Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

למי ששאל, כל הקידמה נמצאת כבר אי שם במעמקי תורת הקבלה, זה מוכח וברור - גם המדענים מודים בזה.

זה לא מוכח, זה לא ברור, ואף מדען לא מודה בזה.

אתה חוזר על שקרים שנאמרו לך כמו תוכי.

יש מספיק אנשי מדע דתיים, שמיישבים יפה מאוד את הפערים בין האמונה למדע, באופן שלא נדרש לשקר, כדי לסובב את המקורות כאילו הם מכילים איזושהי תבונה מדעית (הם לא).

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.8 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4655

• SlowRide

4475

• פינדר

3523

• m3x7r3m3

2926

חן, אני חושב שאתה מתלונן על משהו שאין סיבה להתלונן עליו.

אם מישהו שואל איך קומקום עובד, אשלח לו PDF של ספר תרמודינמיקה ומעבר חום ללמוד באופן מלא (מבחן כחודשיים לאחר מכן, זוז!) ואשתיק את מי שמתיימר לתאר בצורה פשוטה איך גוף חימום מחמם עם חשמל את המים?

הידע האנושי גדל משנה לשנה בצורה כזו שאין סיכוי לאף אחד להבין באמת נושא חדש ב"פשטות". גם מהנדסים בעתיד יצטרכו להתמודד עם פער הולך וגדל בין ידע תיכוני לרמה בקורסים (מתמטיקה אולי לא משתנה כרגע אך נושאים אחרים כן. דברים כמו רובוטיקה, שיטות נומריות, תכנות ועוד כלל לא היו חלק מהעולם של לפני 150 שנה).

היסטוריה לא שונה מנושאים אחרים בעניין הזה. או שאתה מנגיש משהו בפשטות מקוצרת ומנסה לוודא שאתה אכן מעביר את המידע החשוב בצורה נכונה מבלי לבלבל או שמליוני אנשים בעולם לא ידעו אפילו את הידע החלקי הזה, כי הידע המלא נשמר במאמרים ארוכים, מסובכים יותר לקריאה ושאינם קשורים אחד לשני.

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חושב שזה מהותי. אני מכיר כמה אנשים ברילוקיישן שלא הייתי מגדיר אותם פתוחים או נהנים מחוויות חדשות. לעבור מדינה זו הרפתקה אולי בחודשים הראשונים אבל אח"כ פשוט... חיים.

אלו עדיין חיים מלאים חוויות חדשות.

אני לא זוכר את הציטוט המלא מהספר, אבל בהנחה וזכרוני לא הטעני, אני גם לא חושב שאתה יכול לטעון שזה "בטח לא נכון". יש לי תחושה שהוא חשב על זה קצת יותר ממך.

אני לא ממציא את הדברים שאני כותב ממוחי הקודח, ולמרות שהררי הוא פופולרי, הוא לא סמכות מדעית יחידה. הטיעון שלך הוא אד ורקונדיאם.

שוב, אני לא יודע מה הררי טען, אני רק אומר שאין ספק שחלק מההתנהגויות האנושיות והמבנים החברתיים שיצרנו ואנחנו יוצרים, הם תוצאה של מנגנונים ביולוגים. לא רואה איך מישהו יכול לערער על זה. זה כמו לערער על כך שהעולם עגול.

נ.ב. כן, אני יודע כל מיני אסכולות במדעי הרוח שטוענות טענות כאלו, כמו הדוגמא שהבאתי, שמגדר זה רק עניין של התניה חברתית. אין מדען אחד שעוסק בחקר אמפירי של מדעי ההתנהגות והחברה שמתייחס לזה ברצינות.

https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3747310,00.html

נ.ב.נ.

דווקא לנקודה הכי מרכזית לא התייחסת, והיא שהספר של הררי הוא ניסיון לתאר כיצד התפתחה החברה האנושית, מכיוון מחשבה מסויים. הכתבים היהודיים הם עניין אחר לגמרי. לא מבין איך אפשר להשוות ביניהם בכלל.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משום מה, לא נראה לי שהררי - דוקטור להיסטוריה - הוא סמכות בנושאים ביולוגיים...

זה מזכיר לי את התקופה שפרופסור הוקינג המנוח, פיזיקאי, התבטא כבר-סמכא בסוגיות סביבתיות.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא טרחתי לקרוא את הררי מהסיבות שפורטו כאן כבר על ידי אחרים. אני פחות מאמין בסיכומונים או grand theories.

אני בטוח שהוא לא סמכות בביולוגיה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האפשרות קיימת כי מי שרוצה שילדיו ילמדו גמרא יכול לרשום אותם לבית ספר ממלכתי דתי, שמסובסד מכספי מיסים של כולנו - וזה אחלה.

מצד שני, מי שגר בחיפה ורוצה לטייל בת"א בשבת צריך להניע את האוטו הפרטי שלו/ לשכור רכב ביום שישי/ לקחת מונית ספיישל בגלל שהתחבורה הציבורית שמסובסדת מכספי מיסים של כולנו עובדת רק בימי חול - וזה לא אחלה.

אם אתה נותן את האפשרות לחיות כדתי אתה צריך לתת את האפשרות לחיות כחילוני בדיוק באותה מידה.

אני פונה אליך בצורת הדיבור אבל ברור לך שאני לא מאשים אותך בזה שיש כפייה דתית במדינה, כן?

כחרדי,

אני בעד תחבורה ציבורית בשבת (לא באזורים חרדיים כמובן)

ניחוש פרוע שלי, אין לזה באמת ביקוש. אבל מעניין לעשות פיילוט ולראות.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כחילוני, נשמע לי מאוד הגיוני ונוח שזה יהיה הניחוש הפרוע שלך. אני מכיר תמונה אחרת לחלוטין. למשל בחיפה, שם יש תח"צ בשבת והוא עובד חזק וזוכה להמון ביקוש.

אני חושב שלא הבנתם אותי ואתם לוקחים את הדברים למחוזות לא רצויים.

אני בשום אופן ובשום צורה לא חושב שצריל לכפות משהו על מישהו. לכן יש זכות אזרחית בסיסית של חופש הדת/מדת. רוצה? תאמין. תפאדל. לא רוצה, סבבה תיהנה.

אני לא אמרתי שצריך לכפות לימוד גמרא. אמרתי שצריך לתת את האפשרות.

אני מתנצל אם מישהו הבין את דבריי לא נכון.

למי ששאל, כל הקידמה נמצאת כבר אי שם במעמקי תורת הקבלה, זה מוכח וברור - גם המדענים מודים בזה.

בלי ללגלג או ללעוג, מה בדיוק? אתה יכול לתת לי דוגמאות? או שזה עוד איזה משפט סל כזה שנוח לזרוק בכל פעם שאתה רוצה "לנצח בוויכוח" בלי לספק שום נקודה קונקרטית? אילו מדענים מודים בזה? אני אשמח לחמישה-שה שמות של כאלה, שלא לומר של כולם כי לא כתבת "מדענים" אלא המדענים. חמותי לומדת קבלה בתור קטע של פיתוח עצמי, ואני חושב שזה מגניב ממש, אבל אני לא זוכר שהיא נהייתה יותר משכילה בתחומי אלקטרוניקה או הנדסת חומרים. אבל אני אשמח שתעמיד אותי על טעותי, יכול להיות שהיא פשוט מחרישה מאיתנו את כל הידע הזה.

ספייר - אני משתמש תמיד במילים לדעתי.

תחזור להודעה הראשונה שלך ותמצא לי איפה הן נמצאות בבקשה. כי אם באמת היית עושה את זה, הייתי נטפל אלייך הרבה פחות.

מה שנכון לי אולי לא נכון לך, וזה בסדר. אני חושב שדרך האמת היא דרך התורה ואין לסור ממנה ימין ושמאל. אבל, כשאנשים באים ולועגים על דרך חיים של רבים מאוד אחרים זה קצת מטריד. אולי לא בא לך להאמין ולא בא לך לקבל, אבל מליונים אחרים כן מאמינים וכן מקבלים והלועגים רק פוגעים בהם. זוהי דרך האמת לא רק לדעתי, אלא לדעת עוד מיליונים רבים אחרים.

לא מיליונים מאמינים, אלא מיליארדים (בדת באופן כללי). וזה ממש אחלה. וזה שפוגעים? נו, אז פוגעים. פוגעים בכולם על סמך כל דבר שבגללו אפשר לפגוע - דת, מוצא, גובה, משקל, צבע עור, העדפות מיניות, טעם באוכל, במוזיקה, תחביבים, בן/בת זוג, משפחה, עבודה. כמה שפחות תיפגע ותיקח דברים בפרופורציה, ככה החיים שלך יהיו הרבה יותר נעימים. לועגים לך על זה שאתה דתי וכבש וכו'? תחייך, תגיד שזה מה שהכי מתאים לך, וזהו. אבל זה שאתה מקטין בחזרה את האנשים שחושבים אחרת ממך? או מנסה להראות כמה אתה צודק ע"י שימוש סתמי וחסר כל ערך ב"מספרים גדולים" (מיליונים, המדענים, כל הקידמה)? מה זה עוזר? זה סתם מבצר כל אחד יותר חזק בעמדה שלו ומגחיך את הצד השני ומנציח את הוויכוח הזה שברור לכולם שאין לו באמת סוף כי זה העדפות אישיות. אתה לא יכול לשכנע אותי שתכלת זה יותר טוב מבורדו כי "מיליונים חושבים ככה". אחלה, שיהיה להם יום טוב. מה אכפת לי? אני אוהב תכלת.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כחרדי,

יש המון ביקוש

Leasingfahrzeug oder nichts

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כחרדי,

אם זה יהיה ברמה שתגרום לוותר על רכב פרטי זה יעבוד, אם לא, בנאדם כבר יסע ברכב הפרטי שלו.

בינתיים ע"פ רמת התחב"צ, גם ביום חול אי אפשר לוותר על רכב פרטי.

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לדעתי זה לא נכון כי תנועה של יוממות בימי חול שונה מבחופשות. מעבר לזה, עם כמה שהתח"צ דפוק במתכונת הנוכחית ואנשים מעדיפים רכב פרטי, הרכבות והאוטובוסים לא נוסעים ריקים.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא יכול לשכנע אותי שתכלת זה יותר טוב מבורדו כי "מיליונים חושבים ככה". אחלה, שיהיה להם יום טוב. מה אכפת לי? אני אוהב תכלת.

e9f647806e5b4f88d9167256e1e0f9b3-original.jpg

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתנחתא "קומית". לפני כמה שבועות התלהבתי שהמפלגה המנצחת בבחירות באסטוניה (כן, גם פה היו בחירות לא מזמן) היא "מפלגת הרפורמה" שבראשה עומדת אישה. לכולם היה אז ברור שלראשונה לאסטוניה הולכת להיות ראשת ממשלה, וביחד עם הנשיאה המכהנת מדובר בוואחד גירל פאואר.

אז היה ברור.

בפרלמנט של אסטוניה יש 101 מושבים. מפלגת הרפורמה זכתה ב-34. במקום השני זכתה מפלגת השלטון ("מרכז") עם 27 מושבים, וראש הממשלה המכהן כנראה ממש, אבל ממש לא רצה לוותר על המושב שלו. למזלו, במקום השלישי בבחירות ועם 19 מושבים זכתה מפלגת השמרנים המקומית, מפלגת ימין קיצוני ששונאת רוסים, מהגרים, פליטים, נשים, הומואים ובעצם מה לא (כולל אותי, כנראה). אז ראש הממשלה המכהן עשה את הצעד היחיד שיכל להשאיר אותו בשלטון וחבר אל השמרנים, ביחד עם מפלגת ימין שמרנית אחרת ("ארץ אבות" בתרגום חופשי) שקיבלה 14 מושבים, ליצירת קואליציה של 57 מושבים שחצי מחבריה ככל הנראה לא מסכימים עם שום דבר שהחצי השני מסכים איתו (במפלגת המרכז יש לא מעט רוסים ונשים :-P ). באסטוניה טוענים שהממשלה הזאת לא תקדם כלום וככל הנראה תתפרק אחרי שנתיים. נחייה ונראה...

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

[ATTACH=CONFIG]517881[/ATTACH]

אויש, אל תהיה ילדה :lol:

אתנחתא "קומית". לפני כמה שבועות התלהבתי שהמפלגה המנצחת בבחירות באסטוניה (כן, גם פה היו בחירות לא מזמן) היא "מפלגת הרפורמה" שבראשה עומדת אישה. לכולם היה אז ברור שלראשונה לאסטוניה הולכת להיות ראשת ממשלה, וביחד עם הנשיאה המכהנת מדובר בוואחד גירל פאואר.

אז היה ברור.

בפרלמנט של אסטוניה יש 101 מושבים. מפלגת הרפורמה זכתה ב-34. במקום השני זכתה מפלגת השלטון ("מרכז") עם 27 מושבים, וראש הממשלה המכהן כנראה ממש, אבל ממש לא רצה לוותר על המושב שלו. למזלו, במקום השלישי בבחירות ועם 19 מושבים זכתה מפלגת השמרנים המקומית, מפלגת ימין קיצוני ששונאת רוסים, מהגרים, פליטים, נשים, הומואים ובעצם מה לא (כולל אותי, כנראה). אז ראש הממשלה המכהן עשה את הצעד היחיד שיכל להשאיר אותו בשלטון וחבר אל השמרנים, ביחד עם מפלגת ימין שמרנית אחרת ("ארץ אבות" בתרגום חופשי) שקיבלה 14 מושבים, ליצירת קואליציה של 57 מושבים שחצי מחבריה ככל הנראה לא מסכימים עם שום דבר שהחצי השני מסכים איתו (במפלגת המרכז יש לא מעט רוסים ונשים :-P ). באסטוניה טוענים שהממשלה הזאת לא תקדם כלום וככל הנראה תתפרק אחרי שנתיים. נחייה ונראה...

נו, ואומרים שאנחנו לא יכולים ללמד את העולם שום דבר.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתחילים את חגיגת הביזבוזים?

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...