Jump to content

חן ג.

 • פרסום הודעות

  6,322
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

89 נייטרלי

אודות חן ג.

 • דירוג
  פורומניאק

צפיות אחרונות בפרופיל

3,540 צפו בפרופיל
 1. אל תכיר. הטוויטר עושה לפייסבוק בית ספר בכל מה שקשור לנושאים הללוץ
 2. המילטון הוא גם הנהג היחיד שהצליח להביס את זמן ההקפה של רוב וילסון מסביב לבראנטינגתורפ בלי שום הדרכה.
 3. אם מגיע גל של תנועה צפופה ומהירה, אז בהחלט כדאי לפחות להאט, לתת לו לעבור ואז להיכנס לנתיב ההאצה. בקיצור, הכל תלוי בסיטואציה אבל אין ספק שהנטיה של נהגים רבים פשוט לעמוד בראשו של נתיב ההאצה ולחכות לכביש פנוי אינה במקומה. מצד שני, נכונה גם ההערה שלא נכון להיכנס לשיקולים של נהגים אחרים.
 4. אדרבה, בנתיב האצה צריך...ובכן, להאיץ! והרבה! אני חושב שמעבר לאלו שעוצרים בתחילת נתיב ההאצה, הבעיה האמתית היא באנשים שלא מאיצים מספיק ו/או לא משתמשים במספיק מאורכו של נתיב ההאצה. ברגע שאתה רגיל לנהוג ככה, ממילא תתקשה להתשלב ולכן תמצא את עצמך ממתין בראשו של נתיב ההאצה היכן שהיית יכול להשתלב ללא קושי. השאיפה היא להשתמש בכל אורכו של נתיב ההאצה ולהגיע למהירות לפחות זהה לזו של התנועה אליה משתלבים.
 5. בכל אופן, אתה לא רוצה להעמיד את הרכב לחלוטין ללא תזוזה לתקופה ארוכה. זה לא צריך להיות קשה לדאוג להזיז אותו מטר פעם בכמה שבועות.
 6. בוא לא נחלום באספמיה. עם הנסיכויות יש לישראל יחסים טובים ללא הסכם שלום כבר זמן רב. עם לבנון (לא חזבאללה) מסתדרים. עם סוריה? אם היו נותנים למשטר אסד ליפול, אולי היה מצב.
 7. אם זה ממש עקרוני לך, אפשר שַאהַנשַאה.
 8. רכב שני שנוסע בעיר היה מגיע לכזו נסועה בכל כך קצת זמן?
 9. ראיתי את זה גם בארצות הברית. חלק מהאנשים שעושים שם ימי מסלול רוצים מראה פנימית גדולה כי מראות צד לפעמים לא שורדות...
 10. ברור, הרי אם שמים מראה פנורמית החלון האחורי לא פתאום יפסיק להיות מפוצל... האמת היא שבמצבים מסוימים אפשר לראות עם המראה הפנורמית דברים שאי אפשר לראות דרך מראות הצד. כשאתה נוסע לאחור וחולף ליד רכב אחר שנמצא מאחוריך ומימינך, תוכל לראות בפנורמית מעט אל מעבר לפינה האחורית שלו דרך חלון הצד האחורי, בעוד שבמראת הצד לא תוכל. בפקק עומד אולי גם תוכל להבחין כך מהר יותר באופנוע שעובר בין המכוניות; אבל זה באמת הבדל מאוד זניח ובטל בששים לעומת החסרונות של המראה הפנורמית. אבל לא השקעתי מחשבה ברכבים עם חלון אחורי מפוצל כמו הולסטר (יש כמובן רכבים, בעיקר טנדרים, שהחלון האחורי שלהם מפוצל לר
 11. היא לא מוזכרת בתור ירושלים, אבל בתור אלאקצא. שוב, גם ישו בקושי מוזכר בשמו בקוראן, אבל כשכתוב "המשיח" הכוונה ברורה. כבר עם הכיבוש של ירושלים בימי עֻמַר (638) היו מֻסלִמים מתפללים בהר הבית, ומסגד אלאקצא כפי שהוא מוכר לנו נבנה זמן לא רב לאחר מכן, בימי הח'ליפה האֻמַי עבד אלמַלִךּ (~700), שאז גם החלה בנייתו של מסגד כיפת הסלע. באזור שנת 820 הח'ליפה העבאסי אלמאמון ניסה לייצר מצג שווא על ידי החלפת שמו של עבד אלמלך בשלו כמקים המסגד, אבל אפילו זה עדיין מאוד מוקדם בהיסטוריה המֻסלִמית. ברור לך שרוב המשטרים בעולם הערבי בזמנו לא היו אסלאמיסטים, נכון?
 12. בסוף, אלאקצא מזוהה עם ירושלים, כמו שד'וּ אַלקַרְנַין מזוהה עם אלכסנדר מוקדון. בקוראן בדרך כלל גם לא כתוב "ישו" אבל כאשר כתוב "המשיח" ברור לכולם למי הכוונה. בין כה ובין כה, ירושלים חשובה מאוד לאִסלאם. במשך כל ימי הביניים היתה סוגה שלמה של שירה דתית על "סגולות ירושלים" (פַדַאאִל אַלקֻדְס). אין כאן משמעות לסֻנים ושיעים, וזה גם ככה לא משנה כי הסֻנים הם 80% מהעולם המֻסלִמי, וקרוב ל-100% מהעולם המֻסלִמי שגובל בישראל.
 13. הפתרון למראה ימנית קטנה הוא פשוט לפתוח אותה עוד יותר החוצה. רק כדי להמחיש כמה החוצה, לעתים כשמכוונים את המראה לחפיפה מינימלית, צריך להביא את הראש בערך לאמצע תא הנוסעים כדי שיהיה אפשר לראות את דופן הרכב במראה הימנית.
 14. ככה זה בין מדינות. לא צריך להיות BFFs וחצי-האי סיני לא צריך לעשות סלפי עם הנגב. יש דיאלוג ושיתוף פעולה בשורה של סוגיות אסטרטגיות, וזה די והותר.
 15. היבטים בטחוניים מסוימים בהחלט נחשבים, החל משיתוף פעולה ער מאוד בכל המתרחש בחצי-האי סיני: מצרים נלחמת בארגוני הטרור שבצפון חצי-האי, ומוטל על ישראל לאשר כניסה של כוחות מעל היקף מסוים, ובמקרים מסוימים גם לתאם את הפעילות עצמה בשטח, מה שבתורו גם דורש מהצד המצרי שקיפות יחסים בנוגע למבצעים שהם מנהלים. זה לא עניין של מה בכך, ולמרות שיש לעתים חוסר הבנה, אי-הסכמה או אפילו שימת פס על החוקים, בגדול זה עובד ועובד היטב כבר שנים, ומשרת אינטרסים משותפים של שני הצדדים. יש לזה גם נגיעה לרצועת עזה. מצרים כבר שנים משמשת כמתווכת של ישראל לרצועת עזה, ומאז תקופת אלסיסי היא שותפה לישראל בהובלת קו נצי כנגד
×
×
 • Create New...