כטיפול רפואי.

מעבר לזה, הבדיקות שלי היום יותר טובות ממה שהם היו בגיל 20.

כל השטויות האלה של אל תאכל X, תאכל רק Y, כמה ארוחות וזה תעיף מהראש.

העיקרון די פשוט, הגוף שורף כמות מסויימת של קלוריות ביום, תכניס פחות קלוריות מהכמות הזאת ותרד במשקל.

זה שטות מוחלטת שבקרוב תעבור מהעולם. זה כמו לשקול חומרי בעירה שונים ולפי המשקל שלהם לקבוע תוך כמה זמן הם יישרפו. זה לא עובד ככה.

הגוף שלנו יותר מורכב מזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שציין חן לפניי, מדברים על מחקרים אבל כשמחפשים מחקר מסוים כדי לבדוק את מהימנותו

או סתם את איכותו. נכנסתי באופן אקראי ללינק האחרון של smalla.

אחרי שיפוץ לינקים שבורים מתברר שמדובר ב״מחקר״ סטטיסטי שמתבסס על נבירה במאמרים קודמים שפורסמו,

מיונם לפי הרלוונטיות לנושא ואיסוף התוצאות מהם, בשיטת ה״תקע חץ, צייר מסביבו מטרה״.

לא בדקו פיזית כלום. נאדה.

אולי זה עובר רף אקדמי מסוים, אבל ה״מחקר״ הזה הוא עלבון לאינטלגנציה, והמשפט ״נבדקו ~70000״ איש הוא שקר.

אז די להפיץ שקרים, תודה.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני 77 ק"ג על 1.84.

אני באמת לא יודע לקבוע עובדות לגבי תזונה (מלבד מה שברור - לא מטוגן, לא סוכרים וכו'), אבל, למשל, בניגוד למה שאומרים (כאן ובכלל), אם אני מקיים רמת פעילות גופנית מסויימת (לא גבוהה במיוחד, עד 2 ק"מ שחיית חתירה פעמיים בשבוע פלוס רכיבת שטח, כ-20 ק"מ, פעם בשבוע) אני לא משמין, גם אם אני אוכל מה שבא לי מתי שבא לי (ואני אוכל לא מעט ג'אנק).

אם אני לא מקיים את רמת הפעילות הזו, אני משמין (3-4 ק"ג, מעבר לזה תפסתי את עצמי...). אם מביאים בחשבון שחלק מהמשקל שלי כשאני פעיל זו מסת שריר, אז כנראה הפער יותר גדול.

אם אני אעלה רמת פעילות, אני אוכל יותר, אבל גם המשקל עוד יירד.

אז גם המנטרה שהעיקר זה שינוי תזונתי, אולי היא נכונה בהכללה, היא בטח לא נכונה לגבי...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שציין חן לפניי, מדברים על מחקרים אבל כשמחפשים מחקר מסוים כדי לבדוק את מהימנותו

או סתם את איכותו. נכנסתי באופן אקראי ללינק האחרון של smalla.

אחרי שיפוץ לינקים שבורים מתברר שמדובר ב״מחקר״ סטטיסטי שמתבסס על נבירה במאמרים קודמים שפורסמו,

מיונם לפי הרלוונטיות לנושא ואיסוף התוצאות מהם, בשיטת ה״תקע חץ, צייר מסביבו מטרה״.

לא בדקו פיזית כלום. נאדה.

אולי זה עובר רף אקדמי מסוים, אבל ה״מחקר״ הזה הוא עלבון לאינטלגנציה, והמשפט ״נבדקו ~70000״ איש הוא שקר.

אז די להפיץ שקרים, תודה.

מחקר סטטיסטי שבדק DATA על כ-70000 אנשים ובאופן מובהק גילו שאנשים עם כולסטרול LDL גבוה יותר חיו יותר זמן מאנשים עם כולסטרול נמוך יותר.

הנה המחקר עצמו:

http://bmjopen.bmj.com/content/6/6/e010401

איך מזה הגעת לעובדה שזה שקר? ומה בדיוק יש לבדוק פיזית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואי וואי, ממש אכלתם את הראש.

תזונת פליאו, ערך גליקסמי, תזונת זובי... הבנאדם סה"כ רוצה להוריד מעט משקל ולהתחטב, לא לפסל את שריר הבייספס ב-24 יום לרמה של רוני קולמן.

כמו שאמרו חלק, הרזייה זה שילוב של הכנסת פחות קלוריות ממה שמוציאים, וחיטוב זה עניין של אימון.

פשוט תשים לב למה שאתה אוכל(לרוב אנחנו אוכלים פחות או יותר את אותם דברים לאורך הזמן), ותסנן או שתוריד משמעותית את הדברים הכי מפוצצי קלוריות ביחס לנפח(חטיפים, מתוקים ושתיה ממותקת)

ועקב זה שאתה רוצה להפוך את זה לאורך חיים ולא רק לאירוע מסויים או לזמן ספציפי, בשביל הצלחה הייתי ממליץ לך להתחיל בהכי איזי שיש העיקר שתתמיד בזה באופן קבוע.

זאת אומרת בא לך גלידה? חטיפים? תאכל כמה שבא לך, רק יום/יומיים בשבוע אתה לא נוגע בזה בכלל.

אימון? תעשה אפילו 5 דקות 3-4 פעמים בשבוע, העיקר שתתמיד בזה.

לא מצליח אפילו את זה? אז תוריד עוד יותר את התדירות.

מבטיח לך שאחרי 2-3 חודשים,זה כבר יתקבע להרגל, ואתה כבר לבד תגדיל את התדירות והכמות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת אומרת בא לך גלידה? חטיפים? תאכל כמה שבא לך, רק יום/יומיים בשבוע אתה לא נוגע בזה בכלל..

אחת השיטות שעוזרת לי מאוד היא לאכול את כל החטאים שלי רק מחוץ לבית.

לתוך הבית, כל הפיצוחים, חטיפים, גלידה וכו לא נכנסים.

זה מונע ממך הרבה קלוריות מיותרות שלרוב נצרכות סתם משעמום.

החטא היחיד שנכנס הביתה ודופק לי את הגיזרה (הממש לא חטובה) זה בירה.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי התגובות שלכם לא מועילות.

באותה מידה אפשר לומר לבן אדם עני "תרוויח יותר, תבזבז פחות", לא מועיל, לא מעניין וברור לכל אחד.

נו? אז מה אתה מציע? לקחת כדורי הרזייה? להיות במינוס קלוריות כל יום זו הדרך היחידה להרזות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי זה ״מחקר״ סטטיסטי. המרכאות בכוונה. ערך אפסי. לא ביצעו תצפיות חלילה, לא ביצעו בדיקות דם למישהו,

סתם נברו בטקסטים קודמים ואספו מה שנוח. תרומת ה״מחקר״ הזה לאנושות: אפס עגול, כמו רוב ה״מחקרים״ הסטטיסטיים.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השיטה שבה נעשה שימוש קרויה meta-analysis והיא מקובלת מאד. כמו כל כלי סטטיסטי צריך להבין אותה, אבל בהחלט לא מדובר בסימון מטרה סביב החץ.

שלומי, יש לי תשובות ארוכות למה שכתבת, אבל הן יצטרכו להמתין עד שיהיה לי זמן להקליד על מחשב (ולא הטלפון שבו אני משתמש כעת). רק דבר אחד, תוציא את אבני מהסיפור, האיש לא מצדיק התייחסות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחקר סטטיסטי שבדק DATA על כ-70000 אנשים ובאופן מובהק גילו שאנשים עם כולסטרול LDL גבוה יותר חיו יותר זמן מאנשים עם כולסטרול נמוך יותר.

הנה המחקר עצמו:

שלומי, בתור אחד שעבר בגיל יחסית צעיר צנתור בלב כתוצאה מחסימת עורקים+עישון כבד שכנראה נגרמו מכולסטרול רע גבוה סביב 240 הומלץ לי לרדת ל-70 בעזרת סטטינים והתוצאה לאחר שנתיים הכולסטרול הרע יירד ל-140 ובמבחן התוצאה התרופה עובדת.

שלומי, נניח חס וחלילה היית עובר אירוע לב ובבדיקות דם מקיפות היו מגלים כולסטרול גבוה איך היית מתייחס להמלצות הרופאים לנטול סטטינים ?

** לידיעה כללית אני יחסית רזה או במשקל הנכון.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התרופה מורידה את רמת הכולסטרול בבדיקות הדם, על זה אין ויכוח.

אבל...

הבדיקות האלה לא אומרות כלום כי הן בודקות דברים לא רלוונטים.

רמת כולסטרול גבוהה לא גורמת לחסימת עורקים. סביר להניח שהחסימה נגרמה ממשהו אחר והכולסטרול הגיע לשם בשביל לטפל בבעיה.

לא יודע להגיד לך איך הייתי נוהג. אני יודע שנכון לעכשיו אני מרחק שנות אור מהמלצות משרד הבריאות ל"תזונה נכונה" ואני בריא מאיי פעם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...