Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגיבוב בענייני בחירת סמארטפון

gil elbaz

פוסטים מומלצים

כשהמודם דפוק אז זה מתבטא כמובן במהירות הורדה (הבדל מינורי של 15%) אבל גם בניתוקים מהרשת הסלולרית ובזמן התאוששות מנתק. 

נניח עברת באיזור ללא קליטה , חזרת לאיזור עם קליטה , תוך כמה זמן תראה פס ראשון. כאשר בזמן הזה בסמסונג כבר יהיה מחובר ועם שני פסים. או נניח המטוס נחת וכולם באטרף לפתוח את הקליטה ולקרוא וואטסאפים כמו נרקומן בלי סיגריה . קצת מלחיץ שאתה תקרא אחרון.  סתם דוגמא. 

כמובן שב 5G שהוא מראש אורך גל חלש , עם פריסה בעייתית זה מורגש יותר. אולי זה לא מודם אולי זו אנטנה חלשה מדי במכשיר. 

אכן הקורא בפיקסל 6 דורש להשאיר את האצבע שנייה יותר. וזו שנייה יותר מהמתחרים. 

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקטע של הקליטה הוא נונאישיו מוחלט, לפי התיאור שלך. אני לא נוטה להיטרף מהעדר קישוריות בנחיתה... עם כל הכבוד, זה כלום ושומדבר. 

חיישן טביעת אצבע שלוקח לו עוד שנייה, זה מעצבן. זה משהו שעושים עשרות פעמים ביום... 

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי את הפיקסל 6 בדיוק לשבוע לפני שהחזרתי אותו. הוא היה בלתי נסבל גם בחוסר הקליטה, גם בחיישן טביעות האצבעות האיטי, גם בבטרייה שנשאבת ובקושי מחזיקה יום(ולא תמיד) וגם בזה שמעבר לטלפון זה גם פלטה לשבת ללא דרישת עיבוד יוצאת דופן. הגעתי עם ציפיות מאוד גבוהות ומאוד התאכזבתי. מקווה שהם יפתרו את הבעיות הנל בדגמים הבאים ויהוו אלטרנטיבה אמיתית למכשירי הדגל של אפל וסמסונג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע יש בעיה אחרת עם הפיקסלים שעד שהיא לא נפתרת לא הייתי קונה.

אין תמיכה ב volte -  בקרוב(לא זוכר תאריך מדויק, לדעתי 2024) רשתות התקשורת יבצעו את כל השיחות על דור רביעי(בעצם על האינטרנט שלו, להפך משני ושלישי היום) ומכשירים שלא תומכים בזה לא יוכלו להתחבר לרשת.

אז כרגע אין תמיכה בזה בפיקסלים, בטענות שחברות התקשורת צריכות לדבר עם גוגל שיפתחו את האפשרות בארץ. אבל המכשיר לא משווק רשמית כאן אז יוצא שאנחנו נופלים בין הכסאות.

יש סנוניות לכך שגוגל יפתחו את האפשרות עצמאית, אבל כרגע המצב ללא שינוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן פיקסל 6 לא עשה כבוד לגוגל. בעיקר נזק בגלל עומס באגים. אפילו עדכוני אבטחה הוא באיחור לעומת סמסונג. 

בגלל זה ל @aviaviavi שרצה אנדרואיד נקי ,המלצתי על מוטורולה (כלומר לנובו עם לוגו אחר). אין שם כמעט כלום מעבר לאנדרואיד סטוק.

לגבי voLTE+פיקסל : בעדכון של יוני , לפני חודש גוגל שחררה את האפשרות לנדוד איתו. לא אכפת לי מה קורה בארץ אבל בארה"ב זה קריטי  כי טלפון בלי voLTE לא יכול להתחבר לרשת.הם פשוט מחסלים את התמיכה ברשתות מהדור הישן. 

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביטול רשתות דור 3 (ו-2) בישראל מתוכנן לסוף 2025, כלומר עוד קצת יותר מ-3 שנים. אני מניח שעד אז התחזוקה של האתרים האלה תלך ותדרדר ולמעשה השתות יתנוונו בהדרגה קודם, הרי כמעט אין להן ביקוש.

אבל, למרות זאת - יש לי במגירה עוד איזה שני מכשירי סמסונג מבציר 2001 עם כרטיסי סים דור 2 של אורנג' (אלה השחורים עם הדפס כתום SIMple או SIM+), ולפני מספר חודשים חיברתי אותם לחשמל, הדלקתי ועשיתי שיחת ניסיון קצרה. לפחות בקרבת הבית שלי הרשת העתיקה עוד פעלה.

לגבי אנדרואיד "טהור" נדמה לי שגם המותג נוקיה שומר עליו. 

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוקיה ... התכוונת ל HMD הסינית. כן נכון גם הוא נקי אבל גם שם חוויתי באגים מעצבנים והתיקונים בוששו להגיע אם בכלל. מוצר מדבקה מעצבן. מבחינתי: אין יותר נוקיה. 

לפחות גוגל מנסים לתקן את הבעיות שלהם עם עדכונים בתדירות גבוהה . 

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכן ציינתי "מותג" נוקיה.

דרך אגב, היתה תקופה בה היו לי בית כמה וכמה מכשירי מוטורולה, אורך החיים שלהם לא היה משהו והסוללות מתו (כלומר הצריכו טעינה תכופה) די מהר. את הנוקיה 8 קניתי לאשתי כי היא היתה רגילה למוטורולה הנקי ולא סובלת שינוי ממשקים, בזמן ששאר הבית עבר לשיומי אבל גם הוא הצריך החלפה יחסית מוקדמת. בשנתיים-שלוש האחרונות התכנסנו לסמסונג שלמרות התוספות שלהם הם עדיין המלוטשים ביותר.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, AK21 כתב:

היה לי את הפיקסל 6 בדיוק לשבוע לפני שהחזרתי אותו. הוא היה בלתי נסבל גם בחוסר הקליטה, גם בחיישן טביעות האצבעות האיטי, גם בבטרייה שנשאבת ובקושי מחזיקה יום(ולא תמיד) וגם בזה שמעבר לטלפון זה גם פלטה לשבת ללא דרישת עיבוד יוצאת דופן. הגעתי עם ציפיות מאוד גבוהות ומאוד התאכזבתי. מקווה שהם יפתרו את הבעיות הנל בדגמים הבאים ויהוו אלטרנטיבה אמיתית למכשירי הדגל של אפל וסמסונג.

נשמע דפוק לגמרי, מה שמחזיר אותי לכלל הבסיסי: לא לקנות מכשיר שלא רץ כמה חודשים בשוק. 

אני חייב לציין שהפיקסל 3a שלי עוד מעט סוגר 3 שנים והחסרונות היחידים שלו זה מסך לא מספיק בהיר לשימוש באור שמש ואיטיות בפענוח פקודות קוליות מסוימות (אולי קשור למעבד ו/או למהירות התקשורת) 

חוצמיזה הוא נהדר. קליל, גודל טוב, ה-haptics תענוג, העיבוד האוטומטי של המצלמה טוב מהאייפון שניסיתי לכמה חודשים (והאחסון בפוטוס בחינם) ועוד ועוד. 

אבל בינתיים נראה שאין יורש. קצת מבאס. אולי זה הזמן לקנות פיקסל 5 ולהרוויח שנתיים או בכל זאת להוציא הרבה יותר מדי על אייפון 13 מיני (אחלה מכשיר, אחלה אינטגרציה עם המק, לא מספיק יותר טוב מהפיקסל בכלום כדי להצדיק מחיר כמעט כפול) 

בינתיים אני מקווה שאני לא אפיל אותו פעם אחת יותר מדי. 

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, save כתב:

רוב הטלפונים שתקנה בתקציב הזה יכללו 5G בלי קשר.הפיקסל סביר. אבל לדעתי פחות טוב ה pixel 4XL שתמך בזיהוי פנים . פיקסל 5 לא שווה אפילו התייחסות. 

רוב הבעיות בפיקסל 6  אינן בקורא תב"ע אלא במודם. הוא איטי יותר מסמסונג בן שנתיים. באותו חדר , באותו ספק גם ב wifi. אני כאמור עם פיקסל 6. שכנראה יוחלף בקרוב ל 7 .

אתה רוצה אנדרואיד נקי ? אולי מוטורולה edge 20 יעשה לך את זה. 

החסרון במוטורולה זה מדיניות עדכונים שמשתנה בכל דגם\סדרה. ה20 יקבל עוד עדכון גרסא 1 ושנה עדכוני אבטחה. ה30 לפחות 2 ושלוש שנים

https://www.androidauthority.com/phone-update-policies-1658633/#id-motorola-1658633

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק. אי אפשר לאכול את כל העוגה. 

מה עדיף ? פיקסל 6 עם בעיות חומרה במודם והמון עדכונים או מכשיר סיני יציב בלי עדכונים בכלל ?

מה עוד למדנו ? לא כל מה שמגיע עם גב זכוכית ומסך קמור הוא פרימיום. בלי קשר למחיר. 

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעלי אייפונים תעדכנו ל- ios 15.6 ותהנו מחיי סוללה ארוכים יותר.

לפני העדכון הייתי מסיים את היום עם כ- 25%-30% סוללה.

בימים שלאחר העדכון מסיים עם כ- 35%-40% קבוע.

אייפון 13.

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ואישתי רוצים לשדרג את הs8 של שנינו, וכרגע מתכוונים לרכוש זוג מכשירי s22. 

שמעתי מכמה אנשים תלונות על חיי הסוללה של הs22.. 

אשמח לשמוע מאנשים שיש להם את המכשיר, האם ביום ממוצע הסוללה סוחבת יום מלא ללא טעינה בשימוש סביר?

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...