Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מי מכם הוציא רישיון נשק?

Shaike.Zam

פוסטים מומלצים

לפני 15 שעות, עדי-אל כתב:

1. אני יכול לקבל רישיון (עקרוני) לנשק בלי שיש לי נשק? כאילו אם אני הולך לחנות אני צריך להראות שיש לי רישיון ... 

רישיון אקדח הוא צמוד לאקדח מסויים, בשונה מרישיון נהיגה. אין מצב שיהיה לך רישיון לאקדח ללא אקדח.

מהרגע שאושר לך רישיון, יש לך תקופת זמן שבה אתה בודק איזה אקדח אתה רוצה, ואחרי הרכישה אתה מקבל אישור קבוע צמוד אקדח.

זה גם עונה על שאלה 3 לגבי אקדח אחד לשני אנשים- שלילי.

לפני 34 דקות, Ron Poh כתב:

יש לי רובאי 3, אבל ראיתי שצריך דרגת סגן ומעלה או רס"ר ומעלה, לי יש דרגת רס"ל.

אכן כן. בן כמה אתה? אני מניח שסביב גיל 30 אתה כבר רס"ר, תלוי כמובן בכמה ימי מילואים עשית.

טלפון אחד לקישור והיא כבר תפנה אותך לאתר הרלבנטי. 

גילוי נאות- אין ברשותי אקדח. רציתי להוציא לפני כשנה והוצאתי אישור דרגה.

כל הכתוב הוא מהידע הכללי ומהמידע שאספתי במסגרת התהליך, ובכלל מידע כללי. 

• אהבתי 1

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אמנם לא בישראל, ופעם אחרונה שניסיתי להכנס לעובי הקורה בפורום בנושא הזה התגובה הפבלובית והמזלזלת הגיעה, אז לקחתי את התכנים לפלטפורמה אחרת.

כיום לא מעט אנשים (לא מהפורום, מן הסתם) פונים אלי ואני שמח לעזור, הן וירטואלית והן אישית. מיותר לציין שאני לא עושה את זה בשביל כסף או כיף אלא ׳סתם׳ בנסיון לסייע.

מי שמתעניין בנושא ברצינות, ברמה ה*בטיחותית* והאחראית, מוזמן לבוא לפייסבוק לקבוצה ׳פורום נשק בארה״ב׳, שם העלתי תכנים רבים שנועדו לסייע לאנשים לקבל החלטה אחראית ומושכלת ככל הניתן. כן, גם (במיוחד!?) עם נשק אפשר לנהל דיון רציונלי מעמיק ולא רק ״פיכסה זה רע״ או ״וואי וואי תראו את הדיקפיק של הגלוק שלי נמנמנמ״

עריכה אחרונה על ידי oryo
  • מעניין 1

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, SurfHigh כתב:

לדעתי עדיף נשקים ארוכים, אוטומטיים ורימונים אצל מספר אנשים מצומצם יותר, מאומן ונכון להילחם מאשר אקדח לכל פועל. 

קוראים להם כוחות הביטחון... 😄 

וברצינות, במקום לחלק נשקים חופשי, צריך להקים כיתות כוננות בכל שכונה / ישוב, בהתאם לצורך, נשקים ארוכים ואימונים תקופתיים. תחת בקרה ופיקוח מי מקבל נשק ושהוא חוזר לנשקייה כשאדם יוצא מהכוננות. 

אנשים ילמדו לשמור על השכונות והישובים שלהם ממש כמו לפני קום המדינה. 

ידע כל מחבל שמאחורי כל דלת ומבנה יש סיכוי למצוא חמוש שיודע להגן על סביבתו. 

זה גם יכול להוריד את הפשיעה הכלכלית כתופעת לוואי. כיתת כוננות שמוקפצת לפורצים/גנבי רכב תספק מענה מהיר יותר מהמשטרה. 

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 2

קליאו ספורט 03' 2.0, לוגמת 98 - נמכרה :'(

מגאן 07' 1.5, לוגמת סולר - נמכרה :'(

Say hello to 2015 Megane RS CUP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 16.10.2023 בשעה 23:36, עדי-אל כתב:

בנוסף יש כמה שאלות שעולות לי:

1. אני יכול לקבל רישיון (עקרוני) לנשק בלי שיש לי נשק? כאילו אם אני הולך לחנות אני צריך להראות שיש לי רישיון ... מקבל אישור לרכישה, רוכש ועושה מטווח, ואז מקבל רישיון קבוע.

2. אני רוצה לעשות מטווח קצת יותר רציני מאשר לעמוד מול מטרה, לפרוק כמה כדורים וללכת הבית. לא ברמה של לוחם ימ"מ אבל ברמה שאוכל לתפעל סיטואציה ולא רק את הנשק (בדומה קצת לנהיגה ברכב). יש אפשרות לעשות דבר כזה? ברוב המטווחים, בזמן רגוע ובתיאום

3. אפשר להיות בעלות שלי ושל אישתי על אותו נשק? לא, הרישיון הוא אישי

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אובדן האמון בכך שברגע קריטי יש על מי לסמוך יוביל להצטיידות המונית בנשק אישי.

לדעתי יש אינטרס עליון למנוע את זה.

במחצית השניה של שנות ה 70 המשמר האזרחי היה פעיל ומורגש בשכונות (בת"א). אני מעדיף קידום מחודש של פעילות כזו על הפקרות וחוסר שליטה על נשק ומשתמשיו שאנו כרגע רואים.

בזכות היכולת לקשר טלפוני/ווטסאפ עם נציגים שמסיירים, האפקטיביות של זה אמורה להיות לא רעה בשעת צורך.

מאוד מקווה שלא נחיה בסביבה חמושה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, עדי-אל כתב:

איך אני יכול לבדוק אם נשק ספציפי יכול להתאים לי?

כשאתה מגיע למטווח אמור להיות להם מגוון סוגים, אתה אמור להסביר לו מה אתה צריך והוא יתאים לך את הסוג שהכי מתאים לך.

תוכל להחזיק, לנסות לדרוך, לירות ולראות מה הכי טוב באמת.

לפני 19 שעות, SurfHigh כתב:

לדעתי עדיף נשקים ארוכים, אוטומטיים ורימונים אצל מספר אנשים מצומצם יותר, מאומן ונכון להילחם מאשר אקדח לכל פועל. 

גם אני חשבתי פעם, אבל וואלה, אם יפשטו 100 מחבלים על השכונה וכיתת הכוננות תגיע ל-10 מהם, מי ישמור עליך מה-90 האחרים?

היום הגשתי בקשה לרישיון (על בסיס רובאי 07 ודרגת רס"ר) למרות שהייתי בטוח שסיימתי עם אקדחים אחרי 8 שנים בתפקידי אבטחה.

מבחינתי שיישב בבית בכספת למעט נסיעות לאיזורים חשודים. עדיף שיהיה מאשר לא.

דבר נוסף זה האמירה "אקדח לכל פועל", וואלה אם מישהי הייתה איזה קצינת מודיעין בקריה אני ארגיש סבבה לגמרי עם זה שיהיה לה גלוק מתחת לחולצה. לא לוחמת, אבל גם כנראה לא תירה בכל מי שינסה לחנות לה בחניה הפרטית.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה:

באתר של הממשלה כתוב שהמסמך שצריך לצרף עבור תבחין של דרגת רס"ר הוא תעודת נגד. אם אין לי תעודת נגד, אישור דרגה יתפוס במקום?

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון מהצד שלי: קיבלתי הודעה שהבקשה נקלטה ועכשיו בוחנים אותה (מופיע גם באזור האישי הממשלתי)

Daihatsu YRV 01' 86 HP << Sold

KIA Cerato 08' LX 122 HP

Chevrolet Cruz 13' LT Wagon 141 HP 1.8L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רובאי 02

גר בתל אביב ועובד בתל אביב

האם בתקנות החדשות אני עובר ?

קראתי שניתן לעשות בנתונים האלה מלבד יישוב מזכה..

ועוד מחשבה שקפצה אם אני טס לחו"ל את האקדח אני לוקח איתי? או מפקיד במשטרה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...