Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

כנראה זה מה שהיאוש עושה לאנשים - אובדן שפיות איטי.

יש אצלנו בעבודה מישהי שמיום רביעי שעבר לא מפסיקה לדבר על כמה היא לא רוצה להביא ילדים במדינה הזאת ואיך כולם חייבים ללמוד גרמנית כדי לעשות רילוקיישן.

הלכתי ברחוב היום וראיתי בן אדם מבוגר עם כלב בוכה מול כרזת בחירות של כחול לבן.

כאילו מה, העונה ה8 של משחקי הכס כבר כאן וזה מה שמעניין אתכם? אנשים צריכים קצת פרופורציות בחיים שלהם.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 58.2 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4763

• SlowRide

4583

• פינדר

3611

• m3x7r3m3

2926

יש אצלנו בעבודה מישהי שמיום רביעי שעבר לא מפסיקה לדבר על כמה היא לא רוצה להביא ילדים במדינה הזאת ואיך כולם חייבים ללמוד גרמנית כדי לעשות רילוקיישן.

כאילו מה, העונה ה8 של משחקי הכס כבר כאן וזה מה שמעניין אתכם? אנשים צריכים קצת פרופורציות בחיים שלהם.

זאת התפרצות זעם. אנשים צריכים לאוורר. אבל, תנועת ההגירה מישראל של אנשים משכילים גדולה...

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התכוונת אצל בדואים. וכמובן - לא אצל כולם.

יודע מה, אולי. אבל תחליף את הגמרא באנציקלופדיה או בספרי עיון אחרים ותקבל את אותה התוצאה.

ולא הייתי קורא לחלק מגדולי הרבנים "צלולים"...

גם ג'אווה מחדדת את המח, אז לשיטתך צריך להכריח תלמידים בכל בתי הספר בארץ ללמוד ג'אווה.

תקרא לי קיצוני אבל אני מעדיף שהילדים שלי יחדדו את המח שלהם בבעיות שיתרמו לאנושות מאשר בסוגיות הרות גורל כמו האם למי שמשתין מגג בית כנסת מותר לאחוז באיבר המין שלו.

כמו שהרב עובדיה היה צלול מאז הניינטיז ועד מותו?

הילודה לפי הלמ"ס נמדדת בילדים לאישה, לא למשפחה. מתמטיקה פשוטה אומרת שמבנה המשפחה לא ממש משנה, בהנחה שאין הרבה נשים שלא יולדות מרצון, ובהנחה שאפילו אצל הבדואים, היחס בין בנים ובנות בלידה זהה ליחס אצל שאר האוכלוסייה.

שלא תדע מה עוד עושים בדרום קוריאה, כמו איזה שרצים אוכלים שם ירחם ה', ואיזה ניתוחים פלסטיים מוזרים עושים שם (למשל, ניתוח מיותר לחלוטין במיתרי הקול כדי לסגל לעצמם מבטא אמריקאי יותר). לא בטוח שתרצה לאמץ כל מה שעושים שם.

ואם להיות רציניים לרגע לגבי דרום קוריאה, החבר'ה שם מאוד מאוד רציניים לגבי לימודים, והם יאמצו כל דבר שיראה מגניב בנושא הזה ויעזור לשווק איזה בי"ס פרטי כזה או אחר. לא בטוח שזו הוכחה גורפת לגבי כמה כל השקלא והטריא הזה באמת מחדד את המח יותר מדברים אחרים שמחדדים אותו.

אני מכיר כמה יוצאים בשאלה באופן אישי, לכולם היה מאוד קשה להסתגל לעולם החילוני ולרובם יש עדיין פערים משמעותיים בעיקר באנגלית, אבל גם בנושאים אחרים.

ובכל זאת, שבוע מעולה לכולם!

א. הם אמרו שלשה [שלשה] דברים.רבי אליעזר אומר, יהי כבוד חברך חביב עליך כשלך לז, ואל תהי נוח לכעוס.

ושוב יום אחד לפני מיתתך.

והוי מתחמם כנגד אורן של חכמים, והוי זהיר בגחלתן שלא תכוה, שנשיכתן נשיכת שועל, ועקיצתן עקיצת עקרב, ולחישתן לחישת שרףלט, וכל דבריהם כגחלי אשמב. (אבות, פרק ב' משנה י')

ב. רוני - למה אתה כ"כ מזלזל בגמרא? הרי אבות אבותיך למדו אותה, זה שאתה בחרת להתנתק, או שנותקת בילדותך זה לא אומר שצריך לזלזל. הגמרא איננה כשאר ספרי הלימוד/אנציקלופדיות. הגמרא היא תמצית החוכמה האנושית. לדעתי ולדעת רבים וטובים ממני.

ג. מיני, אתה כנראה לא מכיר את הגמרא. אמרו רבים, חכמים וטובים ממני - התורה (בכללה הגמרא, כלל ספרי ההלכה וכו', הבנת על מה אני מדבר) היא כל כולה ספר הפעלה מפורט. אז כן, גם בעניינים מעין אלה התורה נכנסת ומדריכה את האדם איך להתנהג. תתפלא.

ד. RK - הרב עובדיה היה צלול. זה שדרעי בחר להלעיט אותו בשקרים ואנשי שלומו של דרעי הכזיבו ושיקרו לרב בלי סוף, זה לא אומר שהרב לא היה צלול. עצוב שאתה מדבר כך. שים לב לסעיף א. אל תזלזל, ואל תעליב אף אדם בשביל כלום. סתם עצה. להעליב אנשים זה לא תחביב שנראה טוב.

ה. פו הדב, אני לא מבקש מאף אחד ללמוד מה שאני מאמין בו, להיפך. אני חושב שדיני בגיור הנוהגים בדת היהודים מושלמים - מנסים לשכנע כל אחד שרוצה להתגייר שלא לעשות זאת. לכל העולם יש את 7 מצוות בני נח שלמעשה גורמות לעולם להיות טוב יותר אם תרדו לעומק העניין. לא מעניין אותי אילו שרצים ושקצים הם אוכלים, אילו ניתוחים הם עושים או עם מי הם שוכבים ואיך. מעניין אותי אני עצמי, מה אני יכול לעשות טוב יותר.

בגדול, אני חושב שחבל מאוד שלא מקבלים פה את אמונתו של האחר ומנסים להגחיך אותה, כי בסוף כל הגחכה של אמונתו של אחר מגחיכה את מי שלועג. זו דעתי. אני לא נעלב פה מכלום, כי בסופו של דבר כל אחד יחיה את חייו על פי אמונתו ודרכו הוא. המינימום הוא להכיל דעות של אחרים גם אם לא ממש מתחברים. אם לא רוצים להכיל, לפחות לא צריך לנסות לפגוע. סתם נקודה למחשבה.

לדעתי ולדעת רבים אחרים אנחנו נמצאים ביישורת האחרונה לפני בואו של משיח לעולם. אפשר להאמין ואפשר שלא, אפשר ללעוג ואפשר לקבל, אפשר להמשיך בחיים בלי להניד עפעף. אבל התהליך שאתם מכנים "הדתה" מתעצם ומתרחב. המונים חוזרים בתשובה כי הם מבינים שזה הדבר הנכון לעשות, שזו דרך האמת. גם אני הקטן בחרתי בדרך הזו בצבא. אני רואה את האמת, שומע את האמת ומאמין באמת. לא כל אחד חייב לחשוב כמוני, אבל שימו לב, שהגמרא מביאה מספר סימנים לבואו של משיח.

ביניהם:

1. חוצפה ישגא: לפני 20 ו-30 שנה לא ראינו את החוצפה שיש היום לכל נער פוחז שמסתובב בחוץ. ילדים היום כבר לא מכבדים לא את ההורים ולא אף אחד. דוקרים, רוצחים, אונסים ושודדים ללא מורא.

2. היוקר יאמיר: יהיה קשה לחיות. מי מצליח לסגור את החודש בלי דאגות ובלי פחד? מעטים. רובנו חושבים ומחשבים כל צעד וכל דבר שעושים. גם אם נראה שקל והופך להיות קל יותר - הפוך גוטה, הפוך. הולך ונהיה קשה יותר. רק הכסף מדבר היום.

3. הגפן תתן פריה: תיאור פרדוקסלי - יש יין בשפע, אבל המחיר מאמיר. יש שפע בעולם, אבל יש המוני אנשים שלא מצליחים לקנות לחם, חלב, גבינה וכו'. היין הוא רק המחשה.

4. מלכות תהפוך למינות: הממשל כבר סטה מדרך ה'. לאורך השנים כל ההנהגה בארץ ישראל הכירה את ה', ידעה מהי תורה והעריכה זאת (הרי מאיפה בא עלינו הסכם הטטוס קוו של בן גוריון עם לומדי התורה? מהכרתו את ה' יתברך ואת פועלם המבורך של תלמידי חכמים). היום הכל נעלם. ישנם יחידי סגולה שמתעמרים בהם כי הם מכבדים ומוקירים את המורשת היהודית, ועל כן הם מתבזים השכם והערב. "דתי", "דוס" כבר הפכו למילות גנאי.

5. בית ועד יהיה לזנות: פעם לבוש היה סמל סטטוס. היום איפה הלבוש? בנות הולכות ערומות (בחירה שלהן, לא מעניין אותי), כמה שיותר חשוף יותר נחשב, כמה שיותר רדוד יותר טוב.

להמשיך?

עריכה אחרונה על ידי roeibf

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, נראה לי שהבנו. בסוף @oryo יאלץ כולנו לאכול איזה כובע (שלא לומר שטריימל). צריך רק לקוות שלא יהיה מאוחר מדי.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"אני רואה את אמת, שומע את האמת, אוכל את האמת"

ה"אמת"...

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, נראה לי שהבנו. בסוף @oryo יאלץ כולנו לאכול איזה כובע (שלא לומר שטריימל). צריך רק לקוות שלא יהיה מאוחר מדי.
חלילה

מקסימום אאלץ אותך לדחוף בריסקט אם וכש תבין שהגיע הזמן לבקר את סחבק!

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי צריך לשפשף את העיניים כמה פעמים כדי להאמין שזה אשכרה התפרסם בגלובס ולא באיזה אתר קונספרטיבי מפוקפק:

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001282023

WTF???

אנשים צריכים להשלים עם העובדה שחברות אנושיות/בני אדם משתנים רק בעקבות אירועים טראומתיים בקנה מידה גדול:

המגפה השחורה, מלחמת 30 שנים, מלחמות נפוליאון, מלחמת העולם הראשונה, מלחמת העולם השנייה ועוד ועוד ועוד

מערכות בחירות כאלה ואחרות משפיעות רק על ניואנסים.

ג'ון אוליבר עשה פרק על Mobile Homes.

הפרק הזה נגע בי גם בגלל הציניות של המעורבים וגם בגלל שאני מטפל במשקיעי נדל"ן אז זה תחום שאני די קרוב אליו לפחות מבחינת מיסוי/חשבונאות.

אחד המשקיעים הגדולים בארצות הברית, Frank Rolfe אמר לפני בחירות 2012:

לא משנה אם אובמה יבחר או מיט רומני יבחר אמריקאים רק יהפכו ליותר ויותר עניים.

במערב גדל הדור הראשון בהיסטוריה האנושית שלא יודע מהו סבל/מחסור אמיתי. אנשים איבדו לגמרי את הפרופורציה.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במטותא, לא הבנתי איך זה בכלל קשור לעובדה שעיתון כלכלי מכובד (לכאורה) מפרסם את הפרוטוקולים של זקני ציון נגד כל מי שלא תומך בביבי.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תאחל בשמי בהצלחה עם המהגרים הטורקים, איראנים, פלסטינים, סורים (ובטח עוד מוסלמים שיעים ששכחתי) שהיגרו לגרמניה לפניה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והעובדה שהיא עצמה תהיה מהגרת ללא שפה, תרבות ושורשים. היא תמצא את עצמה בעמדת נחיתות משמעותית כמעט בכל היבט בהשוואה לגרמני אמיתי ורק נכדים שלה עוד איכשהו יתשלבו בחברה הגרמנית.

אנשים לא מבינים כמה הגירה זה תהליך קשה. מעל גיל 20 היכולת להשתלב בחברה זרה שואפת לאפס. מעל גיל 40 הגירה עושים רק בשביל ילדים כי ההורים כבר סוס מת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה לא כזה נכון, תלוי לאן אתה מהגר וכמה אנשים כמוך כבר הגיעו לשם. שינוי כזה גדול בחיים הוא אף פעם לא קל, גם אם אתה מגיע למקום שמוכר לך מבחינת שפה ותרבות.

העניין הוא שלהגר בגלל שהמועמד שתמכת בו לא נבחר לכנסת זה כמו לעבור לעיר אחרת בגלל שהחליפו פחי זבל ברחוב שלך והעיצוב החדש לא מוצא חן בעינך. זה כמו האנשים שדורשים לדבר עם המנהל במקדונלדס כי הביאו להם 2 שקיות של קטשופ במקום 3.

זה לא בריא כל הדרמות האלה. אנשים צריכים לשחרר.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים צריכים קצת פרופורציות בחיים שלהם.

תשמע, בשביל למצוא את הדוגמאות שהבאת צריך ממש, אבל ממש לחפש.

אצלי בסביבה/עבודה הצביעו מכל גווני הקשת, יש מאוכזבים, יש ציניים

(לא מצאתי ממש אנשים חדורי התלהבות ניצחון, אגב), מדסקסים קצת וממשיכים הלאה.

יש איזו נטייה להיסטריה והגזמות בעיקר בשיח אינטרנטי, במציאות אנשים נורמליים ממשיכים הלאה,

במיוחד במציאות שבה אין רעב/מגפה/מלחמה.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגמרא היא תמצית החוכמה האנושית. לדעתי ולדעת רבים וטובים ממני.

תגיד רועי, למה אתה משתמש באינטרנט? בגמרא זה לא מוזכר.

כשהילד/ה שלך חולה בדלקת ריאות (ח"ח שיהיו בריאים) אתה לוקח אותם לרופא ונותן להם אנטיביוטיקה? בגמרא לא שמעו על זה.

בשנת בצורת שמביאה רעב אתה נודד לאיזור פורה, או שאתה שותה מי התפלה ואוכל פירות וירקות בשיטות שאפילו לא חלמו עליהם בגמרא?

מתי בפעם האחרונה ויתרת על נסיעה באוטו כדי ללכת ברגל, או לרכב על חמור או אולי לנסוע בכרכרה?

אני יכול להמשיך עוד ועוד. אף אחת מההמצאות שאתה משתמש בהן היום ומקלות על החיים שלך באופן בלתי נפתפס כמעט, אין להן שורשים לא בגמרא, לא במשנה לא בתורה ולא בדת.

אני לא אומר שאין פרשיות שאפשר ללמוד מהן על יחסים בן אדם לחברו וגם להשכיל. יש.

אבל מפה ועד "הגמרא היא תמצית החוכמה האנושית" זו פשוט עזות מצח ויוהרה. קצת ענוה לא תזיק.

שנאמר - מכל מלמדי השכלתי. גם מהכופרים והאתאיסטים והגויים.

עריכה אחרונה על ידי SurfHigh

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא כזה נכון, תלוי לאן אתה מהגר וכמה אנשים כמוך כבר הגיעו לשם. שינוי כזה גדול בחיים הוא אף פעם לא קל, גם אם אתה מגיע למקום שמוכר לך מבחינת שפה ותרבות.

אנשים כמוך הגיעו לשם = השתלבות בתוך צ'יינה טאון/קוריאה טאון/ליטל אייטלי/רוסיה הקטנה

הורים זה סוס מת. ילדים אולי ישתלבו תלוי באיזה גיל הם הגיעו. השתלבות אמיתית מתחילה רק מנכדים ואילך.

ישראלים שהמגרים לארצות הברית לא הופכים לאמריקאים.

אמריקאים שעושים עלייה לא הופכים לישראלים.

מקצוע בינלאומי מבוקש + נכסים + חסכונות מקלים על תהליך ברמה החומרית, אבל לא ברמה הנפשית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...