Jump to content

fatboy1340

 • הודעות

  1,711
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

כל מה שפורסם על ידי fatboy1340

 1. תבדוק בתנאי פוליסה. אם הביטוח טרם נכנס לתוקף, כנראה תוכל לבטל אותו ללא כל קנס. אם הוא כבר בתוקף , יהיו עלויות נוספות ,מעבר לחלק היחסי של עלות הפוליסה שכבר חלף (3 ימים לצורך העניין)
 2. באיזה מקצוע היא רוצה ללמד? יש מקצועות עם דרישה כל השנה ויש כאלה רק עם חודש/חודשיים לפני הבגרויות/מבחני סמסטר.
 3. אם החניות בטאבו , צריך להיות גודל מדוייק +מיקום החניה. תוציא תסריט של החלקה, ותבדוק. שטח מינימום של חניה הינו – רוחב החניה -לא פחות מ- 2.3 מטר במקרה בו אין תיחום של קיר או עמוד מצידי החנייה. אורך החניה -לא פחות מ 5 מטר. גובה החניה (אם יש קירוי) מינימום 2.05 מטר. במידה והחניה היא בין קירות/עמודים התקן מחייב לרוחב של 2.8 מטר
 4. גרסת רוכב האופנוע: נסעתי ברחוב לתומי, ראיתי רכב הנ"ל עומד בצד ימין של הרחוב, רגע לפני שחלפתי על פניו משמאל, הנהגת חתכה לשמאל והעיפה אותי לעבר המכוניות החונות. האם יש לך דרך להפריך גרסה זאת? מה גם שמיקום הפגיעות שתיארת די תואם לסיפור (הכל בתיאוריה כמובן). אגב, מדוע הוא סירב למסור פרטים? פרטי הביטוח פחות רלוונטי, אני מניח שיש רק חובה, וגם זה לא תמיד. אבל פרטים אישיים חייב לספק לך.
 5. מה שכתבת פחות עוזר. צריך את מספר הסעיף . אין באמת רכבים שיצאו מהמפעל עם חלון קדמי מושחר (עם חלונות אחוריים אין בעיה). יש יצרנים שמכהים אותם 5% עפ"י התקן. כל מה שמעבר לזכך - בוצע עצמאית בצורה כזו או אחרת. זו גם הסיבה שאף יבואן לא יתן אישור שלרכב חלון קדמי מושחר מהיצרן.
 6. "נתיב" - חלק מרחבו של כביש, בין שסומן ובין שלא סומן, המספיק לתנועת טור אחד של כלי רכב, למעט רכב הנע על שני גלגלים
 7. לפי מה קבעת שיש נתיב אחד? הרחוב די רחב כדי לאפשר תנועה בשני נתיבים, בטח אם אחד מהם דו"ג. לפי התיאור ומיקום הפגיעות, אשתך כנראה לא הסתכלה במראה השמאלית טרם פניה שמאלה.
 8. לא בטוח בכלל. העקרון המנחה בתביעות קטנות מן הסוג הזה הוא שיפוי או החזרת מצב לקדמותו. לצורך דוגמה: החלפת פגוש סדוק ברכב 2010 לפגוש חדש זה שיפור המצב הקודם, ואילו תיקון או החלפה לפגוש משומש תקין, בהחלט צעד סביר. לעניין תשלום עבור רכב שכור /מונית וכד' - השופט/רשם יבחן מה היה המצב טרם השבתת הרכב, קרי אם הנפגע נסע כל יום 40 דקות לעבודה ברכב ו40 דקות בחזרה, ובאוטובוס הדרך תיקח פי 2, אז דווקא סביר שיאושר תשלום עבור רכב שכור/מונית לצורך נסיעה לעבודה. יחד עם זאת אם הרכב הנפגע ניסאן מיקרה, והנפגע ישכור S-CLASS לחודש עד קבלת תשלום מהביטוח, סביר שהתשלום להשכרת הרכב לא יאושר. לסיכום -גובה התשלום נועד להחזיר מצב לקדמותו, אך לא להעשיר ו/או לשפר מצבו של הנפגע ( מבחינת נזקי רכוש בלבד)
 9. פות"ש יכול להזמין דו"ח שמאי שיאמוד את גובה הנזק, ולהגישו לרוכב (לא חייב לתקן בפועל). במידה והרוכב לא ישלם, בסבירות גבוהה בתביעות קטנות יפסקו לפות"ש את מלוא סכום הנזק כולל עלות שמאי.
 10. לשופט אין שום אינטרס שתגיע לפשרה עם התובע, הוא קובע מועד להוכחות וזהו.
 11. הכי חשוב זה לנסות להשיג את הסרטון ממצלמה שדברת עליו.
 12. 1. בשביל לתבוע אותו, צריך להוכיח שנגרם לך נזק כלכלי כלשהוא. ממה שתיארת, רכב בנזין עם 150K ק"מ, שהוחלף לו מנוע, כנראה שרק שיפר מצבו ולאו דווקא הרע אותו מבחינת שווי כספי. 2. לא סביר שיציע לך כסף. אבל אם יציע, תיקח כמובן, למה לא. 3. תיקון קטן : לא "רק 150 אלף", אלא "כבר 150 אלף".זה ק"מ די מכובד, שגם ברכבים האמינים ביותר יהיו נזילות/בעיות במכלולים מהותיים כמו מנוע וגיר.
 13. ראשית, סביר להניח שביטוח צד ג' שלך אינו מכסה כל נהג (גם אם הוא מעל גיל 30), וזאת בשונה מביטוח חובה. תבדוק היטב בפוליסת צד ג, מי רשאי לנהוג. שנית, ניתן להציע לקונה הפוטנציאלי לבדוק רכב במכון בדיקה. ויותר מכל - פשוט לשקף את המצב. " ברשותי ביטוח כך וכך, איני יכול חוקית לאפשר לאדם אחר לנהוג ברכבי ללא כיסוי ביטוחי".
 14. כמובן שאפשר לרשום דו"ח כנגד רוכב אופניים חשמליים/רגילים /גלגינוע . יש סעיפים יחודיים עבור כלים אלה, אבל גם סעיפי עבירות כמו של כלל כלי תחבורה (מעבר באדום, נסיעה באין כניסה וכד'). אתה יכול לבדוק בסטטיסטיקות כמה דו"חות נרשמו כנגד רוכבי אופניים כאלה.
 15. תבדוק במחלקת תמרור של העיריה ,האם התמרור מוצב כחוק .
 16. ודאי שיש. עפ"י פסיקת עליון, בעת תאונה בין רכב מנועי לאופניים חשמליים ,ישולמי נזקי הגוף ע"י ביטוח חובה של הרכב .
 17. לא מן הנמנע שהרוכב יפנה אלייך ע"מ לתבוע את ביטוח החובה שלך על פגיעות גוף. כדאי לקחת זאת בחשבון ולהיערך לכך.
 18. בדיוק כפי שאמרתי לך. במוסך הציעו לךאפשרות טובה סה"כ. אבל הייתי מנסה לקבל דלת עם חלון מקורי, כי בעת העברת החלון מדלת לדלת תמיד עלולות לצוץ בעיות (בעיקר ענייני אטימה)
 19. אם תצליח לספק אישור יבואן שהשמשה אחורית מגיעה מושחרת מהיצרן - נפתרה הבעיה. להערכתי לא תוכל להשיג אישור כזה.
 20. כנראה הרכיבו דלת משומשת. שמשה קדמית, חלונות קדמיים (נהג/נוסע) ושמשה אחורית - מגיעות שקופות מהיצרן (בהתאם לתקנה 356 ). בנוגע לטסט - תלוי במכון. מה אפשר לעשות - לדרוש מהמוסך להסיר את ציפוי השמשה ולהסתמך על התקנה 356
 21. fatboy1340

  איך מוכרים אופנוע?

  עפי הדרישות שלך, נשאר רק טרייד עם אחד היבואנים/סוכנויות/מוסכים. אני בתור רוכש אופנוע ,דורש לרכב עליו, כמובן מציג את כל הבטוחות למוכר. אין לי שום בעיה גם לקחת אותו מאחור בהרכבה בעת נסיעת מבחן שאני מבצע.
 22. השכן שלך אכן לא צד בעניין. אם יש לך הוכחות של הפגיעה, תפני לחברת הובלות המדוברת/בעלי משאית ,ותדרשי פיצוי על הנזק שנגרם. כמובן יהיה צורך בהוכחות ברורות שמשאית זו פגעה בחומה וגרמה לה נזק +דו"ח שמאי לגובה הנזק/הצעת מחיר לתיקון.
×
×
 • תוכן חדש...