Jump to content

colauti 9

 • פרסום הודעות

  13,224
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

76 נייטרלי

1 עוקב

אודות colauti 9

 • דירוג
  כותב הרבה. מאוד.

ספרו לנו עליכם

 • מיקום
  קריות
 • איזה רכב יש לך?
  הונדה סיוויק 2013
 • תחביבים
  מוסיקה מזרחית,תופים ,שרוף על מכבי חיפה
 • מקצוע
  מורה למתמטיקה ומנהל חשבונות

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

 1. מחלה של הרכב הזה- היתה לי כזו גטס עם מנוע 1600 ונאמר לי שאפשר לנסות לנקות את המרימים שנתפסו מבוצה ואם לא יעזור אז צריך להחליף. הבעיה שעלות כל מרים היא סביב ה 70 ש"ח ויש 12/16 כאלו וגם ההחלפה לא זולה- צריך לפרק גל זיזים,פסנתר. מצרף קישור,בוצעה בו עבודה על יונדאי אקסנט-אולי לא אותו רכב אבל אותו רעיון-העבודה מורכבת לאדם שאינו מקצועי. https://knufia.org/החלפת-מרימי-שסתומים-ביונדאי-אקסנט-שנת-20/
 2. בשביל לא לנחש ולפגוע "בינגו" יש לבצע בדיקת לחץ למערכת הקירור. התוצאות יספרו בדיוק מה נפגע-טרמוסטט או צינור. במקביל- כאשר הרכב קר בלבד,פתח מכסה רדיאטור אם יש או פקק מיכל עיבוי ובדוק,שלא חסר נוזל קירור באופן משמעותי. אם יש חוסר משמעותי,המשך הנסיעה עלול לגרום להתחממות המנוע ולסכן את המשך חייו.
 3. מנוע חדש מהניילון ? בטוח ? אם כן,כמו שרוי כתב- מות המנוע הוא תוצאה והסימפטמום הוא משהו לקוי באחד מרכיבי מע' הקירור או שיש תקלה במאוורר /נגד שלו במהירות השנייה ולכן הרכב מתחמם.
 4. בנסיעה עירונית צריכת הדלק גבוהה בכל מקרה וזה לא מדד לרכב תקין או לא. בנסיעה כזו כדאי להחליף שדמן ומסנן כל 10-12,000 ק"מ ולא למשוך עד 15000 ק"מ כי השמן מתחמצן ואז הבוצה חוגגת. \לקח משני רכבים בעבר- אפלאוטז שגמראה עם החלפת מנוע יונדאי I30 שניצלה בדקה ה 90 מגורל דומה בתנאי נסיעה של 60-40 (40% עירוני והשאר בינעירוני)
 5. בן כמה הרכב שאתה מתעקש על מורשה יבואן ? יש כאן לא מעט המלצות על מוסכים מתמחים טובים מאוד כמו שאפט/גבע (תל אביב) או אורן (חולון).
 6. נסיעה עם מאפיינים כאלו היא מקרה קלאסי,שעלול לגרום להצטברות של פיח ובוצה במערכת השמן. בדיקה פשוטה ללא היותך אדם מקצועי- פתח כאשר הרכב קר את פקק מילוי השמן ותראה אם יש עליו שמן שרוף (זוהי הבוצה). צלם את פקק מילוי השמן והעלה לכאן כדי שיהיו לנו נתונים להעריך מה כדאי לעשות.
 7. ניקוי מקצועי לא יסתכם בהתזת שום ספריי "שקר" כלשהו כמו שרוב בעיות זיהום האוויר לא נפתרות ע"י תוספי הפלא ו"שמני נחשים". צריך לפרק את בית המצערת,לנקות כמו שצריך,לחבר סורק ולבצע לימוד מחדש. במצערת אלקטרונית,העבודה מעט יותר מורכבת ויש רכבים בהם הגישה לפירוק לא נוחה ולכן העבודה אינה זולה. לא יודע על איזה רכב מדובר כאן אבל זה בטח רכב מ 7-8 השנים האחרונות גג- אצלי בהונדה סיוויק במורשה בוצע הטיפול הזה לאחר החלפת צינור קרוע המתחבר לפילטר האוויר. תוצאה- שיפור משמעותי בסחיבת הרכב ובצריכת הדלק,המנוע הרבה יותר שקט ונמרץ. לגבי עלויות- יש ניקוי "פשוט" ללא פירוק מלא שיעלה סביב ה 300 ש"
 8. לפני שרצים להחליף חיישנים,כדאי לנסות להתניע אחרי שהרכב יתייבש כמו שצריך (מים וחשמל לא הולכים טוב ביחד). אם המנורה לא תתכבה אחרי מס' קילומטרים לא גדול, לחשוב שנית על פנייה למכון להזרקות,שליפת קוד תקלה עם סורק ייעודי ופתרון (להחליף מה שצריך)ץ
 9. הייתי בודק אפשרות להתייעצות וטיפול מול מוסך ברק,היה מורשה מאזדה והיום מוסך מומחה. המוסך נמצא ברחוב חלוצי התעשייה מצד ימין מעט אחרי הרמזורים של צומת ק.אתא.
 10. האם בוצע ניקוי מנוע צעדים ובית מצערת יסודי ? נשמע שהבעיה מתחילה שם או באחד החיישנים. לדעתי,כדאי להשאיר את הרכב במוסך ללינת לילה ולמחרת בבוקר,יחברו מכשירי אבחון יניעו את הרכב ויוכלו לאתר את התקלה. כדאי לבחור במוסך שלפחות מתמחה במאזדה או מכון טוב להזרקות דלק ( מאיזה אזור ??) כדי שהאבחון יהיה מקצועי ומדוייק.
 11. גם אני לא ואם אני זוכר נכון בשנתון הזה יש שרשרת תזמון ולא רצועה בטח אם הרכב בעל נפח 1200/1250. הבעיה במקרה הטוב היא בוצה- טיפול פלאשינג מעט אגרסיבי כולל פירוק אגן השמן וניקוי כל הנדרש ואולי גם החלפת רשתית משמרת -זה טיפול שיכול לעזור. אם עדיין הבעיה ממשיכה-יש תקלה יותר רצינית במנוע- לכיוון טבעות בוכנה שחוקות (רינגים).
 12. בן כמה המצבר ? עוד אפשרות לפתור את הבעיה- לרכוש בוסטר התנעה פשוט, לחבר את הכבלים (כאן אתה לא צריך רכב אחר לעזרה) ולהתניע. אם הרכב יתניע,תבצע נסיעה של 20-30 דקות (בכפוף למגבלות הסגר). תבדוק מה קורה לאחר מכן בהתנעות הבאות.
 13. מתי הוחלף לאחרונה שמן גיר ומסנן גיר חיצוני (אם קיים) ? הייתי מתחיל מהחלפה חלקית של השמן ואם יש מסנן חיצוני מחליף גם אותו.
 14. גם אבי פארטס מומלץ כאן בפורום- יש לו במלאי גם ממירים אוניברסליים (תברר אם גם לסוג הרכב שלך).
 15. בגלל שב 2009 היה גם וגם שידע שהפלנטרית עדיפה מבחינת אמינות ואיכות נסיעה. היתרון של הרובוטית-היא קצת יותר חסכונית בדלק.
×
×
 • תוכן חדש...