Jump to content

Buki

אחראי פורום
 • פרסום הודעות

  29,085
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  7

כל מה שפורסם על ידי Buki

 1. Buki

  c4 דיזל ידני

  בהנחה שבברלינגו 2009 יש את אותם המזרקים, שלי נמכרה עם 350 אלף ק"מ ומזרקים מקוריים. אבל בכמה עשרות אלפי לפני שנמכרה הייתה פולטת עשן אפור מסריח עם ריח של סולר לא שרוף בהתנעה קרה למשך כ 30-40 שניות. מה שיכול להצבע על מזרקים עייפים. חוץ מהדבר הזה הכל היה תקין. עברתי במצטבר מעל 500.000 אלף ק"מ עם מנוע 1.6HDI של פיז'ו. שמן בדיוק לפי התקן, מסננים מקוריים ולא ללת את האותו לטיפול למוסכים חאפרים שלא מכירים את הדגם ואז אפשר לבנות את האוטו להרבה אחרי 250 אלך ק"מ, זה בהנחה שהבעלים הקודמים הקפידו על הכלל הזה. בכל מקרה מזרקים חדשים זה דבר מאוד יקר, חדשים בארץ עולים כ 8000-9000 ש"ח לרביעיה. יש אופציות זולות יותר עם החסרונות שלהן. גם אם תצטרך להחליף DPF זה סיפור של אלפי שקלים.
 2. כמעט. ז"א יש בהיקף נמוך מאוד ובק"מ יותר גבוהים בהשוואה לטורבו.
 3. https://carsforum.co.il/topic/663896-סיכום-100000-קמ-עם-קיה-ריו-2014-12-ידנית/
 4. אדם זה אותו נגד כמו בברלינגו? נדרשתי להחליף בשני הברלינגואים בגלל אותה תקלה, נשרף הפיוז הטרמי. מחירו כ 200 ש"ח ללא עבודה, בהנחה שזה אותו מק"ט.
 5. מתברר שיש עוד חלק לפארק הזה, תחנת קרית חרושת. "אם עולים באלרואי ונוסעים 4 דקות לכיוון עפולה, מגיעים אליה". מוצב שם דגם של קטר בקנה מידה 1:1, עוד כמה שלטי הסבר ואותו מסלול הליכה/אופניים נעים לאורך המסילה כמו בחלק השני של הפארק. מבנה התחנה בקרית חרושת זהה למבנה באלרואי. קטר, לא אמיתי כמובן. לא יזיק לחדש את הצבע שלו. פה הפסים נעלמים בצמחיה, אבל הם קיימים, מתחת לפני השטח... שנת הנחה - 1908 ויצרן הפסים. מראה כללי של הפארק בחלקו הדרומי. מעבר פסי רכבת של מסילת העמק המקורית... קרון (אולי מאלו שנסעו על המסילה פעם, נמצא בדיוק על התוואי) במשק של מישהו. שלטי הדרכה ותמונות הסטוריות.
 6. Buki

  שאלה לגבי קילומטראז׳

  לא אמרתי שזה פשוט, אמרתי שאפשרי (עם ציוד וידע מתאימים) לשנות ק"מ בלי לפרק את הלוח שעונים. לא מתחייב כמובן שזה אפשרי בכל רכב.
 7. Buki

  שאלה לגבי קילומטראז׳

  במכוניות מודרניות אפשר לשנות ק"מ דרך שקע OBD, בלי שום נגיעה בלוח שעונים. פותח השירשור, שום מכון בדיקה לא יכול לגלות שינוי מ 140 אלף ק"מ ל 80. הוא יכול לגלות שינוי מ 400 אלף ק"מ ל 80. אימות רק על ידי ספר טיפולים בו יש התקדמות עקבית של ק"מ בכל טיפול.
 8. אני אתן שוב פעם את הדגמא מקודם. נגיד אני יצרן של מכונה לייצור כוסות פלסטיק. המכונה קיימת בשלושה דגמים K-1000, K-1500 ו K-2000. בשלושתם החומרה זהה בדיוק. ההבדל היחיד הוא במהירות, הדגם הראשון מייצר 1000 כוסות בשעה, השני 1500, השלישי 2000. אני יכול לפני אספקה ללקוח להגדיר את כולן לדגם K-2000. אבל אז אני אצטרך למכור אותן במחיר של 1000, כי רוב הלקוחות מעדיפים את הגדם הזול ו 1000 בשעה מספיק להם, אם אני אמכור את כולן במחיר של 2000, לא יקנו. אז אני מציע 3 דגמים, על חלקם אני מרוויח פחות אבל מוכר כמות יותר גדולה, על חלקם מרוויח יותר פר יחידה אבל מוכר פחות יחידות. מציע גם אפשרות שידרוג בתשלום אחרי הרכישה, למי שמעוניין להגדיל את הייצור. הכל רק לדוגמא, אני לא קשור לתחום הזה. אבל ככה הזה עובד. אם מישהו מצא אפשרות בלי לעבור דרכי לשדרג K-1000 ל K-2000, אין לי עם זה מה לעשות. מדובר בחלק קטן מהלקוחות בדרך כלל.
 9. זו ההודעה עליה דיברתי עם תנאים מדוייקים בהם בוצעה הבדיקה. ממליץ לקרוא את כל השירשור.
 10. נכון מאוד, מאותה סיבה יש מנועים עם נניח 90 ו 110 כ"ס כשכל ההבדל הוא בתוכנה, החומרה זהה לגמרי. הרי אפשר בלי שום השקעה כספית מצד היצרן למכור את כל המנועים עם 110 כ"ס. אבל לא עושים את זה אלא נותנים מספר רמות כדי שאפשר יהיה לתמחר את הרמה הגבוהה במחיר יותר גבוה. ובהחלט קיים במוצרים אחרים. קונה מוצר, עם ביצועים X. לאחר שנה העסק התפתח, צריך ביצועים יותר גבוהים. משלם משהו ליצרן, מקבל קובץ עם קוד. מתקין את הקוד, אותו מכשיר מקבל תוספת מהירות 30% או 50% בלי שום שינוי בחומרה.
 11. גם את הרכב הזה הרוסים העתיקו, אבל עקב סחבת בהעלה לפס הייצור הוא הוצג רק ב 1986. העיצוב סימקה 1307, המכניקה Audi 100, זאת אומרת מנוע לאורך ולא לרחוב כמו בסימקה.
 12. היה שירשור לפני כמה שנים בו אני ביצעתי בדיקה לפי ההנחיות האלו שלך, רשמתי בדיוק באיזה תנאים בוצע וצילמתי, רק אני לא מוצא אותו. יכול להיות שאתה זוכר איזה מילת מפתח ויכול למצוא את השירשור?
 13. בברלינגו 2009 בשעות הערב בקיץ, עמידה במקום מנוע בסרק, מהירות מאוורר נמוכה מדדתי פעם 4 או 5 מעלות בפתחים. יש שירשור בפורום עם תמונות אבל לא מוצא אותו. בעוצמה הכי גבהוה לא מדדתי כיוון שלא משתמש במזגן במהירות מעל 2 כמעט אף פעם.
 14. אני רק אומר שחלק מהפיצ'רים אפשר להוסיף רק על ידי קידוד, אבל חלק דורשים גם חומרה. לדוגמא אם בדגם שמגיע לארץ אין חיישן מפלס במיכל של הוישרים, שום קידוד לא יעזור...
 15. Buki

  לגבי פולי

  בשום סוג של פולי אי אפשר סובב את הרצועה עם היד, כי אתה אמור לסובב את המנוע יחד עם הרצועה ולזה כוח היד לא מספיק. אם מדובר במצב בו הרצועה מפורקת, במקרה של פולי רגיל סיבוב הפולי לשני הכיוונים יסובב את העוגן של האלטרנטור, במקרה של פולי קלאץ', סיבוב לכיוון אחד יסובב את העוגן, בסיבוב לכיוון השני הפולי יסתובב על ריק ולא יסובב את העוגן.
 16. לא ברור אם זה היה אימפ או NSU Prinz שחיצונית יותר דומה. או שלקחו קצת מכל אחת מהן. או כל שילוב של ריגול תעישייתי אחר. לכן תאוריה.
 17. מנוע עובד תקין. נשבר מכסה טיימניג, תוקע את הרצועה ומכבה את המנוע. משחרר את הטיימינג, המנוע מניע. איך מהדבר הזה הלכו מייסיבי קרנק?
 18. Buki

  לגבי פולי

  פולי רגיל מקובע לציר, מעביר את הסיבוב לשני הכיוונים.
 19. Buki

  חווית העברת בעלות באינטנרט

  אתה במקום הנכון, זה מצב בו אין מכוניות רשומות על שמך.
 20. הסבירו לך שסיכוי שתושבות גורמות לרעידות האלו הוא אפסי. ברגע שהעברת לניוטרל, ניתקת את המנוע ואת הגיר מהעניין. גם אם אין להם תושבות בכלל הרכב לא ירעד. זה משהו בגלגלים/צמיגים. המלצנו לעשות הצלבה. לשחק עם מיקום הגלגלים, לנסות להחליף עם גלגל ספייר כל פעם גלגל אחר. איזון דינמי גם אפשר לנסות.
 21. Buki

  סקר: גיר רובוטי או אוטומט?

  גם בתיבות רציפות יש ממיר מומנט, על מנת לאפשר לרכב לזנק מהמקום ולעמוד במקום עם הילוך משולב. בתיבות רציפות הוא ננעל אחרי שהרכב צובר מהירות של כ 10 קמ"ש ונשאר נעול כל הזמן.
 22. Buki

  סקר: גיר רובוטי או אוטומט?

  זה בעך השירשור מספר 758 בנשוא ידני מול לא ידני, בכל השירשורים האלו אנשים כותבים שידני זה טוב אבל לא בפקקים. בכל השירשורים האלו אני כותב שאני לא מבין על מה מדברים ולא מבין מה הבעיה. ברגע שאתה מספיק רגיל לידני אין שום הבדל. זה לא מעייף יותר ולא שונה בכלום. אפשר לאמור אפילו שידני יותר נוח בפקקים כי אין לו את הנטייה למשוך קדימה כל הזמן ולא צריך להחזיק אותו במקום עם ברקס.
 23. אם אתה לא משתמש בדיבורית, תעקוב אחרי החוט של הרמקול, תגיע לקופסה של הדיבורית. תנתק אותה מכל החיבורים ותוציא מהאוטו, גם את הרמקול תוציא כמובן.
 24. Buki

  חווית העברת בעלות באינטנרט

  הוא שאל "רשום או ירשם על שני אנשים".
×
×
 • Create New...