Jump to content

שביט

 • הודעות

  3,657
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  2

כל מה שפורסם על ידי שביט

 1. נזכרתי בכתבה החביבה הזאת מקווה שתהנו 😄
 2. וכשתמכור, תוסיף לשקלול את הכסף שקיבלת על המכירה. אז זה אותו הדבר.
 3. מסכים איתך, בגדול. אוטו הוא מוצר צריכה, וככזה, אין באמת צורך לחשב את מחיר ירידת הערך שלו. הסיבה (לדעתי) שכן מקובל ונכון להוסיף את הסעיף הזה, היא כי בד"כ מדובר בסכום כסף גבוה יחסית, וכי אוטו, הרבה יותר ממוצרים אחרים, כמעט תמיד מקובל למכור כיד שנייה ולראות חלק מהכסף בחזרה. אם קניתי אוטו ב100 ומכרתי אותו ב50, גם אם זה אחרי 5 שנים, "שילמתי" 50 על כך שהאוטו היה בבעלותי.
 4. אין קשר בין ירידת הערך של הרכב הנוכחי לבין מחיר קניית הרכב הבא... הרעיון של לשים את סכום ירידת הערך החודשי בצד, כדי לחסוך את האוטו הבא הוא נחמד, אבל הוא לא מחוייב המציאות. מסכים איתך שאת מחיר ירידת הערך צריך להכניס למשוואה.
 5. מה הקשר בין ירידת ערך הרכב הנוכחי לרכב שתקנה אחריו? ואם אחרי שתמכור לא תקנה אוטו? או אולי דווקא תשתנמך לאוטו יותר זול? ירידת ערך היא אכן סעיף שחובה לקחת אותו בחשבון באחזקת הרכב, אך את מחירה האמיתי אתה יודע רק ביום שמכרת את הרכב... קנית ב100, מכרת ב50- עליך להוסיף 50 לעלויות אחזקת הרכב. בגלל זה כשעושים סיכום שנתי כשהרכב עדיין בבעלותך, אין יותר מידי משמעות לירידת הערך התיאורטית של האוטו.
 6. השנקל שלי: בישראל לתחב"צ יש סטיגמה של מעמד נמוך. רוב אלה שנוסעים בתחב"צ הם חיילים, אוכלוסיה מבוגרת או קשת יום, ולכן יש אנשים שמתפדחים לנסוע באוטובוסים. אפשר למצוא רכב מיני / סופר אמין וזול, בן מספר שנים, שלא יקרע אותך כמעט בתיקונים, ושעלות אחזקתו תרד אפילו מה1500 ש"ח חודשי שהוזכרו פה.
 7. מחזק. כרכב שני לנהג יחיד, יש משהו כיפי בקטנות האלה, במיוחד אם הן ידניות. אז אין איבזור ואין יותר מידי כוח, so fuckin what. יש מזגן, יש רדיו, באמת שכל היתר זה חרטא. עם גיר ידני ו5 הילוכים האוטו מרגיש מספיק נמרץ כדי לג'נגל בכבישי המרכז בשעות העומס. היותו "קטן וחמוד" גורם לילדים לחבב את "האוטו הקטן של אבא". לדעתי זו קנייה חכמה. שביט, שמתגעגע לפעמים לעכברונצ'יק הקטן 🐭
 8. שביט

  תאורה להפסקות חשמל

  נהנה מהשקט ומהחושך, כמו פולניה טובה.
 9. שביט

  חברי CF עם מדבקות

  נפתח ייבוא מקביל גם למדבקות 😆
 10. מזכיר לי את שיירת רה"מ, שמורכבת מ3 מכוניות זהות, שחורות, עם לוחית צהובה וסמל המדינה, ופליקרים אדום כחול... שימו אותו באיוניק לבנה עם לוגו של אלביט, ואף אחד לא ישתין לכיוון שלו.
 11. פות"ש אני חייב לשאול אתה אושריקו?
 12. חוטף קצת את השירשור- ישראלים קוראים לבובה "בבושקה". רוסים אמיתיים אומרים "מטריושקה" 😆
 13. אז אתה נוסע כבר 3 שנים על צמיגי שיוצרו לפני 6 שנים כמה ק"מ? לדעתי, תחליף אותם במהלך השנה הקרובה ולהבא שים לב לתאריך ייצור כמה שיותר קרוב לקנייה. סע בזהירות
 14. מה קובע למה? לעבור טסט? מצב הצמיגים הבטיחות שלך? שילוב של שניהם צמיג עם 50 אלף ק"מ אבל בן 6-7- הייתי מחליף צמיג בן שנתיים עם 80 אלף - הייתי מחליף קניתי רכב יד שנייה בן 15 עם הספייר המקורי. הוא נראה חדש דנדש, אבל לא הייתי נוסע עליו מטר (והוא הוחלף מיד אחרי שקנתי את האוטו) מקווה שהבנת את הראש.
 15. כבר הזכרתי, בשירשור שפתחתי העוסק באותו נושא, שיש גם צנרת 2.5 אינץ' לכל האורך 😜
 16. https://he.wikipedia.org/wiki/ילדים_זה_שמחה https://www.kan.org.il/Podcast/item.aspx?pid=16686 מומלץ להקשיב לפודקאסט "שיר אחד" העוסק בשיר "ילדים זה שמחה" (ואח"כ להקשיב לעוד שירים. פודקאסט חובה למי שאוהב מוזיקה ישראלית)
 17. מצטרף לדקדקנות. לא כולם מביאים 3. חלק מביאים "רק" שניים וחיים עם זה בסבבה. כפיר, שב עם אישתך ותפתרו את העניין בינכם. משפטים כמו "האשה לוחצת" לא צריכים להיות במערכת יחסים בריאה (לדעתי). בכלל, התרבות הישראלית החופרת הזאת נוראית. זוג מתחתן "נו, מה עם ילד?" נולד ילד " נו, מתי תארגנו לו אח/ות?" יש שני ילדים. "מה, רק שניים?" צאו לי מהביצים וצאו לאשתי מהוגינה. ממליץ לכולם להנות מהשקט, לפני שזה יהפוך לשרשור אל- הורים vs כאלה שלא רואים טעם לחיים בלי הילדים. יש לי בן ובת, הם נהדרים, אני ואשתי מתים עליהם. יום נעים.
 18. ואלה הנהגים שאני הכי מפחד מהם בכביש הזה. אלה שממהרים הביתה, או לא ישנו יותר מידי כי שתו וחגגו, או שישבו בשמש כל היום וטיגנו את המוח ועכשיו צריכים לנהוג... אינטואיטיבית יש לי הרגשה שרוב התאונות בכביש הערבה נגרמו בגלל הרכבים שנסעו צפונה ונרדמו/ התעייפו/ איבדו ריכוז. דעה אישית שלא מבוססת על שום מחקר. ככלל, אני מניח שפחות אנשים נוסעים דרך מצפה רמון, ולפיכך יש פחות מכוניות על הכביש, בטח ביום שבת. מבחינתי כמה שפחות מכוניות על הכביש הספציפי שהוא "הדרך לאילת", עדיף.
 19. פעם בשנה, בד"כ לפני החורף, אני מחליף סט לשתי המכוניות (5 מגבים סה"כ), ב20-25 שקל ליחידה, ושלום על ישראל. משתמש יחסית הרבה במגבים- בכל בוקר מוריד שאריות של מעט טל או שכבת אבק דקיקה. ניסיתי בעבר את כל מגבי הבוש למינהם, וכשראיתי שגם הם מתחילים לחרוק אחרי שנה, ויתרתי.
 20. הבחור מציג את עצמו כעובד בנק ידוע. הוא מפתה חברי פורום תמימים עם "רדיו בחינם" ואז עושה עליהם את הקומבינה. אל תתפתו לעסקאות בשטח, כי אתה אוכל אותה חזק ואוכל אותה בגדול
 21. תאומתי הצנועה- למתקין וילונות קוראים ולן valan ולשלול בית פרטי בגלל עלויות האחזקה זה בערך כמו לשלול אוטו גדול/ ספורטיבי/ שטח מאותה סיבה. אין צורך לכתוב בשירשור שעוסק בבחירת מקום וסגנון מגורים שאחזקת בית פרטי עולה יותר כסף. זה די ברור, וכמובן שזה תלוי אקזמפלר, מיקום, כמה מתפרעים והאם אתה טיפוס של אחזקה מונעת או אחזקת שבר. אין דבר רע בלהוציא יותר כסף על משהו, כל עוד זה עושה לך טוב.
 22. גם המכשיר הזה רלבנטי. (סורי על ההקפצות). ירד מפג'ו/ סיטרואן , עם קונרטור זכר שכנראה מתאים רק לרכבים מסויימים, ולכן לא רלבנטי לי. מוזמנים לבוא, איסוף מהרצליה או ראש העין.
 23. הרדיו נדד מעט צפונה להרצליה, ושוב רלבנטי. רק רדיו, ללא CD, וגם ללא הפלסטיקה מאחור. 052 2895 818
 24. אין משמעות לגבי מי הבעלים, ומי הנוסף. בכל מקרה, צריך יפוי כוח של הבעלים שלא נוכח בהעברת הבעלות, וקח גם בחשבון שאין אפשרות להעביר בעלות באזור האישי, אלא רק בסניף הדואר. שתי המכוניות שלי רשומות על שמי ועל שם זוגתי. בהצלחה.
 25. תודה על התייחסותכם האמת שזו הייתה הלצה (שכחתי להוסיף סמיילי), על משקל "מתלבט האם לנסוע לאילת באוטו שנת 2009 שלי", שנפתחים כאן חדשות לבקרים.
×
×
 • תוכן חדש...