Jump to content

Eily

 • פרסום הודעות

  5,079
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

8 נייטרלי

אודות Eily

 • דירוג
  פורומניאק

ספרו לנו עליכם

 • מיקום
  מרחף בהידרופניאומטיות
 • תחביבים
  חובב אופני הרים

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

 1. מדי כמה שנים נפתח פה הנושא הזה ואני לא חושב שהפעם יהיה משהו חדש. תיקון קל למה שנכתב פה: לאחר כשלון בטסט על חלק שיש לו משמעות בטיחותית (כגון מעצור, חלקי מתלה והיגוי, לא גומיות) נדרשים להביא קבלה על התיקון ממוסך מורשה משרד התחבורה עם אישור מתאים. רכב מגיל 15 נדרש לפני הטסט להביא ממוסך אישור בדיקת בלמים ואחרי גיל 20 אישור יותר מפורט.
 2. Eily

  יצור דגמים ישנים

  גם לי הפריע המטוס שהתחלף (אפילו לא דומה). וכמובן שהסדרה מצולמת באתונה ולא בטהרן (אפשר לראות את זה ברכבים האיטלקיים וריבוי הקטנועים) אבל גם אני סבור שיש בפרק הראשון קטעי צילום רחוב/נוף ללא שחקני הסדרה כמובן אותנטיים מאיראן ולא מיוון. אגב, בתחילת משבר הקורונה יצא לי לצפות בשידור חדשות ללא קול (ובלי כתוביות) וזיהיתי את איראן בדיוק לפי ריבוי 405 חדשים וקסנטיה. גם במצרים הרכבים האלה (פיג'ו, לא סיטרואן) יוצרו תקופה ארוכה אחרי שיצורים הפסיק באירופה והם נפוצים בקהיר.
 3. חשבת לחפש את המספר בגוגל? יש אתרים שמתמחים בזיהוי מספרים וספאמרים, לפעמים יש הסבר על המספר (מכירות, הונאות וכו') והם מופיעים בתוצאות הראשונות. כמו כן אני בעד פרסום המספרים לטובת חיפושים עתידיים בגוגל.
 4. כבלים של בוסטר קצרים משמעותית מכבלי חיבור מצבר עזר, ולכן פחות משנה מה עובי המוליך מבחינת התנגדות הכבל.
 5. Eily

  על מה מזגן של רכב עובד?

  במכוניות היברידית וחשמליות שהמדחס בהן חשמלי הוא לוקח את הזרם מהסוללה, ולא כוח מהמנוע החשמלי. כשהרכב עומד המנוע החשמלי לא פועל. כנ"ל יותר ויותר משאבות למינהן (תגבור הגה אם הוא בכלל הדראולי וכיוצא באלה) שכבר לא מחוברות קבוע למנוע עם רצועה.
 6. Eily

  על מה מזגן של רכב עובד?

  מחזיר אותך לתגובה #14
 7. אך ורק אם יודעים היטב מה עושים, עקרונית אפשר לחבר את שני הבוסטרים בחיבור מקביל כמובן. אם לא יודעים בדיוק מה עושים עדיף לא לגרום לקצר או מתח לא מתאים.
 8. בזמן שהרכב התורם מותנע הרב מודד לא יראה לך תהליך של טעינה, אלא את המתח שמייצר האלטרנטור של הרכב התורם. צריך להיות מעל 13.5V מתח תקין. אחרי 10-15 דקות אפשר לנסות להתניע את הרכב שלך. שים לב שאתה מודד מתח במוד של זרם ישר ולא בזרם מתחלף. אין בעיה למדוד הפוך רק תראה מתח שלילי במקרה כזה (לא להבהל להתייחס רק למספר ולא לסימן). מאמין שהצמיגים בסדר, אבל עיוות בצמיגים תרגיש כרעידות קטנות במהירות נמוכה בניגוד לרעידות במהירות גבוהה שנובעות מגלגלים לא מאוזנים היטב. בהצלחה!
 9. Eily

  חשמלי 100%

  ישתמשו בראייה. גם היום אני מאוד מקפיד להסתכל לשני הצדדים בין היתר מפחד מפני אופניים חשמליים. אם הסביבה מספיק שקטה אפשר לשמוע רכב היברידי מתקרב.לא יודע אם זה הגיר הרציף (טויוטה) אבל נדמה לי ששמעתי פעם ניסן ליף מתקרבת עם זמזום. גם לאופניים חשמליים יש לרוב זמזום של הפעולה. גם רכב בנזין מודרני מאוד שקט היום.
 10. מסכים מאוד עם המשפט האחרון, וזה נכון גם לגבי הנוהג ברכב (לא במובן של להישאר בחיים, במובן זהירות כללית ואחריות). אבל מהיעדר חובה מפורשת בחוק לגבי זכות קדימה לרוכב אופניים במעבר יעודי אין להסיק חובה כזאת לגבי רוכב האופניים.
 11. האם ידוע לך על שינוי בתקנות הרלוונטיות מאז הדיון שהפניתי אליו? זה מהתקנות או שאת ממציאה? יש עוד מקרים (כמו תמרור עצור) שלא נכללים ב"רוב המקרים".
 12. ההודעה שלי לא התייחסה ספציפית להודעה שלך. במקרה שלכם אני מניח שמלאתם את המים באותו יום ששתיתם אותם. אין עם זה בעיה. התכוונתי שאין פתרון קל שלא כולל סחיבת בקבוקים לשתיית מים ברכב.
 13. מים ברכב זה לא משהו שראוי לשתייה אחרי זמן קצר.
 14. תתחדש ברכב וסע בדרכים טובות! את ההבהוב אפשר לבטל באמצעות מדבקה. אומרים שזה מבטל גם תקלות בלוח שעונים... חיבור זמני של הרדיו זה לא רעיון טוב כל כך לדעתי: בכל פעם שיתנתק המצבר (קורה הרבה במוסך) תצטרך לחזור על הפעולה. בדגמים הישנים יותר, ללא הצג המרכזי, היו שני כפתורי שליטה על התאריך והשעה. אולי יש בעולם צגים תואמים עם כפתורי שליטה (לדגם שנמכר ללא רדיו). לחלופין אולי אפשר לחבר את המתגים האלה במקום נסתר (ידנית, על ידי קיצור מתאים).
×
×
 • Create New...