Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אופנוע ראשון - לנסיעות עירוניות וטיולים ארוכים בסופ"שים

Toom

פוסטים מומלצים

אהלן חברים,

אני בן 31, הוצאתי רישיון A1 ואני מחפש אופנוע ראשון להיכנס לעולם הדו גלגלי.

הצורך שלי הוא בנסיעות עירוניות בשוטף (גוש דן), ונסיעות יותר ארוכות לצפון ולדרום בסופ"שים.

לא מחפש את הכלי הכי מהיר או הכי מרגש. מחפש כלי בטוח, אמין, ידידותי למתחילים, שיהיה נוח גם לעיר וגם לנסיעות הרחוקות, ושיתאים לממדים שלי (1.67, לא בחור גדול).

התקציב שלי: עד 20,000 (אם יש אפשרויות טובות בפחות כסף אז בכלל טוב).

אשמח לכיוונים על אופנועים פוטנציאליים שיתאימו לי.

תודה על העזרה 💪🏻

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלי גדול נוח לנסיעות ארוכות אבל פחות מתאים לעיר. כלי קטן נוח מאוד בעיר אבל פחות מתאים לנסיעות ארוכות.

בד״כ כשאלה הדרישות אז הכיוון הוא ללכת על אופנוע נייקד. לדעתי, רצוי עם מנוע כמה שיותר גדול - 400 או 500 סמ״ק (בעיקר בשביל נסיעות בינעירוניות).

z400 יכול להתאים. cb500f גם. יש גם דיוק 390 שצריך להיות יותר מהנה מהשניים הראשונים ויותר זול (אבל האמינות שלו נחשבת לא מאוד טובה).

אלה הבולטים אבל יש כלים נוספים (למשל, היה לי cb300r שמאוד אהבתי - הוא רק חלש יותר).

ואל תשכח לשים מספיק כסף בצד בשביל מיגון ראוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, omerkot כתב:

כלי גדול נוח לנסיעות ארוכות אבל פחות מתאים לעיר. כלי קטן נוח מאוד בעיר אבל פחות מתאים לנסיעות ארוכות.

בד״כ כשאלה הדרישות אז הכיוון הוא ללכת על אופנוע נייקד. לדעתי, רצוי עם מנוע כמה שיותר גדול - 400 או 500 סמ״ק (בעיקר בשביל נסיעות בינעירוניות).

z400 יכול להתאים. cb500f גם. יש גם דיוק 390 שצריך להיות יותר מהנה מהשניים הראשונים ויותר זול (אבל האמינות שלו נחשבת לא מאוד טובה).

אלה הבולטים אבל יש כלים נוספים (למשל, היה לי cb300r שמאוד אהבתי - הוא רק חלש יותר).

ואל תשכח לשים מספיק כסף בצד בשביל מיגון ראוי.

תודה על התשובה. 

אם בסוף אלך באמת על משהו קצת פחות גדול וחזק, כמו למשל CB300R, מהניסיון שלך זה אופנוע שכן יענה על הדרישות? שואל בעיקר מבחינת נסיעות ארוכות בכבישים מהירים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספיציפית, אני לא בטוח שהcb300r יתאים כי המושב שלו די גבוה אבל כתשובה כללית, אפשר לנסוע איתו בכבישים מהירים במהירויות מתאימות אבל הוא נמצא שם באיזור ה8000-9000 סל״ד בהילוך שישי. זה לא נעים, זה שוחק את המנוע ואין לך ממש רזרבות לעקיפה עם צריך. בנוסף, משום שהוא קטן וקל אז הוא מגיב חזק לרוחות צד וגם זה לא נעים.

בתור רוכב חדש, זה לא סופר משמעותי אבל אם אין לך הרבה כסף ואתה מעוניין להחזיק את האופנוע במשך שנים אז זה לא אידאלי וכשאתה קונה אופנוע בן כמה שנים אז אתה צריך לקחת בחשבון שזה מה שעבר עליו במהלך השנים האלה (לא הייתי קונה כלי עם מנוע קטן כזה עם יותר מ30,000 ק״מ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין אותי למה אף אחד לא ממליץ  על הוסקוורנה 401 או מונדיאל 300?

על פניו נראים כמו אופנועים טובים למשימה, פשוטים מכאנית ומכויילים יותר לנוחות נסיעה עירונית.

ראיתי את האופנועים האלו נמכרים גם הרבה מתח. לתקציב עם בני שנה-שנתיים עם 10-20 אלף קילומטר.

למה הם לא מומלצים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזכרתי כלים בולטים ונפוצים יחסית. האסקי 401 זה דיוק 390. אותו כלי רק עם תחפושת אחרת ומחיר יקר יותר. 

מונדיאל 300 הוא כלי חלש מאוד (לא מתאים לנסיעות בינעירונית ארוכות), לא נפוץ ולא בולט בשום אופן. יש כמוהו עוד המון כלים אחרים שלא הזכרתי…  רויאל אנפילד, בנלי, fcmoto, voge, qjmotors ועוד… לכולם יש כלים בקטגוריה הזו. רובם טובים יותר מהמונדיאל.

אגב, גם לימאהה יש mt03 שהוא דווקא בסדר גמור, נפוץ, אמין וסחיר אבל חלש כמעט כמו הcb300.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סילברווינג  600 . בתקציב שלך תוכל לרכוש את המודל הכי חדש (16-17). מעולה ונוח מחוץ לעיר, טוב גם לתנועה עירונית. מושבים נוחים ביותר עבור זוג +תא אחסון ענקי מתחת למושב (2 קסדות מלאות או שישיית מים נכנסים בקלות).אמינות מופלגת (היה לי סילבר בן 22, שעשה 190 אלף ק"מ עם שיפוץ סטרטר כבעיה בודדת בכל השנים).נכון זה לא אופנוע, אבל כלי אמין, נוח ומתאים לרוכב מתחיל.

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, fatboy1340 כתב:

סילברווינג  600

אינטגרה עדיף, אם כבר. אבל שניהם לדעתי דורשים רישיון A.

אבל זה נראה לי שעונה על כל הדרישות:

https://www.yad2.co.il/vehicles/item/2ydhmtpl?opened-from=feed&component-type=main_feed&spot=standard&location=13&is-new-tab=true

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 25.5.2024 בשעה 18:25, Gavrik כתב:

מעניין אותי למה אף אחד לא ממליץ  על הוסקוורנה 401 או מונדיאל 300?

על פניו נראים כמו אופנועים טובים למשימה, פשוטים מכאנית ומכויילים יותר לנוחות נסיעה עירונית.

ראיתי את האופנועים האלו נמכרים גם הרבה מתח. לתקציב עם בני שנה-שנתיים עם 10-20 אלף קילומטר.

למה הם לא מומלצים?

תנוחת ישיבה מאוד לא נוחה, בטח לא בעיר. המון משקל על הידיים. העיצוב גובה מחיר גבוה בנוחות של הכלי בין אם לבד או בהרכבה. 

והסגמנט המעוצב גובה גם מחיר בזמן מכירה ארוך מאוד והתפשרות גדולה במחיר מכירה (שזה עוד בסדר אם קונים יד שנייה במחיר נכון) 

עדיף נייקד פשוט. 

דווקא ההונדה 300 מאוד חלש ופשוט לא שווה את האקסטרה כסף בביטוח מעל 250 סמק. (בפועל 278 סמק ופחות מ30 סוסים) 

הימאהה mt03 לא כזה נפוץ כמו שנאמר, יחסית, הוא מהיקרים יותר כחדש ומכך לא מבוקש כל כך כחדש מה שמשפיע על מיעוט יד שנייה, וקהל היעד מקשה מאוד על מציאת כלי יד שנייה במצב טוב. 

מחוץ לעיר אין תחליף לנפח ולתצורת המנוע, 2 צילנדרים בנפח גדול יעשו את העבודה. הcb500f יהיה מעט כבד ועצלן יחסית למנועי הסינגל העצבניים של הדיוק/401, אבל יהיה ידידותי מאוד להתחלה יותר נוח ומרווח בנסיעות ארוכות. 

הz400 גם סבבה, אבל אותו הערה של ה03... קהל יעד ששובר אותם וקשה להשיג יד שנייה טוב. 

בהונדה הקהל יעד לא בעייתי בדגם הF וגם הוא מבוקש פחות משמעותית מהr או הx מה שמשפיע על המחיר כיד שנייה. 

לדעתי זה הכיוון המתאים.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, dj_dani כתב:

תנוחת ישיבה מאוד לא נוחה, בטח לא בעיר. המון משקל על הידיים. העיצוב גובה מחיר גבוה בנוחות של הכלי בין אם לבד או בהרכבה. 

והסגמנט המעוצב גובה גם מחיר בזמן מכירה ארוך מאוד והתפשרות גדולה במחיר מכירה (שזה עוד בסדר אם קונים יד שנייה במחיר נכון) 

עדיף נייקד פשוט. 

דווקא ההונדה 300 מאוד חלש ופשוט לא שווה את האקסטרה כסף בביטוח מעל 250 סמק. (בפועל 278 סמק ופחות מ30 סוסים) 

הימאהה mt03 לא כזה נפוץ כמו שנאמר, יחסית, הוא מהיקרים יותר כחדש ומכך לא מבוקש כל כך כחדש מה שמשפיע על מיעוט יד שנייה, וקהל היעד מקשה מאוד על מציאת כלי יד שנייה במצב טוב. 

מחוץ לעיר אין תחליף לנפח ולתצורת המנוע, 2 צילנדרים בנפח גדול יעשו את העבודה. הcb500f יהיה מעט כבד ועצלן יחסית למנועי הסינגל העצבניים של הדיוק/401, אבל יהיה ידידותי מאוד להתחלה יותר נוח ומרווח בנסיעות ארוכות. 

הz400 גם סבבה, אבל אותו הערה של ה03... קהל יעד ששובר אותם וקשה להשיג יד שנייה טוב. 

בהונדה הקהל יעד לא בעייתי בדגם הF וגם הוא מבוקש פחות משמעותית מהr או הx מה שמשפיע על המחיר כיד שנייה. 

לדעתי זה הכיוון המתאים.

https://fullgaz.co.il/רכיבה-ראשונה-הוסקוורנה-401-רטרו-מודרני/#google_vignette

Screenshot_2024-06-01-13-06-00-674_com.android.chrome.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, Gavrik כתב:

הויטפילן (הלבן) בעל תנוחה שונה לגמרי, ולא נוחה בעליל. 

השחור (סווראטפילן) מאוד יותר זקוף ונוח לעומת הלבן. אבל, וזה אבל גדול, הכל יחסי.

זה בטוח לא נוח כמו נייקד גנרי. והמושב משמעותית צפוף בשל העיצוב, והמושב מורכב קטן מאוד עד כלא קיים. 

קח בהשוואה את אותו אופנוע בתצורת נייקד גנרית (הדיוק 390) נוח משמעותית. ועדיין פחות נוח מהטווינים בקטגוריה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, BoazB11 כתב:

אינטגרה עדיף, אם כבר. אבל שניהם לדעתי דורשים רישיון A.

אבל זה נראה לי שעונה על כל הדרישות:

https://www.yad2.co.il/vehicles/item/2ydhmtpl?opened-from=feed&component-type=main_feed&spot=standard&location=13&is-new-tab=true

אכן רשיון A, חשבתי A1.

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...