Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מסע לרכישת רכב שני במשפחה

avilior
שימו לב! השרשור הזה בן 910 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

צריכת הדלק לא השתנתה כנעט וכאשר עושים בדיקות רציניות לרכבים ראוים מספריים זהים לעבר.ניסו סנטרה 2021 צורכת דלק בדיוק כמו מזדה 3 של היום והונדה/מזדה מלפני 15 שנים.

בטיחות עלתה אבל חשוב לזכור שרוב היבואנים בארץ מזמינים ממדינות זולות יותר ופעמים רבות מפרקים את אביזרי הבטיחות המקוריים ומתקינים בארץ ציוד שפעמים רבות עוד יותר מוריד את בטיחות הרכב.

אמינות הגירים ירדה   ברוב הרכבים 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי למה להקפיץ שרשור מלפני חודש.

השתנתה ועוד איך.

גטס שהייתה לי בין 2010 ל-2012 צורכת הרבה יותר דלק מסופר מיני מודרנית ואפילו יותר ממאזדה 3 עם מנוע 2000 שהייתה לנו.

לגביי הבטיחות אין לי מושג מאיפה הבאת את השטות שכתבת, רצוי לגבות את זה במשהו אמיתי ולא בתחושות או בנדמה לי.

חלק מהגירים אמינים מאוד.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיקנטו 2020 אוטומטית בחיפה עם קצת לחיצות יורדת מ1-10.

לא כל הגירים פחות טובים אבל רבים מהם,אפשר להזכיר את כל רכבי הקונצרן סקודה ,סיאט  ,הגירים של רנו ועוד....

לגבי הבטיחות תבדוק את היבואן של סוזוקי...התקנות מקומיות ופירוק ההמקוריות.רכבי סוזוקי שמגיעות לארץ עם פחות נקודות בטיחות מאותו אכב באירופה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לידיעתך, מעולם יבואן סוזוקי לא הסיר אבזור בטיחותי כזה או אחר. 

הוא פשוט הזמין את הרכבים ללא אבזור בטיחות והתקין מובילאי בארץ. 

רכב חדש עם מובילאי, נניח סוזוקי קרוסאובר, בטיחותי בהרבה מסוזוקי ליאנה או sx4. 

ודרך אגב, גם יבואן סוזוקי נכנע לדרישות הלקוחות והחל לשווק כאן רכבים עם מערכות בטיחות מקוריות. 

• מעניין 1

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק את שנכתב מעלי ע"י markb205. 

יבואן רכבי סוזוקי שספג ירידה משמעותית במכירות של רכבי סוזוקי בישראל,
התחיל לשווק את רכבי היצרן עם מערכות הבטיחות המקוריות
כפי שמשווקים רכבי סוזוקי ברחבי אירופה.

עריכה אחרונה על ידי eyalkar
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, claudia5 כתב:

פיקנטו 2020 אוטומטית בחיפה עם קצת לחיצות יורדת מ1-10.

לא כל הגירים פחות טובים אבל רבים מהם,אפשר להזכיר את כל רכבי הקונצרן סקודה ,סיאט  ,הגירים של רנו ועוד....

לגבי הבטיחות תבדוק את היבואן של סוזוקי...התקנות מקומיות ופירוק ההמקוריות.רכבי סוזוקי שמגיעות לארץ עם פחות נקודות בטיחות מאותו אכב באירופה

א. פיקנטו זה רכב מיני ולא סופר מיני. לא יודע איך אתה מגיע ל-1:10, כנראה שאתה מדביק את הדוושה לרצפה בכל יציאה מהמקום. מניסיון עם פיקנטו הגעתי למספרים יפים יחסית גם בעיר.

ב. יפה, להכליל את כל היבואנים בגלל שהיבואן של סוזוקי מזמין רכבים עם פחות אבזור בטיחות. הגיוני.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד שמחזיק פיקנטו, והיה לי גם כמה בעבר

הפיקנטו אכן לא מצטיינת בצריכת הדלק, אישתי בנסיעה משולבת מגיעה ל1/14 בערך,
בתוך העיר בלבד 1/12.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נשמע סביר לגמרי בהתחשב בעובדה שלפיקנטו יש גיר מיושן עם 4 הילוכים שפוגע בביצועים ובצריכת הדלק.

בנסועה בינעירונית הצלחתי להוציא מעל 1:16. (1:16.6)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 23.8.2021 בשעה 07:50, avilior כתב:

אז לפני שלושה חודשים מכרנו את הרכב השני של המשפחה שהיה סיויק שנת 2008 שכבר עשתה הרבה בעיות

לי יש סיוויק צעירה יותר ב 5 שנים - לכמה ק3"מ הגעת עם הרכב ובאילו בעיות /תקלות נתקלת או שמדובר בבלאי מצטבר 

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@dorsht שים לב למילת המפתח "חיפה". כמה אתה עושה עם הארונה. 1:15? (טוב, אתה בדרך כלל על הכביש המהיר). אשתי מצליחה לשרוף אתה 1:9 - נוסעת 5 ק"מ פה, 4 ק"מ שם, כמובן בשעות העומס,  ואימוני הכושר גורמת לשרירי רגל ימין שלה להיות חזקים במיוחד 😁.

@claudia5 סוזוקי הצליחו להבריח אפילו אותי. אחרי לא פחות מ-6 דגמי סוזוקי (חלקם בליסינג) ושביעות רצון מלאה, בקניה האחרונה אפילו לא טרחתי להגיע לסוכנות, וכנראה שרבים כמותי. הבעיה היתה אבזור הבטיחות הלא מספק. בינתיים היבואן הבין את הבעיה שלו ומתקן את הליין. אבל מבחינה זו יבואן סוזוקי ממש לא מייצג את היבואנים הישראליים, שרובם התחילו ליבא רכבים מצויידים במערכות מתקדמות מ-2016-17, גם אם בחלק מהדגמים לא היה מדובר ברמת הכניסה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 29.9.2021 בשעה 08:36, claudia5 כתב:

בטיחות עלתה אבל חשוב לזכור שרוב היבואנים בארץ מזמינים ממדינות זולות יותר ופעמים רבות מפרקים את אביזרי הבטיחות המקוריים ומתקינים בארץ ציוד שפעמים רבות עוד יותר מוריד את בטיחות הרכב

בטיחות זה לא רק מערכות אקטיביות ואלקטרוניקה.

תעשיית הרכב השקיעה ומשקיעה הון בכל מה שקשור לתכנון אזורי קריסה, הנדסת חומרים וחוזק מיבני. מתכות באזורים ספציפיים בכלי רכב מודרני עשויות להיות בערך פי-3 יותר עמידות למתיחה מאשר לפני 15-10 שנים וזה לא כדי לדמות שריון של מרכבה אלא כדי לתעל בצורה אופטימלית אנרגיה בזמן תאונה כדי שהרכב יספוג אותה ולא הנוסעים, כנ"ל שימוש בחלקי אלומיניום וחומרים רכים אחרים לספיגת אנרגיה באזורים חיצוניים. מעבר לכך יש שיפור משמעותי ביכולת ההגנה של כריות האויר - לא רק מספר ומיקום אלא גם אופן הפתיחה.

וכל זה עוד לפני הכנסת האלקטרוניקה למשוואה...

The older you get, the better you used to be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 29.9.2021 בשעה 16:28, colauti 9 כתב:

לי יש סיוויק צעירה יותר ב 5 שנים - לכמה ק3"מ הגעת עם הרכב ובאילו בעיות /תקלות נתקלת או שמדובר בבלאי מצטבר 

לא הרבה, 140 בערך, אבל כשרכב מתחיל לעשות בעיות בדרך כלל זה רק מדרדר. לפני הכל הלך מסרק הגה אחכ הרכב לא עבר טסט בגלל מערכת abs תקולה שעברה שיפוץ סודי שעד עכשיו אין לי מושג מה הלך שם, נעבור לריפוד של הגג השתחרר בטבעיות וקיבל בטן, במוסך ארז הציעו סכום הזוי לטעמי על תיקון (מודה שאני לא זוכר אבל זה היה מחיר אסטרונומי ביחס לשווי הרכב), אחכ מגני השמש התחילו להתבקע ולהשאר בזווית כזאת שכל מי שנכנס לשבת בכיסא ליד הנהג קיבל קודם אחת לראש, ניסה לסדר אותו, התייאש ועבר נושא, אחכ הפלסטיק של תריסי המזגן השתחרר והייתי צריך לתת לו קונטרה כל כמה זמן, אחכ המזגן הפסיק לעבוד, חודשיים אחרי שהחלפתי משהו קטן שם והכל עבד הלכה כבר כל מערכת המיזוג וזה כבר היה הקש ששבר אותי. 40 מעלות בחוץ ובתוך הרכב 60. זהו. עשה את שלו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 30.9.2021 בשעה 21:37, avilior כתב:

לא הרבה, 140 בערך, אבל כשרכב מתחיל לעשות בעיות בדרך כלל זה רק מדרדר. לפני הכל הלך מסרק הגה אחכ הרכב לא עבר טסט בגלל מערכת abs תקולה שעברה שיפוץ סודי שעד עכשיו אין לי מושג מה הלך שם, נעבור לריפוד של הגג השתחרר בטבעיות וקיבל בטן, במוסך ארז הציעו סכום הזוי לטעמי על תיקון (מודה שאני לא זוכר אבל זה היה מחיר אסטרונומי ביחס לשווי הרכב), אחכ מגני השמש התחילו להתבקע ולהשאר בזווית כזאת שכל מי שנכנס לשבת בכיסא ליד הנהג קיבל קודם אחת לראש, ניסה לסדר אותו, התייאש ועבר נושא, אחכ הפלסטיק של תריסי המזגן השתחרר והייתי צריך לתת לו קונטרה כל כמה זמן, אחכ המזגן הפסיק לעבוד, חודשיים אחרי שהחלפתי משהו קטן שם והכל עבד הלכה כבר כל מערכת המיזוג וזה כבר היה הקש ששבר אותי. 40 מעלות בחוץ ובתוך הרכב 60. זהו. עשה את שלו. 

לגבי מסרק הגה- מה לעשות רכב בן 12-13 -יש בלאי.

לגבי ABS - המחלה ידועה בצורות הישנות.

לגבי הריפוד בגג- רפד היה עושה עבודה מעולה בחצי ממחיר החברה.

לגבי מזגן- מוזר אצלי לא נתקלתי בשום דבר בעייתי.

משענות- סוככי שמש מפירוק אמור להיות ממש זול.

למעט עניין ה ABS בטוח שגם בצורה שלי חלק מהתקלות תיתכנה- חשבהתי להחזיק את הרכב הרבה מעבר ל 140,000 ק"מ והייתי אומר שהרשימה מעט מדאיגה.

עריכה אחרונה על ידי colauti 9

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, למרות שהרכב טופל פונקט כל שנה בלי קשר לקילומטראז ולא הייתי נוסע יותר מידי, אין מה לדאוג יותר מידי, אחד ייסע 140k עם מלא בעיות ולשני לא יהיו בעיות כלל. חוץ מזה לידע של בעל הרכב יש גם משמעות. אני יכול לומר לך שהבחור שקנה אותה ממני בגרושים עשה לה טיפול קוסמטי מקיף והיא נראית כאילו יצאה הרגע מהחברה. הוא מבסוט מכל רגע ולא מפסיק להודות לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלי עם 170 אלף ,היתה לי תקלת abs שתופלה במוסך שלי ,אולי פעמיים ב12 שנים חידשתי גז במזגן ולא יותר.

תושבת החלפתי אבל זה היה זול ומהיר.

יש לי את הדגם המשופר עם תוספות והכל עובד פיקס.

יש לי כמה שכנים ששנים רוצים שאני אמכור את הרכב...אבל הרכב שווה קצת מעל 20 ובמחירים משולשים מזה אין רכב שעולה על שלי אז מיותר לזרוק כסף.

אני מטפל ברכב פעם בשנה במוסך שעושה לי טסט גם,קרה לי אולי פעם או פעמיים שעברתי דרך המוסך במהלך השנה וזה ב12 שנים שהרכב אצלי.הרכב שנת 2008 .

אני שומר על הרכב מפגיעות אבל הרכב נוסע איתו מאוד מהר ...תמיד.

לא ראה סיבה לתקלות גיר מנוע לפני 250000 ק"מ כי כיום הוא מתפקד כמו שעון שווצרי.

אין לי בעיה ב-5 שנים הקרובות להכניס את הרכב למוסך פעם בשנה לשלם על תקלה עתידית 2000 שקלים בשנה ולהמשיך להנות מרכב חזק,מהיר,יפה ומפנק.כל רכישת רכב חדש יגרור ירידות ערך של 15000 שקלים מיותרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 910 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...