Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 1 דקה, sperial כתב:

נמסיס, אתה מבין שגרף התמותה שהבאת רומז ליעילות החיסון. אצל ראשוני המתחסנים החלה הגנה מינימלית ב-4 בינואר ומלאה ב-17 בינואר. הפלא ופלא, עקומת התמותה מתחילה לרדת ב-20 בינואר.

כרגיל...

1.jpg

• מצחיק 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, sperial כתב:

נמסיס, אתה מבין שגרף התמותה שהבאת רומז ליעילות החיסון. אצל ראשוני המתחסנים החלה הגנה מינימלית ב-4 בינואר ומלאה ב-17 בינואר. הפלא ופלא, עקומת התמותה מתחילה לרדת ב-20 בינואר.

גם אתה לא נכנסת וקראת מה כתוב בלינק מתחת לגרף...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בודאי שראיתי את הקשר בין הגיל של מיס תבל לצריכת הגבינה באיווה. אבל הגרף הזה הוא דוגמא קלסית למניפולציה של נתונים: החץ האדום הזה מרשים מאד, אלא שהוא צריך לזוז חודש ימינה, לתחילת השפעת החיסונים.

דרך אגב, חליל, אתמול חשבתי שאשבר אחרי חצי שעה. אני מצדיע לעצמי, החזקתי מעמד כ-15 שעות. לענייננו, התמותה מקורונה גדולה לפחות פי 10 מהתמותה משפעת. גם CFR וגם במספרים כוללים. בארהב היו בעונה 18-19 כ-35,000 מתים משפעת. כמה מתו השנה מקורונה?

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, Transporter כתב:

שכחו את כל אלה שמתאשפזים במוסכים

הם לא התאשפזו במוסכים, פשוט היו צריכים להחליף שמן

לפני 12 שעות, יובל .מ. כתב:

מת לראות אותם מוותרים על חיסון פוליו לילדים שלהם ונותנים להם לקבל שיתוק, נראה איך הם יגיבו אחר כך.

זה לא רלוונטי כי החיסונים כמעט והכחידו את המחלות האלה.

מחלות נעלמו / הפכו לבעיה של יישובים / שכונות / אוכלוסיות מאוד מסוימות, סוג של קומונות כאלה.

בשנים האחרונות חצבת (המחלה הכי מדבקת שידועה בערך) קצת הרימה את הראש, ושם הסיכון הוא בעיקר לתינוקות מתחת לגיל שנה, כי לא מחסנים בפני חצבת לפני גיל שנה.

לפני 3 שעות, פינדר כתב:

היה לפני כשנה ראיון עם אשרוב.

דיבר נגד חיסון חצבת. המראיינת שאלה אותו אם הילדים שלו מחוסנים, אמר לא יודע אשתי אחראית על הילדים.

שאל את אשתו, הסתבר שהילדים מחוסנים...

אפילו אשתו לא מאמינה לו, אבל אורנה בנאי, רינת גבאי, עודד מנשה ועדן הראל, יקריבו את הילדים שלהם כי אשרוב אמר...

שמעתי פה ושם את רוב אלה שציינת, לא התרשמתי שמדובר באוכלוסיה עם IQ מעל הממוצע (שלא לומר פחות).

לפני 4 דקות, gadik6 כתב:

עכשיו גם אם נניח שתופעות הלוואי של המחלה אינן מאוד נפוצות או קשות אצל צעירים, איזו סיבה יש להתנגד לחיסון שהינו בעל תופעות לוואי נמוכות משמעותית מהנגיף?

אצל חליל האבחון אונליין שלי אומר - הוא הצהיר שכבר חלה (ולכן לא יכול כרגע בכלל לקבל חיסון), ולכן הוא שולח את קרוביו להתחסן, אבל כאן הוא מחר*ן על החיסון.

יש לי בן דוד כזה - כל מה שיש למישהו אחר ולו אין, הוא "לא שווה".

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 51 דקות, gadik6 כתב:

מטרנספורטר נגד העולם עברנו לחליל נגד העולם?

לא מבין את ההתבצרות הזאת בעמדה - יש נגיף חדש שמשתולל בעולם, זה מצב קיים.

עכשיו גם אם נניח שתופעות הלוואי של המחלה אינן מאוד נפוצות או קשות אצל צעירים, איזו סיבה יש להתנגד לחיסון שהינו בעל תופעות לוואי נמוכות משמעותית מהנגיף?

יתרה מכך, מעבר לשמירה על עצמך כשאתה מתחסן, אתה גם שומר על הסביבה שלך, על אנשים שלא יכולים להתחסן ועוד עוד. קוראים לזה ערבות הדדית.

אני גם הייתי במחשבה שהנגיף הזה זאת שטות, אבל אחרי שאני שומע שוב ושוב (ממקור ראשון) על אנשים צעירים, בריאים אשר עסקו באימוני כושר באופן קבוע, אבל עכשיו מתקשים לחזור לעצמם אחרי החלמה מהנגיף, אני מבין שזאת שטות קצת יותר רצינית.

אני וכל משפחתי חלינו (לא נדבקנו, אשכרה חלינו) מהנגיף, אני מכיר אישית אדם שנפטר בטרם עת (63 בריא לגמאי) שמת מכשל כליות אחרי המחלה. אני מכיר גם בן 48 שמת מסכרת, רזה, שאכל רגיל ולא ג'אנק, בן 19 ספורטאי שהגיע לאקמו משפעת.

אני גם המלצתי להורים שלי (ולחמי) להתחסן.

אם מישהו רוצה להתחסן, הוא מוזמן, יש תופעת לוואי קשות אבל נדירות מאוד של החיסון, כל אחד והערכת הסיכון שלו, אין תשובה נכונה ולא נכונה.

זה לא עילה לקמפיין הטרור המתנהל, לדיבורים על כפיה או הגבלות, אנשים צריכים לצאת מראיית המנהרה שלהם, הם רואים קורונה ולא רואים שום דבר אחר.

אין שום דבר שמצדיק את האידיוט בעל המנדט הזה:

image.thumb.png.74bb9ef56dc9d9874542af6333094ef4.png

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, TsachiE כתב:

אני מצטער, אבל המשפט הזה  הוא בהגדרתו הטהורה - הסתה.

משפט שאתה יודע ממי אנחנו שומעים אותו בד״כ, מאנטישמים.  

רק מוכיח את ההקצנה בציבור כלפי הלא מתחסנים.

איך הסתה? אתה מנסה להלביש לי פרשנות על עובדות. אדם חולה (גם אם אינו מודע לזה שהוא חולה), הולך החוצה, מפר סגרים ומסתובב ללא מסיכות בניגוד לחוק - הוא בהגדרה מפיץ מחלות. אני לא בהגדרה מסית. 

מה שאתה עושה זה לוקח מילה, מנתק אותה לחלוטין מהקונטקסט שבו היא נכתבה ואז מצייר לה מטרה סביב החץ שירית. אי אפשר חנתק אמירות מקונטקסט ולצףות לנהל דיון רציני. אנחנו לא התקשורת הישראלית פה. 

• אהבתי 2
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 13 שעות, Transporter כתב:

ועדיין לא  קבלתי דוח מפורט על 2020

נראה לך הגיוני שהעסקים שלי סגורים כי עדיין לא הגענו ל 4 מליון מתחסנים

אתה לא כתבת לפני כמה עמודים שאתה שוקל לא לעשות את החיסון השני?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנתיים חדשות מעודדות. מפיזר בחיסון ילדים.

בגלאי 12 עד 16.  אחשב עוברים לשלב השני אם אני מבין נכון.

תוצאות ראשונות מעודדות מניסוי פייזר בילדים: "החיסון בטוח; היעילות נשמרה" (ynet.co.il)

מעודד.jpg

• אהבתי 1

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיין לא הצלחתי להבין עם ילדים מתחת לגיל 18 נדבקים ומדביקים. 

או שלחלופין יכולת ההדבקה שלהם קטנה משל מבוגרים. 

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ילדים נדבקים בוודאות.

יש מספיק ילדים עם תוצאות בדיקה חיוביות.

ההנחה היא שהם גם מדבקים, וזה מסביר את הקפיצה במספרי החולים, בכל פעם שפותחים את מע' החינוך.

• רעיון טוב! 2

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, khalil כתב:

סיכון זה יחסי, האם הסיכון של קורונה על מחוסן בקבוצת סיכון בישראל, אחרי שני גלים משמעותיים, הוא משהו חריג משפעת מצויה?

לא לשכוח גם את הסיכון גם על הלא מחוסן, אני מבקש.

לפני שעתיים, khalil כתב:

האם סיכון קורונה מחוץ לעונה הקרה (שני חודשים וחצי בישראל) מצדיק הגבלות כלשהן? זה לא מובן מאליו בכלל, יש המון הגבלות על דברים שאפשר לעשות בשביל להוריד סיכונים, הגבלות כאלה צריך לחשוב עליהם טוב טוב לפני שמנחיתים אותם. הטיעון שלך על מטען נגיפי נמוך לא נלקח מעולם בחשבון במשבר הזה, ילדים הם עם מטען נגיפי נמוך, אסימפטומטיים גם כן, זה לא מנע מהשלטון להתנהג אליהם כמצורעים.

זה לחלוטין דורש בדיקה.

לפני שעתיים, khalil כתב:

אתה פה בפורום רכב, הורדת מהירת ל60 בהכרח תגן על הגורם הלא אשם בתאונה, הם אתה בעד?

דווקא זו לא דוגמא טובה כמו שיבגני הסביר. הרגולטור החליט הרבה החלטות נוגדות אינטואיציה והיגיון "בריא" כי היו סיבות לכך. לפעמים מוצדקות לפעמים לא. אבל ככה זה עובד, לא?

לפני שעתיים, khalil כתב:

האם סיכון קורונה על מחוסן גבוה או נמוך מזה? מישהו עשה את התחשיב?

אני יכול רק לקוות שמבצעים את החישובים האלו ולא מתנהלים רק על ידי שליפה מהמותן.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, khalil כתב:

אין שום דבר שמצדיק את האידיוט בעל המנדט הזה:

image.thumb.png.74bb9ef56dc9d9874542af6333094ef4.png

יסלח לי כבודו, אבל אני מכיר את המונח מנדט, מכיר את אטילה שומפלבי (לא באופן אישי, ככתב), רק לא ברור לי איך החלטת שאטילה בעל מנדט, ואיזה מנדט.

לעצם העניין - ככה או אחרת, במשפטוקרתיה שנקראת ישראל, זה לא יקרה.

ולצורך העניין הזה - זה לא משנה אם הגורם המציע הוא אטילה שומפלבי, יובל שטייניץ, או בנימין נתניהו.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, חליל.

קורונה זו לא שפעת. אני חוזר: ק ו ר ו נ ה   ז ו   ל א   ש פ ע ת. מדוברה מחלה הרבה יותר מדבקת, הרבה יותר קטלנית ועם הרבה יותר סיבוכים. עד שלא תכניס את זה טוב טוב לראש תהיה תקוע במיסקונצפציות. 

לגבי עונתיות - the jury is out. יש רמזים כך אבל הם לא ברורים, ולא ברור איזה אחוז תורמת העונה לקצב ההתפשטות.

לגבי תופעות הלואי של החיסון - בינתיים נראה שהן מתגמדות מול אלה של הנגיף, ושהתופעות המשמעותיות, עד כמה שקיימות, או שקיימות בתדירות דומה לזו של האוכלוסיה הכללית (ואז כנראה שהקרבה בזמן לחיסון מקרית), או מופיעות אצל מי שבסיכון לסיבוכי המחלה, וגם במקרים אלה, אם לא תמצא תחלואה עודפת, סביר שלא מדובר בסיבוך.

מכל מקום, אני ממתין בסבלנות לדיווחים על השפעות לוואי של החיסונים. ממה שפורסם בינתיים בעיתונות הדיווחים נדירים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Gosser1860 כתב:

לא לשכוח גם את הסיכון גם על הלא מחוסן, אני מבקש.

ללא מחוסן בקבוצת סיכון יש אופציה להתחסן, הוא לא יכול להגביל את המרחב הציבורי.

@speria

החיסון המהולל מוריד את הסיכון של הלא שפעת ב95% (לפי אמונתכם, אני לא מסכים לזה), לכן למחוסן הקורונה באמת לא שונה מכל מחלה חורפית מצויה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...