Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם נכון לנסוע ישר אחרי ההנעה?

raz2058
שימו לב! השרשור הזה בן 2275 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ב B4 שלי המצב עוד יותר מבלבל..

המצערת עושה כיול עצמי כל פעם שמניעים את הרכב, ההמלצה לא לגעת בדוושת התאוצה לפחות שתי דקות עד שתשלים את הכיול.

Mazda CX5

Škoda FABIA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 106
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אצלי המצב יותר מבלבל,

המשמחת (למה לקרוא לה מצערת?) קמה כל בוקר נמרצת וישר נכנסת להילוך גבוה מארגנת ושולחת את הילדים כשאני אפילו עוד לא הספקתי לשתות קפה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל כמה שניות? הרי אתה לא רק רוצה שהשמן ישלים את ה"סיבוב" שלו. אתה רוצה שתיווצר שכבת סיכוך סבירה על כל המכלולים. אני מסכים איתך שזה לא לוקח אפילו דקה, אבל זה גם לא קורה במהירות האור. במיוחד לא בהנעת בוקר במזג אוויר קר.

כמה שניות זה לא מהירות האור, אפילו לא מהירות הקול.

זה די ויותר זמן בשביל מנוע המסתובב מעל K1 סל"ד (אצל חלק מהנוכחים אפילו קרוב ל2K), בשביל לבנות לחץ שמן ולשמן את כל חלקיו. לא מאמין לי? חבר שעון לחץ ותווכח בעצמיך.

אני אגיד יותר מזה, במנוע שעבר החלפת שמן, המנוע ריק לגמרי משמן כולל הפילטר (מצב קיצוני בהרבה מהנעת בוקר רגילה) לוקח גג 1-2 שניות עד שיש לחץ שמן תקין בראש (בחלק מהמנועים שומעים הבדל בצליל של המרימים ההדראולים).

עריכה אחרונה על ידי igal_zeltser

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חפירה מיותרת של כמה עמודים.

בישראל האקלים מאוד נוח וחם רוב השנה,

כתוב לכל אחד פה בספר רכב כמה זמן מומלץ לעמוד לפני נסיעה.

כשרק הוצאתי רישיון שאלתי את שכן שלי למה הוא מתחיל לנסוע כשלא עברה אפילו שניה לאחר ההתנעה,

והוא אמר לי משפט כזה: "זה זניח לחלוטין, אז ילך מנוע אחרי 20 שנה ולא אחרי 25, אני גם ככה אמכור

את האוטו עד אז, למה לי לשמור בשביל מישהו אחר?! כנ"ל כיסוי נגד שריטות לטלפון שאני לא אשים,

או לא לשכב עם חברה שלי והבא אחרי יהנה". ציטוט מילה במילה! :-D

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם ככה אמכור את האוטו עד אז, למה לי לשמור בשביל מישהו אחר?!

תרבות ישראלית במיטבה.

כנ"ל שטיפה במכונה ולא ידנית, שמירה על סלון הרכב ועוד.

וכשבא לקוח לרכוש את הרכב כיד 2, הבעלים לא מבין למה מציעים מתחת למחירון, הרכב אחת לשנה נכנס למוסך לטיפול, וזה הרי נקרא "רכב שמור בקפדנות"...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חפירה מיותרת של כמה עמודים.

בישראל האקלים מאוד נוח וחם רוב השנה,

כתוב לכל אחד פה בספר רכב כמה זמן מומלץ לעמוד לפני נסיעה.

כשרק הוצאתי רישיון שאלתי את שכן שלי למה הוא מתחיל לנסוע כשלא עברה אפילו שניה לאחר ההתנעה,

והוא אמר לי משפט כזה: "זה זניח לחלוטין, אז ילך מנוע אחרי 20 שנה ולא אחרי 25, אני גם ככה אמכור

את האוטו עד אז, למה לי לשמור בשביל מישהו אחר?! כנ"ל כיסוי נגד שריטות לטלפון שאני לא אשים,

או לא לשכב עם חברה שלי והבא אחרי יהנה". ציטוט מילה במילה! :-D

בגלל זה מרבית הרכבים בישראל נראים ומריחים כמו מיץ פח זבל.

לי יש שאלה אחרת. למה לא לשמור בשביל עצמך? למה לא לשמור בשביל מישהו אחר?

זה הרכוש שלך, תשמור עליו.

אחרי זה אומרים שמכוניות לא אמינות. איך יהיו אמינות עם גישה כזו רק אלוהים יודע וגם זה לא בטוח.

עומר :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תרבות ישראלית במיטבה.

מניסיון של איזה 15 מכוניות שהיו לי, אני מבטיח לך שלא יהיה שום הבדל בין מנוע שהמתימו בו 30 שניות לפני נסיעה לבין מנוע שהתחילו בו לנהוג מיד בעומס מנון, גם אחרי המון שנים ומאות אלפי ק"מ.

מתי כן יהיה הבדל: במנוע שלא טופל בזמן ובמנוע שמיד אחרי ההתנעה העמיסו עליו עומס גבוה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא התייחסתי לנתון של כמה זמן לחכות אחרי ההנעה אלא לתרבות של "למה לשמור לאחר".

אותה תרבות יוצרת מצב שאין שום סיבה להשקיע על שמן איכותי וחלפים מקוריים/חלפיים ברמה גבוה כי ממילא הממוצע הוא שמחזיקים את הרכב 3 שנים, והנזק שיגרם למנוע משמן לא איכותי לא יורגש כרגע אלא רק אצל הבעלים הבא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי את כוונתך ואני בהחלט בעד לשמור ולהשקיע, רק שהמתנה לפני נסיעה (נושא השירשור) לא מוסיפה דבר לשמירה על הרכב ובמידה מסויימת אפילו מזיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בספר רכב שלי כתוב לחכות בין דקה לשתיים לפני הנסיעה. משום מה גם כשאני מתחיל לנסוע בלי לחכות שיתחמם (עד היום אני מקפיד לחכות לפחות דקה) הגיר מתנהג אחרת.

לסיכום, סתם בזבזתי זמן?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Volvo V40CC T3 Inscription 2019
Volvo S60 T5 R-Desing Plus 2015
Mazda 6 2.0L 2008
Mitsubishi Lancer Sportback 1.8L CVT 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שרשום, הכל בהתאם לספר הרכב.

אם היצרן תכנן את הרכב שלך ואת הגיר, שיתחממו תוך כדי המתנה בסרק כיוון שאופי הפעולה משתנה משמעותית, תמתין.

אם הגיר חוזר להתנהג כמו שצריך גם במידה ולא המתנת את הדקה לאחר כמה דקות נסיעה, התשובה בשאלה עצמה כמובן.

הכל תלוי בסוג הגיר, בקשת היצרן וההוראות המפורשות בספר הרכב.

תשים לב כי הגיר מתנהג אחרת, לא המנוע ולכן, כנראה שהיצרן תכנן את הגיר באופן כזה, שדורש חימום מקדים, באסוש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגיר לא מתבצעת בעירה, כדי שנוזל גיר יגיע לטמפ' עבודה, הגיר צריך לעבוד.

לדעתי לאחר דקה וחצי בניוטרל נוזל גיר ישאר פחות או יותר באותה טמפ' ממנה התחיל או מקסימום + כמה מעלות, לכן עניין חימום גיר לפני נסיעה נראה לי מעט תמוה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגיר לא מתבצעת בעירה אבל במידה ומדובר על גיר אוטומטי רגיל עם ממיר מומנט הנוזל כן מתחמם גם מהאנרגיה הקינטית של עצמו ומן הסתם, הרבה יותר מהחיכוך של הקלאצ'ים וכן הלאה.

אולי, היצרן רוצה לחמם במספר מעלות את נוזל הגיר, הבחור טוען שיש הבדל משמעותי כאשר ממתינים וכאשר לא.

שוב, בהתאם להוראות היצרן אבל עבור המנוע עצמו נטו, אין צורך להמתין לחימום, כפי שברור עד עכשיו לכולם.

השאלה עבור אותו בחור היא, נגיד והוא מתניע ונוסע לאחר 10-15 שניות, האם אופי פעולת הגיר נעשית כפי שצריכה להיות לאחר מספר דקות החימום תוך כדי הנסיעה או לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכבים לאחר שנות ה 2000, בהנעה ראשונה כאשר הרב קר, או לאחר חניה ארוכה -

פותחים סוויץ למצב ביקורת II , ממתינים לרגע, ורואים כי כל נורות הביקורת והמחוונים תקינים -

מניעים את המנוע , מכוונים מראות, חוגרים חגורת בטיחות, אם צריך מפעילים מגבים לניקוי השמשות -

ומתחילים בנסיעה. ( לאחר כ 10-20 שניות)

ב 5 דקות הראשונות, נוסעים רגיל ללא מאמצים וללא משיכת הילוכים מוגזמת.

הגיר / ושאר הממסרות האוטומטיות, מתחממים בנסיעה, ומתוכננים מראש למשוך קצת הילוכים.

כך הממסרה והמנוע מתחממים, ומגיעים מהר לטמפרטורת העבודה.

לא צריך להמתין לאחר הנעת המנוע מעבר ל כ 10-20 שניות, שהם זמן ההתארגנות.

במנועי טורבו, ואפשר גם ברגילים, לאחר נסיעה מאומצת או נסיעה בכביש מהיר וכניסה לאזור עירוני.

כדאי לנסוע ב 3-5 דקות האחרונות ללא מאמצים כנסיעה רגילה, כך המנוע מתקרר קצת.

במידה והנסיעה הסתיימה מיד לאחר מאמצים ועומס על המנוע והממסרה.

כדאי להמתין כ 30 שניות לפני כיבוי המנוע - בזמן הזה מתארגנים ליציאה, פאלפון מסמכים וכו'

(לאפשר למנוע ולטורבו להוריד סיבובים ולהתקרר, עקב תנועת הקירור של שמן המנוע ונוזל הקירור)

אייל.

עריכה אחרונה על ידי ליין מן

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייל, לאחר נסיעה מאומצת ברכב אטמוספרי, יש גם עילה להמתין לפני דימום המנוע? אני זוכר שקראתי שכך יש לעשות, אבל אין לי מובאה.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2275 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...