Jump to content

omricn

 • פרסום הודעות

  548
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

15 נייטרלי

אודות omricn

 • דירוג
  נהג נמרץ (> 500 הודעות)

ספרו לנו עליכם

 • מיקום
  י-ם
 • מקצוע
  IT

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

 1. והיכן המפוח הקודם? רעשים כאלו בדרך כלל נובעים מנייר\עלים כל דבר אחר שנכנס אל המפוח, ולאו דווקא המפוח עצמו שניזוק. בעבר קרה לי מקרה דומה להפליא, ברגע שהתחלתי לשמוע את הרעש כבר חישבתי כמה אני צריך לגהץ בכרטיס.. ואז החלטתי להתחיל לבדוק בעצמי כמה שאני יכול, פירקתי תא כפפות ועוד כמה פלסטיקים, הגעתי לזוית ראיה של המפוח עצמו בצורה כזו שיכלתי להשחיל טלפון ולצלם וידאו, וראיתי משהו קטן משתולל בתוכו אבל לא היתה לי גישה להוציא את מה שזה היה. לאחר הפעלת המפוח על מקסימום למשך כמה דקות לפתע עף עלי מאחד מפתחי המיזוג אפון של משקפי רייבאן.
 2. זה תמיד משחק של בדיקה בתמונות וזיהוי ע"פ סימנים מזהים. מאוד תלוי בדגם הרכב, קצת לימוד מקדים ובדיקה של אילו רמות גימור הגיעו לארץ. ניתן גם לבקש מספר שלדה ולבדוק באתר היצרן. אני לא יודע אם המידע קיים אצל כל יצרן ע"פ מספר שלדה אבל לגבי הפורד שלי - לאחר זיהוי ע"פ סממנים מזהים (ג'אנטים, פנסים מושחרים, גג-שמש ועוד) הכנסתי את מספר השלדה לאיזור מסויים באתר פורד וקיבלתי את הרכב הספציפי שלי עם פירוט של כל התוספות עד לרמת המאפרה כן\לא.
 3. אתה בוהה שעות בטלפון שלך ממרחק דומה (באופן יחסי), נזק לעיניים לא נגרם מצפייה בטלויזיה (בגבולות הנורמה כמובן), זו אגדה מימי שנות ה80. בכל אופן מרחק של 2 מטרים ממסך 50 אינטש זה מרחק נורמלי לחלוטין.
 4. אני שומע היום בפעם השלישית ממקור ראשון על בעלי רכבים שנדלקה להם נורת מנוע כתומה (חיישן חמצן\תערובת\פליטה וכו'). לא נראה לי שמדובר בצירוף מקרים.. לא אומר שיש פה איזו קונספירציה אבל אכן נשמע שמדובר על תופעה שהתחילה בדיוק בתקופה הזו.
 5. איזו? Conversations with a killer: the Ted Bundy tapes ?
 6. דווקא נראה זהה למשענת היד אצלי, והיא אכן לא זז קדימה, תמיד הטריף אותי. בנוסף, חסרה מאוד משענת אחורית "לילדים" עם מחזיקי כוסות כפי שקיימת אצלי כיום, אולי בפוקוס ST line תהיה קיימת. פתחי מיזוג אחוריים אני לא רואה בדרך כלל ברכבים משפחתיים\מיני, אלא רק בקרוסאוברים ושות', כמובן הלוואי שהיו. בנוגע לעיצוב תא הנוסעים, לטעמי סולידי ויפה, במיוחד פס ה-מה שנראה כמו מתכת מוברשת במרכז הדש. עוד שאלה למי שיודע, האם בגרסת ה ST line העתידה להגיע, תהיה תאורת אווירה פנימית אדומה\צבעונית כמו שקיים היום? אני מת על זה.
 7. טאסות ו123 כ"ס, מה זה פלאשבק מהניינטיז?
 8. כל נושא הכיבוס ב90 מעלות הוא בגדר המלצה וכמובן ברור שעושה יותר טוב מנזק, גם אני משתמש בתוכנית הזאת לפחות פעם בשבוע עם מצעים ובגדים עם אקסטרא זיעה, אבל כמו שציינתי - רוב החיידקים לא מושפעים (ורמז - ה90 מעלות הוא לא באמת 90 מעלות במכונת הכביסה). כמו שציין Sperial - סבון ודטרגנט מפרק את המעטפת השומנית של החיידקים, בדיוק כמו בשטיפת הידיים ושפשוף עם סבון, וזה מה שמחסל אותם. לגבי השריה\שטיפת בגדים בחומץ.. הייתי מעדיף את החיידקים 😄 אפשר גם לשטוף ידיים בחומץ במקום בסבון אבל אנחנו במאה ה21 והיכולות של סבון כמעט זהות, כך שזה די לא נחוץ לסבול כדי להיות נקי. ענק 😁
 9. אנשים שחטפו סלמונלה, רוטה, אי-קולי ועוד יחלקו עליך.. ברור שהטבע מאוזן אבל הוא גם יכול להיות מאוד אכזרי.
 10. שכחתי לעדכן, הוחלפו 4 צמיגים והצליל עדיין קיים. שמתי לב שבעיקולים הצליל המונוטוני הופך לצליל כמו של מסוק (?).. הכי טוב שאני יכול לתאר.. צליל עמום אך עם עליה וירידה בטון באופן מהיר מאוד עקב סיבוב הגלגלים. מרגיש שאני שומע את אותו הצליל גם בפניות ימינה וגם שמאלה. כמו כן במעמד החלפת הצמיגים ניסיתי לסובב את הגלגלים הקדמיים וגם לאחוז אותם בשני הצדדים ולבדוק חופש, לא הרגשתי משהו יוצא דופן, אבל אני לא מקצוען בזה.. אקבע הגעה למוסך בקרוב אין ברירה.
 11. אני חושב שעל מנת לענות אנחנו צריכים להתייחס לשאלה באופן היפותטי\מדעי. ראשית יש לענות על השאלה "האם קרינת השמש מחסלת חיידקים"? התשובה היא כן ולא -כ99% מהחיידקים אכן ימותו מחשיפה ישירה לקרני UV של השמש, מעולה לא? לא. כדי לחסל את החיידקים נדרש אורך גל אולטרה סגול מאוד מדוייק של 254 ננומטרים, אשר אכן מיוצר ע"י השמש 😃 אבל רובו נספג באטמוספירה של כדור הארץ 🙁. איך האור האולטרה סגול הורג חיידקים? הוא גורם להם למעין "מחלת קרינה", משנה להם את ה DNA ומחסל אותם בצורה מאוד אפקטיבית. לצערך, על מנת לחסל חיידקים בעזרת אור אולטרה סגול החיידקים חייבים להימצא בחשיפה ישירה אל האור, כך שאפילו אם האטמוספירה לא היתה החסם העיקרי - רוב החיידקים בכל מקרה לא יהיו חשופים אליו ו"יתחבאו" בקפלים\חריצים וכו'. ועכשיו למה שלא ציפית לו - החיידקים שלך (E.coli\hepatitis\salmonalle\rotavirus ועוד שמות מלחיצים) לא מתים גם במכונת הכביסה. למעשה בחלק מהמקרים מכונת הכביסה היא מצע די נוח להעברת חיידקים ואפילו וירוסים בין בגדים\מצעים וכו', ורוב החיידקים אף ישרדו את הטמפרטורה הגבוהה ביותר של מכונת הכביסה שלך. למרבה ההפתעה, המקום הטוב ביותר לקטול חיידקים הוא.. במייבש הכביסה. בכל מקרה, מייעץ לך לבצע חיטוי למכונת הכביסה פעם בחודש-חודשיים ע"י הפעלת מכונה ריקה עם חומץ למשך כחצי שעה לפחות. לסיכום, לשאלתך - לא, ברוב המקרים החיידקים שעל הבגדים שלך ימשיכו לחיות חיים טובים.
 12. omricn

  מזגן בפורד פוקוס 2012

  האמת שחקרתי לעומק (מידי) את הנושא הזה: המצב היחידי בו סירקולציה פנימית לא תתחלף באופן אוטומטי לחיצונית היא במצב MAX A/C. Recirculated air may turn off automatically (or be prevented from turning on) in all airflow modes except MAX A/C to reduce risk of fogging. Recirculated air may also turn on and off automatically in Panel or Panel and Floor airflow modes during hot weather in order to improve cooling efficiency. רוצה לומר - יש לוגיקה מעט מורכבת מאחורי הנושא וחלקה נקבע ע"י הטמפרטורה החיצונית כך שאין זמן קצוב קבוע לשינוי האוטומטי בין סוגי הסירקולציות. כפי הכתוב מעלה, במצב אוורור לכיוון פני הנוסעים או פני הנוסעים + רגליים, יתבצע שינוי אוטומטי בין המצבים. בשאר המצבים הסירקולציה תשתנה לחיצונית בהתאם ללוגיקה הנ"ל. הסיבה העיקרית היא מניעה של היווצרות אדים עקב סירקולציה פנימית. בנוסף, נמצא שסירקולציה פנימית אינה בריאה ואף מסוכנת במקרים מסויימים בהם גזי פליטה\CO2 חודרים לרכב. זה קצת מציק לי כאשר אני נוסע מידי פעם במנהרה מסריחה ובוחר בסירקולציה פנימית, לאחר דקה שוב מתחיל להריח את הסירחון.
 13. מה. ומה עם מייבש כביסה? לפי מה שאתה מתאר אני צלחת פטרי מהלכת 🤣 על אותו משקל - אל תשטוף ידיים, פשוט צא לסיבוב קצר במרפסת. וברצינות - מה.
 14. omricn

  מזגן בפורד פוקוס 2012

  בוא נעשה סדר: במערכת בקרת האקלים יש לך באופן כללי שתי אופציות - הפעלה ידנית (עוצמת אוורור, טמפרטורה) או מצב Auto אשר מווסת את עוצמת האוורור בהתאם לטמפרטורה שנקבעה, כך שאם נכנסת לרכב אשר עמד בשמש ובחרת Auto ו19 מעלות, המאוור יאיץ למהירות הגבוהה ביותר עד שתא הנוסעים יגיע לטמפרטורה הרצויה, ואז המאוורר ינמיך עוצמה בהתאם. קודם כל, בדוק שאתה לא נמצא במצב Auto, בחר טמפרטורה, נניח 19 מעלות, ובחר מהירות אוורור, האם הכל עובד כשורה? במצב Auto, האופן בו המערכת מנטרת את הטמפרטורה בתא הנוסעים היא ע"י חיישן אשר נמצא מתחת להגה צמוד לברך ימין שלך, אתה תראה שם חלונית קטנה עם תריס, שם החיישן נמצא. אם החיישן תקול\מתנתק אזי קריאת הטמפרטורה של מערכת בקרת האקלים תהיה שגויה והמערכת לא תדע להתאים את מהירות המאוורר ע"פ הטמפרטורה שנקבעה, ואז עלול להיווצר מצב כפי שאתה מתאר בו המאוורר "משתגע". אך בהחלט יתכן כי אינך מתפעל נכון את המערכת.
 15. מזכרוני רק כאשר הייתי מפעיל חימום היה יוצא מהם משהו, אבדוק היום שוב
×
×
 • Create New...