Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אני שמן - מה עושים?

nimrod7676
שימו לב! השרשור הזה בן 1419 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בתאריך 31.5.2020 בשעה 10:32, Bob Ross כתב:

טוב התחלתי דיאטה היום ואני ממש מתלבט אם לשלב גם 16:8.. הדעות בנושא חלוקות. אם באמת זה חרטה וזה סה"כ מקל על חלון האכילה אז אוותר כי אני מספיק חזק להגביל את עצמי לאורך כל היום..

אבל אם באמת זה מזרז שריפת שומן  ונותן בוסט של אנרגיה אלך על זה. לא מוצא דעה מדעית רצינית בנושא. 

כל אדם שונה ולכן דעות מדעיות לא בהכרח נכונות לגבייך וההפך.

עבורי שיטות שעבדו על אחרים לא עבדו בכלל וההפך ולכן הדרך הנכונה זה לנסות ולראות מה התוצאה לאחר שבוע שבועיים.

לגבי 16:8 ספציפית , הנסיון שלי היה כזה,

בהתחלה היה קשה , מרגישים רעב וזה לא נעים, לאחר כשבוע זה ממש סבבה הרגשה של קלילות והצורך לנשנש משהו בערב נעלם.

לגבי תוצאות במשקל בהתחלה הירידה מהירה באזור הקילו לשבוע אחר כך (אחרי 3 קילו במקרה שלי) נעצר ולא נראה שיש ירידה נוספת ללא הוספת פעילות אירובית. 

סהכ נשמע שסבבה אבל, אם מפסיקים וחוזרים לאכול רגיל כל מה שתוריד יחזור מהר מאוד , לא יודע מה הסיבה אבל ככה זה היה במקרה שלי  לכן השיטה הזאת צריכה להיות סגנון חיים ולא לתקופה קצרה בשביל להיפטר לצמיתות מכמה קילו עודפים.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 290
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שאלה - אם כמות הקלוריות שאני צריך להכניס ביום הוא 2,000 כדי שאני אהיה בגירעון קלורי שלילי - יש פסול בלאכול קצת ג׳אנק כמו פיצה/עוגה/פלאפל אם אני לא עובר את הכמות המוגדרת? הרי אני בכל אופן אהיה בתהליך של ירידה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 45 דקות, damnt כתב:

שאלה - אם כמות הקלוריות שאני צריך להכניס ביום הוא 2,000 כדי שאני אהיה בגירעון קלורי שלילי - יש פסול בלאכול קצת ג׳אנק כמו פיצה/עוגה/פלאפל אם אני לא עובר את הכמות המוגדרת? הרי אני בכל אופן אהיה בתהליך של ירידה.

בעיקרון קלוריה זה קלוריה. הגוף שלך לא יודע שזה קלוריה ממקדונלס וזה קלוריה של גזר. וכך שזה לא משנה מה אתה אוכל כל עוד אתה בגרעון קלורי. 

אבל יש כמה בעיות:

- לאכול גאנק זה פחות בריא ומזין

- גאנק וממתקים יש ערך קלורי הרבה יותר גדול כך שה2000 קלוריות שלך יתמלאו במהירות אחרי כמה ביסים ואתה תישאר רעב והגוף שלך ישאר ללא כל הערכים התזונתיים שהוא צריך לכל היום.

- מלבד הקלוריות יש עוד ערכים שיש להתחשב בהם. אחוזי השומן, הסוכר והנתרן של הגאנק שהם הרבה יותר גדולים .

הכל עניין של איזון ומתינות. לדעתי תשלב גאנק אבל תגביל אותו לנניח פעם בשבוע.

נ.ב

לא קשור לשאלה שלך  אני שם את זה פה לקוראים,ממש מעניין הדברים שהוא אומר:

עריכה אחרונה על ידי Bob Ross
לפני 16 שעות, Transporter כתב:

אתה לא מקבל שום זרע בפה אני לא יודע מה אתה עושה עם המקל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברשותך...

מצד אחד כתבת ש-"קלוריה זה קלוריה" ומצד שני קישרת לסרטון של ג'ייסון פונג...

לדעתי זה פחות מסתדר ביחד.

אפשר לחפש גם סרטון של בן ביקמן ולהבין את ההבדלים בין מחנה ה-"calorie in - calorie out" לבין המחנה ה-"אחר".

אקצר ואכתוב - התגובה הפיזיולוגית לצריכה של 1 גרם של שומן (9 קלוריות) לא זהה לצריכה של 1 גרם של סוכר (פחמימה - 4 קלוריות).

יותר מכך - 2 אנשים שיצרכו את אותו גרם המזון לא יגיבו בצורה זהה, בהינתן התזונה הקבועה שלהם, האיזון ההורמונלי שלהם ועוד לא מעט פרמטרים אחרים.

אני מוצא זאת 'מורכב' לפרוט את כל התורה כאן בפורום ולכן מנסה לתת הפניות לאלו שמעוניינים להתעמק.

אז הנה מספר הפניות לשיחות מעניינות עם בן ביקמן -

אינסולין, שומן חום וקיטונים.

איזון בין אינסולין ו-גולקגון.

הרצאה מעניינת של בן ביקמן על אופן השימוש של הגוף בשומן כמקור אנרגתי.

תודה,

אלי

• אהבתי 1

פורד פיאסטה, 1.25 ידנית Trend, שנת 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, Eli R כתב:

אפשר לחפש גם סרטון של בן ביקמן ולהבין את ההבדלים בין מחנה ה-"calorie in - calorie out" לבין המחנה ה-"אחר".

היופי עם כול עיניין ספירת הקלוריות הוא שגם אם התיאוריה מאחוריה לא ממש נכונה - השיטה עדיין עובדת.

אותו הדבר מעבר לטבעונות/50 בננות ביום / 30 קיווי בשבוע/80-10-10 / 90-5-5 וכול הדיאטות האחרות:

בגלל המעבר לתפריט חדש האדם מקפיד יותר על מה שנכנס לו לפה, ומוריד באכילה ה"לא מודעת"

• רעיון טוב! 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למישהו יש המלצה לאופני כושר לאירובי בבית? מעדיף עם מסך ומדידת דופק ומרחק וכו'

ספינינג? או רגיל? עדיף בלי משענת הבנתי שזה יותר לגיל השלישי וכו'

איזור ה 1000₪, גם יד שנייה יבוא טוב. מהמרכז

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...