Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחשב נייח - מה הפרוצדורה של להחליף הארד דיסק?

davemustaine87

פוסטים מומלצים

יש לי 2 מחשבים נייחים בבית ,נקנו באותו זמן והם בעלי אותו מפרט בערך. 

אחד הפסיק לעבוד ואני רוצה לקחת את ההארדיסק (HDD) מהמחשב הלא תקין ולשים במקום הארדיסק השני במחשב התקין

האם זה פשוט להתקין פיזית וזהו, או שאני צריך להגדיר משהו ב-ביוס?  

עריכה אחרונה על ידי davemustaine87
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה יש על ה- HDD עכשיו ומה אמור להיות עליו בהמשך?

אם יש עליו מערכת הפעלה (ווינדוס) תצטרך למחוק את מערכת הקבצים שיש עליו ולהתקין חדשה (בין אם הוא הופך להיות כונן גיבוי או הופך להיות כונן ראשי עם מערכת הפעלה במחשב החדש).

אם הוא היה דיסק גיבוי במחשב הישן והופך להיות דיסק גיבוי במחשב החדש כנראה שיעבוד פשוט Plug&play אם שני המחשבים היו ווינדוס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על המחשב כרגע יש הארדיסק עם ווינדואס 7, מה שאני רוצה להעביר הוא הארדיסק עם ווינדואס 10. שניהם היו כוננים ראשיים במחשבים שלהם

אז אם הבנתי נכון אני אצטרך להתקין ווינדואס מחדש בהארדיסק עם הווינדואס 10? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, בתהליך ההתקנה של ווינדוס מערכת ההפעלה מתאימה את עצמה לחומרה שעליה מתקינים אותה באותו רגע.

לא יעבוד לך פשוט להעביר HDD עם ווינדוס 10 למחשב חדש ולגרום לו לעלות מה- HDD הזה (אלא אם כן שני המחשבים זהים - בכל מקרה בריא יותר להתקין מחדש)

אם אתה רוצה ווינדוס 10 תצטרך להתקין מחדש ווינדוס במחשב התקין (בין אם על הכונן הנוכחי או על הכונן החדש שיעבור אליו). בסופו של דבר על אחד הכוננים תהיה מערכת ההפעלה החדשה ואת הכונן השני תצטרך למחוק ולהתקין מערכת קבצים כלשהי (NTFS) שיהיה לך כונן DATA לקבצים.

עריכה אחרונה על ידי Amired
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 42 דקות, davemustaine87 כתב:

בכול מקרה אם אני פשוט אנסה להחליף בניהם כמו שהם, אני יכול לגרום לאיזשהו נזק? 

אתה יכול להעביר את ההארד דיסק כמו שהוא.

אם החומרה זהה או לפחות דומה,  המחשב שאליו  אתה מעביר את ההארד דיסק יהפוך מבחינתך למחשב שממנו ההאר דיסק נלקח, כולל סיסמאות והכל. 

אם יש לך תוכנות עם רישוי שמבוסס על חתימת חומרה, הרישיון יעוף  כי מבחינת התוכנות האלו ביצעת התקנה נוספת על חומרה אחרת. 

חוץ מזה זה עובד, עשיתי את זה המון פעמים.

עריכה - אתה רוצה להשאיר גם את הכונן הישן עם WIN7? 

או שאתה מוציא אוא? 

אם תשאיר אותו, המחשב יעלו מ WIN7.

אם תוציא, יעלה מ WIN10.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, Nemesis כתב:

אבל לא בטוח שהרישיון של מערכת ההפעלה יעבוד. 

בחלק מהמקרים אקטיבציה מחדש מחזירה את הרישיון לפי הרישיון שמקושר ליוזר מייקרוסופוט שלך. 

האמת לא הבנתי עד הסוף איך זה עובד. יש מקרים שאתה עולה אחר שהחלפת חצי מהדברים במחשב והתקנת מערכת הפעלה מחדש ואתה מקבל הודעה Windows is activated with the digital license linked to your Microsoft account, ולפעמים זה לא עובד וצריך רישיון חדש. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד בכל ציוד במיוחד ישן יש סיכוי (קטן) לכך שהוא לא יעבוד אחרי שאתה פותח אותו ומתעסק איתו. 

לדוגמה בזמן פירוק ההארד דיסק לחצת קצת על הלוח אם ובדיוק התפוצצה שם הלחמה, נתלש איזה חוט או קבל וכו'.

סבירות שזה יקרה נמוכה אבל תמיד צריך לחקת את זה בחשבון.

מעבר לכך שום נזק לא יגרם, מקסימום מערכת ההפעלה לא תעלה. 

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מצב שתוכל פשוט לחבר דיסק חדש, להגדיר אותו בBIOS ככונן עם מערכת הפעלה וזה יעבוד. תלוי בחומרה ב-2 המחשבים. אם חומרה שונה יכול להיות תצטרך להתקין דרייברים (chipset וכו'). אופטימלי זה התקנה חדשה ואז כנראה יהיו לך 2 מערכות הפעלה עם אפשרות בחירה ביניהן. 

לפני 4 שעות, Buki כתב:

האמת לא הבנתי עד הסוף איך זה עובד. יש מקרים שאתה עולה אחר שהחלפת חצי מהדברים במחשב והתקנת מערכת הפעלה מחדש ואתה מקבל הודעה Windows is activated with the digital license linked to your Microsoft account, ולפעמים זה לא עובד וצריך רישיון חדש. 

אין שום בעיה להחליף כוננים/כרטיס מסך/מעבד/להוסיף זיכרון. לוח אם דורש חידוש רישיון כי הוא נמצא בתוך BIOS. אם Windows שלך לא OEM אתה פשוט עושה הפעלה מחדש בלי צורך לקנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, mikyl כתב:

יש מצב שתוכל פשוט לחבר דיסק חדש, להגדיר אותו בBIOS ככונן עם מערכת הפעלה וזה יעבוד.

הוא כתב שרוצה לשים את ה Win 10 במקום ה Win7 אז עקרונית לא צריך להגדיר ב Bios שום דבר, הוא יעלה את מערכת ההפעלה היחידה שישנה. 

בדרך כלל גם אם החומרה שונה אבל זה משהו סטנדרטי אין עם זה בעיה, הדרייברים החסרים מותקנים אוטמטית. 

לפני 3 שעות, mikyl כתב:

אם Windows שלך לא OEM אתה פשוט עושה הפעלה מחדש בלי צורך לקנות.

זה משום מה לא תמיד עובד. למשל היה לי מחשב עם Win OEM, פרמטתי והתקנתי מערכת הפעלה טריה מאפס ועדיין הרישיון שמקושר לחשבון מייקרוסופוט שלי לא עובד. במחשבים אחרים זה כן עובד. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר לנושאים שהעלו, צריך לבדוק שהמחשב בו אתה מתקין את הדיסק הקשיח -> יכול לקבל אותו (מבחינת סוג חיבור, ומבחינת גודל כונן אליו הוא יודע לגשת).

את זה בודקים במפרט של לוח האם.

סיכוי די קטן שתהיה בעיה עם נושא זה, אך כדאי לבדוק בכדי לא לפרק מחשב ואז לגלות שזה לא עובד.. (מבאס)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צויין שהמחשבים מאותה תקופה, כך שהסבירות נמוכה. חוץ מזה, יש דיסקים שתואמים ליותר ממשק אחד, כך שכבל יכול לפתור את הבעיה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...