Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

לפני 7 דקות, SlowRide כתב:

תוצאה ראשונה בגוגל זה בכלל don't forget the bubbles 

אני קיבלתי תוצאה ראשונה מכניקה קוונטית..

איפה אתה מסתובב שזו התוצאה הראשונה אצלך?

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 59.8 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4858

• SlowRide

4702

• פינדר

3733

• m3x7r3m3

2926

גם אני קיבלתי את הבועות בועות. אין לי מושג מה זה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

היה לכם ספק שהסרטון מזויף?

אז עכשיו זה רשמי. זה צולם לא בעזה ולא ע"י חייל. הבחור נעצר.

• מצחיק 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאיזושהי סיבה לא ברורה, צפיתי בתחקיר על מירי רגב ב״מקור״.

בהינתן כמות הראיות (הודעות/קוליות/מסמכים), אני לא מבין איזו טענה רצינית יכולה להיות מעבר ל״על ה*** שלי״ וכמובן ״אסמול חדר לשבכ ולתשקורת״.

אני לא תמים וברור לי שכל פוליטיקאי מפעיל שיקולים פוליטיים, אבל הבוטות והבגידה בתפקיד כפי שמשתקף מהראיות הנ״ל, נראים כמו משהו חריג (ואם לא, אז צריך להחריג אחרת מה הפואנטה של תפקידים?)

טקטיקה ידועה ואפקטיבית של טרולים היא להציף, לפתוח איזה 50 ת׳רדים של טיעונים, ולא באמת להגיע לשורש של אף אחד. כשמתגלות סתירות לדפדף הלאה, ה-attention span של רובנו לא יכול למקבל ולזכור מספיק.

אני חושב שהממשלה האחרונה מדגימה את זה היטב, הגיעו לרמה שיש כל כך הרבה זבל שקורה במקביל, שהאנשים פשוט מוצפים. איך אפשר להתמודד עם החזית בדרום, בצפון, תקציבים לאברכים, חוק גיוס, הפיכה משטרית, תקציבי שיקום עוטף שמוטים להתנחלויות, הורדת דירוג אשראי, מירי שהופכת את משרד התחבורה לבית זונות פוליטי ועוד 700 דברים נוספים?

מרוב רעש, אי אפשר לשמוע כלום, הכל מישמאש.

כשזה המצב, כשהטרלת את הציבור לקיבינימט והרגלת לאפס אחריות - אתה יכול לעשות בגדול כל המתחשק. לצורך העניין מירי עכשיו נלחצת מהאירוע, אבל שיקום מי שחושב שיהיו לכך השלכות קונקרטיות על משהו? עוד יומיים יצוץ משהו דפוק חדש, למי יש זמן להתעסק בזה כש״הותר לפרסום״ כל יום?

באינטרנט אפשר להשתיק את הרעש והטרוליזם, במציאות איפה שהנ״ל משפיעים על עניינים קונקרטיים - פחות.

העלתי אתמול סקר בקבוצה כלשהי: ״אם מחר היו בחירות, כמה מכם היו משנים את הגוש שלהם?״ - 100% מהעונים היו נשארים בגוש - אבל קב׳ המדגם לא מספיק טובה לדעתי, הרבה יותר מעניין לראות תוצאה בקבוצה יותר הטרוגנית (נניח כאן).

אומרים שה7 באוק׳ שינה משהו, אז אומרים, התחזית שלי: בבחירות הבאות (אחרי שהממשלה תשלים קדנציה מלאה) תהיה מפלגת הימין-החדש-עוד-יותר שתשתה קצת מנדטים לביבי וגנץ, לאחר הבחירות תתחבר לגוש של ביבי תחת תפקיד בכיר וכמובן הבטחה להשפיע, ותאפשר לו להמשיך בשלו. יספרו כאן בפורום שזהו, עוד רגע הציבור ימאס וזה יתחיל להשתפר - בבחירות הבאות-אות זה כבר ישתנה לגמרי.

איפשהו בעתיד ביבי ישחרר את הכסא - להערכתי כשימות, וכמו סופת טורנדו רק לאחר שילך יתחילו להסתכל על העיר הקרועה ולנסות לבנות מחדש והשאלה המרכזית היא מה מי וכמה יישאר עד אז.

• אהבתי 2
  • מבאס 2

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, Pika007 כתב:

מי שחושב שפלישה סינית לטאיוואן תעבור בשקט טועה בענק, בניגוד לאוקראינה- טאיוואן די קריטית לסגנון החיים של כולנו. ארבע אותיות-

TSMC.

כמובן שיש עוד הרבה סיבות מעבר לזה, אבל העולם יוכל להתגבר על הכל בצורה זו או אחרת, העולם לא יוכל להתגבר על השבתה מיידית של 60 אחוז מקיבולת יצור השבבים בעולם.

כן, התחילו לבנות פאבים במיליון מקומות, אבל עד שהמאזן ישתנה משמעותית וטאיוואן לא תחזיק מעל 65 אחוז יש עוד עשור בערך.

מניח שסין תחכה עם הפלישה עד שהמערב יעבור לאינטל בשביל לא לגרור מלחמת עולם שלישית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, sperial כתב:

@Night Driver אני מדבר על כך שחתמתי ב-1975 על התחייבות לשנתיים קבע שהתחילו ב-1986. כיום עתודאים מתחייבים מראש ל-3 שנות קבע, ועתודאיות גם לעוד שנת חובה. כל אלה נחשבים, פורמלית, התנדבות.

הם לא מתנדבים. מקבלים דחיית גיוס/אפשרות ללמוד לפני צבא  ולשרת במקצועם (ברוב המקרים) תמורת חתימה. התנדבות זה משהו אחר.

טייסים זה סיפור עוד יותר מורכב כי מלכתחילה הם מתחייבים למשהו כמו 7 שנות קבע ואז כל ימי המילואים לשמירת כשירות.

טייס מתחייב על 7 שנות קבע. זהו, נגמרו החובות. אם הוא רוצה להיות טייס במילואים, אז צריך להתנדב לבוא עם צווים חריגים והרבה יותר ימים מהמוגדר בחוק. אבל להתנדב, לא חייב.

@Night Driver אין בינינו ויכוח.

הנקודה שלי היא שגם שירות הקבע הוא בגדר התנדבות. וזה נכון לכל איש קבע, מהסמ״ר בחט״פ ועד הרמטכ״ל. מישהו פעם תאר לי את  הסטטוס של איש הקבע כמישהו שהתנדב, ובלי שום קשר מישהו משלם לו שכר.

קבע זאת עבודה תמורת שכר. לא משנה איך צבא מגדיר את זה. גם כאשר אני מגיע לעבודה אפשר להגיד שאני מתנדב, כי אני לא חייב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, כוכב השחר כתב:

מניח שסין תחכה עם הפלישה עד שהמערב יעבור לאינטל בשביל לא לגרור מלחמת עולם שלישית.

המערב לא יכול "לעבור לאינטל", לכל חברת foundry יש את תחומי המומחית שלה, ואינטל רק חזרה למשחק.

לקחת אפילו חצי ממה שמופנה כרגע ל TSMC וליצור קיבולת יצור כזו? אולי עוד 15 שנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאז הקורונה הבינו שיש בעיה עם התלות ביצרנית אחת. מאז הרוב הגדול של החברות מקימות פאבים באירופה וארהב, כולל tsmc. 

נכון יקח זמן, אבל לא 15 שנה. 5 שנים נשמע סביר

Ford Mondeo 2.0T + Bluefin Remap - נמכרה

Infiniti G37 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, oryo כתב:

מאיזושהי סיבה לא ברורה, צפיתי בתחקיר על מירי רגב ב״מקור״.

בהינתן כמות הראיות (הודעות/קוליות/מסמכים), אני לא מבין איזו טענה רצינית יכולה להיות מעבר ל״על ה*** שלי״ וכמובן ״אסמול חדר לשבכ ולתשקורת״.

אני לא תמים וברור לי שכל פוליטיקאי מפעיל שיקולים פוליטיים, אבל הבוטות והבגידה בתפקיד כפי שמשתקף מהראיות הנ״ל, נראים כמו משהו חריג (ואם לא, אז צריך להחריג אחרת מה הפואנטה של תפקידים?)

טקטיקה ידועה ואפקטיבית של טרולים היא להציף, לפתוח איזה 50 ת׳רדים של טיעונים, ולא באמת להגיע לשורש של אף אחד. כשמתגלות סתירות לדפדף הלאה, ה-attention span של רובנו לא יכול למקבל ולזכור מספיק.

אני חושב שהממשלה האחרונה מדגימה את זה היטב, הגיעו לרמה שיש כל כך הרבה זבל שקורה במקביל, שהאנשים פשוט מוצפים. איך אפשר להתמודד עם החזית בדרום, בצפון, תקציבים לאברכים, חוק גיוס, הפיכה משטרית, תקציבי שיקום עוטף שמוטים להתנחלויות, הורדת דירוג אשראי, מירי שהופכת את משרד התחבורה לבית זונות פוליטי ועוד 700 דברים נוספים?

מרוב רעש, אי אפשר לשמוע כלום, הכל מישמאש.

כשזה המצב, כשהטרלת את הציבור לקיבינימט והרגלת לאפס אחריות - אתה יכול לעשות בגדול כל המתחשק. לצורך העניין מירי עכשיו נלחצת מהאירוע, אבל שיקום מי שחושב שיהיו לכך השלכות קונקרטיות על משהו? עוד יומיים יצוץ משהו דפוק חדש, למי יש זמן להתעסק בזה כש״הותר לפרסום״ כל יום?

באינטרנט אפשר להשתיק את הרעש והטרוליזם, במציאות איפה שהנ״ל משפיעים על עניינים קונקרטיים - פחות.

העלתי אתמול סקר בקבוצה כלשהי: ״אם מחר היו בחירות, כמה מכם היו משנים את הגוש שלהם?״ - 100% מהעונים היו נשארים בגוש - אבל קב׳ המדגם לא מספיק טובה לדעתי, הרבה יותר מעניין לראות תוצאה בקבוצה יותר הטרוגנית (נניח כאן).

אומרים שה7 באוק׳ שינה משהו, אז אומרים, התחזית שלי: בבחירות הבאות (אחרי שהממשלה תשלים קדנציה מלאה) תהיה מפלגת הימין-החדש-עוד-יותר שתשתה קצת מנדטים לביבי וגנץ, לאחר הבחירות תתחבר לגוש של ביבי תחת תפקיד בכיר וכמובן הבטחה להשפיע, ותאפשר לו להמשיך בשלו. יספרו כאן בפורום שזהו, עוד רגע הציבור ימאס וזה יתחיל להשתפר - בבחירות הבאות-אות זה כבר ישתנה לגמרי.

איפשהו בעתיד ביבי ישחרר את הכסא - להערכתי כשימות, וכמו סופת טורנדו רק לאחר שילך יתחילו להסתכל על העיר הקרועה ולנסות לבנות מחדש והשאלה המרכזית היא מה מי וכמה יישאר עד אז.

ראיתי את התחקיר עכשיו והזדעזעתי מהשיטתיות שהיא יישמה שם. 

לפני שעתיים, Pika007 כתב:

המערב לא יכול "לעבור לאינטל", לכל חברת foundry יש את תחומי המומחית שלה, ואינטל רק חזרה למשחק.

לקחת אפילו חצי ממה שמופנה כרגע ל TSMC וליצור קיבולת יצור כזו? אולי עוד 15 שנה.

המערב ממש ממש מנסה ליצור סיטואציה שהוא יכול לעבור לאינטל, ראה ערך עשרות המליארדים שהחברה מקבלת מכספי משלמי המיסים בשנים האחרונות. לא הייתי אומר 15 שנה, הדיבור הוא שב 2026 הם כבר יוכלו לייצר עבור אחרים, וב 2030 יעקפו את TSMC בייצור לצד ג' - שזה לא עוד כל כך הרבה זמן. כשעובדים בסקייל אפשר להגיע לתוצאות ממש מהר. אינטל כרגע בפרויקטים של בערך מאה מליארד דולר עד כמה שאני זוכר (שזה מספר משוגע ולא נתפס, ביחס לשווי החברה של 130 מליארד דולר).

עריכה אחרונה על ידי כוכב השחר
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, oryo כתב:

ככה נראה קמפיין בחירות טוב, והוא טוב בזה.

הוא כבר התחיל, גם גנץ התחיל, אבל הוא גרוע בזה יחסית אליו.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, כוכב השחר כתב:

המערב ממש ממש מנסה ליצור סיטואציה שהוא יכול לעבור לאינטל, ראה ערך עשרות המליארדים שהחברה מקבלת מכספי משלמי המיסים בשנים האחרונות. לא הייתי אומר 15 שנה, הדיבור הוא שב 2026 הם כבר יוכלו לייצר עבור אחרים, וב 2030 יעקפו את TSMC בייצור לצד ג' - שזה לא עוד כל כך הרבה זמן. כשעובדים בסקייל אפשר להגיע לתוצאות ממש מהר. אינטל כרגע בפרויקטים של בערך מאה מליארד דולר עד כמה שאני זוכר (שזה מספר משוגע ולא נתפס, ביחס לשווי החברה של 130 מליארד דולר).

אתה צריך להבין שזה לא עניין של לזרוק כסף וזהו. לכל חברה יש את הסודות שלה והפטנטים שלה. בנוסף, יש את העניין של yield שקובע מחירי יצור. להקים פאונדרי מאפס זה לא עניין של לזרוק כסף והכל יהיה בסדר, זה עניין של טכנולוגיות, אופטימיזציה של תהליכי יצור (תהליך ארוך ומאוד, מאוד כואב), ואז לאט לאט להבין איך אתה מעלה yield כדי להיות תחרותי, בציוד של מי אתה משתמש ועם מי אתה חותם חוזים.

ב 2030 לעקוף את TSMC? אם זה קורה אני צנצנת. זו תחזית כל כך פרועה שלא הייתי מצפה לשמוע אותה פה בפורום אלא נגיד, מסמוטריץ' למשל.

אני עובד בתעשיה הזו ומרגיש יום יום על בשרי את התחרות המטורללת להעלאת yield וקיבולת יצור. 

גם יפן אגב מנסים להרים פאונדרי מאפס ומזרימים המון כסף כדי לבנות חברה בשם rapidus שתחזיר את יפן לימי התהילה כמלכת הסמי העולמית. אני אומר- חכה 3 שנים ותראה איך זה נופל על הפרצוף. יש מצב שאינטל בסוף עוד יקנו את הגוויה החמימה של ראפידוס....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, Pika007 כתב:

מי שחושב שפלישה סינית לטאיוואן תעבור בשקט טועה בענק, בניגוד לאוקראינה- טאיוואן די קריטית לסגנון החיים של כולנו. ארבע אותיות-

TSMC.

כמובן שיש עוד הרבה סיבות מעבר לזה, אבל העולם יוכל להתגבר על הכל בצורה זו או אחרת, העולם לא יוכל להתגבר על השבתה מיידית של 60 אחוז מקיבולת יצור השבבים בעולם.

כן, התחילו לבנות פאבים במיליון מקומות, אבל עד שהמאזן ישתנה משמעותית וטאיוואן לא תחזיק מעל 65 אחוז יש עוד עשור בערך.

אני מהמר שמה שיקרה הוא שהמערב (כלומר ארה"ב) תעשה את החשבון שלצאת למלחמה יעלה X, אבל לתת לסין להשתלט על טאיוואן ולהמשיך לקנות מהבעלי בית החדשים יעלה רק רבע X. 

• אהבתי 2
  • מעניין 1

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 43 דקות, Pika007 כתב:

אתה צריך להבין שזה לא עניין של לזרוק כסף וזהו. לכל חברה יש את הסודות שלה והפטנטים שלה. בנוסף, יש את העניין של yield שקובע מחירי יצור. להקים פאונדרי מאפס זה לא עניין של לזרוק כסף והכל יהיה בסדר, זה עניין של טכנולוגיות, אופטימיזציה של תהליכי יצור (תהליך ארוך ומאוד, מאוד כואב), ואז לאט לאט להבין איך אתה מעלה yield כדי להיות תחרותי, בציוד של מי אתה משתמש ועם מי אתה חותם חוזים.

ב 2030 לעקוף את TSMC? אם זה קורה אני צנצנת. זו תחזית כל כך פרועה שלא הייתי מצפה לשמוע אותה פה בפורום אלא נגיד, מסמוטריץ' למשל.

אני עובד בתעשיה הזו ומרגיש יום יום על בשרי את התחרות המטורללת להעלאת yield וקיבולת יצור. 

גם יפן אגב מנסים להרים פאונדרי מאפס ומזרימים המון כסף כדי לבנות חברה בשם rapidus שתחזיר את יפן לימי התהילה כמלכת הסמי העולמית. אני אומר- חכה 3 שנים ותראה איך זה נופל על הפרצוף. יש מצב שאינטל בסוף עוד יקנו את הגוויה החמימה של ראפידוס....

אתה מדבר כאילו מדובר בחברה שעד היום ייצרה צנצנות למלפונים חמוצים ורוצה להתחיל לייצ'ר צ'יפים.

שלא נדבר על העובדה שנשיא סין אמר שעד 2027 הוא "יפתור" את בעיית טאווין (פעם אחרונה שזה נאמר, הונג קונג נכבשה) - לעקוף את TSMC אם אין TSMC זה ממש קל, ויכול לקרות אפילו לפני 2030. 

אבל בוא נחכה ונראה.

מספיק לך טיל אחד בכיוון הלא נכון מסין בשביל שחברות כמו אפל, נוידיה, AMD וכו' יחששו למעבדים שלהם וילכו לאינטל (ברגע שאלו יציעו אלטרנטיבה, אנחנו עדיין לא שם)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...