Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה יותר טוב לישראל, טראמפ או ביידן?

סאמי

פוסטים מומלצים

לפני שעה, nev כתב:

לא ענית לי - למה אסור להרוג אדם?

@nev ידוע לך שלפי ההלכה היהודית עובר אינו נחשב אדם?

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה זכות האישה על גופה זה ביטוי גס? עם כל הכבוד לזכות של העובר ואפילו עם כל הכבוד לזכות האב (אגב, בעיה רצינית בהחלט שאין לי מושג איזה פתרון מעשי אפשר למצוא לה) מכל בחינה מעשית האם שולטת בהליך, והעובר נמצא בתוכה עד היום האחרון. אף אחד לא יכול למנוע ממנה לבצע הפלה פיראטית/עצמית/להתאבד, אם כלו כל הקיצים. 

לפני 3 דקות, falou כתב:

וזו בדיוק, לדעתי, התשובה שהייתה חותכת את הדיון הזה, כשהוצג כאילו זו עמדה שלך.

רע לחברה, לא במובן של הפלה אינדיווידואליסטית, אלא במובן של התייחסות לאקט כאילו הוא חסר משמעות חברתית/מוסרית ואפילו נפשית ורוחנית. אסור לנו להתייחס להריון והבאת ילדים כאל הליך טכני.

ועדיין, יש אלמנט מאד גס ופולשני באינוס אישה ללדת בניגוד לרצונה לשם טובת הכלל. אין פתרון שהוא באמת טוב במקרה הזה, אלא שבמאזן בין הרעות, הרחבת זכות ההפלה רעה פחות לדעתי האישית. מי שלא הייתה מספיק אחראית להימנע מהריון לא רצוי היא כבר בפנים, אינטרס הרתעתי לא משחק פה, שוב לדעתי, כל תפקיד שהוא. 

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כבר באמת לא יודע באיזו שפה להשתמש.

שאלתי שאלה פשוטה מאוד - למה אסור להרוג אדם? לא קשור לעוברים, לא קשור לדיון, לא קשור לכלום. אפשר בבקשה לקבל עליה תשובה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, nev כתב:

שאלתי שאלה פשוטה מאוד - למה אסור להרוג אדם? לא קשור לעוברים, לא קשור לדיון, לא קשור לכלום. אפשר בבקשה לקבל עליה תשובה?

ענו לך על זה, אני עניתי על זה 3 פעמים. זו שאלה לא רלוונטית. פעם אחת כי זה איסור מאוד מוגבל (בטח בקונטקסט של הדיון הזה).

פעם שניה כי אם אתה מנתק את זה מהדיון - מי פה הציע להרוג בני אדם?

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, RK כתב:

ועדיין, יש אלמנט מאד גס ופולשני באינוס אישה ללדת בניגוד לרצונה לשם טובת הכלל. אין פתרון שהוא באמת טוב במקרה הזה, אלא שבמאזן בין הרעות, הרחבת זכות ההפלה רעה פחות לדעתי האישית. מי שלא הייתה מספיק אחראית להימנע מהריון לא רצוי היא כבר בפנים, אינטרס הרתעתי לא משחק פה, שוב לדעתי, כל תפקיד שהוא. 

ובכל זאת, היית נותן לאישה להפיל בחודש שמיני?

יש אלמנט מאוד גס ודורסני בהתייחסות להריון כאל מצב רפואי גרידא, גם.

ואין לי ספק שהאלטרנטיבה לזכות להפלה, רעה הרבה יותר.

יש סברה שהסיבה העיקרית לירידה בפשיעה בארה״ב בניינטיז הייתה תודות להגדלת ההריונות הלא רצויים.

לפני 3 דקות, nev כתב:

שאלתי שאלה פשוטה מאוד - למה אסור להרוג אדם?

התשובה היא שמותר להרוג אדם, מותר לבחור לתת לו למות, מותר לשלוח אותו למותו, מותר להרוג אותו, תלוי בנסיבות.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כנראה כן, אבל אני מודע לזה שהדעה שלי היא לא מיינסטרים. וכן, זה רע. גם הריון לא רצוי ולידת ילד לא רצוי זה רע. בעיני הפלה היא האופציה הפחות רעה מביניהן.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, RK כתב:

ולידת ילד לא רצוי זה רע.

ואם אני יכול להבטיח ליילוד משפחה שרוצה בו ותאמץ אותו, ואז אני אאסור את ההפלה, זה מסדר את העניין?

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, falou כתב:

ובכל זאת, היית נותן לאישה להפיל בחודש שמיני?

אתה יכול למנוע את זה?

אם אתה יכול לאסור הפלה בחודש שמיני, למה אתה לא יכול להכריח אישה הרה להפסיק לעשן או לשתות אלכוהול או להכריח אותה לבלוע חומצה פולית? (השתמשתי בשיטת איפה הגבול האהובה פה על מתנגדי הפלות)

ההיסטוריה מוכיחה שהפלות תמיד יהיו. איסור רק יגרום להפלות פיראטיות ומסוכנות.

אגב, גם שיטת הועדות שיש בארץ היא שיטה פוגענית נגד נשים.

• אהבתי 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 דקות, פינדר כתב:

ההיסטוריה מוכיחה שהפלות תמיד יהיו. איסור רק יגרום להפלות פיראטיות ומסוכנות.

לא יהיה איסור גורף בארה"ב נגד הפלות, אלא כל מדינה תהיה חופשית (באופן מוחלט, בניגוד להיום) לחוקק חוקים כאות עיניה בעניין.

בדיוק היום קראתי שמתחילים לדבר על כך שניו-יורק הולכת להיות בירת תעשיית ההפלות...

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, nev כתב:

אסור כי זה החוק. למה יש חוק כזה? זו כבר שאלה דתית או אתית.

אתה רוצה לחזור לנושא של הרג עוברים או לסטות עוד יותר להרג חתולים\ג׳וקים\חיפושיות חומייני?

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, nev כתב:

אם נשים את ההיבטים הדתיים בצד - מכיוון שבהרג אדם אתה גורם צער לאדם עצמו (כל עוד שהוא בהכרה) ולמכריו וכן פוגע בחוסנה של הקבוצה אליה היה משתייך אותו אדם, דורות קדימה.

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, tzahico כתב:

לא יהיה איסור גורף בארה"ב נגד הפלות, אלא כל מדינה תהיה חופשית (באופן מוחלט, בניגוד להיום) לחוקק חוקים כאות עיניה בעניין.

בדיוק היום קראתי שמתחילים לדבר על כך שניו-יורק הולכת להיות בירת תעשיית ההפלות...

גם אם זה מה שיקרה זו בעיה גדולה.

לנערות ולנשים עניות זה לא פשוט בכלל לנסוע למדינה אחרת. בטח בארצות הברית שבה כל פרוצדורה רפואית עולה לא מעט כסף.

סתם דוגמה: אשתי ליוותה נערות שהלכו לבצע הפלה בלי שההורים שלהן ידעו על זה. אתה חושב שזה אפשרי לקחת נערה למדינה אחרת בלי שההורים שלה ידעו?

חוץ מזה שלפי החוקים המדוברים עובדת סוציאלית בטקסס שתסייע לנערה לנסוע לניו יורק לצורך הפלה, עלולה להיות נאשמת בסיוע לרצח.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, פינדר כתב:

דנא זה לא בן אדם. לא יודע מה יהיה בעתיד, נכון להיום עובר בן עשרה שבועות לא יכול להתקיים מחוץ לרחם.

בעשרה שבועות יש כבר מוח מתפקד, מפרקים ועצמות. מיון התאים לקצוות השונים של הגוף מסתיים הרבה לפני. זה לא פוטנציאל, זה כבר מימוש של פוטנציאל.

שיהיה ברור, אני לא מוצא טעם בטענות אבסורדיות של "האם זרע וביצית זה כבר עובר". פוטנציאל וגו'. לא.

אבל עשרה שבועות זה משהו שלגמרי ייתכן שיהיה בר חיות בעתיד, כמו שהיום שום צוות רפואי לא מתרגש מפג שנולד בחודש השביעי.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא - זה מתחיל להיות כבר דיון אחר - ממצב של שומו שמיים והאזיני ארץ, חסידי טראמפ הרשעים מביאים לנו איסור מוחלט לבצע הפלות - הגענו למה שביטול החוק באמת אומר בפועל: 

אפשר יהיה לבצע הפלות, אבל בחלק מהמדינות השמרניות זה כבר לא יהיה כמו ללכת למקדולנס המקומי ולהזמין ביג-מק.

לגבי עלויות - לפי מה שהבנתי, מדינת ניו-יורק תממן את עלות ההפלה עבור כולן, כולל תושבות מדינות אחרות.

ציטוט

כמו שהיום שום צוות רפואי לא מתרגש מפג שנולד בחודש השביעי.

במקרה במקרה אבא שלי שיהיה בריא נולד בחודש השביעי במנזר במצרים באמצע מבצע קדש...  סיפור אמיתי.

עריכה אחרונה על ידי tzahico

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, falou כתב:

ואם אני יכול להבטיח ליילוד משפחה שרוצה בו ותאמץ אותו, ואז אני אאסור את ההפלה, זה מסדר את העניין?

אין לך שום דרך להבטיח את זה. אין גם שום דרך להבטיח שהמשפחה שנראית כ"כ טוב בתיאוריה תהיה טובה במציאות, תעמוד בציפיות וכו'. וכן, אין גם שום דרך להבטיח שילד שבא במשפחה טבעית וגרעינית יזכה למה שצריך. החיים לא מושלמים. מכל מקום, גם אם יש משפחה שמחכה לאמץ, מכל סיבה שהיא, זאת בעיני לא סיבה להכריח מישהי להריון לא רצוי. זה גם פתח למה שהוא, בסופו של דבר, מסחר בנשים באיצטלה אחרת.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...