Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Michelin PilotSport S5, מישהו שמע או ראה?

Fraysa

פוסטים מומלצים

מסתבר ש-Michelin הוציאו לפני מספר חודשים מחליף ל-PilotSport 4S האגדי ושינו קצת את סכמת השמות, והוא עכשיו נקרא PilotSport S5.

מישהו שמע או יודע אם הוא נמצא בארץ?

בדקתי במספר פנצ׳ריות ולא ידעו בכלל על מה אני מדבר. 

אני קרוב להחלפה ולא רוצה לקנות דגם ישן (אם כי הוא מצוין) רק כדי שיצא החדש חודשיים לאחר מכן. 

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה שאני יודע הצמיג הזה מגיע רק על רכבים ספציפיים חדשים.

הוא לא הושק ויצא למכירה לכל דורש, כמו ה-4S.

בינתיים יש לך קונטי 7.

• אהבתי 1

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק לגבי הקונטי ספורט 7, החלפתי לפני כחצי שנה בערך בהמלצת המקום אחרי מישלן 4s שהרגיש לי שהתייבשו מהר מדי (חונה בעיקר בחניה מקורה). בנתיים מרגיש לי טוב על הרכב 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תבדוק האם קיים למידה שלך בכלל בחו"ל, ואחר כך תראה אם יש בארץ.

לפי מה שאני רואה מבחר המידות לS 5 מוגבל מאוד בנתיים.

עדיין אין כמעט מבחנים לצמיג הזה, ולא תמיד מה שחדש הוא יותר טוב. לא הייתי רץ ראשון לקנות משהו חדש.

הדוגמה המוכרת ביותר, אומנם מקטגוריה אחרת, היא הקונטי אקו 6 שהוא ממש גרוע לעומת הקונטי אקו 5 שהיה סביר לחלוטין למכוניות עממיות.

עם הניסיון המוגבל שיש לי, אני הרבה יותר אוהב את סידרת הספורטקונטקט (5 רגיל ו3 בrunflat) של קונטיננטל לעומת המישלן Pilot Sport שדי איכזב אותי. (PS4)

אתה לא זקוק לRunflat בBMW? יש לך 2 מידות או 4 זהים?

• אהבתי 1

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, amosbmw כתב:

קודם כל תבדוק האם קיים למידה שלך בכלל בחו"ל, ואחר כך תראה אם יש בארץ.

לפי מה שאני רואה מבחר המידות לS 5 מוגבל מאוד בנתיים.

אין הרבה מידע באינטרנט על הצמיג משום שהוא חדש, אבל אכן נראה שאין אותו עדיין במידות שה-PS4S מוצע איתן.

עדיין אין כמעט מבחנים לצמיג הזה, ולא תמיד מה שחדש הוא יותר טוב. לא הייתי רץ ראשון לקנות משהו חדש.

אני מסכים, אם כי במידה וזה דור המשך לצמיג שיצא לפני יותר מ-7 שנים והמתחרים עדיין מתאמצים להגיע לתוצאות שלו, לא הייתי חושש במיוחד.

עם הניסיון המוגבל שיש לי, אני הרבה יותר אוהב את סידרת הספורטקונטקט (5 רגיל ו3 בrunflat) של קונטיננטל לעומת המישלן Pilot Sport שדי איכזב אותי. (PS4)

אתה לא זקוק לRunflat בBMW? יש לך 2 מידות או 4 זהים?

יש לי שתי מידות, 225/35/R19 בקדימיים ו-245/30/R19 באחוריים. הרכב הגיע במקור עם חישוקים בקוטר 18״, והבעלים הקודם רכש חישוקיים מקוריים בקוטר 19״ מיד לאחר שרכש את הרכב (Style 624M) ועל הדרך רכש גם צמיגים. אני כמעט בטוח בוודאות שהצמיגים המקוריים הם Runflat, אבל מה שהוא שם (Pirelli P Zero) הם לא. לא דחוף לי לשים Runflat.

היו לי P Zero בעבר על Audi A3 וגם על Golf, ולמרות שמאוד אהבתי את הצמיג הזה - הוא פשוט נשחק בקצב מטורף ולא שרד את אופי הנהיגה שלי בשני הרכבים. לאחר ששרפתי רביעייה על הגולף בפחות משנתיים, התחדשתי ב-PiliotSport 5, שהיה פשוט מעולה וגרם לי להתאהב מחדש ב-Michelin.

-

@Shmelov @GTI33 @hunter22

תודה רבה על ההמלצות - הסתכלתי באינטרנט ואכן ה-Sport7 עושה רושם מאוד טוב, גם ביחס ל-PS4S. אני חלילה לא מזלזל ב-Continental, ובהחלט היה נחמד לנסות אותו, אבל חוץ מהעובדה שאני אדם שמרן והניסוי על דגם וחברה אחרת הוא יקר - יש לי מחירים ממש טובים על Michelin דרך מישהו לכן אני אלך על ה-PS4S.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפיילוט S5 הוא בשלב זה צמיג OE בלבד ועבור שוק האפטרמרקט מישלין ממשיכה לשווק את ה- PS4S. 

באופן אישי, לא חובב את צמיגי מישלין. הם מסוג הצמיגים שעושים הכל נכון ובנוסף לכך יחסית גם נוחים ועם אורך חיים גדול, אבל הם פשוט לא צמיגי פאן. יש לציין כי זה תקף עבור צמיגי מדף של מישלין, צמיגי OE של מישלין הם משהו אחר לחלוטין ולפי מבחנים ההבדלים מאוד משמעותיים (תלוי ביצרן הרכב וכמה הוא השקיע בפיתוח הצמיגים). 

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט יש צמיגי OE שמגיעים לארץ באופן סדיר, גם במידות ודגמים עממיים הרבה יותר. וכן, הם בדר"כ יקרים יותר. 

להוסיף על הדברים שכבר נאמרו, נראה שהדגם קיים במידות מוגבלות מאוד. 2 אפשרויות בקוטר 20 ו-10 אפשרויות בקוטר 21. ניתן לראות בכל אתר אירופאי של מישלין. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, Tom_22 כתב:

בהחלט יש צמיגי OE שמגיעים לארץ באופן סדיר, גם במידות ודגמים עממיים הרבה יותר. וכן, הם בדר"כ יקרים יותר. 

אין לי בעיה לשלם מעט יותר עבור צמיג OE של PS4S, אך ברור לי שבשניה שאשאל פנצ׳רייה על הדבר הזה הם לא ידעו על מה אני מדבר בכלל.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בטוח שיש ps4s שעבר התאמת OE לב.מ.וו (לא חיפשתי). 

על הצמיגים יש סימונים שונים כדי להעיד על כך, שבמקרה הנ"ל בדר"כ מדובר בסמל כוכב.

ראה עוד למשל כאן: 

https://www.michelin.co.uk/auto/advice/choose-tyres/marked-tyres

אני די בטוח שלפחות חלק מהצמיגיות, בטח אלו המומלצות מכירות את זה. וזה לעיתים גם מפורסם באתרי אונליין למיניהם. 

אגב, צמיג שעבר התאמת OE, לא בהכרח הכי טוב. זה רק מעיד שהוא עבר שינויים קלים כדי לענות על צרכי יצרן הרכב בצורה יותר מדויקת. 

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, Fraysa כתב:

תודה על המידע.

אאל״ט, אין להשיג בארץ צמיגי OE, וגם אם כן - רק אם אתה רוכש דרך היבואן, ואז זה מחיר כפול, לא?

בהחלט שיש, טסלה היא דוגמה מאוד נפוצה לכך כיום אך אפשר למצוא בפנצ'ריות הטובות גם צמיגי OE ל- ב.מ.וו, מרצדס, פורשה ועוד. כל פנצ'ריה איכותית תוכל גם להזמין מראש מהיבואן צמיגים כאלו, ממתינים מספר חודשים ומקבלים את הסט. 

PS4S* יש לדגמי M2, M3 ו- M4, אך מדובר במידות גדולות למדי של 275/35R19 מלפנים ו-285/30R20 מאחור. 

יש גם דברים מוזרים בתחום צמיגי OE, ב.מ.וו לדוגמה התקינה ב- Z4 M40i צמיגי סופר ספורט שהם כבר צמיגים וותיקים מאוד, בדגמי M440I אפשר למצוא צמיגי גודייר אסימטריק 3 (בגלל שאלו צמיגי ראנפלט) כאשר בשוק כבר יש אסימטריק 6... אבל בגלל שאלו צמיגי OE יתכן, לדגומה, שלמרות השם אלו בכלל צמיגים עם קומפאנד מודרני יותר. 

• אהבתי 2
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על המידע, השכלתי המון.

מעדכן שיצרתי קשר עם היבואן של Michelin בארץ (קוגול יונטרייד) והם אמרו שבמקרים מיוחדים באם מגיעה אליהם פנייה מאחת הפנצ׳ריות, לעיתים הם מסכימים לייבא דגם OE מסוים לארץ ואז ניתן לקנות אותו דרך אותה פנצ׳רייה שביקשה אותו (הרי שהם לא מוכרים לפרטיים) - מה שמאמת את מה ש- @Supertigre כתב כאן למעלה. אגב, להפתעתי הם היו מאוד נחמדים ומקצועיים (אם כי הם לא הכירו את ה-PS S5, אבל לא נורא).

מכיוון שאני צריך להחליף כבר יחסית בקרוב, אין לי את הכמה חודשים האלו לחכות אז אני אשאר עם הבחירה שלי של ה-PS4S. ברור לי שיש דעות לכאן או לכאן, אך מהמון reviews שקראתי וצפיתי, נראה שזו הבחירה הנכונה ביותר עבורי (וכרגע גם יוצאת לי הכי משתלמת). 

עריכה אחרונה על ידי Fraysa
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקווה שהתארגנת על גלגל רזרבי כלשהו וכלים.

גם אם אתה נתקע עם נזק בצמיג בשעות שפנצ'ריות פתוחות, אלה לא מידות שיש במלאי על המדף, שלא לדבר על איך תגיע אל הפנצ'ריה בכלל.

אישית הייתי הולך על runflat כלשהו, תוספת הבטיחות היא משמעותית. אני רואה שב18 יש קונטי ספורט 5 שהוא מעולה.

לנוחיותך, הכנסתי את מידות הצמיגים המתאימים לרכב שלך הן ב18 וה ב19 וביקשתי צמיגי קיץ בלבד, באתר של דילר. כל הצמיגים המוצגים הם runflat.

https://www.baum-bmwshop24.de/bmw-zubehoer/2er/reifen/?matching_cars=5446&reifen=5784&reifen_groesse=5832%2C5834%2C5856%2C5857

לפני 11 דקות, Supertigre כתב:

יש גם דברים מוזרים בתחום צמיגי OE, ב.מ.וו לדוגמה התקינה ב- Z4 M40i צמיגי סופר ספורט שהם כבר צמיגים וותיקים מאוד, בדגמי M440I אפשר למצוא צמיגי גודייר אסימטריק 3 (בגלל שאלו צמיגי ראנפלט) כאשר בשוק כבר יש אסימטריק 6... אבל בגלל שאלו צמיגי OE יתכן, לדגומה, שלמרות השם אלו בכלל צמיגים עם קומפאנד מודרני יותר. 

מעניין, זה מסביר לי כמה דברים. עכשיו אני מבין למה כל כך הופתעתי מהביצועים הטובים של הContiSportContact 3 runflat שקניתי. הם מסומנים בכוכבית של הOE. 

הוזמנו תוך יומיים מהיבואן דרך פנצ'ריה פשוטה.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...