Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

אין עןמס חריג במיון, יש עומס במחלקות קורונה יעודיות. אני כן צופה קטסטרופה בדצמבר ינואר, אז תראה עומסים במיון שלא ראית.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, ניקו פ. כתב:

ואפשר להכניס פנימה את העישון

אולי אם ליצמן לא היה על הפיירול של פיליפ מוריס, הוא אשכרה היה מנסה להכניס סיגריות אלקטרוניות בתור אלטרנטיבה לעישון, או כחלק מתוכנית גמילה.

יש סטטיסטיקה טובה לגבי העזרה של סיגריות אלקטרוניות להפסקת עישון.

אבל...

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@khalilאתה מוסיף להצמד לתמותה מקורונה כפרמטר יחיד לחומרת המגיפה. בכך אתה מפספס הרבה דברים, ואזכיר שניים:

1. תחלואה ממושכת. הנגיף הזה מלמד אותנו פרקים חדשים ברפואה, וכפי שכתב ניקו, אנחנו צריכים להיות צנועים. כבר ברור שהנגיף גורר תסמונות מאוחרות, אבל הוא עדיין חדש מכדי שיהיה לנו ידע מספק על מאפייני התסמונות, משכן ותפוצתן באוכלוסיה.

2. הפגיעה בחולים במחלות שאינן קורונה. צוותי הרפואה מקדישים משאבים רבים לטיפול בחולי קורונה. בין השאר, משאב שאין לו תחליף: זמן. כאשר הקשב נתון לבעיה הזו אובד הקשב לבעיות אחרות, ואז זמן האבחנה עלול להתאחר. בטלוויזיה מראים לנו את החולים על ECMO, אבל לא את הרופאים שרודפים אחרי הזנב של עצמם בדאגה לטיפול בחולים בקהילה, שהם הרבה מעל 90% מהחולים בקורונה. הרופאים הראשוניים נאלצים להקדיש הרבה שעות עבודה למעקב (בעיקר טלפוני) אחר חולים אלה, וזה בא על חשבון הטיפול בכל בעיה אחרת. וכיוון שהמחסור הבסיסי בצוותי רפואה קיים גם בקהילה אפילו בימים בהם אין בעיית בידודים נרחבת, מדובר בנזק כבד מאד לבריאות הציבור. ישראל מתגאה מאד בתוחלת החיים הארוכה, אני חושש שבשנים הבאות נראה נסיגה בה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה יתרון אתה רואה בריבוי אנשים חולים?

וכשיהיו לך ילדים, תתחנן שיהיו להם סבא וסבתא בריאים ומאריכי ימים שיעשו בייביסיט.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, sperial כתב:

איזה יתרון אתה רואה בריבוי אנשים חולים?

אני חושב שאני מכיר ילדים בני 8 עם יציאות פחות דביליות משלך.

אני אפילו לא עצבני,סתם מאוכזב מזה שבן אדם מסוגל לחיות פה 60 שנה ולא להצליח לחבר 2 משפטים....

הבן אדם רשם תואר שני בזום ולעומתך אני עניתי על מה שהוא רשם.

הלוואי וכל הלמידה משנה א הייתה ככה.

אין צורך ללכת לקמפוס,לומד בזמן הפנוי שלי בלי כל מיני מרצים הזויים שדורשים נוכחות חובה,כל ההרצאות מוקלטות ואני יכול לבחור לראות אותה מתי שבא לי ובאיזה קצב שבא לי וללכת לעבודה בבוקר וללמוד אחרי הצהריים/ערב במקום לבזבז ימים שלמים על להסתובב בין כיתות ולתפוס מקום באודיטוריום.

• אהבתי 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואני, מסיבות טכניות, קלטתי שהתיחסת לפוסט שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@khalilאתה מוסיף להצמד לתמותה מקורונה כפרמטר יחיד לחומרת המגיפה. בכך אתה מפספס הרבה דברים, ואזכיר שניים:

1. תחלואה ממושכת. הנגיף הזה מלמד אותנו פרקים חדשים ברפואה, וכפי שכתב ניקו, אנחנו צריכים להיות צנועים. כבר ברור שהנגיף גורר תסמונות מאוחרות, אבל הוא עדיין חדש מכדי שיהיה לנו ידע מספק על מאפייני התסמונות, משכן ותפוצתן באוכלוסיה.

2. הפגיעה בחולים במחלות שאינן קורונה. צוותי הרפואה מקדישים משאבים רבים לטיפול בחולי קורונה. בין השאר, משאב שאין לו תחליף: זמן. כאשר הקשב נתון לבעיה הזו אובד הקשב לבעיות אחרות, ואז זמן האבחנה עלול להתאחר. בטלוויזיה מראים לנו את החולים על ECMO, אבל לא את הרופאים שרודפים אחרי הזנב של עצמם בדאגה לטיפול בחולים בקהילה, שהם הרבה מעל 90% מהחולים בקורונה. הרופאים הראשוניים נאלצים להקדיש הרבה שעות עבודה למעקב (בעיקר טלפוני) אחר חולים אלה, וזה בא על חשבון הטיפול בכל בעיה אחרת. וכיוון שהמחסור הבסיסי בצוותי רפואה קיים גם בקהילה אפילו בימים בהם אין בעיית בידודים נרחבת, מדובר בנזק כבד מאד לבריאות הציבור. ישראל מתגאה מאד בתוחלת החיים הארוכה, אני חושש שבשנים הבאות נראה נסיגה בה.
בקשר ל1, לא יודע כמה זה, לא ראיתי כימות ולא ברור שום דבר בינתיים, האם זה הצדקה לנעילת אנשים.
ואם לחזור לאנלוגיה לסכרת, אני לא חושב שיש השוואה בין כמות הסיבוכים מהמחלה.

בקשר ל2, תאשים את הממשלה וכל ההיסטרים, בתי החולים אמרו שהם לא רוצים לעצור את הפעולות האלקטיביות, אבל הממשלה החליעה, ואנשים ימותו ושוב יטענו שזה הקורונה, למרות שזה ההיסטריה סביב הקורונה שהרגה אנשים.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Potato כתב:

הלוואי וכל הלמידה משנה א הייתה ככה.

אין צורך ללכת לקמפוס,לומד בזמן הפנוי שלי בלי כל מיני מרצים הזויים שדורשים נוכחות חובה,כל ההרצאות מוקלטות ואני יכול לבחור לראות אותה מתי שבא לי ובאיזה קצב שבא לי וללכת לעבודה בבוקר וללמוד אחרי הצהריים/ערב במקום לבזבז ימים שלמים על להסתובב בין כיתות ולתפוס מקום באודיטוריום.

נראה לי למישהו פה מתאימה האוניברסיטה הפתוחה.

דווקא קראתי פה אתמול בחדשות שהסטודנטים מתלוננים ו"מפגינים" (יעני כמה חברה הכינו שלט ועמדו איתו... לא כמו בארץ) על זה שאין שיעורים פיזיים (או אין מספיק, לא הבנתי).

המסגרת חסרה להם, או הלהיות ביחד.

צריך לחזק את ההולנדית שלי.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש תביעה ייצוגית נגד האוניברסיטאות שגבו שכר לימוד רגיל אף על פי שההוצאות והתמורה לא רגילות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, khalil כתב:

אין עןמס חריג במיון, 

אה?!

עומס עצום בכל בית החולים במרכז לכל הפחות. 

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, SlowRide כתב:

ממש לא. יש 1200000 מובטלים. המון אנשים לא יכולים לצאת לעבודה כל עוד עוד אין מסגרת לילדים. בתקופה של חגים זה יחסית גמיש ואנשים עוד הצליחו להסתדר, אבל מה לדעתך יקרה אחרי סוכות אם ימשיכו במתכונת סגר הנוכחית?

אחרי סוכות אני צופה שמתוך כמות המאומתים היומית יהיו מעל 80% בערים חרדיות.  מעניין לראות כמה זמן הציבור הרחב שמציית להנחיות יושב בבית ולא מתפרנס יהיה מוכן לשאת על גבו את ההפקרות החרדית, ובמיוחד שאצלם הקיצבאות דופקות כמו שעון שוויצרי

לפני 4 דקות, ניקו פ. כתב:

אה?!

עומס עצום בכל בית החולים במרכז לכל הפחות. 

יש באתר משרד הבריאות נתוני תפוסה בכל בתי החולים בארץ.  אז למה לפזר פה נתוני סרק?  יש אולי 3 בתי חולים עם אחוז תפוסה מעל 90.  הרוב סביב 70 אחוז.

תנחשו איפה מעל 90% ?    הדסה, מעייני הישועה ושערי צדק.

נהג ותיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@kalda01 עד כמה שאני מבין מדובר בתפוסה גולמית כוללת של בית החולים. הנתון הזה מטעה כיון שצריך להביא בחשבון:

1. אין קשר בין נתפוסה הכוללת לבין העומס בחדרי המיון  שעליהם דיבר ניקו.

2. הפחתת פעילות אלקטיבית מפחיתה תפוסה במחלקות שמרבית עבודתן היא כסו.

3. מיטות של מחלקות שנסגרות בגלל תחלואת ובידודי צוות לא יורדות מהמכנה. אלה מיטות תאורטיות שאין אפשרות לנצל כי אין מי שיעבוד בהן. 

4. האגפים הפנימיים סובלים פעמיים - פעם כיוון שיש הרבה עומס במיון הפנימי, ופעם כיוון שמחלקות פנימיות נסגרות לטובת יצירת מחלקות קורונה.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...