Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שימוש בחלונות אחוריים כשהמפתח לא בסוויץ׳

פוסטים מומלצים

שלום 🙂

חדש פה, מקווה שאני בתת-פורום הנכון.
קניתי לא מזמן פורסטר 2011 חמודה שאני מתכנן להשתמש בה לטיולים ולשפצר אותה כך שאוכל לישון בתוכה. אחד מהדברים שהייתי רוצה הוא שאוכל להשתמש בחלונות כשהאוטו כבוי לגמרי (אם פתאום באמצע הלילה יהיה קר/חם וארצה לשנות את כמה שהחלון פתוח).

מה שחשבתי לעשות בהתחלה הוא להוסיף בטריה חיצונית של 12v ולחבר אותה למעגלים של החלונות יחד עם מפסק כך שהמעגל החשמלי יהיה פתוח ברוב המוחלט של הזמן. 

אולם עכשיו חשבתי אולי שבכלל לא צריך בטריה חיצונית אלא לחבר למצבר ישירות, יחד עם מפסק?

אשמח למחשבותיכם והצעותיכם.

יש לי נסיון טכני לא רב וכן ידע בחשמל.

עריכה אחרונה על ידי ליאור ויצהנדלר
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, ליאור ויצהנדלר כתב:

שלום 🙂

חדש פה, מקווה שאני בתת-פורום הנכון.
קניתי לא מזמן פורסטר 2011 חמודה שאני מתכנן להשתמש בה לטיולים ולשפצר אותה כך שאוכל לישון בתוכה. אחד מהדברים שהייתי רוצה הוא שאוכל להשתמש בחלונות כשהאוטו כבוי לגמרי (אם פתאום באמצע הלילה יהיה קר/חם וארצה לשנות את כמה שהחלון פתוח).

מה שחשבתי לעשות בהתחלה הוא להוסיף בטריה חיצונית של 12v ולחבר אותה למעגלים של החלונות יחד עם מפסק כך שהמעגל החשמלי יהיה פתוח ברוב המוחלט של הזמן. 

אולם עכשיו חשבתי אולי שבכלל לא צריך בטריה חיצונית אלא לחבר למצבר ישירות, יחד עם מפסק?

אשמח למחשבותיכם והצעותיכם.

יש לי נסיון טכני לא רב וכן ידע בחשמל.

יש לי איזה רעיון נראה לי דווקא לא רע, הרעיון הוא לייצור גישור בתיבת פיוזים מהזנה קבועה. 

בלי לחתוך חוטים ולייצר בלאגן אפשר להשתמש עם שתי מפצלי פיוזים אחד להתקין בפיוז קבוע והשני להתקין בפיוז של החלונות התקנה הפוכה!, במפצל על החלונות לא להרכיב פיוז תחתון בכלל בשביל שלא יחזור מתח לכל הרכב, ולחבר את שתי ה'יציאות' (שעכשיו אחת מהם כניסה) זהו, אמור לעבוד.

דיאגרמה של מפצל פיוז.

fa.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שאתה עושה שינויים ברכב.

בהרבה מכוניות לחיצה ארוכה על כפתור הפתיחה בשלט פותחת חלונות ולחיצה ארוכה על נעילה סוגרת אותם.

תבדוק אם קיים אצלך או אם ניתן לקודד.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי. קימה רגעית. הכנסת מפתח לסוויץ ופתיחת/סגירת החלון זה המתכון הבטוח ביותר.

כל קומבינה עלולה לגרום לנזק במערכת החשמל ברכב שהנזק שלה יכול להיות מעצבן יותר יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשואלים, הרעיון הוא שאבנה מיטה בחלק האחורי של הרכב ולכן קצת פחות נוח להגיע לסוויץ בכל פעם. ובנוסף, כי זה כיף לבנות ולהתאים דברים 🙂

בתאריך 23.4.2024 בשעה 23:42, ELI001 כתב:

יש לי איזה רעיון נראה לי דווקא לא רע, הרעיון הוא לייצור גישור בתיבת פיוזים מהזנה קבועה. 

בלי לחתוך חוטים ולייצר בלאגן אפשר להשתמש עם שתי מפצלי פיוזים אחד להתקין בפיוז קבוע והשני להתקין בפיוז של החלונות התקנה הפוכה!, במפצל על החלונות לא להרכיב פיוז תחתון בכלל בשביל שלא יחזור מתח לכל הרכב, ולחבר את שתי ה'יציאות' (שעכשיו אחת מהם כניסה) זהו, אמור לעבוד.

דיאגרמה של מפצל פיוז.

fa.png

אני צריך קצת להתעמק ברעיון הזה ולחקור קצת בשביל שאוכל להבין למה אתה מתכוון, תודה 🙂 

דבר נוסף שנתקלתי בו הוא ליצור מערכת של שתי סוללות שמחוברות ביחד (המצבר ואחת נוספת) כאשר הנוספת היא להתקנים חיצוניים בזמן שהרכב כבוי, ניראה שזו מערכת די מוכרת ונפוצה יחסית ולכן אולי היא תהיה הרעיון הכי טוב לעקוב אחריו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, ליאור ויצהנדלר כתב:

לשואלים, הרעיון הוא שאבנה מיטה בחלק האחורי של הרכב ולכן קצת פחות נוח להגיע לסוויץ בכל פעם

אתה מדבר על פורסטר כן?

אם אתה ישן שהראש כלפי הקדימה, אתה כולה שולח יד לסוויץ..

זה לא שאתה ישן באיזה אוטובוס מאחורה וצריך ללכת עד לקדימה.

• מצחיק 1

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...